Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Знайти і роздратувати

Приемы джиговой ловли на Оке

Для московських спінінгістів Ока - один з найпопулярніших водойм. Особливо часто на річці можна зустріти джіговіков , і причина проста : тут самі відповідні умови для такого лову : багато бровок , крутих звалили , щільне піщане дно , а головне - велика кількість судака і щуки. Хороших місць для джига на Оці багато, проте далеко не завжди улови виправдовують очікування. Причин цього багато, але , мабуть, головні полягають в неправильному виборі точки лову й невмінні роздратувати хижака. Попробуем разобраться в этих вопросах.

Выбор места

Особливістю хижака на Оці є те , що він коштує майже повсюдно , але бере тільки в певних точках. Як правило на клювання можна розраховувати тільки там , де у судака , та й щуки , є можливість встати в засідку , тобто там , де на дні знаходяться якісь коряжки , каміння, інші укриття. На дні Оки не так багато місць , зручних для засідки , і хижаки намагаються їх відразу ж зайняти. Що стосується бровок , то на річці їх багато , але вони не скрізь придатні як укриття для хижака , тому , вже дивлячись на екран ехолота , доводиться самому визначати , підходить це місце для засідки чи ні. Навіть найпростіший ехолот дуже полегшує процес пошуку перспективних точок . Можна пройтися по вподобаним місцям на човні і відразу визначити , де йде брівка , де є якийсь уступ . Але треба зазначити , що досвідчені спінінгісти , вивчаючи дно , відключають функцію визначення риби - головне розібратися з підводним рельєфом. Якщо використання ехолота неможливо , доводиться обмежуватися вивченням берегової лінії. Цим способом не варто нехтувати в будь-якому випадку . Впадина на берегу, резкий переход от обрывистого берега к пологому - такие участки сразу заинтересуют опытного спиннингиста.

Щось зловити на джиг можна практично в будь-якому місці Оки , але от знайти дійсно хороше - « клевое » - місце нелегко. Справа в тому , що часто недостатньо просто провести приманку через який те ділянку , а треба провести її по певній траєкторії . Буває , що місце « відкривається » не відразу. Ніби все добре , а улов , м'яко кажучи , не дуже. Приїжджаєш сюди знову , пробуєш ловити , використовуючи іншу проводку і приманки - знову не те . Багато в цій ситуації кидають місце і шукають нове , більш терплячі ж у якийсь момент знаходять правильне рішення. Був випадок , коли я кілька разів безуспішно обловлюваних дуже перспективний схил з рідкісними коряжка . Поклевки то були , то ні, і тільки через декілька рибалок я зрозумів у чому справа: на дні стирчала якась корч або колоду . Судак там тримався постійно , але клював тільки в тому випадку , якщо приманка повисала на колоді , а потім падала вниз. Виконати це можна було тільки з однієї точки на березі і тільки приманкою певної ваги . Як потім виявилося , це була « довгограюча » корч . Як тільки я вибивав стоять біля неї судаків , наступного ж дня їх місце займали нові . Треба сказати , що , бачачи мій улов , інші рибалки намагалися першими зайняти це місце. Но я понимал, что, без знаний особенностей точки на хороший улов они не могли рассчитывать, и просто дожидался, когда им надоест бросать впустую.

Облов бровок

Окреме питання - тактика облавливании бровок . Більшість спінінгістів надходять класичним способом: встають на глибину і кидають на мілину , стягуючи приманку вниз. Часто це спрацьовує , але далеко не завжди. Влітку , у спеку , навіть якщо на водоймі немає термоклина , риба віддає перевагу стояти не на самому дні , а на певному горизонті , скажімо в метрі - двох вище. При лові з мілини в глибину і навпаки , з глибини на мілину приманка проходить найперспективніший ділянка дуже швидко , буквально за кілька сходинок. Але хижак може стояти не в безпосередній близькості , а , наприклад , в декількох метрах далі . У цьому випадку на клювання можна не розраховувати. Гоняться за приманкой судак не будет.

Кращим варіантом в цих умовах є облов бровки уздовж. Звичайно , для цього необхідна човен . Найчастіше я ловлю з занедбаністю вниз за течією. Можливо , закид вгору більш ефективний, але на сильній течії важко здійснимо . Облов бровок уздовж буває особливо успішний при наявності рідкісних корчів . Як я помічав , вони теж найчастіше розташовуються на певному горизонті , так що з одного закидання можна пройтися по декількох . Деяку складність при такого лову представляє вибір ваги приманки. Багато спінінгісти намагаються використовувати мінімальні ваги , для того щоб приманка на якийсь час зависала над дном. Я віддаю перевагу протилежний варіант : починаю з максимальної ваги . Навіть якщо приманка практично повзе по дну , це не страшно: судак добре реагує на таку проводку і в той же час немає небезпеки втрати контролю над приманкою , що часто трапляється при недостатньому її вазі. Говорити про конкретний вазі важко , але мати набір важків в діапазоні від 20 до 60 грамів потрібно обов'язково. Хотя на некоторых участках Оки, в частности под Касимовым, приходится использовать и более тяжелые приманки.

Игра цветом

Буває , що місце хороше , і хижак , судячи з усього , є, а клювати він не хоче. У цьому випадку його доводиться раздразнівать , і тут не останню роль відіграє робота з кольором приманки. Існує думка , що всі м'які приманки можна розділити за кольорами на два види. Перший - природні , що нагадують забарвлення основних кормових риб судака. Прикладом може служити забарвлення « машинне масло » , яка стала популярна на Москві- річці завдяки своїй уловистости , але тільки після того , як там різко збільшилося поголів'я бичка- подкаменщика . До таких квітів можна віднести білий , перламутровий , сріблястий. А от, скажімо , лимонний , отруйно- жовтий , всі « хімічні » кольору ніяк не можуть нагадувати природний корм , проте приманки цих квітів добре ловлять рибу. Причина , можливо, в тому , що вони служать сильним подразником для хижака і змушують його на атаку. Часто буває , що в певному місці найкраще працює обмежена кількість кольорів , а іноді і зовсім один. Іноді , що після кількох спійманих риб клювання припиняється . У цьому випадку може допомогти зміна кольору приманки. Можна почати зі схожого , наприклад з білого перейти на перламутровий , а якщо це не допомагає , поставити контрастний - отруйно- жовтий або комбінований. Це дозволяє продовжити період клювання , але з його закінченням краще припинити ловлю , щоб дати точці відпочити . Часто получаса достаточно, чтобы хищник, успокоившись, снова начал брать.

Проводка и не только

Нерідко рибу доводиться « розгойдувати » або раздразнівать , змінюючи тип проводки. Найчастіше після звичайної проводки з двома -трьома оборотами котушки , переходять на « шаркающую » , при якій приманка піднімається над дном на мінімальну відстань. Цього можна домогтися простим збільшенням ваги вантажу. Інший спосіб - зміна проводки на більш агресивну . У будь-якому випадку міняти тип проводки стоїть після того , як точка трохи відпочила . У літню спеку нерідко єдиним місцем , де можна знайти активного хижака , є закоряжені ділянки річки . Ловити тут досить складно і іноді доводиться застосовувати нестандартні рішення. Зокрема , переходити на стрімку ловлю з джиговую приманками . Ловити можна і сплавом , і стоячи на якорі. Сама ловля полягає в постійних постукуванні приманкою по дну. Здесь есть возможность подать приманку хищнику под самый нос, а кроме того, заставить ее работать в нужной точке продолжительное время.

Іноді я користуюся і іншим методом. Коли точно знаю , де знаходиться корч , я опускаю приманку поруч з нею , потім трохи пріподнімаю і тримаю її на одному місці. Приманка , зависнувши на течії , продовжує грати , що нерідко виводить з себе судака. Для того щоб роздратувати пасивного хижака приманкою можна злегка підігравати , але дуже обережно: різкі рухи можуть його злякати . Поклевка може бути і на першій хвилині , і на десятій - якщо судак там є , вона все ж піде . Можна ловити цим способом і без вудилища , з руки , але спінінг розширює можливості гри . Звичайно , домогтися цього при лові з берега неможливо. Необходима лодка и хорошее знание подводного рельефа в данном месте.

Активізувати хижака можна і ще одним способом: додати приманці запаху. Можна застосовувати спеціальні пахучі приманки , які випускає , зокрема , американська фірма « Берклі » , але можна вирішити цю проблему і самостійно. Найпростіший спосіб - просочити поролонку риб'ячої кров'ю. Дуже ефективно , але просочування швидко вимивається . Можна використовувати октопус , всередину якого вставлений шматочок поролону або вати , змочений кров'ю. Існують і спеціальні просочення. Але треба враховувати , що будь-який штучний аттрактант не панацея - він може допомогти , а може і не допомогти. У кожному разі , головний подразник для хижака - це все-таки рух приманки У спінінгістів останнім часом з'явилося багато можливостей боротися з пасивністю риби , і чим більше варіантів гри і різноманітних приманок може запропонувати спінінгіст хижакові , тим частіше він добивається успіху.

Советуем также посмотреть :

 • Головне - це пошук !
 • Ока . Поплавок . густера
 • Як порахуєш , так і половиш
 • Ловля щуки в спеку
 • Судак зимової ночі
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • Тук-тук, судак, ты где?
 • Время трофейной рыбы
 • язь
 • Літні підгодовування для ляща
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1560]   Автор, Admin\\ 13-09-2014, 18:50 Распечатaть на принтeре


  • принади глухої зими
   Судак на Куйбышевском водохранилище Рибалки бувають різні. Трофейні , трудові , а бувають і
  • Вудилища , які ловлять - 2
   Припустимо , ми ловимо білого хижака - головня , жереха , язя - на перекатах середньої або малої
  • осінній переворот
   Ні, це не про відставку Лужкова і не про Велику Жовтневу революцію. Про революцію мова піде , але
  • невловима плотва
   Три дня на море, или как рождаются слухи Зима нині справжнісінька . Зимова . З заметами під
  • Зелений шовк , чи прощання з літом
   ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ У другій половині літа багато поплавочники з успіхом застосовують таку насадку ,
  • Блешнею як болісний
   Ловля пассивного хищника Скільки судачатніков - стільки й способів лову . Одних тільки прийомів
  • Як порахуєш , так і половиш
   Джиговая ловля для начинающих Незважаючи на появу все нових способів лову спінінга , джиг
  • Гроза і риби
   ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ И лещи озверели З цікавістю прочитав матеріал колеги Володимира Герасимова
  • Я чайник!
   Один день на Чиру Перша тиждень вересня видалася по- літньому теплою . Ми навіть ходили з дочкою
  • З болонез на весняній річці
   Ловлю по відкритій воді з болонез можна починати в березні , на вскрившіхся річках , коли ще немає
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке