Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Без заначки не прожити

Москвич Олександр Кожухов прислав три фотографії, зроблені мобільником тиждень тому під час риболовлі на Протве в Калузькій області. На фото видно середніх розмірів птах , копати в снігу. Вона так захоплена , що до неї вдалося підкрастися досить близько. Коли птах таки помітила людини , то з противними , за висловом рибалки , криками полетіла в прибережний ліс. Интересовало нашего читателя, что это была за птица и почему она так странно себя вела.

На фотографіях добре видно тільки голова птиці , але цього достатньо , щоб дізнатися сойку - одну із самих звичайних птахів наших лісів , що складається в родинних стосунках з вороною , сорокою і галкою . Сойок нерідко бачиш по узліссях або коли вони перелітають невеликі відкриті простори , наприклад з одного берега ріки на інший . У польоті їх легко впізнати за білим плямам на крилах і білому надхвостью , різко контрастує з чорним хвостом. А найкрасивіший елемент вбрання - блакитні пір'я на згині крила - побачити вдається далеко не завжди. Часто сойок не бачиш , а чуєш . Зазвичай це дратівливі скрипучі крики. Но сойки - хорошие имитаторы и способны издавать самые экзотические звуки вплоть до кукареканья и кошачьего мяуканья.

На друге питання нашого читача відповісти складніше. Тут дозволю собі згадати схожий епізод. Одного разу після лижного переходу я влаштувався відпочити в скирті на краю лісу. Незабаром на узлісся вискочила сойка , кілька разів перелетіла з дерева на дерево і спорхнула на сніг в основу куща , де стала щось розкопувати . Сніг був уже глибокий , сантиметрів двадцять п'ять, і незабаром птицю вже не було видно. Копалася вона досить довго , а коли відлетіла , я , природно , поцікавився , чим вона там займалася. Виявилося , роздзьобують жолудь . Можливо, що й сфотографована сойка займалася чимось подібним. Для мене було очевидно : «моя » сойка знала , що вона шукає і де це заховано . Дубов поблизу не було , так що жолудь був принесений нею здалеку , і принесений , звичайно , восени , до снігу. И когда сойка решила закусить, она точно вышла на цель.

Особлива пристрасть до жолудями у сойок добре відомо. Коли дозрівають жолуді , сойки починають їх запасати - це їх основний корм протягом довгої зими . Трудяться вони півтора- два осінні місяці. За цей час кожна птиці встигає заначіт близько п'яти тисяч (а за деякими підрахунками і вдвічі більше ) жолудів. Нерідко ділянки проживання птахів розташовані в декількох кілометрах від плодоносних дубів , і сойки налітували десятки ( до 175 ) кілометрів на день. Зазвичай птах несе один жолудь в дзьобі , але може накопичувати в стравоході до дев'яти плодів - зазвичай це роблять далеко живуть птахи . Ховають по одному Жолудю найчастіше на землі : під пучками трави , у моху , під корінням дерев і чагарників , в тріщинах кори у комля . Якщо птах приносить відразу кілька жолудів , то ховає їх зазвичай за півметра - метрі один від іншого. Свої заначки сойки зазвичай роблять по узліссях , на вирубках , уздовж лісових доріг. Нерідко там , де дуби не ростуть , в якому-небудь ялиннику - зеленомошниках або сосняку . Нез'їдені жолуді потім проростають , і молоді дубки з'являються в найнесподіваніших місцях. Таким образом, сойки не только распространяют дубы, но в известном смысле обеспечивают и свое будущее.

Дивна здатність сойок безпомилково знаходити свої заначки . Немає сумнівів , у всякому разі, у мене , що розташування більшості з них вони просто запам'ятовують . А їх же тисячі! Як вони справляються з таким завданням , розуму незбагненно. До того ж треба врахувати , що багато жолуді птахи з'їдають взимку , коли місця , де вони були заховані , кардинально перетворюються. И все-таки сойки точно знают, где находится желудь - и докапываются до него, даже если он вмерз в землю под 40-сантиметровым слоем снега.

При нестачі їжі сойки починають кочувати у пошуках корму і йдуть від рідних місць іноді дуже далеко. Наприклад , одна зимувала в західній Німеччині сойка вже навесні була виявлена Масові переміщення птахів спостерігаються періодично , в деяких районах приблизно раз на п'ять років , і завжди це роки неврожаю жолудів. Але Жолудева дієта закінчується , як тільки сходить сніг . Навесні і влітку сойки переходять на звичайну для більшості птахів їжу. Це в основному різні комахи. Ними сойки вигодовують пташенят. Дуже люблять вони суницю й інші ягоди. Собирают корм обычно на земле.

Тому, до речі , досить часто доводиться бачити спурхують з землі птахів , які тут же починають голосити на весь ліс , попереджаючи про можливу небезпеку всю округу. Сойки можуть ловити комах і в повітрі. Розоряють висять гнізда ос, щоб закусити личинками , їдять і дорослих ос, у яких спочатку роздовбувати черевце з жалом . Здатні витягувати пташенят і кажанів з дупел . Деякі особливо обдаровані сойки на льоту схоплювали рибок з поверхні води. А ще сойки нещадно розоряють гнізда і ловлять слетков дрібних птахів. Але тут вже нічого не поробиш : на способи прогодуватися у світі тварин заборон немає .

Советуем также посмотреть :

 • Хто там бухає в очеретах ?
 • Саранча
 • ловля щуки
 • Як раки зимують ?
 • водяний вуж
 • Ловля щуки на спінінг
 • Як раки зимують ?
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Мисливська газета , 1892
 • Символ весни і мудрості
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1312]   Автор, Admin\\ 9-06-2014, 23:30 Распечатaть на принтeре


  • Окуневые балансиры 4
   В очередном обзоре балансиров, подходящих для ловли окуня, поговорим о приманках настоящего
  • одним махом
   От чего зависит клев? Для того щоб успішно ловити переднерестового плотву , треба враховувати
  • Рушили на глибину
   Поиск судака и щуки на Яузском водохранилище Як всім відомо , з початком передзимового охолодження
  • На стику сезонів
   Перша пороша - свято для мисливців , але цього року перший сніг і для рибалок був в радість ,
  • Павук - рибалка
   На одній з серпневих рибалок в Тверській області в човен москвича Олексія Пєтухова , нашого , до
  • Темной ночью
   Летние капризы икшинского судака: причины и следствия Если много лет ловишь на одном водоеме, то
  • весна безмотильной
   Куда бедному безмотыльщику податься Весна - це час контрастів. Днем тепло , вночі холодно . Те
  • Дикий короп - це серйозно 2
   Выбор карпового удилища - дело сугубо личное (продолжение, начало в «РР» № 26/2010) Особенности
  • Тук-тук, судак, ты где?
   Не слишком спортивно, зато эффективно! Судак , особливо великий, в Підмосков'ї без сумніву є
  • Бабине літо на Селігері
   Бабье лето непредсказуемо, как и осенний жор хищника. Бывает, ждешь, ждешь этой лучшей осенней
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Места, где водится большой судак
  Судак – это  вкусная хищная     рыба, и  которая водится фактиче ...

  » Простые способы добычи малька
  С осенним  всеми  похолоданием и в протяжении только зимнего сезона   наступает ...

  » Выбор места ловли.
  Избрание места   играет не последнюю роль на удачной ловле рыбы. Необходимо отметить то, ч ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Корпоративная одежда
  Понятие «корпоративная одежда» неоднородно по своей сути, так как в его состав входят са ...

  » На что стоит обратить внимание при покупке или аренде жилья
  Перед тем, как приобрести или арендовать жилую площадь вам необходимо очень скрупулезно исследовать ...

  » Сериал Ольга
  Терентьева Ольга – это симпатичная дама средних лет, что  в одиночку  воспитывает 2- ...

  » Как завязать шнурки
  Обычно дети это тонкое искусство по завязыванию шнурков на ботинках осваивают примерно в четыре год, ...

  » Ottaa laina 300 heti mitään ongelmaa
  Ottaa laina 300 heti mitään ongelmaa Jotta houkutteleva ja tyylikäs näyttä ...



  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке