Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » З блешнею влітку на ляща


Разное, полезное, интересное ~ З блешнею влітку на ляща

Так стрімко час пролітає тільки у відпустці . Трьох тижнів , проведених на озері , як не бувало. Уже состоялись желанные встречи с местными щуками, не устоявшими перед неторопливыми воблерами и игривыми виброхвостами и «вертушками», уже задиристые окуни продемонстрировали свой неуёмный аппетит к зимним блёснам, и только лещ, не желая вступать в контакт, никак не обнаруживал своё присутствие.

Ось уже п'ять днів готую місце для наших зустрічей , щодня висипаючи для ляща частування. При виборі місця лову довелося керуватися не тільки пристрастями і обережністю ляща , а й бажанням уникнути зустрічі з місцевими « сетевиками ». Пройшовши вздовж свала , що починається відразу за зростаючими уздовж берега лататтям , виявив в одному місці невелику корч , виступаючу з свала і представляє певну небезпеку для сіток. У декількох метрах від неї і вибрав місце. Глубина за почти отвесным свалом достигает 4-6 м, дно глинистое, неровное, слегка обросшее мелкими ракушками, поднимается резко небольшими уступами.

С мормышкой летом на леща


Так як лящ в озері Ярілово різноманітністю підгодовувань не розбещений (місцеві рибалки , як і ми колись у далекому дитинстві , воліють частіше міняти місце лову , ніж підгодовувати рибу) , обходжуся запареною в термосі перловкою і кругляки мятого чорного хліба завбільшки з дрібну вишню , злегка присмаченими соняшниковою олією. Неповного склянки перловки і трьох товстих скибок хліба вистачає на одну пріваду або прикормку з ловом . Висипаю пріваду в один і той же час , в 7:00 ранку. Саме до цього часу і звикає підходити риба за регулярно пропонованим кормом. Відсутність течії полегшує принаджування і підгодовування : не треба ліпити кулі з глини з кормом і використовувати будь-які годівниці. Достаточно высыпать приваду непосредственно в предполагаемое место ловли или подбрасывать в процессе ужения.

Вчора , висипавши чергову порцію привади і постоявши осторонь , побачив явне пожвавлення на Прикормлюємо місці. Дрібні буруни раз у раз з'являлися на поверхні. Але ознак ляща не було. Один солідний бурун , що змусив мальків віялом розсипатися в сторону латаття , явно належав язю , але самого творця буруна не було видно. Пора приступать к ловле мирной (белой) рыбы: сорога (местное название плотвы) уже собралась, а за ней, глядишь, и лещ подойдёт.

Враховуючи особливості обраного місця , ловлю ляща не так на звичайну вудку поплавця , як всі місцеві рибалки- любителі , а на річну вудку з блешнею і без поплавка. Ловлю не перший рік і знаю , що вона в цих умовах краще. При використанні поплавковою вудки у вітряну погоду практично неможливо підібрати необхідний спуск через різке зміни профілю дна. Сносимое ветром нижнее грузило (подпасок) начинает цепляться за дно, и поклёвки становятся незаметными.

Снасть предельно проста (см. фото ниже).

С мормышкой летом на леща


Легке вуглепластикові телескопічне вудилище довжиною 5-6 м , оснащене кільцями , проводочной котушкою і кивком , підходить для такого лову як не можна краще. Бажано ще , щоб воно було з жорсткою , трохи потовщеною вершинкой - на ній кивок із сталевої пружинки тримається стійкіше , а також полегшується протяжка приманки по дну. Я застосовую монофільную волосінь діаметром 0,12-0,18 мм залежно від розміру очікуваної риби. Кивок використовую бічній з кручений пружини , крізь який і пропускаю волосінь. Основне призначення кивка - фіксація торкання приманкою дна водоймища і клювання. У робочому положенні кивок напружений, злегка зігнутий під вагою блешні з насадкою. З його допомогою вдається все час утримувати приманку на дні при проштовхуванні її в обловлюється секторі в умовах різкої зміни глибини. Легкі , поліровані , з твердих матеріалів кільця на середніх або високих ніжках продовжать термін служби волосіні і не перешкоджатимуть її натягу під вагою легкої блешні. З блешень переважніше дрібні і середні з гачками № 3,5-6 ( по вітчизняній класифікації) . Свои «лещовые» мормышки крашу в чёрный цвет.

Мабуть , лящ приймає їх за дрібні черепашки , що входять в його раціон , і бере насадку охочіше. На яркие мормышки активнее реагируют язь, окунь, плотва, густера.

Вище блешні на відстані 6-8 см прив'язую поводок довжиною 10-12 см з гачком № 5-7 ( по вітчизняній класифікації) , він призначений для більш великих насадок. При медленном протаскивании по дну вторая приманка движется позади мормышки в пяти-шести сантиметрах (рис. 1).

С мормышкой летом на леща


Готуюся до майбутньої риболовлі. Ще раз перевіряю свою нехитру снасть і збираю все необхідне. Прикормка , вона ж і насадка , готова : перловка в термосі ; зроблені з хліба кульки загорнуті в просочену соняшниковою олією ганчірочку і лежать в холодильнику; гнойові черв'яки і подлістнікі для насадки - в банку з землею , вкритою вологим мохом. Банку щільно закрита кришкою з дрібними отворами. За ночь черви переместятся в мох, и если крышка закрыта неплотно, постараются сбежать.

З вечора довго не міг заснути , вийшов у двір , глянув на озеро. З високого пагорба добре видно , як низький прибережний луг повільно затягується поки ще напівпрозорим туманом. Ось він повільно заповнює невеликі улоговини , русло висохлого за літо струмка і, поступово ущільнюючи, з головою вкриває прибережні кущі . Невелика роса вже дісталася майже до самої вершини пагорба. Вітер стих. Светят выступившие на небе звёзды, обещая на завтра хорошую погоду.

Будильник задзвонив раптово. Намагаючись нікого не розбудити , тихо одягаюся , беру все своє спорядження і , пройшовши через двір , спускаюся до озера. Вранці туман став ще щільніше. Озеро, полностью укрытое им, спит летаргическим сном, терпеливо ожидая, когда поднимающееся солнце освободит его из призрачного плена.

Лівіше , метрах в двохстах , уздовж спускається до озера огорожі не поспішаючи пробирається рибалка , якому , як і мені , Ярілово не дає спокою. З боку здається , що він не йде , а повільно борсається в молочній річці , то і справа провалюючись і надовго зникаючи в тумані - річці . Лишь короткое удилище на плече рыболова показывает, что он ещё не утонул и с пути не сбился.

С мормышкой летом на леща


Спустившись з пагорба , потрапляю в обійми сирої прохолоди. Не пройшов і 50 метрів , а коліна вже повністю мокрі від роси . Попереду ще 150 метрів зарослої стежки з травою по пояс. Допомагаючи собі садком , підсакою і вудкою , обережно пробираюсь вперед , подумки лаючи себе , що до цих пір не прокосив стежку. Мокрим по пояс дістався до свого човна . «Нічого , вода - НЕ сало , висохла - відстало » , - казав у таких випадках мій сусід , професійний рибалка Ливерий Васильович. Через пару часов солнце поднимется выше, обсушит и обогреет.

Чи не збираючи снасть , пливу вздовж берега на принаджених місце. Встромляю два гострих жердини в глиниста дно в метрі від свала і прив'язую до них човен. Човен стоїть нерухомо серед латаття вздовж свала . Кидаю кілька жмень стислій в грудку распаренной перловки , яка розсипається при ударі об воду , в район закидання блешні. Туди ж відправляю приготовані кругляки мятого хліба. Не поспішаючи збираю телескопічну вудку , прив'язую до борту човна садок , дістаю кукан , розкладаю підсак і розстеляю на колінах чисту ганчірку для витирання рук. Смішно сказати , але трепет і хвилювання , як у школяра перед черговим іспитом. Все готово , сиджу тихо 10-15 хвилин , даю водойми час заспокоїтися і спостерігаю. Какие это приятные минуты!

Туман над водою повільно розсіюється , і ось вже видно два човни , чути скрип кочетів . Це ловлять на « доріжку » , найближчий з рибалок метрах у сімдесяти від мене . З їхніх переговорів дізнаюся , що початок риболовлі не надто вдале , хоча погода прекрасна . З поплавцевими вудками нікого немає. Несподівано позаду себе на березі чую шурхіт. Озираюся , хтось невидимий в траві пробирається до берега. Ось осока розсунулась , і на берег повільно , перевалюючись , виходить ... велика сіра качка . Подивившись на мене і не виявивши загрози , вона тихо крякнула , і з осоки один за іншим висипали сім маленьких грудочок , буквально в п'яти метрах від мене . Я сторопів - не можна ж бути такою довірливою. Ще мить , і весь виводок без будь-якої команди вишикувався в тісну ланцюжок і , ведений турботливою матусею , повільно поплив вздовж берега. Вода в місці підгодовування почала оживати - це дрібниця задовольнялася спливаючими крихтами і слизом від запареною перловки . Пора начинать.

Техніка лову проста. Насаживаю на гачок і мормишку по маленькому катишкамі мятого хліба і роблю перший закид . Приманка повільно тоне. Кивок злегка напружений , і дрібна рвана тремтіння свідчить про те , що насадку смикає дрібна риба , щосили намагаючись відщипнути шматочок. У момент торкання приманкою дна часто слід сама різка і рішуча клювання . Якщо риба в змозі забрати весь хлібний кульку в рот , промахів при підсічці майже не буває. На цей раз клювання не послідувало. Блешня лягла на дно , кивок випростався. Повільно піднімаючи кінчик вудилища , злегка навантажую кивок і пересуваю мормишку сантиметр за сантиметром вгору по звалити (рис. 1 ) . Підтягування блешні на себе закінчується , як тільки волосінь прийме вертикальне положення під кінчиком вудилища. Дальнейшее движение мормышки по дну возможно только при перемещении её в одну из сторон в пределах доступного сектора, определяемого длиной удилища и размещением лодки относительно свала (рис. 2).

С мормышкой летом на леща


При відриві блешні від дна і лові в півводи бувають клювання тільки дрібної білої риби. Всі раніше спіймані мною лящі , велика плотва , подлещики і язі брали з дна . Якщо техніка лову не дуже складна , то експериментувати з насадками можна практично нескінченно . Було б тільки з чим експериментувати. Пробував ловити і на ручейника , і на короїда , і на геркулес , і на перловку , і на інші насадки , але у всіх випадках лещам діставалися лише черв'яки і кругляки мятого , злегка присмаченого соняшниковою олією чорного хліба. Все остальные приманки брала более проворная плотва и другая белая рыба, опережавшие лещей.

По тому , як веде себе кивок при лові риби , з великою ймовірністю можна сказати , з якою з них маєш справу . При клюванні дрібниці кивок тремтить з дрібними короткими ривками , що виникають в той момент , коли риба намагається відхопити невеликий шматочок від приманки. Вивчивши і звикнувши до цього , вже перестаю звертати увагу на таку поведінку кивка . Чим крупніше клює рибка , тим різкіше ривки кивка , але все одно кивок відразу повертається у вихідне положення. При таких поклевках мимоволі хочеться підсікти , але підсічки найчастіше виявляються порожніми . Більш велика плотва бере рішуче , кивок згинається сильніше і вже не повертається у вихідне положення. Порожніх підсічок практично не буває. Всі клювання ляща супроводжуються випрямленням кивка . Окунь бере жовтня насадки різко , кивок згинається рішуче , іноді згинається і сама вершинка . Поверьте, наблюдать за поведением кивка не менее азартно и интересно, чем за поплавком.

Ще одне спостереження з моєї практики - при лові на пом'ятий хліб не можна підсікати різко , в цьому випадку зростає кількість порожніх підсічок . Коли при підсічці піднімаєш вудку плавно , риба намагається утримати хлібний кульку і здавлює його . Гачок виходить назовні , і риба засікається . При різкій підсічці риба не встигає утримати насадку , і гачок частіше виривається з її рота , не встигнувши зачепитися . Такой особенности при ловле на жидкое тесто и животные насадки я не наблюдал.

При першій же занедбаності , як тільки витягнув мормишку на першу сходинку свала , послідувала рішуча клювання плотви. Сильна , енергійна риба ходила колами , поки не опинилася на поверхні води. Ковтнувши повітря, що не ослабла , а продовжувала різко кидатися, намагаючись знайти порятунок у лататті . У підсумку в підсак виявилася срібляста красуня вагою близько чверті кілограма. Пересадивши її в садок , вимивши і витерши руки , знову насаджують два кругляки хліба - на гачок і мормишку . Без надії на швидкий успіх - вже дуже багато шуму наробила перша гостя - знову роблю закид . Покльовка послідувала відразу ж після торкання приманкою дна. Той же почерк , то ж поведінку , і вже дві красуні , тикаючи носами у сітку садка , шукають вихід з тісної клітки. Цього разу шум , мабуть , все ж відлякав обережну рибу. Только мелочь, как бы утверждая: «мы не из пугливых», продолжала безуспешно атаковать хлебные катыши.

С мормышкой летом на леща


Сьогодні мене не цікавила дрібна риба , тому я не став переходити на більш дрібні гачки і блешні , що не зменшував розмір хлібних кульок , що не замішував тісто , не використав інші насадки. Я чекав , знаючи , що велика плотва ще підійде , а ось в появі ляща впевненості не було. І все ж сподівався , що лящ підійде як нагорода за клопоти і терпіння. Надію живило давнє спостереження - всі раніше спіймані лящі клювали чи не рано вранці , а дещо пізніше , у дев'ятому і навіть десятій годині . Время ещё есть.

Сонечко стало пригрівати все ласкавіше , але гнусу майже не було. Вже повністю висохла одяг , вже зняв верхній куртку , вже в коші близько десятка жвавих пліток і один окунь , що спокусився пучком гнойових хробаків , а лящ свою візитну картку - верхній плавник на горбатою спині - так і не пред'явив. Незабаром клювання припинився повністю , відійшла навіть дрібниця . Не допомагали хлібні кругляки , крихти і перловка , зрідка підкидання невеликими порціями. Это можно было объяснить двумя причинами: или щука, привлечённая скопившейся мелочью, стоит рядом, притаившись в засаде (язь в засаде не стоит, он постоянно передвигается вдоль свала), или подошла крупная рыба, например, лещ.

Напруга зростала , цей стан так добре знайоме кожному рибалці . Ось з'явилися пухирці , але в стороні від приманки , а ось і два спокійних буруна , не схожих на щучі , але досить далеко , не ближче 30 метрів. Що це ? Прагнення побачене прийняти за бажане ? А может быть, лещ всё-таки подошёл?

Раптом кивок повільно підвівся і застиг. По-моєму , кров у моїх жилах застигла теж. Оговтавшись від несподіванки , швидше , ніж потрібно , піднімаю вудлище . Зацеп ! Послабляю зусилля і знову піднімаю вудлище вгору. Секундну досаду змінює подив. Зацеп ожив ! Швидко звільняю стопор котушки і , притримуючи барабан рукою , намагаюсь утримати потривожені рибу , що йде в глибину . Лише зтравивши метрів десять волосіні , вдалося її пригальмувати . Риба ворочалася , мабуть , дивуючись , що ж її тримає. З потужними тупими ривками вона ходила майже по колу , відвойовуючи заповітні сантиметри волосіні , так необхідні їй для свободи . Вудилище, немов завдяки озеро за такий щедрий подарунок , робило низький уклін до самої води. Кожна потужна потяжка , кожен короткий сильний ривок , без перебільшення , з головою занурювали мене у вир радості і захоплення , трепету і тріумфу ! Душа раділа : ти все-таки прийшов до мене , клопоти і терпіння винагороджені ! Именно из таких мгновений и состоит рыбацкое счастье.

Але от потяжки стають повільніше , ривки слабкіше , і мені вже вдається відвоювати у риби метри волосіні , повертаючи їх на котушку. Нарешті , риба повільно піднялася до поверхні , зробила два ковтка повітря і лягла на бік , втупившись в небо байдужим поглядом . Це був лящ , та який лящ ! Стомлений і поступливий , він явно надавав мені реальну можливість без особливих подальших турбот підняти його підсакою в човен. Його красу в променях ранкового сонця описати складно . Широченний , світлий , з бронзовим відливом, з тонкими червоними , ще що не встигли розійтися по всьому тілу прожилками в підставі луски , він лежав у човні і , безшумно витягаючи трубчастий рот , посилав мені беззвучні поцілунки . Розуміючи , що дія кисневої анестезії може закінчитися в будь-який момент , тремтячими руками , швидко , як можу , саджу його на кукан і повертаю в рідну стихію. При посадці на кукан обов'язково прихоплюють нижню щелепу , губи у ляща м'які , і він легко може їх порвати . Лучше, конечно, иметь крупный садок, но в данной ситуации он был бы демаскирующим фактором.

У той ранок вдалося зловити ще двох лящів , але за своїми розмірами вони істотно поступалися своєму побратиму . Перший важив більше 2,5 кг. І що ще приємно , вдалося зберегти в таємниці від « мережевиків » уловисте місце. Две лодки к этому времени уже уплыли, а других поблизости не было.

Чутка про те , що в озері « піднявся » ( зібрався в косяк і ходить ) лящ , з'явився через три дні. Джерелом слуху була моя маленька племінниця Ірочка , яка розповіла своїм подружкам , що дядько Гена ловить дуже великих і смачних лящів . Наступного дня на моєму підгодованому місці вздовж всього свала стояла мережа - ідилія закінчилася. А ещё через три дня скорый поезд «Воркута-Москва» увозил меня с озера детства, и под мерный стук колёс от приятных воспоминаний тихо щемило сердце.
Г. Лазарев
« Рибалка- Україна »

Советуем также посмотреть :

 • Ловля на мормишку
 • Весеняя ловля головня на мормишку
 • Снасть з двома мормишками
 • Лящ на мормишку влітку
 • Ловля судака з човна навесні на мормишку
 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • Особливості лову ляща на водосховищах
 • Як спіймати лина ?
 • товстолобик
 • Риболовля в лютому
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2602]   Автор, Admin\\ 9-06-2014, 01:46 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Весняні нотатки про щучих рибалках . частина 1
  Вже вкотре весняний спінінга сезон я відкриваю ловом південній щуки. Пруд в селе Барабой Одесской о ...

  » Как выбрать гостиницу
  1 из элементах неплохого развлечений - это гостиница. Кому-то необходим экономный вариант с наименьш ...

  » Ловля голавля на мормышку.
  Зимой словить голавля получается во время теплой погоды. В это время голавль делается функциональным ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кредитные ставки
  Необычайно выгодным методом раскручивания бизнес-дела на данный момент стало предлагающее физическом ...

  » Алименты, что это и как начисляются
  Каждая семья - это своего рода маленькое государство со своими законами и правилами. Есть конечно ж ...

  » Снять склад в аренду для малого бизнеса
  Снять склад в аренду для малого бизнесаПотребность арендовать склад возникает у многих фирм и здесь ...

  » Онлайн позов в суд
  Відразу хочеться сказати, що дійсно грамотно і ефективно скласти позовну заяву може тільки професійн ...

  » Салоны мебели.
  Как выбрать мебель для загородного особняка, квартиры мегаполиса, характерные критерии, которые нужн ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке