Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Судак зимової ночі

Ловля со льда

Ніч . Люди на льоду махають руками , підсвічують ліхтариками і довго на одному місці не затримуються. Вперше побачивши , можна подумати , що це браконьєри. У всякому разі, саме так я і подумав , зіткнувшись з цією ловлею багато років тому. Потім і мене приймали за браконьєра , особливо коли ми з напарником ловили судака поруч з наметами лещатников . Судак, как им известно, постоянно сопровождает леща, однако и они далеко не сразу понимали, чем мы занимаемся.

Трудности навигации

Нічна ловля судака на блешні або балансири передбачає активний пошук риби і триває , як правило , до півночі , в крайньому випадку , до години ночі. Рибалити довше важко : ловля забирає багато сил. Одна справа сидіти в наметі з пальником і зовсім інша - багато переміщатися по льоду і бурити в мороз , та ще й з вітром. На великій водоймі , скажімо на Яузском водосховище , необхідний прилад GPS. Він дозволяє і точно вийти на ділянки , де можна розраховувати на клювання судака , і повернутися в темряві назад , інакше можна проплутаете і до ранку. На водоймах , де лов йде в зоні доступності берегових орієнтирів , все трохи простіше. Так , у верхів'ях Вазузской водосховища , де я ловлю багато років , досить надійним орієнтиром служить сама берегова лінія. Однак у кожному разі відправлятися за нічним судаком можна тільки на знайомі місця. Як правило , приблизно знаючи район перебування судака , на ловлю виходять в сутінках і готують лунки. Если рыбалка многодневная, то на одни и те же лунки можно отправляться «снимать урожай» каждый вечер.

Ночные пастбища

Днем судака найчастіше ловлять біля основи руслових бровок , на глибинах до 10 метрів. Ці ділянки , звичайно , і в темряві варто перевірити , але залишатися на них довго не має сенсу. Значно перспективніше мілководні поливи з глибинами від трьох метрів до півметра. Поширена думка, що на мілководді хижак виходить тільки по останньому льоду . Це вірно лише щодо щуки , а судак ловиться тут протягом всієї зими , але тільки ночами . Добові переміщення судака пов'язані головним чином з рухом зграй малька . Як і влітку , взимку в сутінках мальок зміщується до берега на малу глибину , а за ними слід судак. Взагалі , протягом доби судак досить активно переміщається по водоймі . Він зустрічається і біля основи руслових бровок , і на звалили , і у верхніх бровок , і на поливах . Єдине місце , де його можна зловити в будь-який час дня і ночі це коряжники . Ловити судака серед корчів непросто. Хороший відцеп в таких місцях стає обов'язковим елементом спорядження. Причому відцеп повинен бути максимально міцним на шнурі діаметром до 3 мм. Придумано чимало конструкцій відчепів , як найпростіших , так і з усілякими захопленнями і засувками. З мого досвіду , вертикальні блешні можна звільнити за допомогою самих різних варіантів , а балансири - тільки вантажем з виступаючими петлями з металевого троса , так званим воблерним відчепом . Бувають зачепи і самого відчепу . Торік ловив я судака поруч із затопленими пнями . Дві клювання судака , третя - пня . В итоге после шести судаков я оставил на пнях и уловистый балансир, и отцеп.

У важких закоряженних місцях більшість рибалок переходять на ловлю вертикальними блешнями , але це не скрізь проходить. Так , на Яузском і Вазузской водосховищах , як я не раз переконувався , судак на них бере значно гірше , ніж на балансири , а ось по Рибінському судакові болісно працюють цілком пристойно. У коряжнике , де судак тримається постійно , я відразу свердлю лунки в шаховому порядку , до 30-40 штук залежно від товщини льоду , а потім обловлюваних їх по колу . На відміну від щуки , якою якщо немає в лунці , то вона навряд чи і підійде , судак більше переміщується , тому навіть якщо в лунці не було покльовок , її варто перевіряти кілька разів. Крім того , судак може стояти поруч , але зважитися на клювання тільки на другому -третьому заході . Звичайно , на лунки , де були клювання , намагаєшся повертатися частіше і більше пробувати на них різні приманки і проводки. У кожному разі переміщатися доводиться багато , так як клювання може статися на будь лунці . На відміну від літа взимку в сутінках і навіть у темряві непогано бере окунь , причому часто великий . Іноді він починає клювати тільки з настанням темряви і в тих самих місцях , де за весь день не було жодної покльовки . Бували випадки , коли на одній точці , де вдень взагалі не клювало , з настанням темряви я всього за годину налавлівал повний ящик великого окуня . Такое впечатление, что он не перемещался, а стоял все это время в том же месте, но не брал.

Те ж саме нерідко відбувається і з судаком : вдень всього один -два , а в темряві на тих же лунках більше десятка , причому клювати може всю ніч. Проте буває , судак погано бере на самому перспективному місці і вдень і вночі. При цьому в якомусь десятку метрів , але на мілині , де вдень судака не було й близько, починається справжній жор. Погода чинить на клювання взимку не менший вплив , ніж влітку. Найкраще клює в нічний мороз до 10-15 градусів при ясному небі з місяцем , а ось в відлиги судак бере гірше , зате активізується щука. Якщо порівнювати зимову активність щуки і судака , то на різних водоймах ситуації помітно різняться і залежать від багатьох причин . Наприклад , Яузьке і Вазузской водосховища після їх створення зарибнювати хижаком практично одночасно. Але на Вазузской режим регулювання рівня був жорсткішим : воду під зиму скидали майже до русла. І судак скочувався в пониззя , до Зубцову . В результаті довгий час судак взимку на більшій частині водосховища ловився погано , а щука добре. Останні кілька років рівень знижують не так сильно , і судак все частіше почав потрапляти у верхів'ях . В основном правда, некрупный, до 1-1,5 кг, хотя случаются поклевки и трофейных экземпляров, рвущих монофил 0,3-0,4 мм.

Снасти

Снасті для лову судака особливої Я використовую жорстку вудку з невеликою річною інерційною котушкою . Це цілком робочий варіант. Головне , щоб котушка була з глухим гальмом , інакше ловити судака складно. Лісочка монофільная , діаметром 0,35-0,4 мм. Повідець обов'язковий. Я використовую повідковий матеріалу 7х7 . Довжина повідця 20 см , з'єднання з волосінню через вертлюжок , на кінці маленька застібка для швидкої зміни приманки. Незважаючи на поширену думку , що судак дуже болісно реагує на поводок , на результатах нічних рибалок його наявність практично не позначається , зате додає в улов грубезних щук. Вибір балансирів в основному залежить від особливостей водойми . На кожному можна виділити моделі, що працюють краще за інших , так що , збираючись на риболовлю , варто поговорити з тими , хто там постійно ловить . Мабуть, єдине , що слід робити практично з усіма балансирами , - міняти штатний трійник на більш великий . Це зменшує кількість сходів саме судака. Хотя судак зимой сопротивляется значительно слабее, чем летом, багорик необходим всегда: у самой лунки даже некрупный экземпляр может выкинуть что угодно.

Игра

Успіх лову на балансир в чому залежить від правильної гри приманкою. При лові судака вона може бути найрізноманітнішою за частотою і амплітудою , висоті і швидкості підйому. Починаючи облов лунки , як і у випадку з окунем , варто трохи постукати приманкою про дно . Потім короткий , на 10 см , м'який підйом , коротка пауза і скидання . Бажано , щоб при перших проводках балансир чиркав нижнім трійником про дно . Це , звичайно , загрожує зачепом , але добре привертає судака. Потім починається облов більш високого горизонту : хоча судак більше, ніж окунь , тяжіє до дна , але може стояти і в метрі вище. Техніка проста : підйом - пауза - скидання . Можна трохи подражнити хижака , активізувавши гру: підйом - і відразу ж скидання . Кілька варіантів проводок доводиться чергувати , щоб підібрати саму уловисту . Але взагалі я намагаюся довго на одній лунці не затримуватися , максимум 5 хвилин. За цей час судак зазвичай встигає себе якось проявити. Как правило, за рыбалку я обхожу все заготовленные лунки два-три раза.

Дело компанейское

Хоча ловля судака дуже індивідуальна , особливо нічна , відправлятися на рибалку поодинці не можна. Заняття це не тільки дуже цікаве і азартне , а й екстремальне . Трапитися може всяке , і треба бути до цього готовим. Приміром , торік у верхів'ях Вазузи склалася просто небезпечна ситуація : мисливські собаки підняли з барлогу ведмедя , але упустили. Так що поки єгеря не повідомили всіх , що він знову заліг , рибалки виходили в ніч тільки великою компанією і , по можливості, з рушницями. Нічні улови судака , втім , як і денні , дуже нестабільні , тим не менше, шанси на піймання великих екземплярів значно більше. Проте, як завжди , улов залежить від знання водойми , майстерності і, звичайно , удачі. Спалахи клювання судака бувають протягом всієї зими , але з початком березня судак активізується. Хороший клювання , як правило , триває до моменту , коли виходити на лід стає небезпечно.

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Тук-тук, судак, ты где?
 • Ловля судака на доріжку
 • Осіння ловля судака
 • Ловля судака троллінгом в середині літа
 • Донна ловля судака на джиг
 • Знайти і роздратувати
 • На стику сезонів
 • Лід зійшов - судак пішов
 • Щука під берегом
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3458]   Автор, Admin\\ 12-12-2014, 05:21 Распечатaть на принтeре


  • Проводки над травою
   Ранковий клювання щуки і окуня починається рано , коли вже не темно , але до сходу ще близько
  • Погода шепоче
   Дістало міжсезоння ! Погода ніби знущається : то пішло на мінус - човен довелося терміново
  • Ще один хижак
   За семь верст ельцов ловить Останнім часом головень стає моєю найулюбленішою рибою. З лобата
  • Джиг на великій воді (закінчення)
   (Окончание, начало в «РР» № 26/2010) Нет тяги - нет клева Перебіг на водосховищі дуже мінливе і
  • Вести з водойм ( 11.01 - 17.01 )
   Глухозимье на підході ! Риба веде себе не дуже активно , клює обережно і дуже вимогливо ставиться
  • Собираем спиннинг 2
   Практикум 2 Минулого разу ми призупинили роботу , закінчивши збірку рукояті. Настала черга
  • Всупереч канонам 2
   Крупный судак Можайского водохранилища (окончание, начало в «РР» № 47) Як і відносно інших
  • осіння пісня
   « Пазік » зупинився . Крізь засмучені мжичкою вікна дивилися здивовано пасажири . Не вірилося їм
  • Підмосков'ї : вести з полів
   Обзор рыбалки за минувшую неделю (7 сентября - 13 сентября) На річках Московської області тривав
  • Щука під берегом
   И в глухозимье на мели бывает интересно Кінець лютого , розпал глухої зими , а три дивака з канами
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке