Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ мистецтво анімації

О чем умалчивают статьи о джиговой ловле

Приводом для цієї статті послужили недавні суперечки на форумі « РР » про типи проводки пасивних джигових приманок. На жаль , подібні суперечки цікаві тільки професіоналам від спінінга , а рядовий спінінгіст побачить у них лише набір загальних фраз і мало що зрозуміє по суті. Попробую исправить эту ситуацию.

Активного каждый поймает!

Про джизі написано дуже багато , здається - чого ж більш ? Проте тема залишається гарячою. Проштудіювавши літературу та обговорення на форумах , спінінгіст може купити правильний , швидкий і чутливий , спінінг , надійний шнур і набір абсолютно уловистих і надійних приманок. На водоймі він досить швидко навчиться читати дно і ловитиме рибу - активного хижака , який жере (від слова « жор » ) все підряд. Але якщо хижак пасивний, а таке буває дуже часто , неофіт зможе зловити добре якщо десяту частину наявної в межах його досяжності риби. Майстер в цих умовах зможе умовити на клювання більше половини пасивних хижаків. Чому ? Тому що за рамками безлічі публікацій про джизі залишається найголовніше - швидкість проводки і метод подачі приманки. Суть мастерства в спиннинге - это именно способность постоянно менять стиль подачи приманки, приспосабливаясь к меняющейся кормовой активности хищника.

« Активної рибі - активну приманку , пасивної - пасивну . Ось , власне, і вся формула » , - пише на форумі« РР »Олексій Галкін. Для необізнаного все просто: вередує риба - став пасивну приманку і знай собі лови вредничала хижака. Але Олексій Галкін мав на увазі щось більше. Пасивну приманку він і використовувати буде зовсім інакше . Як ? Тому, хто в темі , зрозуміло , новачкам - ні. Як визначити активність риби та відповідність приманки цієї активності ? Як працювати з цією приманкою ? Чтобы разобраться в этом, необходимо рассмотреть сам метод ловли пассивной рыбы не с точки зрения подбора правильной приманки, а с точки зрения способов ее подачи.

Стоячая вода: сколько вешать в граммах

Почнемо з простого - лову на водоймі , де відсутня скільки значуще перебіг. Тут начебто все зрозуміло . Будь-яке зменшення ваги приманки знижує темп проводки і позитивно позначається на клюванні . Здавалося б , аксіома ! Насправді не зовсім так. Якщо максимально зменшити вагу приманки , на межі сприйняття спінінгом , ловити через це ви більше не почнете . Чому ? Ловля в штиль або строго за вітром досить велика рідкість , а бічний вітер видує нитку дугою і значно знизить і без того низьку на дальній дистанції чутливість. Безліч обережних клювань просто опиниться за кадром. Підвищити чутливість снасті ? Поставити надтонкий шнур і купити дорогу палицю з вугілля максимальної модульності ? Не раджу . Ловити при цьому ви більше не станете. Цей шлях веде в глухий кут , не кажучи вже про матеріальну сторону справи . Головне - різко знизиться темп проводки. Вы просто не будете успевать пробить всю зону забросов, на которой рассредоточен пассивный хищник.

как и где ловить судакаДосвідчений джіговік завжди починає ловлю з приманки , що має трохи надмірна вага , і з проводки в середньо- швидкому темпі - двох обертів котушки і паузи в секунду. Для водойм без течії і з глибинами до 6-7 метрів у мене це 18 м. Вага приманки повинен бути таким , щоб чітко читався « в руку». Цим ми відразу вирішуємо два завдання. По-перше , визначаємо активність хижака тут і зараз. Якщо риба активна , клювання будуть на різних ділянках траєкторії проводки , темп лову в такому випадку буде максимально високим. По друге , використовуючи приманку злегка надмірної ваги у високому темпі , ми швидко знаходимо аномалії мікрорельєфу . Це окремі коряжки , сходинки на свалах , локальні ямки і пупки . Хижак на такому рельєфі тримається завжди . Найденным «вкусным» местам стоит уделить больше внимания: прокидать под разными углами или резко замедлить проводку в этом месте, значительно уменьшив вес груза.

Якщо ж замість вірних клювань відбуваються тільки стусани , притиски і удари в вантаж, якщо впевнені клювання трапляються тільки в самого човна , коли темп проводки сповільнилося і збільшилася сходинка , значить , хижак пасивний і просто не бажає ганятися за швидко рухається здобиччю. Здесь-то и необходимо снизить скорость проводки, то есть уменьшить вес приманки.

Компромисс для тяги

Хижак на течії завжди тяжіє до нерівностей мікрорельєфу дна , які створюють локальні затишки і дозволяють йому економити енергію, що витрачається на протистояння потоку. У період максимальної харчової активності хижак пересувається , переслідуючи здобич. Як правило , для цього використовується брівка і прилеглий до неї ділянку поливу - тут сила течії завжди менше , ніж внизу , в руслі. Таке переслідування енергетично затратне і виправдано тільки сильним почуттям голоду. У моменти зниження активності хижак просто стоїть на рельєфі , економлячи енергію , і атакує жертву у разі її наближення . При цьому відстань кидка безпосередньо залежить від ступеня його активності. Пасивний хижак готовий атакувати жертву тільки в безпосередній близькості і часто , мабуть , не стільки через почуття голоду , скільки через загальну агресивності . Судак при цьому атакує , не розкриваючи пащі , просто притискаючи ударом жертву на дно. Підбір правильної проводки на водоймі з плином - завдання більш складна , ніж при його відсутності . Тут вже алгоритм , який можна застосовувати в стоячій воді , працювати не буде. Тут на приманку (а точніше , на шнур ) впливає поточна вода. Сила этого воздействия зависит от силы течения, толщины шнура и его длины, которая сокращается по мере проводки, а также от направления проводки.

Приманка на перебігу може рухатися і зі швидкістю потоку , а також повільніше або швидше. Все залежить від кута між волосінню і напрямком потоку . Зниження ваги приманки вже не зменшує швидкість її руху при проводці , а збільшує . Приманка рухається не прямолінійно , а по дузі і за пару секунд стандартної сходинки може пролітати над дном по 5-6 метрів. Збільшивши вага вантажу , ми вкоротили кроки приманки , але при цьому будемо змушені збільшити і швидкість проводки. Пасивному хижакові це теж не сподобається. Потрібен компроміс. У цих умовах компроміс цей виглядає приблизно так : вага приманки повинен бути таким , при якому вона , закинута перпендикулярно напрямку течії , пробивала б за проводку сектор в 45 градусів. Якщо менше - полегшуємо , більше - збільшуємо вагу. Такий спосіб подачі найбільш природно імітує поведінку потенційної здобичі , яка не в силах протистояти течією , і її зносить назустріч стоїть в укритті хижакові . Змінюючи напрямок закидання , ми можемо прискорювати проводку ( закидання з елементами апстрім ) або її сповільнювати ( закидання за течією або близько до цього ) . Такой тип проводки является базовым практически весь сезон открытой воды и работает всегда.

На грани засыпания

«Очень сонная проводка с паузами настолько длинными, сколько хватит терпения» (Владимир Герасимов, форум «РР»).
Йдеться про лов на пасивну приманку з поролону . Але що є довга пауза і наскільки повинно вистачати терпіння ? Під час тривалої паузи приманка не просто стоїть на дні : її волочить перебігом і ймовірність зачепитися нема за рибу , а за черепашник або донний сміття дуже велика. Краще працювати така проводка не буде. Пауза в дві секунди на течії є максимальною . Напевно , автор мав на увазі проводку у вузькому секторі вниз за течією. У цьому випадку алгоритм підбору ваги приманки і темпу проводки дуже близький до такого для стоячої води . Тут вже можна і довше затримати приманку на цікавому місці або додати їй вертикальну складову , підігравши бланком. Ось тільки обловить таким способом можна тільки досить вузький сектор , і доведеться постійно маневрувати , переставляючи човен поперек течії. С паузой более-менее понятно, но что такое «очень сонная проводка»?

как и где ловить судакаПізньої осені , коли температура води стає менше 7-8 градусів , швидке пересування особливо енергетично затратне для риби. Тим часом приманки начебто великого твистера або риппера з широкою хвостовою лопаттю створюють потужні акустичні коливання , властиві саме активно пересувається видобутку , і таке нетипова поведінка «жертви» насторожує хижака. Настає час пасивних приманок з поролону і пінополіуретану . Вони позбавлені власної гри , що і робить їх найбільш уловистими по холодній воді і особливо на течії. Питання в тому , як з ними працювати. Проводити у звично високому темпі , як вироби з силікону , не завжди ефективно , а затримувати підлягає на паузі , коли протягом тягне приманку по дну , загрожує частими зачепами . Тут-то ми і підійшли до поняття « сонна проводка ». Ця проводка не схожа на стандартну джиговую , хоча і є її різновидом . Наша мета - провести приманку придонних і в гранично низькому темпі. Проводка складається з фази максимально повільної підмотки по 5-7 оборотів котушки і коротких пауз - торкань дна. Основний акцент тут робиться на підмотку , а не на величину фази падіння. Якщо в стандартному варіанті ми виконуємо пару- трійку швидких оборотів і чекаємо клювання на « смачною» паузі , то тут фаза падіння нам нецікава , вона потрібна тільки для контролю дна і складає долі секунди . Якщо вона подовжується - знижуємо швидкість підмотки , коротшає - збільшуємо . Приманка при цьому просто повільно рухається у самого дна , іноді його торкаючись , і при цьому трохи зноситься течією . Така анімація найбільш точно копіює поведінку кормового об'єкта в холодній воді і чарівно діє на пасивного хижака. Всі клювання припадають на фазу підмотки , і часто вони зовсім невиразні . Подвіс , стусани , але при цьому відсоток сходів мінімальний: хижак впевнено вистачає приманку . Після нереалізованої клювання приманку варто повернути на дно і , витримавши паузу в пару секунд , відновити проводку. Як правило , хижак атакує повторно . Тут-то, кстати, и будут максимально востребованы сенсорные качества бланка, поскольку легкое, звонкое, высокомодульное удилище позволит увидеть значительно больше поклевок.

Ефективність « сонної » проводки безпосередньо залежить від її швидкості: чим вона менша , тим краще. Зниження швидкості досягається в першу чергу зменшенням ваги вантажу , а в другу - зміною траєкторії проводки по відношенню до течії . «Сонная» проводка позволяет сравнительно быстро облавливать большие площади дна, что особенно важно осенью, когда хищник уже не привязан к рельефу бровок, а просто рассредоточен на дне русла.

При всій зовнішній простоті джиговая ловля процес дуже творчий . Сила вітру і течії , рельєф , температура води і активність хижака - всі ці умови лову постійно змінюються , і це потрібно постійно враховувати. Джиг - це складна формула з багатьма змінними. Вирішення її на рибалці , «тут і зараз» , саме по собі доставляє задоволення не меншу , ніж амплітудна вірна клювання хижака , передана в руку чуйним бланком.

Советуем также посмотреть :

 • Ловля щуки в спеку
 • Знайти і роздратувати
 • Як порахуєш , так і половиш
 • Головне - це пошук !
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • Щучі атаки. Як реалізувати несподівану клювання.
 • Джиг на великій воді (закінчення)
 • зимовий твічінг
 • як спокусити неактивну рибу
 • Щучі атаки . Як реалізувати несподівану покльовку.
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1904]   Автор, Admin\\ 6-09-2013, 07:19 Распечатaть на принтeре


  • Хто там бухає в очеретах ?
   Весь май и июнь, а на юге уже с апреля из прошлогодних камышей доносятся какие-то странные крики:
  • Саранча
   В одному журналі 120 років тому при описі способів любительського лову сома автор писав що « сом ,
  • порівняльний метод
   О пользе любительских соревнований Не можна сказати , що рибальські змагання у нас популярні. Тим
  • Літні підгодовування для ляща
   Ні для кого не секрет , що лящ є однією з найпопулярніших у вітчизняних рибалок риб. Люблять його
  • Про шкоду стереотипів
   Кубок Cанкт-Петербурга Тільки-тільки повернувшись з чемпіонату Росії , пітерські поплавочники
  • Прикмети літа в Забайкаллі
   Рыба не клюет, но хоть инспекция работает! Приказка « Червень - на риболовлю плюнь » для
  • Карельський вояж
   Річка Кемь - один з найбільших видатків Карелії , саме її міць і велика витрата води подвиг
  • Залізний джиг
   Для мене все почалося дуже давно , з одного риболовлі під Подільському , на греблі , що
  • У мороз без насадки
   У нашій області у зимових рибалок- мормишечніков насадка номер один - це , безперечно , мотиль. За
  • Ловимо і відпускаємо (продовження)
   Какая техника хуже для рыбы? (Окончание, начало в РР № 51/2008) .....
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке