Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ловля щуки на мілководді


Разное, полезное, интересное ~ Ловля щуки на мілководді

Ловля щуки на мілководді не така вже й проста тема , як може здатися на перший погляд. За багато років чимало написано про принадах , проводках та інших питаннях , присвячених цій темі. Конечно же, это все несет пользу для спиннингистов, однако с другой стороны, несколько утяжеляет собственно процесс ловли...

Когда роскошь - не в радость

У підсумку , рибалки , маючи чималий багаж цінної інформації і уловистих приманок , часом просто -напросто не знають , коли і як цим ловити. Десятки воблеров у них лежат в коробках и ждут своего часа, а тут еще силикон, незацепляйки, не забудем также про вертушки и колебалки…

У результаті ми отримуємо приблизно такий розворот подій - є багато всього , але толку від цього немає! Є п'ять коробок з забійними воблерами , три з самими уловистими блешнями , а про гарну рибалці і мови не йде . Безумовно , одна лише наявність широчезного арсеналу не показник. Фактори не раз обговорювалися , але найбільш актуальне питання спінінгістів залишається відкритим : яку з приманок причепити і коли? Уявіть - ви на мілководній водоймі. У руках самі відповідні снасті , а в коробках кращі приманки. І не одна - дві - а вся коробка . Чіпляєте розхвалений недавно воблер і протягом години не отримуєте ні єдиної покльовки ... Ні-ні , використовуєте ви його якраз за призначенням , по авторитетної рекомендації відомих спінінгістів . Ставите інший, але все знову марно . Звичайно , причина може ховатися не тільки у вашому темпі і ритмі ривків , а й у тому , що хвалена приманка здатна виручити лише в строго вузьких умовах , час і місце яких ще не настав. Але як же мені вам допомогти ? ! Гарантувати 100 -відсоткове лікування від бесклевья , не розібравшись в істинних причинах , неможливо. Це подібно лікуванню захворювання , причину виникнення якого ми ще не знаємо. Тому я піду емпіричним шляхом , роблячи акцент на одну з не менш важливих особливостей лову . А саме - стратегію лову . Именно она, в конечном счете, должна повлиять на ваш выбор приманки.

Ловля щуки на мелководье


Стратегия ловли щуки - осознаная необходимость

У своїй практиці тактику лову на мілководді я будую за двома видами так званої стратегії . Перша - стратегія правильної подачі , друга - стратегія залучення . Правильну подачу використовую в тих випадках , коли щука знаходиться в пасивному стані. У цей час вона меншою мірою реагує на об'єкти , що проносяться швидко і на видаленні , а ось ті , що поблизу , швидше за все , не пропустить. Але знову ж , тут все буде залежати від вас , а точніше від вашої манери проводки приманки. Тієї проводки , яка припаде їй до смаку . Это как резкие и широкие рывки воблера, его пируэты, дрожание на паузе, томные зависания, продолжительные паузы, змеевидные движение уокера или же вариации падения по вертикали виброхвостика на легкой головке, а то и волочение по дну еще какой-либо силиконовой твари.

Крім тонкостей складних і привабливих анімацій , відіграє істотну роль точність влучного і акуратного закидання. Приманка повинна впасти врівень зі стінкою очерету, під ту стирчить коряжку або ж в чисте віконце між латаття. У разі відкритого простору , без видимих Что касательно приманок, то для такой ловли будут актуальны как воблеры с уокерами и попперами, так и интересные незацепляйки и резина как неогруженная, на одном офсетнике, так на оснастке техас.

Якщо говорити про воблерах , то не кожен з них , нехай навіть нині популярний « мінноу » , виявиться до речі . Воблер воблеру ворожнечу , і індивідуальну специфіку гри окремої приманки ще ніхто не відміняв. До воблерам основний критерій такий - максимальна привабливість за мінімальну відстань проводки. Іншими словами , навіть найменший ривок повинен викликати красивий пірует або ще який-небудь ефект. А варіації за силою ривків і їх кількістю - якомога різноманітнішим відбиватися на грі. Эти приманки я еще называю «точечниками».

Назву деякі з них. Воблери : Pontoon21 Bully Boo 60 SS , Greedy Guts 77 SP SR , Danzante J LL , і Cheeky 80 F- SR ; ZipBaits Khamsin 70 SR , Orbit 80 SP і Speed Топвотери : DUO Hacker Slaver Chag , Megabass Pop Max , Dog - X Speed Резина: Gary Yamamoto Hula Grub 4–5”, Flappin’ Hog и Kreature 4”.

Правильная подача приманки при ловле щуки

Одна з рибалок наприкінці літа пройшла в компанії двох знайомих лікарів. На риболовлю через велику зайнятість вони вибираються вкрай рідко. Зате мають стільки приманок , що навіть я , який має чималий арсенал , знаходжу дуже багато того , чого немає у мене . Так от , будучи з ними в одному човні , я краєм ока спостерігав за тим , як вони змінюють приманки. Відбувалося це скоріше навмання , ніж з якоюсь закономірністю. При цьому за весь день змінили всього-навсього три -чотири приманки. В основном это были те, на которые когда-то на каком-то водоеме в прошлых годах поймалась щучка.

Ловля щуки на мелководье


У ті моменти , коли можна було ставити звичайну вертушку , вони вперто « Твічу » ці воблери . Коли потрібні були воблери й гума для точкового спокушання , вони продовжували жбурляти зовсім не підходять приманки. Зрозуміло, це не тривало довго , адже мета мого перебування з ними в одному човні була не в спогляданні їх помилок. Но чтобы указать на эти самые ошибки, надо было доказать эффективность своих действий.

Отже , припливає в прибережне мілководдя . До стінки очерету простягається смуга трави в ширину метрів 50 з безліччю цікавих вікон. Починаю з цих віконець - ставлю ImaFlit 100 SP , міняю на Pontoon 21 Cheeky 80 F- SR - клювань немає. Працюю по стратегії правильної подачі . Глибина в місці лову метра два , і поки ще жодна щука не сподобилася на атаку. Нарешті бурун , але , на жаль , він нічим не закінчується. Хлопці ставлять такий же воблер і намагаються зловити , сподіваючись на те , що перевага знайдено . Следующие полчаса результата им не дают.

Я міркую : може , щука стоїть ближче до дна ? Тоді як варіант слід поставити воблер з великим заглибленням , але такий у віконце закинути можна , а от як слід заглибити або зробити проводку навряд чи , бо розмір віконець не перевищує 1,5-2 м. Ставлю гуму Hula Grub , оснащену офсетніком і 4 - грамової кулею , і тут же заробляю покльовку у дна . Хватки пасивні - риба акуратно вистачає приманку і жує. Тому поспішати з підсічкою не слід було. Выжидал 5–8 и даже делал 15-секундные паузы и выполнял размашистую подсечку.

Спрацювала на відмінно і гума VIOS Spindle Worm від Megabass . Пояснюю нюанси своїм наставникам . Ребята от моей резины отказываются и ставят 5-дюймовый Mann’s, кидают в противоположные стороны и получают каждый по несколько поклевок. Реалізація - нуль. А все тому , що відразу роблять підсічку , або щука відразу кидає несмачну гуму. За цей час я ловлю 5 щук трав'янок до 1,5 кг вагою. Вот что значит «съедобность».

Пересуваємося до очерету . Там значно дрібніші . У зв'язку з цим гуму можна використовувати взагалі без огрузки . Хлопці до цього часу беруть мою гуму і починають закидати до стінки очерету. У одного приманка просто не долітає 1,5-2 м до очерету , у другого вона взагалі залітає в очерет на кожному другому закиданні . Зато те забросы, что проходят, как говорится, «тютелька в тютельку» соблазняют щуку.

Ловля щуки на мелководье


Ну ось , все зроблено правильно , і чергова щука борсається в сітці подсачека . Один напарник радий , а другий старанно намагається закинути під очерет цю чарівну гуму. Щоб не зійшовся світ клином тільки на гумі , я беру воблери і продовжую ловлю . Нехай і не відразу , але клювання все ж трапляються не рідше , ніж на гуму. Объясняю так — работать должна, в первую очередь, стратегия, а подходящая под нее приманка само собой.

Риболовлею мої друзі залишилися задоволені. До речі , після неї зібралися прорідити свої коробки. « Мужики , - сказав я їм , - не варто. Всі знадобиться. Вибирайте приманку , покладаючись на умови і активність риби , а не тільки на минулий досвід ». Цей яскравий приклад виявився дуже показовим. За свою карьеру спиннингиста пришлось на собственном опыте проходить все эти полезные нюансы.

Стратегия привлечения щуки

Сенс стратегії залучення полягає в іншому. Здесь главная идея состоит в провокации атаки с большего расстояния или за меньшее время, заставив щуку выйти из засады или с дальней дистанции на шум и вибрацию.

Для цього я використовую практично всі поверхневі приманки , а також деякі воблі - ри і болісно . Последним обязательно уделяйте внимание.

Ось найбільш часто використовувані мною приманки для стратегії залучення . Воблеры: C’ultiva Rip’n Minnow 65SP и 80SP; ZipBaits Rigge 90F; Ima Flit 120SP; Megabass XJ100, Vision 110 и Cyclone SR-X; DUO Grace Minnow Elena 110F, Terrif DC 12 Type 1 и Hacker Slaver Crank 55SR; Pontoon21 Danzante J F - SSR і Chaos 72F - SR . Топвотери : ZipBaits Skinny Pop і Irony ; Pontoon21 LocoPerro 100SL ; Owner Tango Dancer 95F ; Megabass Dog - X Giant . Блесны: Pontoon21 Synchrony, Ball Concept и Sinuoso; Acme Little Cleo; Mepps Lusox; Williams Heavy Weight Wabler.

Часом саме за допомогою блешні можна добитися хорошого результату. Проводка на високих швидкостях відмінно приваблює і не залишає часу на роздуми . Нерідко застосування коливається або обертається блешні виявляється в рази ефективніше воблерів . Всі заморочки з проводками при цьому відходять на другий план. Главное — просто кидай и крути.

Ловля щуки на мелководье


Буквально не так давно я рибалив на однією улюбленою старице , куди навідуюся часто і знаю кожну травинку , за якою може ховатися зубаста . Того дня я плечем до плеча ловив з Живет он неподалеку.

І ось він вирішив проміняти ловлю на живця на ловлю спінінгом . Тим більше що днями він отримав цей новий комплект у подарунок від сина. Дідусь про всяких там твичинга і не чував. Но вот бросать вертушку третьего номера и просто крутить — получалось.

У підсумку цей самий дідусь упіймав 6 щук , в той час як я бачив лише два неодружених виходу! З позиції спортсмена - мені , чесно кажучи , було дуже соромно. І як би я не изгалялся , тупий метод - кидай і крути , був у фаворі. Так, я удалился домой и вернулся следующим днем.

З ранку до сходу я зловив одну щучку . Потім прийшов дід і практично повторив вчорашній номер . Я теж поставив вертушку і нарешті пішов від нуля . За день зловив близько 12 щучек . Сонце почало сідати , і клювання припинилися. Я поставив воблер , і все запрацювало в моєму улюбленому ключі. Мабуть , сонце і прозора вода щось змінили в , здавалося б , дуже знайомою мені щуці . Урок повчальний . Але як же тошно , коли він давно не перший . Вывод один — иногда стоит поставить более амплитудный крэнк или крупный минноу, а то и вовсе классическую вращалку или колебалку.

Выводы

Одночасно ці дві стратегії працюють вкрай рідко, тому впиратися слід виразно в щось одне. Вищесказане має два винятки , перше - дуже висока активність щуки , що буває вкрай рідко , друга - це може бути одна водойма , але різні умови лову . Може бути так - в одній частині водойми ефективна одна стратегія , в іншій - інша. Примеров тому достаточно, но приведу один из последних.

Змагання . Поки я вмовляю щуку на клювання повільними і ефектними танцями « пластикової брязкальця » , друг просто кидає оберталку і крутить . Клює у обох. Я ставлю вертушку і на годину забуваю про поклевках , міняю на воблер і тут же ловлю . А у нього навпаки. Розрізняє нас лише кілометр , але реакція щуки абсолютно різна. Парадокс!

Наступний тур , у зв'язку з тактичними схемами нам доводиться рокірувати . Він в мій , а я в його вчорашній район . Ставлю воблер , другий , третій, але клювань не стається. Він теж з нульовим результатом і з тією ж вертушкою . Період ранкової активності швидкоплинний, тому час - гроші , час - результат. Я дістаю блешню , закидаю і протягом 5 хвилин роблю свій основний улов. Отзванивались одному і чую радісний вигук про моє воблере . У його районі прозорість води була низька і глибина більше 2-2,5 м. На моєму ж ділянці лову вода набагато прозоріше і дрібніше . Спустя неделю мы просто рыбачили на этой акватории.

І тут вже почалися цілеспрямовані експерименти. І знову - в різних частинах водойми були різні моделі поведінки щуки. В одних только активные крэнки и вертушки, в другой — рыскающие минноу и резина.

Спочатку мені здавалося , що стратегія правильної подачі працює тільки лише з тієї щуці , яка забилася в густій Однако на деле оказалось все не так.

Також хочу сказати , що слід розрізняти « тотальне бесклевье » від « точкового ». Якщо в першому випадку вся щука у водоймі страйкує і ігнорує наші приманки , то в другому випадку такі страйки , а точніше неадекватні , на наш погляд , реакції , властиві певних місць. Сьогодні це одне , а може , й кілька , завтра інше , а через годину третє. В то время как вроде бы похожий участок вовсю работает.

Саме з такими локальними труднощами доводиться частіше зустрічатися . У таких випадках необхідно до кінця упиратися . Заниматься либо поиском — мобильно облавливая интересные места двумя–тремя–пятью приманками, либо занудной провокацией с куда большим количеством приманок, а может, и тем и другим.

Пригадую змагання на одному з лиманів Краснодарського краю. Водоймище був різноманітний в плані різних стратегій лову , але на той момент ні про що подібне у мене і думки не виникало. Головне було знайти саму уловисту приманку і ловити тільки на неї. Приманку знайшли , виявили і кращі райони для їх застосування , але не врахували можливі ймовірності зміни умов , до яких ми абсолютно не вміли швидко пристосовуватися. А все по причине малого опыта.

Водоймище був глибиною до 3 м. Ще на тренуваннях ми визначилися , що на глибоких і мілководних ділянках щука присутня. Однак на глибинах вона була розосереджена , і лише іноді вдавалося потрапити на скупчення. А чи будуть ці скупчення в цьому ж місці на момент змагань або вони змістяться кудись , залишалося під сумнівом. А ось на мілководді концентрація була однаково високою. Хіба що вага щуки був дрібніше . Але кількість , яке ще ніяк не обмежувалася, це компенсувало . За рахунок того , що щука була активна - працювали обидві стратегії . Но продуктивнее было привлечение.

І ось змагання , момент істини. Тактика лову на порослому мілководді з використанням незацепляйки виявилася успішною. Наступного дня всі помітно змінилося , хмар абсолютно не було, і що з'явилося за обрію сонце додало кількість сходів . Змінити приманку на щось інше і ловити інакше не дозволяв малий досвід та й банальне незнання підходящих приманок , з якими треба ще знати, як поводитися . Чіпляти інше і пробувати ловити ? ! Ні! На змаганнях займатися експериментами дуже чревато . Стратегія подачі з усіма її нюансами була ще не звідана , а от залучення не отримує зі 100 -відсотковою реалізацією . Той , хто змінив тактику і перемістився на глибину , де «залучення » продовжувало працювати - залишилися на коні і з призовими результатами. А мы довольствовались обидным 4-м местом.

На користь стратегії залучення говорять і риболовлі на одній невеликій річечці з високою прозорістю води. У поляризаційних окулярах іноді доводилося бачити стоїть біля дна щуку . В один день працювали тільки воблери і блешні , що проводяться на шалених . Ніякі паузи її не залучали . Здавалося , що вона точно ідентифікує неїстівний об'єкт. Стратегія залучення працювала безвідмовно. Наступні два дні нічого суттєво не змінилося , але всі лідери мовчали. Зате повільні пасивні ривки у дна воблера суспендери змушували її атакувати. Спрацьовувала і проводка їстівної гуми на легкій техаської оснащенні , особливо під час волочіння по дну з періодичними невеликими відривом . Рачки от GaryYammoto были вне конкуренции.

Якщо ви помітили , то під мілководдям я завжди маю на увазі завжди наявність трави. І це зрозуміло , адже проходить сонячне світло через не гладкий шар води сприяє зростанню водної рослинності. Однак існують місця , де навіть на мілководді рослинність повністю відсутня. Дно в таких місцях найчастіше тверде. А ось щодо приманок є деякі цікаві спостереження . Зрозуміло , використовуються і ті приманки , які вказані вище , але часом добитися результату можливо і іншими . У першу чергу , це кренки і діпи . Ви здивуєтеся , але проводка з чиркала рухами у дна нерідко вистрілює . Но это отдельная тема, о которой скоро поговорим.

На мій погляд , основною причиною настільки двоякого підходу в лові щуки на мілководді криється в її активності та постійній зміні моделі поведінки. Факторів , які безпосередньо впливають на все це , не перелічити. Починаючи з тиску і місяця і закінчуючи температурою і прозорістю води. До речі , про вплив місяця провів і проводить гарну статистику один з відомих спортсменів - Денис Віхров . Сподіваюся , він скоро поділиться цікавою інформацією . Правда, подействовать на луну и обратить бесклевье вспять — задача неосуществимая, а вот к некоторым влияющим моментам приспособиться, возможно.

Зі своєї практики я помітив у відношенні щука - приманка істотний вплив освітленості. Це і прозорість води , і час доби , і все те ж сонце . Думаю , кожен помічав ті моменти , коли все ранкові клювання різко припинялися. Строго після якоїсь години і навіть хвилин наступало повне затишшя . Щука меняла свое поведение и, соответственно, свои предпочтения. Вероятно, в такие моменты она полностью меняет диапазон своего восприятия и становится, как мы чаще говорим, — пассивной.

Восприятие сужается, а это подобно тому, как реагирует человек. При выключенном свете у него усиливаются органы осязания. С щукой примерно также. Скорее всего, усиливается чувствительность боковой линии. Когда мы сыты, то не каждый запах и не каждое блюдо вызовет у нас аппетит, а вот во время голода малейшее дуновение аромата пищи вызывает непреодолимый аппетит. Такая аналогия более чем убедительна. Этим я постарался объяснить возможные механизмы этой реакции, а не ее истинные причины. Последнее за ихтиологами. А наше дело работать, чтобы раскусить эту щуку во что бы то ни стало.
Илья Иванов, "Рыбалка на Руси", №32012

Советуем также посмотреть :

 • ловля щуки
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Ловля щуки на спінінг
 • На який воблер ловити щуку .
 • Ловля щуки в спеку
 • Жорсткі приманки в щучої пащі
 • Перші щуки Святого
 • Проводки над травою
 • зимовий твічінг
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1423]   Автор, Admin\\ 9-07-2014, 06:20 Распечатaть на принтeре


  • Щучі підсумки теплого сезону 2012
   Аналізувати ловлю всіх хижаків одночасно буде неправильно , тому зупинимося для початку на щуці .
  • Осінні записки спінінгіста
   ... Годину тому , промоклий до нитки , навідатись додому. Пишу , поки емоції і спогади не стер час
  • У троллінге можливо все ...
   Я давно собирался написать статью о троллинге, но всегда откладывал этот момент, так как не хотел,
  • А не пов'язати чи муху на щуку ?
   Історія лову щуки нахлистом налічує не одну сотню років. Ще в старих англійських книгах, виданих
  • Мягкие приманки BIG & TASTY
   Безумовними лідерами в індустрії виробництва « с'едобкі » вважаються японці , наприклад компанія
  • Щучі капризи ...
   Головною метою нашої озерної риболовлі була велика щука . Тут вона досягає цілком трофейних
  • господиня водойми
   Рік тому мої друзі , дізнавшись , що я останнім часом пристрастився до лову хижака , запропонували
  • Джеркбейти - великі приманки
   Розмова про ці принадах , хочемо ми того чи ні , доведеться почати з більш розлогих міркувань про
  • Дрейфуючі приманки для щуки
   Щука активна й у дуже холодній весняній воді. Навіть під льодовим покривом вона продовжує
  • на сплеск
   З безлічі способів лову щуки сама захоплююча , на мою думку , ловля « на сплеск ». На перший
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловить большую щуку нужно уметь
  Осень, это конкретно то время, когда   настоящие ловцы щуки выходят за добычей. И так одна ...

  » Эргономичный рюкзачок напрокат
  Эргономичный рюкзачок - это не кенгурушка! Рюкзачки - это разновидность слингов. От кенгурушек их вы ...

  » Ловим щуку на рыбку приманку
  Прошёл практически цельный час, покуда мы словили первую плотвицу. Чрез 2 часа у нас, в конце концов ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Египетские реликвии Испании
  Сегодня попытаемся разобраться, каким образом организовать свое путешествие, чтобы от него остались ...

  » Индивидуальные экскурсии по Флоренции
  Каждый турист, прибывая в такую чудесную итальянскую провинцию, как Флоренция, непременно в первую о ...

  » Отличия восточного и западного Корфу
  Что может быть прекраснее для путешественника в Греции, чем дом у моря на Корфу? Это потрясающе крас ...

  » Волшебная атмосфера Барселоны
  Каждый путешественник, прибывший первый раз в Барселону, настолько впечатляется её красотой и величи ...

  » Чем привлекают туристов винные туры по Италии?
  Большинство путешественников уже поняли, насколько преображаются их каникулы, когда они отправляютс ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке