Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Хто там бухає в очеретах ?


Разное, полезное, интересное ~ Хто там бухає в очеретах ?

Весь травень і червень , а на півдні вже з квітня з торішніх очерету долинають якісь дивні крики : короткі, глухі , наче з бочки. Розмірене серія бухали звуків - і знову тихо , якщо з іншого кінця озера ніхто не відповість. Чути вони за кілька кілометрів. Чути навіть вдень , але особливо часто в сутінках і вночі. Це кричить самець великий бугая . Таких не дуже музичним гупання вони попереджають інших самців , що територія зайнята , а самок запрошують до укладення шлюбного союзу. Прекрасні пісні інших птахів у цьому , функціональному , плані від криків бугая нічим не відрізняються. Багатьом ці гучні крики нагадують рев бика , тому раніше її нерідко називали не тільки Бухалов , але і водяним биком або бугаєм . Коли бугай кричить зовсім близько , то спочатку чуєш кілька тихих схлипів , наче птах робить кілька глибоких зітхань , а потім вже волає на всю потужність, використовуючи як резонатора , мабуть , стравохід. Крики кожного самця хоч чим-небудь та різняться: гучністю , ритмікою , тембром , і досвідченим «слухачам » , думаю , нескладно впізнавати їх по голосу. О самих птицах уж и не говорю.

Бугай - дивовижна чапля . Інші , як сіра , звичайнісінька з наших чапель , теж вельми обережні і на очі намагаються не потрапляти - їх зазвичай бачиш тільки летять . Але бугай по скритності , вмінню уникати зустрічі з людиною , маскуватися - мабуть , чемпіон серед чапель . По зарослих очеретом озерам мені довелося полазити чимало , але я всього два рази бачив її , і обидва , коли птахи не витримували мого довгого присутності в безпосередній близькості , в 3-5 метрах. Про те , що бугай зовсім поруч , я звичайно, і не підозрював. А як її помітиш , коли вона у своєму жовтувато- буром строкатому оперенні , задерши дзьоб і щільно притиснувши пір'я , витягується в струнку , застигає і зливається з фоном ? Одна терпіла мене майже годину , і тільки коли я став аж надто елозіть у своїй надувнушке біля приховували птицю заростей рогозу , її терпець увірвався , і вона злетіла . Але з якою неохотою відлітала , незграбно , Вихля . Скорее, скорее снова в спасительные заросли!

Гнездостроітельного діяльність самки на відміну від інших чапель і взагалі птахів не закінчується з появою яєць і початком насиджування . Якщо рівень води підніметься , то гніздову платформочку самка надбудувати . Знаходили гнізда заввишки півметра , але зазвичай цілком достатньо 10-15 см , а частіше і того менше. Цікавіше інше . Розповідають , що самка , якщо пташенят аж надто допікає пекуче сонце , може побудувати нове гніздо в затінку . І відомий випадок , коли неподалік від основного гнізда вона спорудила кілька нових , в одне з яких перевела залишилися пташенят , після того як частина виводка погубив якийсь хижак. Щось не пригадую , щоб будь-які інші птахи таким чином дбали про своє потомство . Самець же , поки самка вирощує пташенят , зосереджений на охороні ділянки площею в кілька гектар , часом більше десяти. Охороняє жорстко , і під час прикордонних конфліктів між самцями іноді доходить до смертовбивства. Нерідко самець стає багатоженцем та опікає відразу до п'яти самок. В кінці сезону розмноження , коли потреба в кормі у його великої родини істотно збільшується , самець знову починає часто бухати , майже як в пору сватання. Тим самим , мабуть , посилює охорону кормових ресурсів для свого потомства. Только осенью и зимой он становится более терпимым к соседям, даже как-то уживается с соплеменниками, прилетающими с севера, когда водоемы там покрываются льдом.

У багатьох країнах бугай у міру осушення водойм і зникнення заростей високої прибережної рослинності стає все більш рідкісною. В Англії , наприклад , по голосам давно вважають всіх до єдиного самців - набирається всього з півсотні . Щоб їх стало побільше , спеціально рибу розводять . У нас бугая теж стає менше , але все ж не до такої міри. Були б великі зарості очерету , очерету або рогозу по мілководдях . А де - на озері , стариці , серед болотних топей або на риборозплідному ставку - не дуже важливо . Бугай майже напевно з'явиться. Але зарості повинні бути великими і обов'язково з ділянками відкритої води - для рибальства та збору інших «водних біологічних ресурсів » типу різноманітних личинок і водних жуків. Не упускают выпи случая схватить и лягушек и мелких грызунов - птицы-то довольно крупные, весом нередко больше килограмма.

Доводилося читати , що в деяких місцях колись вважали , що бугай « псує » рибу , а почути її гупання на початку риболовлі - значить , не бачити кльову. Дивні , однак , повір'я , якщо врахувати , що кричить бугай місяці два поспіль. І що, так без клювання і сиділи ? Швидше , все навпаки : кричить - то вона найчастіше в сутінках , тобто коли саме час починатися хорошому клюванню .

Советуем также посмотреть :

 • Як раки зимують ?
 • Як раки зимують ?
 • Без заначки не прожити
 • Павук - рибалка
 • Щука під берегом
 • Судак зимової ночі
 • пелагічний джиг
 • Як знайти лина і чим його підгодувати - частина перша
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Про річної лові лина
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1674]   Автор, Admin\\ 15-10-2013, 17:10 Распечатaть на принтeре


  • Саранча
   В одному журналі 120 років тому при описі способів любительського лову сома автор писав що « сом ,
  • порівняльний метод
   О пользе любительских соревнований Не можна сказати , що рибальські змагання у нас популярні. Тим
  • Літні підгодовування для ляща
   Ні для кого не секрет , що лящ є однією з найпопулярніших у вітчизняних рибалок риб. Люблять його
  • Про шкоду стереотипів
   Кубок Cанкт-Петербурга Тільки-тільки повернувшись з чемпіонату Росії , пітерські поплавочники
  • Прикмети літа в Забайкаллі
   Рыба не клюет, но хоть инспекция работает! Приказка « Червень - на риболовлю плюнь » для
  • Карельський вояж
   Річка Кемь - один з найбільших видатків Карелії , саме її міць і велика витрата води подвиг
  • Залізний джиг
   Для мене все почалося дуже давно , з одного риболовлі під Подільському , на греблі , що
  • У мороз без насадки
   У нашій області у зимових рибалок- мормишечніков насадка номер один - це , безперечно , мотиль. За
  • Ловимо і відпускаємо (продовження)
   Какая техника хуже для рыбы? (Окончание, начало в РР № 51/2008) .....
  • Форель по- Обдорськ
   Форель грамів на 800 , 1 ст. ложка борошна , 100 г рослинної олії; для cоус : 1 ст. ложка борошна
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке