Загрузка...


На одній з серпневих рибалок в Тверській області в човен москвича Олексія Пєтухова , нашого , до речі , постійного ( з першого номера !) Читача , забрався дуже великий павук . За надісланим фото монстра можна визначити . Це самка павука- мисливця з роду Dolomedes . А знайомий фахівець з павукам , розглянувши портрет незвичайного гостя , уточнив - мисливець каймистий ( D. fimbriatus ) . Вибір власне , невеликий: у всій Європі зустрічаються лише два доломедеса , дуже схожих один на одного. У нас в азіатській частині теж вдається знайти один- два види , і тільки на півдні Далекого Сходу їх аж чотири . Всего же в этом роде около сотни видов, и живут они на всех континентах и многих океанических островах.

Каймистий мисливець - один з найбільших павуків нашої фауни . Довжина тіла самок , які помітно більші за самців , 2-2,5 см , якщо з ногами - додайте ще по парі сантиметрів в кожну сторону. Тіло павука бурого або оливкового кольору густо вкрите волосками , і з боків його йдуть білі або жовті смуги - приблизно так само виглядають і багато інших видів роду . Каймистий мисливець , як і більшість інших доломедесов , напівводний павук , тобто вода для нього не рідна стихія , але його життя тісно з нею пов'язана. Справжній водний павук тільки один - сріблянка , що живе в наших ставках . Деякі види доломедесов у води і на воді проводять майже все життя , проте наш павук може подовгу блукати в пошуках здобичі в болотних мхах , серед трав сирих лугів і в інших східних містах з перезволоженого грунтом. И все же рано или поздно он оказывается на водоеме, будь то лужа или тихая заросшая заводь озерка, где паук размножается и где ему, видимо, проще прокормиться.

Ловчих павутин наші павуки - мисливці не будують - харчуються тим , що можуть наздогнати і схопити . Найчастіше це різні комахи , яких вдається піймати на або біля поверхні води , в основному клопи , личинки бабок , комарів , мух та інших двокрилих . Зустрінуть свого родича - і його з'їдять , точніше , висмокчуть . На водоймах підлягає сидять у засідці : задні ноги на плаваючою билинці або листочку , а передні спираються на воду. У такій позі павук по коливанням поверхневої плівки води « чує» , що робиться поблизу. Як тільки відчує наближення жертви - кидком її наздоганяє . Прожорливыми этих пауков не назовешь: на день хватает одного, а особо крупным самкам - двух насекомых размером со сверчка.

Незважаючи на великі розміри , доломедеси спокійно бігають по воді на манер клопів - водомірів . Запросто пірнають , в тому числі , щоб піти від небезпеки , і можуть під водою підлягає ( навіть протягом години) повзати , хапаючись кігтиками за підводні рослини і всякі нерівності . Принагідно ловлять дрібних пуголовків і мальків , а іноді рибок розміром з дрібну колюшку , отчого цих павуків називають ще й павуками - рибалками. Правда , підводна живність стає здобиччю павука не так вже й часто - тільки в одному з 10-15 випадків вдалого полювання . Деякі натуралісти вважають , що ці павуки можуть скріплювати павутиною листочки і травинки і на такому плоту , підганяємо вітерцем , плавати. Звідси ще одна їх назва - павуки - плотарі . Но люди, подолгу наблюдавшие за этими существами в природе, ничего подобного пока не видели.

Коли починається сезон розмноження , самець розшукує самку по пахучому сліду . Відчувши потенційну партнерку , він виконує « танець живота» : ритмічно , раз на кілька секунд , вдаряє черевцем про воду і періодично помахує перед собою передніми ніжками. Цей ритуал самець може виконувати годинами. Далі - як пощастить. Часто все обходиться мирним спарюванням , але іноді самка до або після спарювання кидається на самця і може його покалічити або навіть з'їсти. Многие считают, что это полезно для вида в разных смыслах (получение дополнительного питания, выбраковка нерасторопных самцов и т.п.), но не исключено, что дама просто не успевает разобраться, что передней не жертва, а ухажер.

Запліднена самка , забравшись на яку-небудь прибережну травичку , що звисає над водою , споруджує з павутини щільний шар- кокон бурого кольору. У процесі будівництва паучиха відкладає в нього до п'ятисот яєць. Цей кокон діаметром близько сантиметра зі своїм майбутнім потомством вона тижнів три буде носити з собою , утримуючи його між ніг хелицерами і за допомогою особливої Самка не тільки охороняє кокон , а й стежить , щоб він не пересох , для чого в спеку регулярно занурює його у воду. Незадовго до появи паучат вона знову забирається на рослинність , де плете намет для новонароджених. Но долго они здесь не пробудут: через неделю разбредутся или, выпустив несколько прядей паутины, в тихий погожий день отправятся в свой первый и единственный полет, чтобы, плывя в мягких воздушных струях, найти новый уютный водоемчик.

За літо самка встигає вивести десь всього один , а десь і три виводка . Весь наступний рік павучки ростуть , проходячи через кілька линьок . І тільки перезимувавши вдруге , павуки стають дорослими і починаю розмножуватися. Виявити облямованого мисливця вдається нечасто , а в багатьох місцях доломедеси насправді рідкісні і внесені в Червоні книги. Так що якщо і до вас забреде цей великий павук- мисливець , тим більше з коконом , не обманюйте його і відпустіть з миром.

Советуем также посмотреть :

 • Як раки зимують ?
 • Як раки зимують ?
 • Хто там бухає в очеретах ?
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Вироби з пластиліну для дітей. чорний павук
 • Крижана пастка для карася
 • Саранча
 • Ловля щуки на спінінг
 • Як спіймати язя ?
 • Риби наших водойм. Окунь .
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3878]   Автор, Admin\\ 23-11-2013, 20:04 Распечатaть на принтeре


  • Темной ночью
   Летние капризы икшинского судака: причины и следствия Если много лет ловишь на одном водоеме, то
  • весна безмотильной
   Куда бедному безмотыльщику податься Весна - це час контрастів. Днем тепло , вночі холодно . Те
  • Дикий короп - це серйозно 2
   Выбор карпового удилища - дело сугубо личное (продолжение, начало в «РР» № 26/2010) Особенности
  • Тук-тук, судак, ты где?
   Не слишком спортивно, зато эффективно! Судак , особливо великий, в Підмосков'ї без сумніву є
  • Бабине літо на Селігері
   Бабье лето непредсказуемо, как и осенний жор хищника. Бывает, ждешь, ждешь этой лучшей осенней
  • спортивна риболовля
   Зачем рыболовы соревнуются Спортивная рыбалка - довольно замкнутый мирок, не вполне понятный
  • Ліски для підлідної ловлі
   З настанням перших морозних днів у багатьох рибалок неминуче виникає питання покупки або оновлення
  • мистецтво анімації
   О чем умалчивают статьи о джиговой ловле Приводом для цієї статті послужили недавні суперечки на
  • Хто там бухає в очеретах ?
   Весь май и июнь, а на юге уже с апреля из прошлогодних камышей доносятся какие-то странные крики:
  • Саранча
   В одному журналі 120 років тому при описі способів любительського лову сома автор писав що « сом ,
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке