Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Перебіг в житті судака

Течение в жизни судакаДійсно , залежність між силою течії і клюванням риби дуже добре простежується. У серпні цього року протягом іноді було і зовсім дивним: струм води в інші дні був схожий на потік небудь швидкої гірської річки , а в інші - життя зупинялася і квітуча поверхню водосховища походила на сільський ставок. І якщо щуці фактор течії не настільки критичний , то судакові і окуневі воно аж ніяк не байдуже . С интересными фактами в жизни судака пришлось мне столкнуться прошлым летом и об этом хочу поведать в статье.

СУДАЧИЙ ИДЕАЛ

Судак любить різні нерівності дна , це не вимагає доказів . Особенно хищника притягивают к себе участки водохранилища с неравномерным течением: обратки, завороты, водовороты. І якщо ви бачите , що на водоймі є такі явища , можна констатувати , що упіймання судака в такому місці вимагає всього лише часу і терпіння : рано чи пізно судак його провідає . Особливо в водохраніліщного лові судака варто звернути увагу на так звані « коси » - вдаються в воду миськи . Тут протягом вже точно буде крутити , нижче від миска обов'язково виявиться велика або не дуже яма , на самій косі вселяє перекат - ідеальні умови для судака. На косах судак присутствует и днем, и ночью — ловить его здесь можно круглый год.

Головне для судака - тихе , розмірене протягом . Якщо його немає , немає вже перекату на косі , судак сюди не підійде , а якщо і підійде , то одиночний , а не зі своїми побратимами. Но уйдет судак с переката и в том случае, если течение будет и вовсе бурным — судака просто-напросто «смоет».

ОТХОДИМ ОТ ИДЕАЛА

Цікава ситуація склалася на Куйбишевському водосховищі в серпні минулого року. Прибувши на водосховищі , я насамперед виявив , що протягом йде в незвичну сторону - у зворотний ! Я вже було протер очі , але протягом дійсно йшло в бік ГЕС. Причому по всьому водосховищу . Це було більш ніж дивно. Однак яке б не було протягом , а треба ловити. На першій же занедбаності я відчув розлючено хватку риби і вивів на берег кілограмового судака. Занедбаність - і знову клювання . Словом , виловив я в той день чимало риби і відчув порядку 30-40 виразних клювань . До слова сказати , до цього рекорд для мене на цьому перекаті був 6 судаків за день лову і, наскільки я знаю , цей рекорд ніхто не зміг поки там перевершити. Судак тут завжди був розосереджений і одиночний : клювання - і тиша на півгодини. Але за нових умов , а саме при « неправильному » перебігу судак тут виявився поступливішим . Чому так сталося , сказати не можу. Але чому протягом було в неправильну сторону , зрозумів пізніше , коли проїжджав по ГЕС. Виявилося , що відкриті були не всі шлюзи , а лише один або два. У підсумку виходило , що на середині Волги протягом було в правильну сторону , а біля берегів - в неправильну . И судак на это отреагировал.

ТЕЧЕНИЯ НЕТ!

Якщо наші рибалки , прибувши на риболовлю , чують таку фразу , то зазвичай засмучуються. Они думают, что наша рыба считает дурным тоном клевать в дни без течения, и, как правило, оказываются правы: ни лещ, ни жерех, ни тот же судак в дни без течения не торопятся попасть на крючок рыболову.

Я ловив судака , коли не було течії, і не раз. Зазвичай це відбувалося рано вранці на пляжах. Но судак чаще всего был одиночный и пассивный — более одной поклевки на забросе бывало крайне редко. Вот как только давали течение, судак собирался в хорошие стаи и заметно активизировался.

Часто бувало й так : приходиш на точку рано вранці , кидаєш годин до восьми ранку - не клює . Но как только дают течение, тут же начинаются жадные хватки судаков.

Але в перших числах серпня минулого року я спостерігав зворотну картину: судак активізувався , коли протягом поступово сходило нанівець . Ловив я на кам'янистій косі біля Рибінспекції . Приїжджав зазвичай години до сьомої вечора - в цей час течія була дуже відчутним , але клювань як таких не було ні у кого ( а на перекаті щодня вечорами збирається до десятка спінінгістів ) . Риба початку клювати лише після того , як протягом стало сповільнюватися. Воно « І ось за ці півгодини і відбувалося мало не 99 відсотків усіх клювань . Затем, когда течение возобновлялось, судак на джиг уже больше не клевал, он мог выйти на перекат и начать ловиться на воблер, но и то не каждый день.

РЕЗКИЙ СБРОС ВОДЫ

Коли на Чебоксарської водосховище через дощі набирається багато води , на ГЕС намагаються це ліквідувати і « включають » дуже сильна течія . Як правило , на Куйбишевському водосховищі тут же рівень води падає мало не на два метри. Оголюються все перекати і близько до берегового урізу підходить прибережна брівка . Як правило , риба тут же йде від берега - у неї « включається» інстинкт самозбереження : риба боїться опинитися ізольованою від основного свого місця проживання - водосховища - і опинитися в заливних озерцях , а то і калюжах . Кстати, случается в таких «лужах» после сильного сброса половить не только щук и окуней, но и судаков с жерехами…

Як правило , зловити рибу після такого удару плином непросто: рибу не знайдеш. По-перше , вона йде від берега , а по-друге , сильною течією її « змиває » невідомо куди. Єдине , я спостерігав посилення клювання судака тоді , коли протягом тільки-тільки пішло і набирає силу. Спочатку клювання йдуть на середній дистанції від берега , потім далі , далі і в підсумку зовсім припиняються. І скільки не закидав - без толку. Времени совсем мало, минут 15 максимум, но и за этот небольшой промежуток наши спецы умудряются выловить по 5-7 судаков.

РАСПИСАНИЕ ТЕЧЕНИЯ И КЛЕВА

У звичайний , буденний день протягом на водосховищі « дають» в 8.30-9.00 годин. Спочатку ток води дуже сильний, але годинах до 10-11 протягом стабілізується. Потім , години в три вечори , протягом поступово затихає : шлюзи прикривають , але в 16.00-16.30 протягом знову стає дуже сильним , напір може бути навіть сильніше ранкового . Буває , протягом « відключають » в 19.00-20.00 , але потім знову « дають» в 20.30-21.00 . Після сильного першого напору настає такий момент , коли течія сповільнюється - і в цей момент починаються клювання судака , про це вище. После этого течение остается стабильным практически всю ночь.

Ранковий клювання судака починається рано , коли немає ще течії. Хижак клює , але він одиночний . Дають протягом - риба відразу пропадає , клювань немає. Але проходить півгодини-годину , протягом стабілізується , а риба тут як тут : судаки збираються в зграї і починають полювання на все живе. Періодичні виходи судака триватимуть цілий день до того , як призупиниться в 3:00 вечора перебіг. Потім новий натиск , і риби знову немає: судак не клює . Снова нужен час, чтобы рыбе встать на свои места — и начинаются поклевки.

Звичайно , судак вибирає собі місце полювання , виходячи з наявності корму на місці , і це треба враховувати. Если вдруг время самое-самое, а поклевок нет, не стоит искать причины отсутствия поклевок в цвете приманки, лучше смените место.
Сергей СЕМЕНОВ
Фото автора
www.gusevhunting.ru

Советуем также посмотреть :

 • Проводки над травою
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Ловля судака троллінгом в середині літа
 • Ловля щуки в спеку
 • Ловля судака на доріжку
 • Судак зимової ночі
 • Осіння ловля судака
 • Лід зійшов - судак пішов
 • На стику сезонів
 • Тук-тук, судак, ты где?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2206]   Автор, Admin\\ 2-08-2014, 16:48 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке