Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Тук-тук, судак, ты где?

Не слишком спортивно, зато эффективно!

Судак , особливо великий, в Підмосков'ї без сумніву є найбажанішою здобиччю. Проте в уловах він виявляється значно рідше інших хижаків. З блеснільщіков мало хто може похвалитися тим , що на « залізяки» цілеспрямовано ловить судака. З жерлицами справа йде трохи краще , але тільки в тому випадку , якщо снасть правильно оснащена , а на гачку не традиційний карасик , а уклейка або пескаріка . Одним словом , ловити судака на жерлиці клопітно , а на блешню - малоефективно. Однак давним-давно рибалки винайшли дуже невигадливу снасть , що сполучає в собі мобільність болісно з привабливістю живця. Под названием тюкалки или стукалки она практически без изменений дошла до наших дней.

Стукалка

Стукалка - це дуже велика блешня , яка нажівляется свежеумерщвленним мальком . За формою така блешня зазвичай нагадує « уралки ». Як правило , малька просто чіпляють на гачок , але деякі варіанти стукалок , застосовувані при обережному клюванні , мають ще один додатковий маленький тройничок . Вудка - звичайна пліткувати блеснілка , яка відрізняється , мабуть , тільки більш жорстким хлистиком і обов'язковою наявністю кивка . Волосінь варто використовувати досить товсту , діаметром 0,25-0,30 мм , тільки монофільную . Такий вибір визначається головним чином умовами лову : вона часто ведеться серед корчів , так що зачепи все ж трапляються. Використовувати ж плетені шнури , при всій їх привабливості , не варто: на холоді вони швидко промерзають і снасть втрачає чутливість. Намагатися обробляти плетінку -якими спреями або маслами , як це нерідко роблять в зимовому спінінгу , тим більше не слід , так як всі вони володіють сильним запахом. Запах сконцентрується під лункою і віджене від неї судака. Ще один нюанс. Хоча при лові на тюкалку клювання щуки відбуваються досить регулярно , металевий повідець не потрібен. Судак відноситься до повідця дуже негативно. Особливе питання - мальок . Як і завжди при лові судака , до вибору малька доводиться ставитися з особливою ретельністю. Підійдуть уклейка , піскар розміром 6-7 см , а от використовувати плотвичку небажано. Причина в тому , що щука , як я не раз переконувався , відчуває до неї особливу любов , що в нашому випадку аж ніяк не радує. Малек обов'язково повинен бути свіжим. Судак очень капризная рыба: он еще может взять на недавно уснувшего малька, но у меня не было ни одного случая, когда бы он клюнул на мороженого.

Техника ловли

Ловля на тюкалку в цілому дуже схожа з ловом на блешню , але гра повинна бути більш м'якою. Приманка з мальком плавно опускається на дно , потім починаються легкі постукування по дну з маленькими підйомами і паузами в 3-4 секунди . Підняв - стукнув - зупинив , підняв - стукнув - зупинив ... Складається імітація рибки , копошащейся на дні. За рахунок руху і запаху наживки приманка і привертає судака. Поклевки бувають найрізноманітніші. Судак може придавити приманку , може схопити з ходу , але частіше він смикає малька і нерідко зриває його з гачка. З цієї причини необхідний пристойний запас живців . Я зазвичай беру 20 штук на день лову . Гідність тюкалкі в тому , що вона може викликати клювання навіть у пасивного хижака. Це вносить певні корективи в тактику лову . Якщо з блешнею або балансиром точку опрацьовується досить швидко - 10-15 , максимум 20 помахів і за відсутності клювань переходиш на наступну лунку , - то тут поспішати не варто. У привабливому для хижака місці на лунці можна затриматися і на 10 хвилин. Трапляється , що клювання немає , але відчуваєш торкання приманки , притиски - значить , риба є, вона приміряється , але з якоїсь причини не ризикує наважитися на хватку. У цьому випадку можна трохи змінити гру - підвищити темп або , навпаки , збільшити час паузи до 10-15 секунд. После любой поклевки, пусть и холостой, рыбку надо заменить, но при поиске, если хваток нет, одного неповрежденного малька можно использовать в течение получаса.

Поиск и тактика ловли

Пошук судака починають з серії лунок в 5-7 штук. Потрібно знайти пологі свалим , приямки , дуже бажано - корчі . Якщо було клювання судака і тим більше якщо він попався , наступну лунку бажано просвердлити поруч , в 1,5 - 2 метрах , і , по можливості , без особливого шуму . Судаки нерідко тримаються невеликими групами , і після упіймання одного з співтоваришів інші як би відсуваються убік. Тому обов'язково потрібно перевірити сусідню лунку. Треба пам'ятати , що судак дуже боїться сторонніх звуків , і якщо поряд зробити поспіль 3-4 лунки , він відійде. Ні про яке прокачивании лунок не може бути й мови. Соответственно, если, увидев пойманного судака, к вам подтянутся другие рыбаки, желающие разделить успех, то о ловле судака можно забыть: в этом месте его не будет как минимум несколько часов.

Гідність стукалки в тому , що нею можна ловити буквально між корчами . На відміну від блешні і тим більше балансира вона практично не дає бічного відхилення при грі. Звичайно , при лові в коряжнике у хижака завжди є шанс завести приманку за корч і заплутати волосінь , а й вірогідність клювання тут теж значно вище. У будь-якому випадку дуже бажано мати при собі відцеп . Виходи судака на годівлю відбуваються головним чином в ранкові та вечірні сутінки . У похмуру погоду клювання з різною інтенсивністю може тривати протягом усього дня. Хочу особливо підкреслити , що саме при лові судака не слід поспішати на берег після того , як почало темніти . Якщо є можливість , варто затриматися і половити ще хоча б годину -півтора в темряві. Дуже часто саме на цей час припадає пік активності судака.

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Донна ловля судака на джиг
 • Судак зимової ночі
 • Ловля судака на доріжку
 • клювання судака
 • Лід зійшов - судак пішов
 • Знайти і роздратувати
 • Головне - це пошук !
 • Осіння ловля судака
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1911]   Автор, Admin\\ 13-01-2014, 18:56 Распечатaть на принтeре


  • Бабине літо на Селігері
   Бабье лето непредсказуемо, как и осенний жор хищника. Бывает, ждешь, ждешь этой лучшей осенней
  • спортивна риболовля
   Зачем рыболовы соревнуются Спортивная рыбалка - довольно замкнутый мирок, не вполне понятный
  • Ліски для підлідної ловлі
   З настанням перших морозних днів у багатьох рибалок неминуче виникає питання покупки або оновлення
  • мистецтво анімації
   О чем умалчивают статьи о джиговой ловле Приводом для цієї статті послужили недавні суперечки на
  • Хто там бухає в очеретах ?
   Весь май и июнь, а на юге уже с апреля из прошлогодних камышей доносятся какие-то странные крики:
  • Саранча
   В одному журналі 120 років тому при описі способів любительського лову сома автор писав що « сом ,
  • порівняльний метод
   О пользе любительских соревнований Не можна сказати , що рибальські змагання у нас популярні. Тим
  • Літні підгодовування для ляща
   Ні для кого не секрет , що лящ є однією з найпопулярніших у вітчизняних рибалок риб. Люблять його
  • Про шкоду стереотипів
   Кубок Cанкт-Петербурга Тільки-тільки повернувшись з чемпіонату Росії , пітерські поплавочники
  • Прикмети літа в Забайкаллі
   Рыба не клюет, но хоть инспекция работает! Приказка « Червень - на риболовлю плюнь » для
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке