Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Весняні нотатки про щучих рибалках . частина 1


Разное, полезное, интересное ~ Весняні нотатки про щучих рибалках . частина 1

Вже вкотре весняний спінінга сезон я відкриваю ловом південній щуки. Пруд в селе Барабой Одесской области становится тем местом, где спиннингисты могут хоть немного унять накопившееся за зиму нетерпение от разлуки с любимой снастью.

Причин їхати так далеко (близько 750 км) достатньо. В Одеській області лід сходить набагато раніше , ніж у нас. Вода прогрівається швидше - значить , підводні мешканці швидше приходять в себе і набирають форму. До того ж , господарі цього ставка дбайливо стежать за популяцією риби (особливо щуки ) , постійно її поповнюють . Основна спеціалізація Барабоя - аматорська та спортивна риболовля , тому мереж і баклажок з поплавками , як на багатьох « платниках » , тут немає. Всі зручності (можна в будь-який момент випити пивка , сидячи в альтанці у води) , гарний під'їзд , підготовлений для лову берег. Кроме того, на Барабое регулярно проводятся спиннинговые соревнования, так что, нам познакомиться с ним стоило обязательно.

Як виглядає щучья весна у нас на Слобожанщині ? До кінця березня зазвичай коштує лід. Увесь квітень паводок і потоки каламутної води не дозволяють розраховувати на хороший кльов . Річка « опам'ятовується » лише до середини травня. Стоячі водойми , часом, і того пізніше. Не хочу сказати , що весняний спінінгу нас справа зовсім пропаща , але , по правді кажучи , малоперспективне . Вот и получается, что приходится искать водоемы вдалеке, тем более, что опыт, приобретенный в новом месте, лишним никогда не будет.

Отже , цієї весни на Барабої мені , в загальній складності , довелося ловити вісім днів. Рибалив , природно , з берега. За цей час я зловив майже двісті щук. Помітив багато закономірностей , а також і дивацтв у поведінці місцевого хижака. Поряд з цим мав можливість поспостерігати - як і на що ловлять і місцеві спінінгісти , і харків'яни , побувавши тут разом зі мною. Ці вісім рибалок відбулися не підряд , а з невеликим проміжком (ми поверталися в Харків). У цій статті я представлю вам щоденник рибалки , в якому фіксував події тих днів . Акцент планую зробити саме на способах лову і застосовуваних принадах , які виявилися найефективнішими в кожній конкретній ситуації. Стануть в нагоді мої спостереження на інших водоймах нашої країни? Упевнений , що знадобляться. Ведь щука - она и в Одессе щука.

ДЕНЬ ПЕРВЫЙ

У цей час найвідчайдушніші « пінгівіни » ще борознили простори Печенізького водосховища у пошуках плотви , а Сіверський Донець традиційно видавав найбільш терплячим спінінгістам лише пару щучек да десяток окунів за рибалку . А я в цей час ловив з З перших десяти забросов я тоді зловив п'ять щук , а мій товариш і напарник по багатьом виїздам , Костя Терещенко - сім. Такое начало кружило голову!..

Весенние заметки о щучьих рыбалках. Часть 1


Щуки на Барабої - тьма! Вона там відрізняється хорошим апетитом , але , тим не менш , на все і скрізь не клює , тому ловля виходить дуже цікава і різноманітна . До того ж , місцева хижачка до приманок звикає дуже швидко , і якщо ти вчасно не відреагував , то клювання припиняється . Если вариант оснастки изначально неподходящий - и вовсе останешься без поклевок.

Найчастіше там ловляться щучкі по 300-500 грамів; не рідкість в улові і зубасті до 1,5 кг. А ось 2 - , 3 - кілограмові щуки - гості не такі часті . Але , треба сказати , що не проходить жодного дня, щоб хтось із спінінгістів не похвалитися 4 - , 5 - кілограмовим трофеєм. Регулярно трапляються судаки вагою від кілограма до трьох. Из спиннинговой экзотики: можно зацепить (в смысле, клюнет как положено, не забагрится) карп до 10 кг или сомик на 2-3 кг, еще там есть немного форели, но я ни разу не видел, чтобы её кто-то поймал.

Таким чином , перший день риболовлі , крім незвично теплої погоди , характеризувався нашим прямим попаданням на щучий клювання . Однак , повторюся - зубаста навіть у пік своєї активності не кидалася на все підряд. Первыми удачными приманками, которые мы предложили щуке, стали съедобные виброхвосты One’Up Shad 2» от Sawamura и уже проверенные на этом водоема Fishanter №5 от Mikado (пару лет назад Fishanter вообще был здесь приманкой №1). Что касается высокой эффективности One’Up Shad, то, скорее всего, причина заключалась не столько в съедобности и ароматической привлекательности материала, сколько в самой форме виброхвоста. One’Up Shad, благодаря своим более «объемным и пышным формам», в отличие от «стройного и прогонистого Fishanter», играл более размеренно и заметно дольше зависал в толще воды. Кстати, такого же размера Predator от Mann’s работал почему-то на порядок хуже. Это наблюдалось в прошлые годы, подтвердилось и сейчас.

И хоть я разделяю мнение, что съедобную и ароматизированную приманку большинство щук все-таки успевают «оценить» перед поклевкой, в ситуации с One’Up Shad это не было решающим. Справа в тому , що він перелавлівал більш активний « Фішхантер », часом , у співвідношенні три до одного . А цього за умови хорошого кльову одна лише « їстівність » забезпечити не могла. Значить , зіграло роль щось ще ... Путем дальнейшего экспериментирования я выяснил, что сказывалась именно удачная форма One’Up Shad. Ловити сьогодні ми почали з мілководній частині водойми , де глибина на викиді була трохи більше метра. Взагалі , глибина в інших місцях не перевищувала 2,5 метра. Як показали подальші події , мілководді в перші дні було самим щучим місцем. Еще бы - под лучами южного солнца вода там прогрелась лучше всего.

Весенние заметки о щучьих рыбалках. Часть 1


Таким чином , на першій риболовлі ми сконцентрувалися на мілководді , використовуючи як основного зброї зазначені віброхвости на Джигу 3-4 гр. Анімували приманки підривами середньої висоти , з плавним зависанням над дном. Через малу глибину руху виходили досить швидкими . Взагалі-то, щуці , незважаючи на її завидний апетит і агресивність , подобалися плавні проводки. Но на метровой глубине нужная плавность получалась лишь с весами 2-3 грамма, что, в свою очередь, лишало комфорта в ловле и часто не позволяло забросить на нужное расстояние.

Упевнившись , що мілководді буквально забито некрупною Щучкою (майже кожен про- гал в очереті дарував по 2-3 хвоста з п'яти -семи забросов ) , ми вирішили перевірити більш глибокі ділянки водойми . Там клювало помітно гірше , а й щучі особини почали траплятися серйозніші . Якщо мілину дарувала щурят по 200-400 грамів , то на глибині середня вага щучек був у межах 300-600 грамів , а Володі Полякову , моєму другові і напарнику по більшості виїздів , вдалося з однієї точки здолати пару « кілушек » і одну на 1 , 5 кг. У нього , поряд з силіконом , спрацював 10,5 - грамовий KastmasteroTAcme . Взагалі-то, самими затребуваними вагами « Кастмастер » і звичайних колебалок на Барабої традиційно вважаються 7-11 гр. і лише зрідка застосовуються більш легкі (4-6 гр.) або більш важкі ( 12 гр.) . Багато в чому застаріле , але не втратило колишньої уловистости «залізо» тут застосовується для лову на дистанції. Думаю , легко уявити , як швидко 10 - грамова джига опуститься на дно при глибині 1,5-2 метри . А вот блесна такого же веса будет тонуть гораздо дольше, заманчиво виляя по сторонам и поблескивая в мутноватых водах Барабоя.

До речі , колебалки коштувало вести практично рівномірно , постійно чиркаючи про дно . Лише зрідка робилися розмашисті ривки , щоб додатково залучити або «завести» поруч стоїть щуку . Колір застосовуваних « залозок » , на відміну від силікону , широкою гамою не відрізнявся . В первую очередь, работали блестящие колебалки (они ловили что в солнечную, что в пасмурную погоду), а также матовые и свинцовые блёсны.

Весенние заметки о щучьих рыбалках. Часть 1


До речі , разом із звичними металевими блешнями дуже здорово себе зарекомендували і свинцеві . Щодо форми можна було сказати : чим вона прогоністеє , тим з більшою ймовірністю блешня ловила . Вообще-то, раньше на Барабое успешно применялись и воблеры-«минноу», но этой весной щука их почему-то игнорировала.

Приблизно такі особливості вдалося помітити в перший день весняного лову щуки. Рекордом дня стала зубаста майже на 6 кг , спіймана кимось з місцевих спінінгістів . Нам Бог трофеїв не послав , а й без того риболовлю можна було занести в список удалих . А для еще более полной релаксации организма после зимней дремы вечером посетили набережную в Ильичевске, немного подышали морским воздухом.

ДЕНЬ ВТОРОЙ

Ранок другого дня за всіма ознаками мало відрізнялося від вчорашнього , тому цілком обгрунтовано ми розраховували , що і щука принципово свої уподобання не змінить. В цілому , я давно помітив , що основними факторами , кардинально впливають на поведінки хижака , є погода і фаза місяця . Це , звичайно , якщо не брати до уваги людський фактор ( наприклад , браконьєрство ) . Так вот, погода осталась прежней - солнечно, тихо и тепло, а фазу луны я как-то упустил из виду, но, в любом случае, за сутки она изменилась мало.

Знову починаю ловлю з мілководдя , де вчора відмінно клювало . Клює і сьогодні , але що приємно здивувало , замість вчорашніх щучек по 200-400 грамів стали попадатися особини побільше - грамів по 300-600 , нерідко й по кілограму -півтора. Як кажуть, дрібниця , а приємно. Найбільш ефективний стиль лову залишився колишнім , але я його трохи підкоригував . Перебравши кілька напрацьованих варіантів лову щуки в подібних місцях , зупинився на наступному. Починаю з середньою і ближній дистанції (10-20 м) активними приманками на легких вагах. В данном случае, это вчерашние фавориты - виброхвосты One’Up Shad 2 дюйма на джигах 3 гр. Розраховую в першу чергу на саму голодну щуку , тим не менш, приманки намагаюся вести м'яко і плавно. Справа в тому , що вода ще досить каламутна , а щука після зими явно не в формі , тому будь-які прискорені руху силікону приводили до збільшення промахів при атаці , а то й взагалі до відсутності клювань . Помнил я и то, что на мелководье активно играющий силикон, как правило, щуке малоинтересен.

Я плавно виконував ступінчасту проводку , часом чиркаючи приманкою по дну. Традиційно в момент паузи відбувалися найлютіші клювання. Така техніка найкраще підходила для лову активної щуки. Що ж до особин , що перебувають у роздумах - клювати чи ні? - Для них я використовував інший підхід. Робив усе так само , але періодично навмисно влаштовував збій анімації. К примеру, веду ступенькой, но на каждом третьем-четвертом цикле выполняю или ускорение, или равномерно кручу катушку и провожу так приманку 2-3 метра.

Сьогодні добре працювали і колебалки . А ось тут збій у грі був взагалі обов'язкової складової. Його ми робили в такий спосіб - проводка практично рівномірна , якщо це і сходинка , то плавна і невисока . Через 3-5 сходинок потрібно було 2-3 метра протягнути блешню більш повільно по самому дну , чіпляючи гачками грунт і піднімаючи муть. Якщо такий збій в грі результату не приносив , робили різкі , високі підриви після такої ж серії з 3-5 сходинок. Как правило, на паузе, следующей после подрыва и отдачи шнура немного назад, происходил удар...
Весенние заметки о щучьих рыбалках. Часть 1

Олексій Лисиця

Советуем также посмотреть :

 • Весняні нотатки про щучих рибалках . частина 2
 • ловля щуки
 • Весняні нотатки про щучих рибалках . частина 3
 • Ловля щуки на спінінг
 • Перші щуки Святого
 • Початківцям спінінгістам про лов щуки
 • Перші щуки Святого
 • підсумки сезону
 • А на Рибінкі зима ...
 • Вести з водойм ( 11.01 - 17.01 )
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1346]   Автор, Admin\\ 15-05-2014, 04:14 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Кабельный тёплый пол в вашем доме
  К   современным всем  системам отопления относится  и электрический подогрев пол ...

  » Видео: О ловле раков
  В нашей сегодняшней передаче речь пойдёт о раках, а точнее о способах ловли и приготовлении раков. Р ...

  » Первый заброс - ЩУКА
  1-ый эксперимент ловли щук я получил на небольших и средних реках. Еще лет 10 обратно, как скоро мой ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Что такое чапельник? Сколько стоит чапельник?
  Познавательныйon-line журнал Что такое чапельник? Сколько стоит чапельник? Короткий ответ ...

  » Татьяна Веденеева учится играть в керлинг
  Актриса заметила, что игра не такая простая, как может показаться на первый взгляд.Актриса театра и ...

  » Современные телевизоры формата HD.
  Достаточно высоким качеством картинки отличается цифровой формат телепрограмм. По-настоящему универс ...

  » Офисный ковролин
  Одним из наиболее популярных коммерческих покрытий является ковролин. Он широко используется для офо ...

  » Создание сайтов в Москве
  Трудно представить современную компанию, что предлагает услуги или товары, без своего представитель ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке