Загрузка...

Блог о рыбалке » Про сталевому повідку


--- ~ Про сталевому повідку

О стальном поводкеПитання про те, чи потрібен сталевий повідець і що він собою повинен представляти, з деяких пір викликає у мене алергічну реакцію, оскільки його задають набагато частіше, ніж він того заслуговує. Думаю, що кожен повинен сам вирішити для себе це питання однозначним чином: повідець обов'язково потрібен. Хоча коментарі, що обгрунтовують такий висновок, гранично очевидні, а поради по його реалізації в змозі втілити в життя навіть дитина, вперше взяла в руки дріт і пасатижі, я зайвий раз все це тут викладу.

Сама постановка проблеми виникає з того, що абсолютно у всіх водоймах, де ми з вами ловимо судака, в більшій чи меншій кількості неодмінно присутній "шаблезубих" щука. Щелепи багатьох хижих риб "укомплектовані" зубами, але тільки щучі зуби представляють собою реальну загрозу для волосіні. Правда, теоретично жилку можуть перетерти минь або сом, але ці риби рідко (принаймні в наших краях) ловляться спінінгом, і я не знаю жодного реального випадку, коли сому або миню вдалося б "перегризти" жилку. Те ж саме можна сказати і щодо судака, незважаючи на те що зуби великих особин вражають і навіть мають ріжучі кромки. Так що, за відсутністю в Підмосков'ї піраньї і барракуди, єдиною причиною для головного болю була і залишається всюдисуща щука.

Хочеш того чи ні, будь аматорський спосіб лову, коли реальна клювання щуки, передбачає ті чи інші заходи захисту жилки від її зубів. Мене просто розчулюють висловлювання деяких досвідчених, за їх словами, спінінгістів, типу того, що щука ніколи не захоплює блешню так, що волосінь потрапляє на зуби; далі йде посилання на власну практику, коли за багато років лову без повідця не було жодного випадку, щоб щука перекусила жилку.

Досить кількох рибалок на щучій водоймі, щоб зрозуміти, що розповіді таких рибалок набагато ближче до одкровень барона Мюнхгаузена, ніж до клятви на Біблії. Ловити без "броньованого" повідця - все одно, що займатися любов'ю без презерватива: зазвичай проносить, але рано чи пізно обов'язково нарвешся. Причому швидше рано, ніж пізно!

Ловля на живця (або на іншу розраховану на заковтнувши приманку) вимагає виконання двох трудносовместімих умов: повідець повинен бути одночасно і не по зубах щуці, і досить м'яким. Ось і ловлять на жерлиці з повідцями то з здвоєною волосіні, то з капронової нитки, що практично не дає ефекту. Повідці на основі кевлара або багатожильні металеві кращі, але й вони - не ідеал.

На щастя, ми, спінінгісти, на все це дивимося з боку. Нашим завданням цілком відповідає жорсткий повідець із сталевого дроту, бо ловля спінінгом тільки в рідкісних випадках пов'язана з очікуванням при клюванні поки риба заглотит приманку, і тому не має ніякого значення, відчуває вона повідець чи ні.

У продажі зустрічається кілька різновидів готових повідків для спінінга - від самих примітивних, що припадали пилом на прилавках ще при соціалізмі, до таких, які йдуть за ціною порядку півдолара за штуку. Продаються і спеціальні кевларо-металеві шнури для повідців в розмотуванні від 5 до 50 метрів із зазначенням гарантованого розривного навантаження.

Що стосується готових повідків, то вони відображають ставлення до екіпіровки, типове для західного рибалки: йому простіше купити, ніж прикласти самі мінімальні зусилля до того, щоб зробити щось своїми руками. З моєї точки зору, готові фірмові повідці не володіють жодними істотними перевагами перед саморобними, а вихваляє в рекламних виданнях їх гідності не мають значення для практичної ловлі спінінгом. Це особливо справедливо для приманок типу твістера або поролонової рибки, які частіше за інших використовуються в лові судака. Оснащувати поролонову рибку повідцем, виготовленим за останнім словом високих технологій, приблизно те ж, що носити костюм, зшитий на фабриці "Більшовичка", у поєднанні з краваткою "Haute Couture" за тисячу "зелених".

Я настійно раджу вам робити повідці своїми руками. В якості вихідного матеріалу доступніше всього гітарні струни - їх ви завжди знайдете в будь-якому магазині музичних інструментів. Для повідців ідеально підходить струна № 2, але в деяких випадках - коли ви ловите з тонкою волосінню або на делікатну приманку (наприклад, воблер-суспендер) - виправдана більш тонка струна першого номера.

Дріт гітарної струни володіє оптимальними для наших цілей механічними властивостями: вона в міру пружна, добре тримає форму, досить міцна. Не було жодного випадку, щоб повідець з струни мене підвів, хоча я ловив, крім всіх інших, з плетеною волосінню, яка тримає майже півтора пуди; при зачепах завжди або розгиналися гачки, або рвалася жилка, але ніколи - повідець.

З однієї струни виходить 5-6 повідків довжиною 10-15 см. Довжина повідця - питання далеко не дозвільне. Ті фірмові приманки, які спочатку забезпечені повідцем, наприклад, меппсовскіе "Lusox" і "Walleye Killer", частенько відкушуються щукою через недостатню його довжини.

Той діапазон довжини, який я вказав (10-15 см), є орієнтовним. Можна з коротким (7-8 см) повідцем витягнути без проблем три десятки щук, але можна і з двадцатісантіметровим позбутися приманки і, природно, риби на першій же поклевке.

Щука не заковтує штучну приманку. Максимум, де можуть виявитися трійники, це на зябрах або на вході в глотку. Навіть якщо це щука вагою десять кілограмів, повідець завдовжки 17 см не дозволяє їй дістатися зубами до волосіні. Коли щука все-таки ухитряється відрубати жилку на довгому повідку, це відбувається за двома сценаріями.

Перший нічого спільного з перекушуванням волосіні не має. Якщо ви не спромоглися вчасно перев'язати вузол або зовсім поміняти відробила своє волосінь, то вона рветься на вузлі при підсіканні. Недостатньо досвідчений рибалка бачить у подібних обривах підступи щучьіх зубів і ворожить, яких розмірів повинна була бути щука, що відкусила блешню з довжелезним повідцем. Але якщо подивитися на кінець жилки, виявиться, що він загнутий полуколечкамі - так часто буває, коли волосінь обривається на ослаблих вузлі.

Другий варіант - це коли щука атакує приманку спереду, широко роззявивши пащу, і зрізає жилку перед повідцем. Уникнути цієї неприємності простим подовженням повідця на кілька сантиметрів не можна. Залишається сподіватися, що пронесе - адже трапляється таке нечасто!

Максимальна довжина моїх повідків 15-17 см. Подальше збільшення довжини загрожує захлестиваніем повідця при занедбаності, що в підсумку загрожує його поломкою. Для повідців з більш тонкого дроту (струна № 1) з тих же причин найбільша допустима довжина - 12-13 см.

Нарізавши дріт на заготовки - шматки довжиною сантиметрів на п'ять більше довжини майбутніх повідків, треба зробити на них петлі і скрутити шістьма-сімома півобертами кінці дроту з основним відрізком повідця. Залишки дроту видаляються, повідці вирівнюються плоскогубцями.

На один з кінців надівається заводне колечко, до якого прив'язується волосінь. Прив'язувати волосінь безпосередньо до повідця можна тільки в тому випадку, якщо діаметр волосіні не менш ніж у півтора рази менше діаметра дроту.

Інший кінець приєднується до приманки. Для цього не потрібно додаткових заводних кілець, застібок або петель. Властивості використовуваного дроту і конструкція повідця дозволяє обходитися без них: скручений кінець повідця легко розкручується, протягується у вушко або колечко приманки і закручується назад. Виходить швидко і надійно.

Зберігати повідці на риболовлі краще не разом з приманками і не розсипом у кишені, а в жорсткому тубусі. В якості тубуса я використовую великий фломастер з вийнятої "начинкою" - у ньому міститься півтора десятка повідків. Вони не деформуються і завжди під рукою - досить зняти ковпачок.

Деякі різновиди многоволоконних лісок ("Fireline", "Fusion") мають помітно більшою, ніж звичайна мононитка, стійкістю щодо щучьіх зубів. Але я б не радив спокушатися - у мене самого щука кілька разів перепилює кевларовую (або подібну кевларовою) волосінь, та й багато інших спінінгісти вже розлучилися з ілюзіями про "неперегризаемості" лісок "Fusion" і "Fireline". Звичайно, якщо щука просто клацнет зубами, з "броньованої" волосінню нічого страшного не відбудеться, але варто їй мотнуть головою (а це вона робити дуже навіть вміє) - і щітка зубів, подібна полотну ножівки, залишить на пам'ять про себе один тільки разлохмаченний кінець вашої "плетінки"!

К. Кузьмін
Книга "Спінінг: практика лову судака" 1997 р.

Советуем также посмотреть :

 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Повідці - розмір і зберігання . Поводочніци для повідків .
 • Рибальські снасті та спорядження
 • Застежки "глухие" и не очень
 • Рибальські снасті й спорядження
 • Донка для лову хижих риб
 • Повідці - розмір і зберігання . Поводочніци для повідків .
 • Короп з човна
 • Особливості лову карася в предзимье Частина 2
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2063]   Автор, Admin 13-04-2013, 10:39 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Снасти - зимня поплавочная удочка
  Для ловли на маленький глубине я использую поплавочными снастями "мини", либо, ежели самая сравним ...

  » Обзор Creatine Monohydrate Stark Pharm
  Creatine Monohydrate Stark Pharm – спортивна добавка, яка є однією з найбільш робочих у світі ...

  » Как ловить на мотыля
  Обычно, мотыль употребляется в зимний промежуток для ловли довольно огромного количества видов рыб. ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке