Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Загадки Азатского озера


Разное, полезное, интересное ~ Загадки Азатского озера

Чем дальше в лес, тем ярче впечатления

Якось я коротко обмовився на форумі « Рибак Рибака » , що побував на риболовлі на Азатском озері. Мій давній співрозмовник по форуму Андрій Виноградов ( АйС70 ) поставив резонне запитання: мовляв , чево тебе , милий -людина , туди занесло? Я задумався. Адже і правда : он Рибінка під боком , буквально в десяти кілометрах від міста. Скинь на воду човен, і дуй хоч до ближніх островам , хоч до далеких , хоч по старицях пливи або по фарватеру затопленої Шексни в Ярославську область . Щука з окунем завжди піймаються , а то і судак з Берш порадують поклевками . Так ні ж . Чем дальше в темный лес, тем ярче впечатления?

Азатское , Лоз - Азатское , Лозско - Азатское , Лозское і Азатское - все це, схоже , назви одного й того ж водойми Вологодського Поозерья . Як і більшість інших вологодських озер , Азатское має льодовикове походження , і його сильно порізані береги непряме тому підтвердження. У довжину озеро досягає близько тридцяти кілометрів при максимальній ширині в чотири з половиною кілометри. Площа водного дзеркала простягається на 3400 га . Фактично озеро складається з двох - Лозского і Азатского , з'єднані вони нешироким протокою. Є ще три затоки , які при бажанні також можна вважати озерами : Маткозеро , Березівське та Титовского . У Азатском озері глибина сягає 16 метрів , Лозское дрібніше . Зазвичай глибини в озерах льодовикового походження приблизно відповідають висоті оточуючих пагорбів , що й спостерігається в даному випадку. Озеро приймає в себе численні річки та струмки. Найбільш значними є річки Чержма , Самсарка , Рибниця. Лозско - Азатское озеро з'єднує з Білим озером річка Куность , єдина річка , яка з нього . У витоку річки Куность споруджена гребля , підтримуюча рівень води в озері. В даний час гребля реконструюється. Порізані береги , особливо в Лозском озері , разом з численними островами надають водоймі особливу мальовничість . На одному з півостровів південній частині Азатского озера , утворених піщаним пагорбом - камом , розташовується сосновий ліс , званий Васькин бор . На півострові виявлено п'ять стоянок , що відносяться археологами до нового кам'яного віку (III тисячоліття до н . Е. . ) , І півострів оголошений особливо охороняється територією державного значення. Особенностью Азатского озера является и наличие в его донных отложениях железорудных конкреций, встречающихся среди песка и гравия на глубинах от двух до четырех метров.

Лозско - Азатское озеро не уникло долі багатьох інших водойм - воно досить швидко заростає . На початку ХХ століття озера заростали незначно , головним чином прибережними рослинами з жорсткими листям - очеретом , хвощем . Зараз же латаття , кубушки , стрілолист і занурені рдести в озері звичайні. Заростання - показник відбуваються у водоймі змін , які неминуче позначаються на складі іхтіофауни озера і риб'ячого поголів'я. Поки ці зміни не дуже помітні , адже в озері налічується більше 20 видів риб , в їх числі дуже чутливі до умов середовища сиг і снеток . При цьому є ряд видів , які на початку минулого століття в озері не відзначалися . Вже після 1912 з'явилися лин , густера , жерех , краснопірка , голець , ялець , сиг . Одні з них відновили свою чисельність в результаті зниження промислу , інші з'явилися внаслідок евтрофікації - зростання кількості органічної речовини у водоймі , треті були переселені людиною з інших водойм. Так , сиг , наприклад , був завезений в 1925 році з Чудського озера. Він успішно прижився , хоча і не має промислового значення . У 1967 році озеро було зариблено пеляді . Были попытки акклиматизации и других сиговых (рипуса, кильца, муксуна и других), но особых успехов они не имели.

Я бував на озері біля десятка разів. Найчастіше ці поїздки були короткочасні. Ловив з А в цьому сезоні ми з приятелем вирішили дослідити східну частину водойми більш грунтовно , захопивши з собою човен з маленьким мотором і ехолот . Ще взимку (одного разу я побував на озері на зимовій рибалці , до речі, досить успішною) біля одного з островів я виявив глибини за десять метрів , і зараз ми відразу ж вирішили почати ловлю з них . Глибина біля острова майже відразу ж від двох метрів падала до семи. Джиг -головка в десять грам з зеленим Ріппер безперешкодно стукала по кам'янистому грунту . Слабкий вітерець змушував дрейфувати незаякоренную човен вздовж свала . І раптом чітко і владно передалося в руку : « Тук ! » Але, мабуть , я запізнився з подсечкой . На наступному закиданні «тук » не повторився . Я з ретельністю продовжував обстріл зони , де трапилася клювання . Приятель дивився на мене скептично , даючи зрозуміти , що пора просто змінити місце . Але на п'ятому чи шостому закиданні знову « Тук », - і риба засіклася ! Нею виявився невеликий судачок , званий в тих краях « Юріком ». До моменту , коли горизонт почорнів від насувається грозовий хмари , вдалося виловити ще одного судачка трохи більшого розміру. Ми спішно ретирувалися до берега під рятівні тополі. У берега приятель, уже с первыми каплями дождя, успел выловить на мелкий воблерок небольшую щучку.

Після зливи з громом і блискавками далеко вирішили не ходити і досліджували ледь помітну прибережну бровку у нашої стоянки. З періодичністю через два кидки на третій слідували легкі стусани в приманку якийсь ну дуже хитрої риби. Я весь час думав , що це ситий і обережний окунь. До того ж ми з приятелем не раз бачили , як смугаста риба супроводжувала приманку до самого борту човна , так і не наважуючись на виразну клювання. Зміна Ріппер на твістери , а потім і на вертушки з воблерами принесла нам кожному лише по окуневі . Але їх клювання помітно відрізнялися від попередніх. У мене склалося стійке переконання , що стусани належали зовсім іншій рибі . Може бути , йоржів , чиї полчища якраз мешкають за перші прибережній бровкою ? Я поставив найдрібніший ріппер і , виконуючи проводку , весь зосередився на чутливому кінчику свого легкого і досить чуйного бланка . Потичка , підсікання - мимо! Потичка , підсікання - знову промах ... Сонце сідало в рожево - білясту хмарну ванну на горизонті . На поверхні час від часу лунали плескіт що грає риби. Тиша і сутінки огортали човен. І я дочекався нарешті більш впевненою клювання хитрою і загадковою риби. Підлящик вхопив дрібну гумову рибку. Це була маленька перемога. Тепер ми зрозуміли , хто нам весь вечір загадував загадки . Загадки , яких Лозско - Азатское озеро знає безліч

Советуем также посмотреть :

 • Секторний облов малих озер закидним неводом
 • підсумки сезону
 • Озерная щука
 • Как поймать карпа на новом, незнакомом водоеме.
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Ловля трофейної окуня .
 • Зимова риболовля 2012
 • Вести з водойм ( 11.01 - 17.01 )
 • Незважаючи на спеку
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1614]   Автор, Admin\\ 10-06-2014, 06:32 Распечатaть на принтeре


  • водяний вуж
   Є у нас на Дону улюблене місце , яке ми відвідуємо з друзями кілька разів на рік - ловимо голавля
  • Знайти і роздратувати
   Приемы джиговой ловли на Оке Для московських спінінгістів Ока - один з найпопулярніших водойм.
  • принади глухої зими
   Судак на Куйбышевском водохранилище Рибалки бувають різні. Трофейні , трудові , а бувають і
  • Вудилища , які ловлять - 2
   Припустимо , ми ловимо білого хижака - головня , жереха , язя - на перекатах середньої або малої
  • осінній переворот
   Ні, це не про відставку Лужкова і не про Велику Жовтневу революцію. Про революцію мова піде , але
  • невловима плотва
   Три дня на море, или как рождаются слухи Зима нині справжнісінька . Зимова . З заметами під
  • Зелений шовк , чи прощання з літом
   ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ У другій половині літа багато поплавочники з успіхом застосовують таку насадку ,
  • Блешнею як болісний
   Ловля пассивного хищника Скільки судачатніков - стільки й способів лову . Одних тільки прийомів
  • Як порахуєш , так і половиш
   Джиговая ловля для начинающих Незважаючи на появу все нових способів лову спінінга , джиг
  • Гроза і риби
   ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ И лещи озверели З цікавістю прочитав матеріал колеги Володимира Герасимова
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Как вам выбрать хорошие пластиковые трубы для домашнего водопровода
  Основным параметром нынешней жизни считается легкость использования и удобство в каждый отрасли жизн ...

  » Смотреть онлайн Ловля лосося. Дневник Американской рыбалки
  [hide][/hide]Сегодня в выпуске дневника Американской рыбалки мы отправимся на поиски стальноголового ...

  » Джиг спиннинг - тактика ловли
  Джиг спиннинг - тактика ловли

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...

  » ЧЕСНОЧНЫЕ МАСКИ
  САМАЯ ПРОСТАЯ ЧЕСНОЧНАЯ МАСКАБерете чеснок,очищаете его и натираете на терке либо прокрутите его в м ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке