Загрузка...


ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ

И лещи озверели

З цікавістю прочитав матеріал колеги Володимира Герасимова «Перед грозою» в РР № 29 . У ньому він оповідає про власні відчуття і спостереженнях при лові риби в грозовий і передгрозовою періоди На Углицькому водосховищі у зливу Звірів щука , якій він наловив « гідну кількість ». У гирлі річки Доба при перших ударах блискавки « окунь став клювати буквально на все» , і автору в залізній човні довелося тікати на берег. На Волзі , під Мишкіним , Володимир рибалив всією сім'єю , від окуня «все навколо закипіло » Особисто я не став би ризикувати родиною в грозу на воді , а ось під дуже сильна злива можна було б і спробувати: адже він є породження погрожуй Всі три випадки показали, что в грозу и перед ней зверели хищники - щука и окунь а вот мне довелось ловить озверелого леща.
Це трапилося в пору моєї лейтенантської юності. У ті часи я мав більше пристрасті до донної снасті і ловив найчастіше на Клязьмі , за півкілометра від Будинку відпочинку , нині - санаторій ім. Абельмана.

На місце прибув не в найкращий час довелося двічі займатися ремонтом велосипедної камери. Ранковий клювання , якщо він і був , минув, крупняк на дні нічим себе не виявляв , і я , бачачи таку безнадії , вирішив половити уклейку в прибережних бурунчик . Незабаром з тугою помітив , що в мою сторону через Клязьми насувається темно- синя хмара . Накинувши на плечі свою армійську плащ- накидку , я вирішив залишитися і перечекати негоду нна березі . І ось , як тільки перша « волохата » блискавка вдарила недалеко за річкою , на перший донці несамовито затанцював дзвіночок ! Скинувши накидку , кидаюся до донці , підсікаю - готово! На іншому кінці щось вагоме. І майже одночасно задзвеніла друге донка . Кидаюся до неї , підсікання - є! Як я тягнув і витягав свої трофеї , зараз ні показати , ні описати не зможу , але скажу , що обидва ляща благополучно перекочували в мій похідний речовий мішок , і тільки тоді я відчув який злива навколо періщить . Я здається не до ниток - до кісток промок ! Трофеї виявилися гідними : 1,5 і 1,7 кг. Що це було? Грозове « озвіріння » ляща або мені просто пощастило - не знаю досі . Закинути донки ще раз , для контролю , я не міг з причини крайньої заплутаності снастей. Вот такая история.
Виталий НЕЖИВОЙ г. Ковров

ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ

Рыбья метеозависимость

З неприхованим інтересом вивчив статтю « Перед грозою» Володимира ГЕРАСИМОВА з Москви , опубліковану в РР № 29 /2008. Автор статті - спінінгіст . Його спостереження - одна сторона медалі. Герасимов спостерігає за життям хижої риби. Мені хочеться доповнити статтю спостереженнями поплавочники , представити читачам - рибалкам і іншу сторону медалі , тобто спостереження за життям мирної риби перед грозою, під час грози і після грози . Більше за інших акваріумів мені подобається столітровий , де мешкають звичайні озерні карасі , спіймані мною на риболовлі. Зграйка з трьох карасів - мій живий провісник кльову. У гарну погоду зграйка миттєво піднімається до кинутої в воду скоринці хліба , ганяє її по поверхні , відщипуючи смачні шматочки І черв'яків знаходять так само швидко ... Але ще не спостережувані зміни погоди роблять карасів малорухомими , не реагують на саму ласу їжу. Мій живий провісник клювання ще жодного разу мене не обдурив ! У дні , коли карасі малорухливі , і я відмовляюся від риболовлі . Друзі їдуть на рибалку - і нічогісінько . Іноді карасі воліють рослинний корм. Парю перловку - і улов мій вагомий . При відмові карасів від рослинної їжі копаю черв'яків - і знову улов мій вагомий . Ранньою весною черв'яки часто витісняються шматочками м'яса креветки. К примеру, в водоемах юга России уже в марте по открытой воде кусочки креветки более предпочтительны, чем червь и мотыль.

Поведінка карасів в акваріумі прогнозує клювання та інших видів мирних риб. Навіть невибаглива уклейка стає передбачуваною в клюванні . Є й цікаві спостереження багатьох авторів , якщо добре подивитися рибальські видання . Наприклад , голець в ясну погоду лежить без руху на дні акваріума (і водойми ) . Але ось риба починає подавати ознаки життя - і через деякий час небо заволікають хмари . А голець вже метається по акваріуму - значить , скоро у вікно затарабанили краплі дощу . Я розкопав в літературних джерелах інформацію , що такими живими барометрами користуються селяни в деяких районах Китаю. Зі сказаного ясно , що перед грозою одні риби пригноблені, а інші - їх антиподи . Логічно припустити , що існують і проміжні типи поведінки в інших риб перед грозою. Інтуїтивно цю мою думку розуміють багато поплив - вочнікі , що спеціалізуються на лові плотви. Клювання плотви припиняється задовго до підходу грозового фронту. Іноді за добу. А перед дощем плотва несподівано починає досить активно клювати . За 20-30 хвилин до дощу клювання також несподівано припиняється. Не завжди , але часто під час зливового дощу ловиться найбільша плотва . З дна і поблизу дна. Звичайно , якщо грім не гуркоче над головою. Ця інформація добувалася мною ... ногами : десять років ловлю плотву в річці Оскол при будь-якій погоді До річки йти 200 метрів. Хвилинна справа Тому буваю на березі і після грози Часто клювання плотви різко активізується Але особливо вдалими бувають риболовлі в періоди затяжної негоди , коли небо постійно похмуре , а дощі короткочасні . З досвіду південних рибалок - я прожив на Кубані понад сорок років - яскравий приклад поведінку сомів під час грози. Одного разу гроза застала мене на березі річки Кубань в двох кілометрах від міста. Південні зливи і грози треба бачити самому. З неба падає стіна води , небо розриває « лазерний » світло і гарматний грім. Береги річки - це плямкали каток ... Вода під берегом - ожилий звір -дракон . Здається , що її поверхня збурюється живими мускулами Придивився трохи краще - соміщі , як змії , клубочаться у воді. Страшно смотреть на воду при вспышках молний

Соми пророкують і стійку погоду. Неодноразово мені доводилося спостерігати в річках Кубань і Протока , як на сході сонця соми тихо сплавлялися вниз за течією , підставивши біле черево сонячним променям. У наступив день і наступні три -чотири дні погода завжди була стійкою . До речі , мої спроби ловити сомів в грозу донками , поплавцевими вудками , спінінгом і береговими поставушки позитивних результатів не дали. Величезні соми клубочилися майже на поверхні води - і ні на що не реагували. Думаю , їх легко можна було Багрій. Правда , не раджу рибалкам експериментувати з багром : 80 - 100 -кілограмовий сом легко - і миттєво! - Може зламати руку багрільщіка . Этих «буйволов» поймано было много

Знаю , про що кажу , розмірковуючи і про роль електричного поля в житті риб. Поблизу хутора Привільний ( Кубань ) є великий ставок . У ставку водяться товстолобики сазани , кілограмові карасі , звані кубанськими рибалками коробами , окуні , щуки , плотва . Я часто рибалив на цьому ставку з товаришами - ставок всього в 20 км від міста Кропоткін . Клювання завжди нас влаштовував. У черговий приїзд на ставок ми побачили будівництво високовольтної ЛЕП. Незабаром опори ЛЕП височіли над берегами ставу на величезну висоту і товсті дроти зависли над водою. У чергову риболовлю дроти вже короніровалі і методично потріскували ... Місяць по всьому ставку кльову не було! Тільки випадково ми виявили клювання поблизу високовольтної лінії. Вся риба , як магнітом , була зосереджена електричним полем лінії в одному місці. А потім клювання все ж налагодився і в інших місцях ставка. Риба адаптувалася до нових умов. Зрозуміло , що потужні електромагнітні поля грозового фронту вносять в клювання риби свій дискомфорт і разбаланс . Удар блискавки у воду - мільйони вольт і мільйони ампер ! Бачив неодноразово удари блискавок у воду - вбитої риби не бачив ніколи , але ... две недели бесклевья или почти бесклевья в данном водоеме подтвердить могу.

Думаю , наведена інформація достатня для розуміння простого факту : всі живі істоти реагують на зміни погоди в більшій чи меншій мірі . Метеозалежні люди давно стали буденністю нашого життя. Риби, комахи , інші тварини і т. д. і т. п. - це частина природи , пов'язана з нею нерозривними зв'язками . З цього нерозривного цілого випав тільки людина . Сидить він за столом , задає природі - ручкою , на аркуші паперу - безглузді питання . Потім лягає спати з головним болем. Йому не спиться Він випиває гарячий чай , проковтує таблетку пенталгіну - і раптом дивується «А за вікном - то , здається , дощ пішов ...» Сухо , тепло , затишно ... Пора люлі .. Живим істотам в природних умовах часто буває ні сухо , ні тепло , ні затишно. Щоб вижити , вони навчилися передбачати майбутнє природи. Ці тонкі механізми передбачення майбутнього вивчені людством на рівні трьох прикладів Володимира Герасимова.

Советуем также посмотреть :

 • Гроза і риби
 • Особливості клювання риби
 • Карасі на манку
 • Насадки та наживки для лову ляща
 • Зелений шовк , чи прощання з літом
 • Риболовля в лютому
 • Ловля плотви в різні пори року (коротко )
 • Вплив опадів на клювання риби
 • Ловля в квітні
 • Весеняя ловля головня на мормишку
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1337]   Автор, Admin\\ 4-02-2014, 21:22 Распечатaть на принтeре


  • Я чайник!
   Один день на Чиру Перша тиждень вересня видалася по- літньому теплою . Ми навіть ходили з дочкою
  • З болонез на весняній річці
   Ловлю по відкритій воді з болонез можна починати в березні , на вскрившіхся річках , коли ще немає
  • Як раки зимують ?
   Де раки зимують , я дізнався в дитинстві , коли прочитав чудову книжку Віталія Біанкі з такою
  • Трава і риби
   Растут в воде, но не водоросли Коли тиждень тому вийшов РР з анонсом цієї статті , до редакції
  • Символ весни і мудрості
   Сезон цвітіння у снігових широтах відкривають деревні рослини. Першою зацвітає вільха , а відразу
  • Ранкові прапори найвірніші !
   Мині набридли , та й перестали вони клювати , остаточно захоплені нерестом . Ще недавно , лягаючи
  • Трубочник для підгодовування
   Трубочник - невеликий водний черв'як з групи кільчастих хробаків. Він популярний у акваріумів як
  • Встигнути до штормів
   Кама: рыбалка, которая запомнится Два тижні без риболовлі - для хворого спінінгом людини звучить
  • Перші щуки Святого
   Як тільки закінчиться заборона на Святе приїжджає безліч московських і підмосковних спінінгістів ,
  • тер'єри
   Тер'єри складають численну групу порід собак , які відмінно себе зарекомендували при знищенні
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Читайте интервью Серкова Игоря Евгеньевича
  Из выступления руководителя общественной организации «АБ «Адвокат» Серкова Игоря ...

  » Розкрити секрет кольору
  Те , що риба бачить і розрізняє кольори , - науково доведений факт . До того ж відомо , що риба бач ...

  » Открытые кормушки типа open-end feeder
  Такая кормушка является или должна быть у каждого рыбака независимо от опыта ловли и наличия любви к ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Нужна ли мужчине сумка, мужские сумки
  Сегодня, как большая часть из нас постоянно говорит, удачного человека трудно вообразить без элегант ...

  » Биткоин обвалился!
  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке