Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ліски для підлідної ловлі


Разное, полезное, интересное ~ Ліски для підлідної ловлі

З настанням перших морозних днів у багатьох рибалок неминуче виникає питання покупки або оновлення зимового рибальського спорядження . І , мабуть, один з найважливіших моментів (поряд з придбанням приманок ) - це вибір підходящої волосіні. Як показує практика , від цього елемента снасті взимку залежить дуже багато. Наприклад , зміна діаметру всього на пару сотих міліметра може дуже сильно позначитися на клюванні . Тем интересней будет узнать, что же предлагают сегодня рыболовам-подледникам магазины.

Майже рік тому , на початку минулого зимового сезону , в « Рибак Рибака " вже була одна стаття, присвячена зимовим волосінь . Але мета її була інша - розібратися , чи є якась різниця між спеціалізованими « зимовими » волосінями і звичайними мононитки невеликих діаметрів. Напомню, что по результатам проведенных испытаний никакой существенной разницы замечено не было, что, в принципе, подтверждается опытом многих рыболовов, пользующихся зимой лесками, не относящимися к категории «зимних» (в первую очередь высококачественными поводковыми).

У мене завдання дещо інше : познайомити читача з тими волосінями , які зараз можна зустріти в магазинах і які можна успішно використовувати як зимових . Зізнаюся , завдання це виявилося не з легких . Незважаючи на те що зима у нас начебто поки настає щороку і рибалки щорічно відкривають сезон підлідної ловлі , багато магазинів чомусь виявляються до цього не готові . Популярні волосіні невеликих діаметрів розкуповуються буквально за кілька днів після надходження , і опоздавшим залишаються тільки самі неходові марки. У основному або найдорожчі волосіні , або , навпаки , дешеві мононитки невідомих виробників. Заради інтересу минулого тижня я пройшовся по одному великому торговому центру , в якому розташовано кілька десятків рибальських магазинів , і тільки в декількох з них мені взагалі вдалося знайти волосіні «зимових» діаметрів. Що вже говорити про більш дрібних торгових точках. Але все ж у цілому ситуація поки не так критична . Купити відповідну для підлідної ловлі волосінь можна , хоча деколи це і вимагає певних зусиль. Найоптимальніший варіант - знайти магазин з великим вибором лісок або безпосередньо співпрацює з яким-небудь виробником або постачальником монониток . Как показывает практика, в таких магазинах перебоев с товарами (не только с лесками) почти не бывает.

На что же обращать внимание при выборе лески для подледной ловли?

1 . Діаметр . Для зимової риболовлі це , мабуть, один з найважливіших параметрів . Взимку риба не так активна , як влітку , вона дуже прискіпливо ставиться до пропонованої їй приманки або наживки , і будь грубий елемент в оснащенні може її злякати . До того ж на товстій волосіні гра приманки стає менш природною , скутою , що теж не кращим чином відбивається на клюванні . Так що взимку потрібно завжди намагатися використовувати максимально тонку мононить . Природно , мова йде про реальний діаметрі волосіні , а не про цифри , зазначених на етикетці. Многие производители все еще продолжают указывать меньший диаметр выпускаемой мононити, чем он есть на самом деле, так что если имеется возможность, лучше проверить его микрометром.
2 . Розривне навантаження . Тут , здавалося б , все просто : чим вона вища , тим краще. Однак не варто забувати про дві речі. Реальна розривне навантаження і та , що вказана на етикетці можуть кардинально не збігатися , до того ж і вузли , без яких обійтися просто неможливо , роблять свій вплив на міцність волосіні. В то же время зачастую сочетание других параметров мононити (растяжимость, износостойкость и т.д.) оказывается более важным, нежели максимальная прочность.
3 . Розтяжність . Що стосується розтяжності , то , як мені здається , головне - не впадати у крайнощі. Малорозтяжні волосінь , звичайно , буде краще передавати клювання , та й гру приманки з нею контролювати простіше. Але при виведенні така волосінь поведе себе не кращим чином - відсоток сходів з нею буде досить пристойним , особливо коли виводити доводиться руками. Растяжимая же леска, наоборот, обезопасит рыболова от сходов при вываживании, но и поклевку, особенно осторожную, будет передавать хуже.
4 . Жорсткість . На перший погляд , не найважливіший для зимової волосіні параметр . Але і на нього доводиться звертати увагу . М'які волосіні взимку хороші всім , крім одного - вже дуже сильно вони плутаються , а розплутувати вузли на морозі заняття не найприємніше . Так що волосінь для підлідної риболовлі бажано брати жорсткіше. Хотя здесь возникает другая проблема: у жестких лесок обычно сильнее проявляется эффект «памяти», что особенно заметно при ловле с легкими приманками.
5 . Зносостійкість . В принципі , тут можна дати однозначну рекомендацію : чим зносостійкість вище , тим краще. И перевязывать мормышку можно будет пореже (хотя лучше этим не злоупотреблять), и случайное задевание лески за край лунки не приведет к обрыву.
6 . Якість поверхні волосіні. Тут теж все просто : чим волосінь більш гладка і рівна, тим краще. Це , звичайно , стосується всіх волосінь , не тільки до зимових , але взимку цей параметр набуває особливо важливого значення , так як волосіні з рівною і гладкою поверхнею не так сильно обмерзають на морозі. Треба сказати , що знайти волосінь , в якій оптимальним чином поєднувалися б всі зазначені характеристики , просто неможливо. Доводиться йти на компроміси і вирішувати, який з параметрів волосіні важливіший , а яким потрібно буде пожертвувати. Наприклад , м'які і еластичні волосіні володіють зазвичай не найвищою розривним навантаженням , а найміцніші мононитки часто досить жорсткі і з помітною пам'яттю. Але не все так погано , і знайти хорошу волосінь для зимової риболовлі цілком можливо. В этом обзоре я немного расскажу о тех мононитях, которые не только удалось испытать в «лабораторных» условиях, но и проверить на реальных рыбалках.

Sasame Musashi

Компанія Sasame відома російським рибалкам насамперед своїми гачками , вибір яких у неї вельми великий. Сприяє популярності фірми і фактор ціни , оскільки продукція Sasame помітно дешевше , ніж товари інших японських виробників. При цьому якістю від останніх вона майже не відрізняється , а часом відрізняється в кращу сторону. Приміром , ті ж офсетні гачки Sasame Rockfish , на мій погляд , набагато цікавіше аналогічних гачків від Owner : при однаковому номінальному розмірі вони помітно менше і легше , що при лові з тими ж повідкового оснащеннями часто буває важливо . Є в асортименті Sasame і волосіні , як монофільні , так і плетені. Вони , мабуть , не так популярні, як гачки , але це, швидше , пов'язано з тим , що продукцію Sasame взагалі на прилавках магазинів зустрінеш нечасто. Musashi - прозора мононить , пропонується вона діаметром від 0,06 мм на котушках по 25 метрів. Наявність невеликих діаметрів особливо цікаво рибалкам- подледнікам . При цьому реальний діаметр точно відповідає номінальному , що також є безсумнівним плюсом. Відкалібрована волосінь добре , поверхня гладка і рівна. Номінальна розривна навантаження дещо завищена . Оптимальними для цієї волосіні будуть вузли Uni і Clinch , на інших вузлах вона веде себе менш передбачувано. Розтяжність близько 18 % , що для зимової риболовлі , мабуть , оптимально . З недоліків можна відзначити те , що волосінь досить м'яка і сильно плутається , та й залишкова пам'ять у неї присутній , так що бажано з нею використовувати приманки важчі. Вообще же довольно неплохая мононить, которая может удовлетворить потребности любого любителя подледной рыбалки.
Цена около 80 рублей.

Sneck Magnum Winter Special

Продукція компанії Sneck також відома російським рибалкам досить непогано , і тут це вже відноситься в першу чергу до волосіні . Їх у фірми багато , причому самих різних - і звичайних монониток , і фторуглеродних ( флюорокарбон ) . В асортименті компанії є як універсальні волосіні , так і спеціалізовані , призначені для певних способів лову . Magnum Winter Special якраз з їх числа. Як випливає з назви , дана мононить призначена спеціально для зимової ловлі. Лісочка випускається діаметром від 0,08 до 0,18 мм , продається на котушках по 30 метрів. В принципі , наявних діаметрів мононитки має бути достатньо практично будь-якій рибалці . Але тут виникає одна проблема : номінальний діаметр волосіні не те що занижений, а занижений дуже сильно. У мого зразка - на 0,03 мм. При лові активної риби по перволедью це , може , і не так критично , а от у глухозимье , в січні -лютому , вже стане серйозною проблемою. Навряд чи рибалка з волосінню Sneck діаметром 0,08 мм (фактично 0,11 мм) зможе розраховувати на хороші улови . Так що в першу чергу ці волосіні зацікавлять любителів стрімкого блеснения . Найтонші цілком підійдуть для полювання за окунем , а ті , що товстіший , і для більш серйозного хижака. Відкалібрована волосінь непогано , правда , сказати , що її поверхня дуже гладка , я не можу : на морозі вона обмерзає досить сильно. Розривне навантаження мононитки сильно завищена , на вузлах її міцність майже в два рази нижче зазначеної . Лісочка володіє дуже невеликий растяжимостью , найменшій з усіх протестованих . При цьому вона досить жорстка , з помітною пам'яттю. Порекомендувати її , як я писав вище , можна в основному блеснільщікам . К примеру, протестированный образец успешно применялся при ловле окуня на некрупные балансиры и блесны среднего размера, и недостатки лески проявлялись не слишком сильно.
Цена около 30 рублей.

Jaxon Eternum Premium

Продукція компанії Jaxon багатьма рибалками сприймається неоднозначно. З одного боку це цілком звичайні вудилища , котушки , волосіні і приманки , несильно відрізняються від аналогічних виробів конкурентів . З іншого ж , окремі вироби з каталогів Jaxon часом просто « вистрілюють » , на голову перевершуючи аналоги . Так було з деякими вудилище спінінга , плетеними волосінями , воблерами . Схоже , і у випадку з Моноліски Eternum Premium теж можна говорити про щось подібне . Крім Premium , в серії Eternum є спеціалізовані мононитки для спінінга і фідера , але нам зараз вони , зі зрозумілих причин , не дуже цікаві . Ліски ж Eternum Premium пропонуються діаметром від 0,08 до 0,20 мм на котушках по 25 метрів. Якщо цього мало , у виробника є і волосінь в розмотуванні по 150 метрів, і тут вже діаметр збільшується до 0,45 мм. Але, мабуть , саме 25 -метрові шпулі можна вважати оптимальними для рибалок- подледніков . І діаметри тут цілком підходящі , та й на котушку зимової вудки можна намотати всю волосінь з шпулі цілком. Мінус волосіні в тому , що вказаний діаметр дещо занижений , при покупці потрібно мати це на увазі. Поверхня волосіні досить рівна , на морозі вона обмерзає не надто сильно , відкалібрована добре. Розривне навантаження дещо завищена , при цьому волосінь дуже добре тримає майже всі популярні вузли , виключаючи Clinch , який з нею краще не використовувати. Мононитка володіє середньою жорсткістю , пам'ять виражена не дуже сильно. Розтяжність в межах 18-20 %. Взагалі , мені ця волосінь сподобалася , і серед недорогих мононитей її можна визнати однією з кращих. Для самых тонких снастей она, конечно, не подойдет, а вот для ловли более-менее крупной и активной рыбы - вполне.
Цена около 50 рублей.

D.A.M. Damyl Tectan Premium Plus

Навряд чи хтось з рибалок не чув про волосінях під торговою маркою Damyl . Это и не удивительно, учитывая, что первые из них появились в каталоге компании D.A.M. в далекому 1937 році. Звичайно , Damyl більш ніж півстолітньої давності і волосіні , що випускаються зараз , пов'язує тільки назва , але по живучості бренду можна судити про те , що толк в волосінях компанія знає. Зараз під маркою Damyl випускаються самі різні мононитки . Не буду перераховувати всі різновиди , а перейду відразу до Tectan Premium Plus . Лісочка Tectan Premium завжди позиціонувалася компанією як мононитка екстра - класу , підходяща для найвимогливіших рибалок і для самих складних умов. Можу сказати , що кілька років тому це було дійсно так. Я її застосовував і для оснащення мормишечних вудок , і для повідків для літньої поплавковою вудки. Потім я про неї якось забув , на перший план вийшли інші волосіні. Тим цікавіше було перевірити , що являє собою Tectan Premium Plus зараз . Лісочка пропонується діаметрами від 0,08 до 0,28 мм в розмотуванні по 25 і 100 метрів. Діаметр трохи занижений, але не сильно , у мого зразка всього на 0,01 мм. А ось розривна навантаження завищена істотно , хоча фактичні значення перебувають таки на цілком гідному рівні. Лісочка гладка , добре відкалібрована . Вона добре поєднується з усіма популярними вузлами , трохи поступаючись в міцності на вузлі Clinch і подвійний петлі. Незважаючи на те що волосінь досить м'яка , вона плутається набагато менше аналогів . Безсумнівний плюс - майже повна відсутність пам'яті. Лісочка володіє растяжимостью близько 15 % , після чого із збільшенням навантаження починає « плисти » , розтягуючись вже незворотнім. В целом, для большинства рыболовов она станет неплохим выбором, хотя, конечно, хотелось бы увидеть и лески меньшего диаметра.
Цена около 120 рублей.

Stroft GTM

Ще одна волосінь - легенда . На російському ринку вона присутня дуже давно і встигла завоювати широку популярність. Приміром , я більше десятка років тому починав освоювати ловлю спінінгом саме з волосінню Stroft GTM . Звичайно , зараз я б оптимальним цей вибір не назвав , але тоді її цілком вистачало для того , щоб зрозуміти особливості лову спінінгом . Та й зараз , судячи з відгуків , Stroft користується популярністю у спінінгістів . Правда , вона вже не така висока : і нових лісок з'явилося досить багато , і велику кількість на ринку підробленої Stroft теж зіграло свою роль. Но главная причина - господство плетенки.

Що ж можна сказати про використання « Строфта » в зимовій рибалці? Лісочка пропонується діаметром від 0,04 мм до 0,60 мм в розмотуванні по 25 і 100 метрів. Наявність діаметрів 0,04-0,08 мм буде особливо цікаво рибалкам- мормишечнікам . На шпулі з волосінню стоїть значок , який вказує на відповідність мононитки стандартам EFTTA . Правда , випробуваний зразок чесністю показників не блиснув . Зазначений діаметр істотно занижений ( на 0,02 мм) , а розривна навантаження завищена , втім, не дуже сильно. Не виключаю , що якщо рвати лісочку в якихось певних умовах , вона цілком може витримати зазначену на шпулі навантаження. Вузли вона тримає не дуже добре і показує приблизно рівну міцність на всіх популярних вузлах. Важливо і те , що рветься вона завжди саме на вузлі. Поверхня гладка , чому сприяє додаткове покриття (Silicon - PTFE tempered ) . За рахунок покриття волосінь слабо обмерзає на морозі , але зате вона вийшла досить жорсткою , з помітною пам'яттю. Испытанный образец успешно использовался при отвесном блеснении со сравнительно крупными окуневыми приманками, а более тонкие лески будут актуальны при ловле на мормышку, особенно в глухозимье, тем более что мононити диаметром до 0,06-0,07 мм можно найти далеко не у каждого производителя.
Ціна близько 150 рублів.

Советуем также посмотреть :

 • Трохи про японську волосіні ASSO NEW MICRON
 • Трохи про японської волосіні ASSO NEW MICRON
 • Ліски та Лідери від Стюарта Дениса
 • Зимова ловля спінінгом
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Навіщо потрібен шок- лідер
 • Яншевскій за кадром
 • Догляд за волосінню
 • Все про вузли
 • Використання флюорокарбона в поплавковою лові
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2694]   Автор, Admin\\ 31-07-2014, 06:32 Распечатaть на принтeре


  • мистецтво анімації
   О чем умалчивают статьи о джиговой ловле Приводом для цієї статті послужили недавні суперечки на
  • Хто там бухає в очеретах ?
   Весь май и июнь, а на юге уже с апреля из прошлогодних камышей доносятся какие-то странные крики:
  • Саранча
   В одному журналі 120 років тому при описі способів любительського лову сома автор писав що « сом ,
  • порівняльний метод
   О пользе любительских соревнований Не можна сказати , що рибальські змагання у нас популярні. Тим
  • Літні підгодовування для ляща
   Ні для кого не секрет , що лящ є однією з найпопулярніших у вітчизняних рибалок риб. Люблять його
  • Про шкоду стереотипів
   Кубок Cанкт-Петербурга Тільки-тільки повернувшись з чемпіонату Росії , пітерські поплавочники
  • Прикмети літа в Забайкаллі
   Рыба не клюет, но хоть инспекция работает! Приказка « Червень - на риболовлю плюнь » для
  • Карельський вояж
   Річка Кемь - один з найбільших видатків Карелії , саме її міць і велика витрата води подвиг
  • Залізний джиг
   Для мене все почалося дуже давно , з одного риболовлі під Подільському , на греблі , що
  • У мороз без насадки
   У нашій області у зимових рибалок- мормишечніков насадка номер один - це , безперечно , мотиль. За
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке