Загрузка...


Перша пороша - свято для мисливців , але цього року перший сніг і для рибалок був в радість , оскільки збігся за часом з початком жора у Москворецкая судака. Це явище добре відоме багатьом московським спінінгістам . Воно пов'язане з щорічним передзимового скиданням води і відповідно з появою сильної течії . Нижче гребель рівень падає на 3 , а то і 4 метри , і вся риба кардинально змінює місця своїх стоянок . На багатьох річках при настільки різкому падінні рівня риба скочується вниз за течією в пошуках глибин , але на Москві- річці все відбувається по-іншому. Здесь много хороших ям, поэтому рыба обычно остается в том же районе, но смещается на более глубокие участки.
Найбільш виразно цей процес простежується на ділянці від Литкарінскій гідровузла до Сіверського . Цей район для спінінгістів знахідка: близько від Москви , зручний під'їзд , а головне , багато місць , де глибокі ями сусідять з поливами , які з падінням рівня перетворюються на перекати . Именно сюда и выходят судаки для охоты.

как и где ловить судакаУ період скидання води , який триває добу - троє , риба абсолютно не клює . Вода каламутна , течія дуже сильна : там, де раніше можна було ловити з грузилами 16-17 грам , в цей час і 30 г мало. Як правило , в цей час на берегах річки з'являються тільки найзатятіші джіговікі . Але як тільки рівень стабілізується , швидкість течії упадає , а вода посвітлішає , берега швидко заповнюються спінінгістами . Однак основною принадою стає вже воблер . Малек в темний час збирається біля берега на мілководних ділянках , що створює для судака ідеальні умови для полювання , чим він і користується. Тиждень-півтора хижак надзвичайно активний - це справжній передзимовий жор , який трапляється саме після спаду води. Є спінінгісти , які беруть на цей період відпустку , щоб по-справжньому відвести душу. У будь-якому випадку всі намагаються вибратися на водойму при першій можливості. Оскільки ловля в основному відбувається у вечірній і нічний час , то деякі встигають вилов і після роботи. У цей короткий період навіть новачкам важко залишитися без риби. Може взяти і щука , хоча потаємні вона менш активна , ніж вдень. Ну а судак не только здорово клюет, но при вываживании и бурно сопротивляется - не сравнить с хищником, поднятым с большой глубины.

Выбор места ловли

Кардинальне падіння рівня води здорово полегшує вибір місця лову : всі ямки , приямки , промоїни , перекати легко читаються в будь-якому місці. Більш того , можна взаброд дійти до першої , а подекуди і другий бровки , так що можливості берегового лову значно розширюються. Кращими точками для лову судака в темний час є прибережні мілководні ділянки з обратку і глибиною метр- півтора , що знаходяться по сусідству з глибокими , інший раз більше 10 м навіть після скидання води , ямами . Саме таке сусідство мисливських угідь і ям , придатних для зимівлі , як би прив'язує судака до певного району . Проте в цей час судак тримається не в ямах , а на звалили і різних локальних поглибленнях , а годуватися виходить на саме мілководді. Иной раз в дело идут воблеры с заглублением до 30-40 см!

Снасти

Хоча після скидання води джиг продовжує працювати , більшість спінінгістів переходить на воблерную ловлю . Враховуючи умови лову , доводиться використовувати легкі вудилища з тестом до 15 грам . Інакше неможливо закинути легке , але об'ємну приманку . Вудилище повинно володіти хорошими кидковими якостями , але при цьому бути не надто довгим , не більше 2,4 метра. Звертатися з більш довгим в потемках вкрай незручно. Потрібна і висока чутливість , щоб забезпечити постійний контроль приманки , і жорсткість , щоб вудилищем можна було при необхідності « подтвітчіть » воблер . Це буває корисно , коли приманка проводиться не тільки по струменю , а й через обратку , де у більшості моделей власна гра просто пропадає. В целом можно сказать, что среди дешевых удилищ найти подходящее для такой ловли очень трудно.

Не менш високі вимоги пред'являються і до шнурів . Тут перевагу варто віддати японським РЕ . За японською нумерації це номера від 0,4 до 0,8. З американських підійдуть шнури діаметром 0,08-0,12 мм з міцністю до 10 фунтів. Вибір конкретних марок цілком залежить від смаку і гаманця рибалки , але в будь-якому випадку доведеться застосовувати будь антифриз : ловля йде вже при негативній температурі , все обмерзає , і легка приманка взагалі не летить. Вариантов обработки шнуров очень много, от жидкого масла для катушек Shimano до вазелинового детского масла Johnson & Johnson, все это так или иначе работает. Перепробувавши самі різні варіанти , я і мої друзі з зимових рибалкам зупинилися на силіконових автомобільних спреях . Вони дуже зручні в застосуванні , але от вистачає їх ненадовго - в мороз через годину лову обробку доводиться повторювати. Ловля в жорстких умовах на легкі приманки пред'являє високі вимоги і до котушок . Головне з них - укладання волосіні повинна бути ідеальною , щоб виключити скидання петель волосіні. Розплутувати тонкий шнур завжди дуже складно , а вночі це взагалі нереально. Подходящие модели хорошо известны, лично я пользуюсь Daiwa Certate и вполне доволен.

Воблеры

Для предзимней лову судака підходять мінноу розміром 70-100 мм , іноді трохи дрібніше , із заглибленням до метра. Подібних моделей багато в лінійках практично всіх фірм , але останнім часом я «підсів» на вироби Lucky Craft , зокрема серії Pointer . Принади добре летять і стійко працюють практично на будь-яких проводках , до того ж ці воблери випускається в широкій колірній гамі. Прихильно судак відноситься і до X - Rap від Rapala , хоч він трохи і толстоват . Що стосується кольорів , то при виборі моделей для нічного лову варто керуватися тільки самої загальною закономірністю : чим менше освітленість , тим яскравіше повинна бути приманка. Втім , і винятків чимало: натуральні забарвлення , наприклад , добре працюють в будь-який час , а іноді на одному і тому ж місці в один вечір працюють тільки кислотник , в іншій - тільки натуральні . Так что стоит иметь с собой набор наиболее эффективных приманок, но разной раскраски.

Проводка и другие особенности ловли

Як правило , на вдалих місцях , там , де постійно тримається мальок , ловити судака на воблер можна і вдень . Вся різниця в тому , що при світлі дня хижак не підходить близько до берега і доводиться використовувати максимальні закидання поперек або кілька вгору за течією. Тут вже потрібні воблери з різними системами , що збільшують дальність закидання. В цілому денна ловля значно менш ефективна , ніж нічна , і задоволення спінінгіст отримує не стільки від улову , скільки від самого процесу. Як правило , вечірній вихід судака починається в той короткий період , коли ще не темно , але вже й не світло . Якщо в цей момент опинитися на хорошому місці , то варто ловити до упору - судак вийде . Если нет поклевок, имеет смысл поменять приманки, возможно - сделать перерыв и дать отдохнуть месту, но не уходить с него.

У густих сутінках , а частіше близько півночі судак нерідко підходить до самого урізу води - слідом за мальком . Чути сплески , іноді вони нагадують характерне окуневе плямкання , але це саме судак. У темряві риба підпускає до себе на дуже коротку відстань . Аж до того , що , якщо підійти до берега і включити ліхтар , то можна побачити святяться очі судака , який тут же кинеться навтьоки. Правда , скільки ми не намагалися зловити побаченого судака , кидаючи приманки і в цьому місці , і поряд , нам жодного разу це не вдалося. Протягом десь години ловити його марно. Час осіннього жора на Москві- річці дуже коротко , і закінчується воно після утворення обширних закраин біля берега . Але набутий досвід не пропадає : ті точки , на які судак виходив годуватися в цей час, як правило , працюють і всю зиму.

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Ловля щуки в спеку
 • Судак зимової ночі
 • Знайти і роздратувати
 • Ловля судака на доріжку
 • Осіння ловля судака
 • Ловимо великого судака
 • Перебіг в житті судака
 • ловля щуки
 • Тук-тук, судак, ты где?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2134]   Автор, Admin\\ 22-06-2013, 13:46 Распечатaть на принтeре


  • Павук - рибалка
   На одній з серпневих рибалок в Тверській області в човен москвича Олексія Пєтухова , нашого , до
  • Темной ночью
   Летние капризы икшинского судака: причины и следствия Если много лет ловишь на одном водоеме, то
  • весна безмотильной
   Куда бедному безмотыльщику податься Весна - це час контрастів. Днем тепло , вночі холодно . Те
  • Дикий короп - це серйозно 2
   Выбор карпового удилища - дело сугубо личное (продолжение, начало в «РР» № 26/2010) Особенности
  • Тук-тук, судак, ты где?
   Не слишком спортивно, зато эффективно! Судак , особливо великий, в Підмосков'ї без сумніву є
  • Бабине літо на Селігері
   Бабье лето непредсказуемо, как и осенний жор хищника. Бывает, ждешь, ждешь этой лучшей осенней
  • спортивна риболовля
   Зачем рыболовы соревнуются Спортивная рыбалка - довольно замкнутый мирок, не вполне понятный
  • Ліски для підлідної ловлі
   З настанням перших морозних днів у багатьох рибалок неминуче виникає питання покупки або оновлення
  • мистецтво анімації
   О чем умалчивают статьи о джиговой ловле Приводом для цієї статті послужили недавні суперечки на
  • Хто там бухає в очеретах ?
   Весь май и июнь, а на юге уже с апреля из прошлогодних камышей доносятся какие-то странные крики:
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке