Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Використання флюорокарбона в поплавковою лові


Разное, полезное, интересное ~ Використання флюорокарбона в поплавковою лові

Всі ми завжди і скрізь хочемо ловити успішно - і на водоймах з великою пресингом , і в дні поганого клювання . І це нормально , адже прагнення покращувати свої результати , примножувати досвід і знання - це чудове бажання , яке допомагає розвиватися як самим рибалкам , так і рибальської індустрії. Будучи за своєю суттю людиною досить допитливим і азартним, я в пошуках цікавих новинок і ефективних прийомів лову часто експериментую з різними техніками , рибальськими аксесуарами та матеріалами. І це мені нерідко допомагає , в тому числі і на змаганнях з ловлі риби. Адже мої напрацювання іноді стають моїм « таємною зброєю » , яке дає мені часом перевага перед суперниками на якомусь з турнірів. Несколько раз в моей спортивной практике таким «тайным оружием» становилось использование флюорокарбоновой лески.

Использование флюорокарбона в поплавочной ловле


Флюорокарбон ( fluorocarbon ) , він же фторкарбон , він же PVDF ( polyvinylidene fluoride - полівініліденфторид ) - це хімічний полімер , родич тефлону , з якого ці самі флюорокарбонові волосіні і виробляють. Спробуємо розібратися , чи є в застосуванні цих матеріалів щось нове , неординарне , то є щось таке , що може стати і вашим « секретною зброєю ». Особисто мені здається , що в застосуванні флюорокарбоновую лісок , як і в кожному риболовецькому нововведенні , є досить ємний потенціал , з яким кожен рибалка повинен розібратися індивідуально. Я же попытаюсь рассказать об основных качествах этого материала и изложить свое практическое виденье того, как и в каких ситуациях его использование, на мой взгляд, абсолютно оправдано.

Использование флюорокарбона в поплавочной ловле


Вспомним, что мы знаем о флюорокарбоновых лесках.

Флюорокарбон практично непомітний у воді - це фактор номер один. Вірніше , це те властивість , яку виробники використовують у рекламних цілях найчастіше , тому воно найбільш відоме. Вважається , що у флюорокарбона показник заломлення світла дуже близький до аналогічного показника води , і тому , потрапивши у воду , флюорокарбон стає невидимим. Продавцы флюорокарбоновых лесок обычно демонстрируют клиентам стакан с водой, в который помещают обычную леску и флюорокарбоновую - флюорокарбон в воде практически «исчезает».

Чи так це насправді? У флюорокарбона показник заломлення дійсно набагато ближче до показника заломлення води , ніж у звичайної волосіні. У води він становить 1,33 , у флюорокарбона приблизно 1,42 , у той час як у звичайної волосіні 1,6-1,63 . Це робить флюорокарбон значно менш помітним у воді ( на повітрі він виглядає як звичайна волосінь ) , але , природно , повністю його не приховує. Однак і цього цілком достатньо для того , щоб зробити контури флюорокарбоновую волосіні і тінь від неї набагато менш чіткими , а саму волосінь - менш помітною. И это действительно увеличивает шансы рыболова на успех, особенно при ловле в чистой прозрачной воде, при попытках заставить клюнуть очень уж привередливую рыбу и в прочих ситуациях, когда видимость поводка выходит на первый план.

Що ж це може дати нам на практиці ... Коли я починав експериментувати з різними типами лісок , то , намагаючись поліпшити роботу своїх оснасток , часто використовував критично тонкі в даних конкретних умовах мононитки - щоб оснастки були не тільки делікатними , але і як можна менш помітними. Тоді фторуглеродниє волосіні , про які зараз знають всі , були не так популярні, і я не використовував їх з причини незнання. Потім цей пробіл в моєму риболовецькому освіту був усунутий , після чого я став флюорокарбон використовувати досить активно. І в першу чергу саме тому, що він менше помітний у воді. Адже це якість дозволяє використовувати волосіні більшого перерізу . Тобто , за приблизно однакової помітності в воді , повідці з флюорокарбона товщі і міцніше нейлонових . Но это еще не все: более толстые лески и путаются гораздо меньше, нежели тонкие диаметры.

Флюорокарбонова волосінь має більш жорстку поверхню і набагато більш стійка до абразивного впливу , ніж звичайна. Ще коли я тільки починав в'язати свої перші оснащення на флюорокарбоновую волосінях , то помітив , що при наборі основного вантажу мої дробинки дуже легко « їздили » по « основі». До того, на волосінях зі звичайного полімеру , такого ефекту ніколи не було. Почитав літературу , і мої здогадки підтвердилися: фторкарбон набагато твердіше , ніж звичайна монолеска . Так що м'який свинець трохи перетискає флюорокарбоновую волосінь , і тому дробинки переміщаються по ній відносно вільно . И, что еще весьма важно, не повреждая ее - флюорокарбон весьма устойчив к абразивному воздействию.

Ці якості флюорокарбона , на мій погляд , не менш важливі , ніж його малопомітність у воді , якщо , звичайно, їх правильно використовувати. Для себе я однозначно їх виділив і використовую це як перевагу при виготовленні монтажів , в яких передбачається можливість частого зміни розстановки вантажив . Такие оснастки сами по себе очень выручают при вялом клеве, а тут плюс флюорокарбон - в таких ситуациях ему вообще нет равных, так как он менее заметен в воде.

Не слід забувати і про те , що флюоркарбон має підвищену абразівоустойчівостью . Завдяки цій якості флюорокарбонові волосіні дуже добре зарекомендували себе як інструмент , який дає можливість працювати в складних умовах , коли необхідна стійкість до стирання і стійкість до механічних пошкоджень. Одного разу в моїй практиці був такий випадок. Я брав участь у змаганнях , які проходили на набережній Дніпра в Києві. Місце , де проводилися ці змагання , відрізняється своїм «міцним » характером через наявність на дні великої кількості черепашки дрейссени , яка , як відомо , дуже сильно пошкоджує волосінь. І ось в таких непростих умовах найбільш ефективною подачею насадки виявилося волочіння по дну довгого і , головне , максимально тонкого повідця . Природно , при подібному способі проводки згубного контакту волосіні з черепашкою уникнути було фактично неможливо . Втративши пару оснасток , я вирішив поекспериментувати з оснащеннями з флюорокарбона і отримав позитивний ефект. Повністю виключити обриви та пошкодження волосіні , звичайно , мені не вдалося , але в підсумку виходило так , що оснащення , у якої і повідець , і « основа» були з Фторуглеродние волосіні , служила значно довше , ніж давала можливість економити не тільки час на заміну снастей , а й самі матеріали для їх виготовлення. Так что актуальность данного свойства флюорокарбона подтверждается на практике - оно дает возможность рыбачить в сложных местах более эффективно.

Флюорокарбонові волосіні жорсткіше нейлонових . Це їх властивість може і допомагати нам , і бути для нас проблемою. Спробую пояснити свою думку . Для таких видів лову , як матч і болонська , це досить « сумнівне » якість флюорокарбона може бути дуже до речі. Я застосовую саме жорсткий флюорокарбон , коли ловлю матчевій снастю з використанням складних і довгих оснасток з поплавками типу вагллер . Саме за рахунок жорсткості оснащення , пов'язані на флюорокарбон , плутаються набагато рідше. Це стосується і повідків - довгі повідці , які часто застосовуються в таких методах лову , також дуже схильні заплутування . Тут жорсткість теж буде нашим союзником. Но есть и обратная сторона медали, когда жесткость может навредить.

Будьте уважні , адже надто товсті жорсткі повідці можуть значно погіршити подачу насадки і роботу всієї снасті в цілому. Правда , на ринку вже є специфічні волосіні , які мають м'якість як звичайна монолеска , але є флюорокарбон . Если вам необходим довольно толстый материал, то стоит задуматься о таком варианте.

Флюорокарбонова волосінь Малорозтяжні . За розтяжності вона займає проміжне положення між « плетінкою » і звичайною волосінню. І в цьому теж є свої переваги. По-перше , оскільки флюорокарбон практично не розтягується , то це дозволяє рибалці виконати жорсткішу підсічку . І , по-друге , волосінь не розтягується , а , значить , вона не стоншується і не втрачає міцності під навантаженням. До речі , про відносно невеликий міцності флюорокарбона багато говорять як про найбільшу ваду . Не знаю , може так і було колись , але сучасний флюорокарбон абсолютно не поступається звичайній волосіні і в розривної навантаженні , і в міцності на вузлах. При этом еще и по отсутствию так называемой «памяти» с флюорокарбоном могут сравниться разве что только самые лучшие обычные лески.

Флюорокарбонова волосінь не «старіє ». Флюорокарбон досить стійкий до ультрафіолету і перепадів температур. Відхилення в міцності при температурах до -30 ° С складають всього лише кілька відсотків ( нейлон втрачає близько третини) . Еластичність на морозі теж практично не змінюється. Але найголовніше - флюорокарбонова волосінь дуже довго не втрачає своїх якостей і при цьому не вимагає якихось особливих умов зберігання. Це матеріал , який не треба міняти кожен сезон тільки тому , що він старіє. Єдине , чого варто уникати , так це надмірно високих температур. Не варто , наприклад , залишати моток флюорокарбоновую волосіні під склом у машині на осонні. Тому коли я готую з цього матеріалу багато оснасток про запас , то не переймаюся , що вони , будучи в моєму риболовецькому ящику , швидко зіпсуються. А если учесть, что флюорокарбон является довольно недешевым материалом, то подобное «долголетие» тоже можно смело назвать весомым преимуществом.

Использование флюорокарбона в поплавочной ловле


На завершення дуже коротко про те , як йдуть справи з використанням фторкарбонових лісок на практиці особисто у мене . То есть кратко о том, что я сам использую, чему могу дать конкретную оценку и в целесообразности чего не сомневаюсь.

• При лові в дуже прозорій воді . В частности я рекомендую использовать флюорокарбоновые лески в проточных водоемах, где рыба довольно пуглива и осторожна.

• При лові на середніх і дальніх дистанціях. Майже весь арсенал моїх матчевих оснасток змонтований на основі флюорокарбоновую лісок . Это также дает преимущество в ветреную погоду, когда шанс запутать оснастку очень высок.

• Якщо є необхідність збільшити діаметр повідка і не сильно при цьому насторожити рибу. Многие охотники за крупной рыбой (карп, амур, нахлыстовая рыбалка) давно оценили это преимущество и взяли его на вооружение.

• Если вам нужна оснастка, в которой бы вы могли многократно и быстро менять расположение основных грузил, не повреждая при этом основную леску.
Автор: Алексей Свириденко
Рибальський світ 5 / 2012

Советуем также посмотреть :

 • Флюорокарбон - матеріал сучасних лісок
 • флюорокарбонові волосіні
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Ліски та Лідери від Стюарта Дениса
 • Навіщо потрібен шок- лідер
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Ліски для підлідної ловлі
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • "Метод" Часть 1
 • Трохи про японську волосіні ASSO NEW MICRON
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+838]   Автор, Admin\\ 27-06-2014, 20:02 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Как и кто снимает проституток в Питере.
  Как и кто снимает проституток в Питере. Что же мужчин толкает  на секс с путанами и кого же они ...

  » Харчування Fun Fishing
  FUN FISHING   стала одной из наиболее известных компаний Европы, славящихся высоким качеством выпу ...

  » Ловля рыбы.
                  &nbs ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » В чем разница между готовой и мебелью под заказ
  Перед очередной  покупкой мебели, а именно шкафа купе, раздевалке, прихожей либо гостиной, наве ...

  » Что нужно на рыбалку новичку
  Современная жизнь задает таковой обезумевший ритм, что лишь мысли о отдыхе подсобляют человеку не вп ...

  » Светодиодная лента в спб
  По сопоставлению с люминесцентной лампой и лампой накаливания светодиодная эластичная лента владеет ...

  » Как переехать на новую квартиру
  Переезд на новенькую квартиру – это постоянно волнительное событие, связанное сразу с готовнос ...

  » Стоит ли знакомиться в интерете
  Сильно набираешь объяснение к злободневному посту, нажимаешь «отправить». Бам-с! Некто о ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке