Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Про рибу , підгодовуванню і творчому пошуку ... частина 1


Разное, полезное, интересное ~ Про рибу , підгодовуванню і творчому пошуку ... частина 1

« Величезна кількість рибалок успішно користуються підгодовуваннями власного приготування ( а за певних умов можна взагалі обійтися без підгодовування або обмежитися мінімумом такої) . Кто-то в постоянном поиске, кто-то остановился на одном или нескольких проверенных составах, до которых дошел сам, узнал от друзей/знакомых рыболовов или увидел на интернет-форуме» /Денис Петренко/.

Звичайно , самостійне виготовлення підгодовувань - це дуже добре , особливо з метою економії коштів. Крім цього вельми важливого чинника є ще один момент - у процесі виготовлення та ловлі на саморобні суміші рибалка набагато глибше вникає в склад і фізичні властивості підгодовування , привабливість її для риби в тих чи інших умовах , накопичує досвід. А коли приходить розуміння дії прикормки на дні , то і улови не змусять себе чекати. На жаль , « чаклувати » над своїми підгодовуваннями не завжди виходить. По-перше , живемо ми зараз у вельми швидкісному темпі , тому часу на виготовлення власних сумішей може і не знайтися . По-друге , далеко не у всіх є бажання щось робити самому , коли в магазинах найширший асортимент всіляких підгодовувань . І , по-третє , саморобна підгодовування не завжди зможе конкурувати з фірмовими сумішами. Особливо це актуально для рибалка- спортсменів в жорстких умовах змагань. Серед популярних підгодовувань зарубіжного виробництва можна виділити такі фірми , як Marcel Van Den Eynde , Dynamite Baits , Sonubaits , Bait Tech , Sensas . З асортименту цих фірм можна підібрати прикормку для будь-яких умов і для будь-якої риби . Але , навіть користуючись не найбільш дешевими підгодовуваннями , потрібно експериментувати для досягнення максимального результату на риболовлі. Хотя, с этим могут помочь квалифицированные продав-цы-консультанты в специализированных магазинах, рыболовы с опытом.

Для прикладу , кілька варіантів « добірок ». При лові по холодній воді непогано себе зарекомендував такий варіант: VDE Secret Black + VDE Turbo Black + 200-300 грамів VDE Copra - Melasse . Така суміш добре працює по плотві і підлящика . VDE DS Feeder + VDE Expo - це актуально влітку . Неплохо себя показала и прикормки от Dynamite Baits - Frenzied Hempseed, серия Silver X Bream, Swim Steam Macth.

Крім зарубіжних підгодовувань , є достатньо хороші вітчизняні суміші. Наприклад , підгодовування Flagman . На риболовлі хороших результатів я домагався з такими сумішами : Flagman « Фідер » + Flagman «Універсал» , Flagman «Короп полуниця » + Flagman «Універсал ». Комусь подобаються підгодовування від інших виробників. Руслан, как правило, на рыбалке использует смеси собственного приготовления.

Постійно з'являються нові суміші від різних торгових марок. Одні відразу викликають довіру , і з ними добиваєшся хороших результатів на риболовлі , до інших так і не вдалося підібрати ключик . Часто прикормки приходят в негодность вследствие нарушений правил их хранения.

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Можна їх використовувати в чистому вигляді , а можна застосувати і спеціальні ароматизатори - рідкі або сухі , наприклад , VDE , Dynamite Baits , Sonubaits , Flagman . Либо использовать комбинации фирменных и отечественных смесей.

Як бути рибалці - любителю ? Припустимо , поруч просто немає рибальського магазину , відсутня доступ в інтернет , обмежені фінансові можливості (адже фірмові суміші недешеві ) , або просто перевага віддається підгодовування власного приготування. Погодьтеся , існує відчутна різниця між шанувальниками карпфішінга з їх багатоденними сесіями , рибалками- спортсменами різних напрямків під час змагань і тренувань і рибалками- аматорами. Скільки любителів відмовилися від фідера через вартість підгодовування ... Адже за одну денну риболовлю йде кілька кілограмів суміші. Я багато експериментував у свій час з різними фірмовими підгодовуваннями , щось виходило , щось ні. Не знаючи точного складу , часу виготовлення та терміну придатності (не всі виробники вказують ці дані) , залишається тільки шлях простого перебору. Тому мені стало цікаво придумати щось своє. Куди більше задоволення від риболовлі отримуєш , коли самостійно підібрав до риби ключик . Тем более, на любительской рыбалке нет столь жесткого прессинга, когда близко друг к другу сидят десятки опытных рыболовов, временных рамок и прочих ограничений, присущих рыболовному спорту.

В останні кілька років на інтернет -форумах не вщухають суперечки з підгодовування , наживки , їх привабливості для риби; в періодиці друкують безліч статей від вітчизняних та зарубіжних експертів. Багато цитують витяги з різних дисертацій в галузі аквакультури та суміжних галузей , призводять хімічні формули ... Деякі намагаються використовувати ці дані так , як вони їх розуміють , у підготовці підгодовувань , наживок . Причому , серед рибалок чимало хіміків , біологів та інших фахівців , які розуміють про що йдеться. А кто-то не забивает себе голову и не утруждает себя лишними размышлениями и использует то, что доступно.

Не слід забувати , що значну частину цих досліджень проводили , в першу чергу , з метою визначення оптимального складу корму для риби. Якщо спростити , то - як з найменшими витратами кормів домогтися найбільшого приросту ваги риби ? При цьому звести до мінімуму негативний вплив корму на навколишнє водне середовище і здоров'я риби. Чи можна спиратися на ці дані при підготовці своїх підгодовувальних сумішей ? По моему мнению, такая информация может быть полезна, только не следует упускать важных нюансов.

Постараюся розповісти на основі чого складають рецепти кормів для риби при вирощуванні її в різних умовах. Надеюсь, это пригодится как рыболовам для создания своей прикормки, так и владельцам небольших дачных прудиков и, как ни странно, некоторым отечественным производителям прикормок.

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Сьогодні багато фермерів готують корми самостійно , без застосування всіляких стимуляторів , гормонів та іншого, що хоч і дозволяє домогтися швидкого росту риби , птиці або тварин , але негативно позначається на смаку і якості м'яса. У кількох фразах це зробити неможливо. Если кому-то из читателей тема не интересна, предлагаю сразу перейти к заключительной части статьи или вовсе отложить ее в сторону.

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Оскільки значна частина білої риби , яка водиться в наших водоймах , відноситься до сімейства коропових , то наведу дані про поживність кормів саме для коропа . При складанні рецепта кормів для коропових риб різного віку враховують потреби риби в амінокислотах , жирах , вуглеводах , вітамінах і мінералах. Также в промышленные корма вводят различные премиксы, минерально-витаминные добавки.

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Найбільш ефективно протеїн корму використовується , коли в ньому є достатня кількість амінокислот , жиру і вуглеводів. Якщо жиру і вуглеводів в кормі недостатньо , протеїн може використовуватися як джерело енергії. Водночас надлишок білка так само шкідливий , як і його недостача. До того ж , це не виправдано з економічної точки зору. Не зовсім коректне порівняння , але все ж - при вживанні в їжу людиною великого числа високобілкової їжі , наприклад , устриць або виноградних равликів , настає білкове отруєння : підвищується температура тіла , настає слабкість , нудота ... За даними різних авторів ( А.Н. Кані- дьев , Е.А. Гамигін , В.Я. Скляров , Ю.А. Желтов , Н.А. Абросимова ), потреба протеїну в коропових кормах для ставкового вирощування 23-26 % . А вот при индустриальном выращивании в садках, бассейнах при очень высоких плотностях посадки и ограниченном доступе к естественным кормам или его отсутствии - уже 30-35%.

Протеїн - це пластичний матеріал, з якого йде побудова білків тіла. Риба синтезує їх з амінокислот кормів. У протеїн входять 24 амінокислоти , які в свою чергу поділяються на незамінні , замінні і частково замінні . Основну роль в обмінних процесах травлення корму грають незамінні амінокислоти , синтез яких в організмі не відбувається , і вони повинні доставлятися з кормом. Десять незаменимых аминокислот для рыб: треонин, валин, метионин, изолейцин, лейцин, фенилаланин, лизин, триптофан, гистидин, аргинин.

Недостаток или отсутствие одной из аминокислот ведет к нарушению обменных процессов, а это вызывает замедление роста, повышаются затраты корма на прирост массы выращиваемой рыбы, увеличивается предрасположенность к заболеваниям.

Дані по потреби коропових риб в незамінних амінокислотах варіюються в різних джерелах. Для певних умов вирощування , склади кормів підбираються індивідуально. Кроме питательности компонентов, учитывается плотность посадки, возраст рыбы, доступность естественных кормов, физикохимические параметры воды, сроки, усваиваемость рыбой компонентов входящих в корм, растворимость в воде и прочие факторы (см. таблицу 1).

Таблиця 1 . Потребность в незаменимых аминокислотах карповых рыб поданным разных авторов

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Потреба жиру в коропових кормах для ставкового вирощування лежить в межах 3-6%. Жир в организме используется как источник энергии и вещество, в котором содержатся витамины А, Д и Г.

У жирах містяться насичені і ненасичені кислоти , які необхідні рибі для процесу нормального обміну речовин. При цьому якість його має велике значення. Найбільш важливими кислотами є: пальметіновая , олеїнова , лінолева , ліноленова , стеаринова . Жир в комбікормах здатний в процесі зберігання окислюватися і ставати токсичним для риб за рахунок збільшення прекіслого і кислотного чисел. Продукти окислення жиру в кормі викликають руйнування вітамінів , діють як канцерогенна речовина . У коропа характерним продуктом є симптом « всихання спини » , м'язи деформуються і руйнуються , відбуваються зміни в крові і печінки. Для продления срока годности кормов применяют различные антиоксиданты.

Вуглеводи риба також використовує неефективно через особливості травної системи. Риба слабо виділяє інсулін , який у вуглеводному обміні може підсилювати синтез глікогену в печінці за рахунок глюкози крові. При надлишку вуглеводів або незбалансованості поживних речовин і вітамінів в кормах спостерігається ожиріння печінки , яке впливає на зростання риб і витрати корму . Так, по данным Ю. Желтова потребность углеводов при выращивании личинки карпа не более 25% (у рыбы старших возрастов значительно меньше) и чем больше «лишних» углеводов, тем ниже темпы роста рыбы.

Потреба риби в мінеральних речовинах вивчена ще недостатньо. Встановлено , що риби в період життєдіяльності потребують тих же макро- та мікроелементах , що і сільськогосподарські тварини . При мінеральному харчуванні у риб є особливість - вона значну частину неорганічних речовин використовує з води через зябра , слизові покриви ротової порожнини і шкіру. Недостатнє або надмірний вміст мінеральних речовин в організмі риб може призводити до розвитку патологічних змін в органах і тканинах , зниження інтенсивності росту і розвитку. У всі комбікорми для вирощування коропа в ставках всіх віків і призначень вводиться крейда як мінеральна підгодівля в кількості 1-2 %. Кроме того, для обогащения комбикормов при выращивании карпа в индустриальных хозяйствах институтом Гидробиологии НАН Украины предложено в составе премикса использовать сернокислый магний, марганец, медь, углекислый кобальт, фосфат.

Потреба у вітамінах при інтенсивному вирощуванні риби у ставках та індустріальних рибних господарствах в основному визначена в досить повній мірі. Нестача вітамінів в кормах при тривалому вирощуванні риби в умовах високої щільності посадки в ставках , особливо в садках і басейнах , викликає у риб авітаміноз. Відбувається порушення обмінних процесів в організмі і затримується синтез ферментів , порушується засвоєння їжі , в результаті чого розвиваються захворювання риб , підвищуються витрати кормів на приріст , спостерігається зупинка зростання . Попередити початок авітамінозу можна тільки відповідними вітамінами. Почти все витамины должны поступать в определенных количествах с пищей, и они являются незаменимыми веществами в питании рыб (см. таблицу 2).

Таблиця 2 . Потребность в витаминах в гранулированных кормах для выращивания карпа (по Канидьеву А. Н. )

О рыбе, прикормке и творческом поиске. . . Часть 1


Корма ( як природні , так і штучні ) та їх енергія незамінні і повинні регулярно надходити в організм риби. Потреба риби в їжі залежить від віку і розміру. У риби старших вікових груп потреба в їжі зменшується по відношенню до своєї масі (риба старших вікових груп повільніше набирає вагу , але при цьому значну частину енергії кормів витрачає на розмноження ) . Потреба в кількості корму в чому також залежить від поживності : чим він поживнішою , тим менше його потрібно рибі . Дослідженню піддані основні кормові засоби , з яких складаються комбікорму при виробництві їх для годівлі різних видів і віків риб. Поживність різних компонентів рослинного походження значно відрізняється між собою і залежить від способів виробництва . Их подбирают в зависимости от количества и качества сырого протеина, жира, клетчатки и безазотистых экстрактивных веществ, содержания энергии. . .
Руслан Тимченко
Ігор Решетняк

Советуем также посмотреть :

 • Прикормка для коропа - хімічний склад
 • Використання прикормки.
 • Наживки й підгодовування .
 • Літні підгодовування для ляща
 • Підгодовування риби взимку.
 • Що знадобиться для приготування прикормки ?
 • Наживки й підгодовування .
 • Літні підгодовування для ляща
 • Рабочие прикормки для разных условий
 • Особливості складу підгодовувань взимку
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1996]   Автор, Admin\\ 26-02-2014, 18:34 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Советы рыболову осенью. Эффективная рыбалка осенью
  1. И действительно, с РАСЧЕТОМ НА ИНСТИНКТРыбалка в осеннюю пору …С приближением осени вся ры ...

  » Ловля щуки в преднерестовый период
  Течение преднерестового периода наибольшая активность щуки приходится на послеобеденное время. Вода ...

  » Как правильно выбрать надувную лодку для рыбалки
  Надувная лoдка - решение прoблемы людей, не имеющих дoка для хранения судна и не имеющих трейлера, н ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ видеонаблюдение томск.
  » Женский смокинг – модная тенденция
  Женский смокинг называют альтернативой вечернему платью и образцом утонченной элегантности. Этот муж ...

  » Материалы для изготовления деревянных лестниц и комплектующих из дерева
  В первую очередь хотим обратить Ваше просвещенное внимание на отменное качество материалов,«Эк ...

  » Как закоптить рыбу, в частности карася
  Карася у меня с моих рыбалок в Наримане набралось достаточное  количество и что с ним делать я ...

  » Какие соки пить нельзя, а какие можно?
  Мы знаем, что почти во всех свежевыжатых соках есть полезные питательные вещества, которые очень ну ...

  » Несколько рецептов практического употребления
  1. Взбитые сухие белкиРасчет: 15 г сухих белков и 0,1 л воды.Приготовление. Сухие белки хорошо разме ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке