Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Без заначки не прожити

Москвич Олександр Кожухов прислав три фотографії, зроблені мобільником тиждень тому під час риболовлі на Протве в Калузькій області. На фото видно середніх розмірів птах , копати в снігу. Вона так захоплена , що до неї вдалося підкрастися досить близько. Коли птах таки помітила людини , то з противними , за висловом рибалки , криками полетіла в прибережний ліс. Интересовало нашего читателя, что это была за птица и почему она так странно себя вела.

На фотографіях добре видно тільки голова птиці , але цього достатньо , щоб дізнатися сойку - одну із самих звичайних птахів наших лісів , що складається в родинних стосунках з вороною , сорокою і галкою . Сойок нерідко бачиш по узліссях або коли вони перелітають невеликі відкриті простори , наприклад з одного берега ріки на інший . У польоті їх легко впізнати за білим плямам на крилах і білому надхвостью , різко контрастує з чорним хвостом. А найкрасивіший елемент вбрання - блакитні пір'я на згині крила - побачити вдається далеко не завжди. Часто сойок не бачиш , а чуєш . Зазвичай це дратівливі скрипучі крики. Но сойки - хорошие имитаторы и способны издавать самые экзотические звуки вплоть до кукареканья и кошачьего мяуканья.

На друге питання нашого читача відповісти складніше. Тут дозволю собі згадати схожий епізод. Одного разу після лижного переходу я влаштувався відпочити в скирті на краю лісу. Незабаром на узлісся вискочила сойка , кілька разів перелетіла з дерева на дерево і спорхнула на сніг в основу куща , де стала щось розкопувати . Сніг був уже глибокий , сантиметрів двадцять п'ять, і незабаром птицю вже не було видно. Копалася вона досить довго , а коли відлетіла , я , природно , поцікавився , чим вона там займалася. Виявилося , роздзьобують жолудь . Можливо, що й сфотографована сойка займалася чимось подібним. Для мене було очевидно : «моя » сойка знала , що вона шукає і де це заховано . Дубов поблизу не було , так що жолудь був принесений нею здалеку , і принесений , звичайно , восени , до снігу. И когда сойка решила закусить, она точно вышла на цель.

Особлива пристрасть до жолудями у сойок добре відомо. Коли дозрівають жолуді , сойки починають їх запасати - це їх основний корм протягом довгої зими . Трудяться вони півтора- два осінні місяці. За цей час кожна птиці встигає заначіт близько п'яти тисяч (а за деякими підрахунками і вдвічі більше ) жолудів. Нерідко ділянки проживання птахів розташовані в декількох кілометрах від плодоносних дубів , і сойки налітували десятки ( до 175 ) кілометрів на день. Зазвичай птах несе один жолудь в дзьобі , але може накопичувати в стравоході до дев'яти плодів - зазвичай це роблять далеко живуть птахи . Ховають по одному Жолудю найчастіше на землі : під пучками трави , у моху , під корінням дерев і чагарників , в тріщинах кори у комля . Якщо птах приносить відразу кілька жолудів , то ховає їх зазвичай за півметра - метрі один від іншого. Свої заначки сойки зазвичай роблять по узліссях , на вирубках , уздовж лісових доріг. Нерідко там , де дуби не ростуть , в якому-небудь ялиннику - зеленомошниках або сосняку . Нез'їдені жолуді потім проростають , і молоді дубки з'являються в найнесподіваніших місцях. Таким образом, сойки не только распространяют дубы, но в известном смысле обеспечивают и свое будущее.

Дивна здатність сойок безпомилково знаходити свої заначки . Немає сумнівів , у всякому разі, у мене , що розташування більшості з них вони просто запам'ятовують . А їх же тисячі! Як вони справляються з таким завданням , розуму незбагненно. До того ж треба врахувати , що багато жолуді птахи з'їдають взимку , коли місця , де вони були заховані , кардинально перетворюються. И все-таки сойки точно знают, где находится желудь - и докапываются до него, даже если он вмерз в землю под 40-сантиметровым слоем снега.

При нестачі їжі сойки починають кочувати у пошуках корму і йдуть від рідних місць іноді дуже далеко. Наприклад , одна зимувала в західній Німеччині сойка вже навесні була виявлена Масові переміщення птахів спостерігаються періодично , в деяких районах приблизно раз на п'ять років , і завжди це роки неврожаю жолудів. Але Жолудева дієта закінчується , як тільки сходить сніг . Навесні і влітку сойки переходять на звичайну для більшості птахів їжу. Це в основному різні комахи. Ними сойки вигодовують пташенят. Дуже люблять вони суницю й інші ягоди. Собирают корм обычно на земле.

Тому, до речі , досить часто доводиться бачити спурхують з землі птахів , які тут же починають голосити на весь ліс , попереджаючи про можливу небезпеку всю округу. Сойки можуть ловити комах і в повітрі. Розоряють висять гнізда ос, щоб закусити личинками , їдять і дорослих ос, у яких спочатку роздовбувати черевце з жалом . Здатні витягувати пташенят і кажанів з дупел . Деякі особливо обдаровані сойки на льоту схоплювали рибок з поверхні води. А ще сойки нещадно розоряють гнізда і ловлять слетков дрібних птахів. Але тут вже нічого не поробиш : на способи прогодуватися у світі тварин заборон немає .

Советуем также посмотреть :

 • Хто там бухає в очеретах ?
 • Саранча
 • ловля щуки
 • Як раки зимують ?
 • водяний вуж
 • Ловля щуки на спінінг
 • Як раки зимують ?
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Мисливська газета , 1892
 • Символ весни і мудрості
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1626]   Автор, Admin\\ 9-06-2014, 23:30 Распечатaть на принтeре


  • Окуневые балансиры 4
   В очередном обзоре балансиров, подходящих для ловли окуня, поговорим о приманках настоящего
  • одним махом
   От чего зависит клев? Для того щоб успішно ловити переднерестового плотву , треба враховувати
  • Рушили на глибину
   Поиск судака и щуки на Яузском водохранилище Як всім відомо , з початком передзимового охолодження
  • На стику сезонів
   Перша пороша - свято для мисливців , але цього року перший сніг і для рибалок був в радість ,
  • Павук - рибалка
   На одній з серпневих рибалок в Тверській області в човен москвича Олексія Пєтухова , нашого , до
  • Темной ночью
   Летние капризы икшинского судака: причины и следствия Если много лет ловишь на одном водоеме, то
  • весна безмотильной
   Куда бедному безмотыльщику податься Весна - це час контрастів. Днем тепло , вночі холодно . Те
  • Дикий короп - це серйозно 2
   Выбор карпового удилища - дело сугубо личное (продолжение, начало в «РР» № 26/2010) Особенности
  • Тук-тук, судак, ты где?
   Не слишком спортивно, зато эффективно! Судак , особливо великий, в Підмосков'ї без сумніву є
  • Бабине літо на Селігері
   Бабье лето непредсказуемо, как и осенний жор хищника. Бывает, ждешь, ждешь этой лучшей осенней
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Лучший адвокат в городе Новосибирск - Черняк Константин Юрьевич
  Все, кто хоть раз встречался с проблемой выбора   адвоката понимают, неплохой адвокат &mda ...

  » В чем польза секса для организма
   Развеян  дежурный миф о сексе! Зато все другое оказалось сущей правдой. И избыточный вес ...

  » Опасности интересной рыбалки на тонком льду
  С пришествием весны власть  предупредило граждан собственной страны о опасности выхода в тонкий ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Особенности зрения новорожденного
  Примечание: данный материал имеет исключительно образовательный характер. Пожалуйста, проконсультиру ...

  » Каждому ли необходимо обследовать глаза
  Возможно, Вы удивитесь, но каждый человек должен проходить обследование глаз каждый год, в независим ...

  » Потерянное имущество или охрана коттеджей?
  В последнее время активизировалось строительство загородного жилья, в котором горожане, устав от бес ...

  » Тюнинг авто.
  Используя тюнинг, можно изменить автомобиль, дизайн кузова в тюнинг-ателье придаст своеобразный стил ...

  » Как стать рыбаком
  Начинающий рыболов, заранее чем бежать в магазин за удочками, обязан определиться, для чего ему это ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке