Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Теорія воблера стосовно щуці


Разное, полезное, интересное ~ Теорія воблера стосовно щуці

Воблери давно і міцно зайняли місце в арсеналі будь-якого спінінгіста , аж до початківців . Вже важко уявити собі , щоб вирушаючи на полювання за щукою , рибалка не мав у себе під рукою хоча б кілька цих дивно уловистих приманок. Ні, звичайно , не тільки на воблери можна ловити плямисту хижачку - прекрасно ловиться вона і на блешні , в основному , на що коливаються , рідше - на великі « вращалки » , і, зрозуміло , на різноманітний за формами , ваг , квітам і запахів « силікон », но самой эстетичной ловля щуки, пожалуй, будет именно на воблеры.

Однак , незважаючи на те , що воблери є приманками досить високотехнологічними , і над створенням нових моделей працюють цілі конструкторські бюро , є ряд питань, пов'язаних із самою тактикою застосування цих приманок в певних умовах , бо без правильного розуміння воблера навряд чи можна добитися з ним успіху .

Наприклад , воблери існують найрізноманітніших розмірів - від зовсім мініатюрних до справжніх велетнів. Які ж краще підійдуть для полювання на щуку ? Зі своєї власної практики можу сказати , що щучі воблери в умовах лову в наших широтах зазвичай укладаються в розміри від 5 до 13 сантиметрів. Причому , на маленькі , скажімо , пятисантиметровий мінноу Khamsin 50 Sr. від Zip Bait (фото 1) , особисто мені траплялися щуки тільки невеликих розмірів , від « шнурків » вагою грамів 150 до щурят грам на 400-500. Навіть якщо в місці лову присутня велика щука , воблер подібного розміру вона ігнорувала. Але , варто було поставити подібної конфігурації мінноу більш великих габаритів - практично відразу слідували клювання. На приманки «мі - ношно » геометрії довжиною 6-7 сантиметрів , наприклад , Rigge Deep 70F , Rigge 70F також від Zip Bait , 3D 100 від Duel -Yo - Zuri вже можна зловити як щучек на півкіло , так і цілком солідних риб вагою кілограмів до трьох- чотирьох . Але , це стосується лише приманок з довгастим тілом - мінноу . На пятисантиметровые фэты и крэнки крупная щука откликается превосходно.

Теория воблера применительно к щуке


Хоча , надмірне збільшення розмірів приманок зовсім не тягне за собою пропорційне збільшення розмірів улову. Досвід спінінгістів , які ловили джерк , показує , що навіть на величезні джерки досить часто реагують дрібні щурята . Так що , в надії на піймання великої щуки за надто великими розмірами воблерів гнатися зовсім не варто , для залучення наших зубастих красунь найбільш типових у нас ваг від одного до трьох -чотирьох кілограмів цілком достатніми будуть воблери - мінноу 6-13 ; кренки і шеди : 5-9 сантиметров длиной.

Далі розглянемо питання робочих глибин воблера. Так , можна почути думку , що іноді щуку слід шукати у дна водойми , отже , і воблери для її лову краще підбирати глубокоідущіе . По-перше , з приводу « глубинности » водойм : у більшості наших малих річок і заток водосховищ , а також озер і ставків , глибини рідко бувають більше трьох -чотирьох метрів. Отже , особливого заглиблення воблера і не потрібно. А, во-вторых, по моему мнению, стоящая на дне щука, как правило, малоактивна (такой она частенько бывает в зимний период, а также во время весенне-осенней частой смены погоды и скачков давления).

У даних умовах все ж краще ловити хижачку приманками джиговую , виконуючи максимально повільну придонну проводку , або хитаються блешнями , застосовуючи подібну проводку , злегка чиркаючи по дну. Активно налаштована щука знаходиться на деякій відстані від дна , та ще стоїть під деяким кутом до нього , головою вгору . При цьому її хвіст буде знаходитися над рівнем підводної рослинності , якщо така є ( а вона зазвичай якраз мається на місцях дислокації хижачки ) . Отже , риба не стане перебувати у самого дна , а її голова буде перебувати в більшості випадків , як мінімум , в метрі від нього. Тому в придонному проводці воблера при полюванні на активну хижачку зовсім немає ніякої необхідності. Навпаки , стоїть під деяким кутом головою вгору щука проведену близько самого дна приманку , швидше за все навіть не помітить. А ось , що йде на деякій відстані над ним помітить дуже добре. Це не кажучи вже про те , що наші водойми , як з відносно стоячою водою , так і річки в теплий період року підводною рослинністю заростають настільки сильно , що застосування навіть відносно мілководних воблеров , заглиблюються не більше ніж на півметра , стає просто неможливим - чистого простору води залишається не більше двадцяти , а то й десяти сантиметрів. Так що спочатку в наших умовах найбільш затребуваними виявляться воблери , що йдуть на малій і середній глибині. А воблер с правильной геометрией или, скажем, снабженный шумовыми шариками, вполне в состоянии поднять кормящуюся щуку на несколько метров от места ее засады.

Бувають досить часті випадки , коли рельєф дна мінливий , і за мілководним підводним плато слід якесь поглиблення , ямка або канава , які також необхідно обловить . Тут вже доведеться скористатися щодо глибоководними приманками - в нашому випадку це будуть воблери з глибиною занурення метрів до двох- трьох (типу Team Daiwa TD Scouter 2 ( фото2) , Rapala Tail Dancer ( фото3 ) або їм подібних ) . Як працювати в таких умовах з цими приманками ? Воблери необхідно підтягувати до себе досить короткими нерізкими потяжками , роблячи обов'язкові паузи , при яких приманка піднімається до поверхні води , іноді навіть злегка виринаючи з неї. При такому лові кращі результати показують воблери з « развалистой » спокійній грою. Если ловля ведется с лодки, то нужно выполнять проводку с мели на глубину, забрасывая приманку в сторону берега и осуществляя проводку сначала с поднятым вверх кончиком удилища, который, по мере приближения воблера к лодке, должен опускаться все ниже и ниже к поверхности воды.

Теория воблера применительно к щуке


Теория воблера применительно к щуке


Як краще ловити - стоячи на якорі , сплавляючись за течією або дрейфуючи за вітром? Зазвичай я віддаю перевагу стояти біля на якорі - так можна ретельніше обловить цікаве місце ( що проходить уздовж берега смугу очерету , цікаву « обратку » або привабливий коряжник ) . Стоячи « на точці» ви менше будете турбувати обережну рибу. Якщо вам вдасться підчепити хижака , при лові сплавом або в дрейфі , ви так чи інакше покинете привабливе і уловисте місце , а , що виник при виведенні вашої видобутку і при поверненні знову на місце лову шум неминуче насторожить , а то й відлякає залишилася там рибу. Але не варто постійно і невпинно ставати на якір , трохи відійшовши в від місця попередньої стоянки. По-перше , в цьому немає особливої Найкраще дрейфувати на легкому вітерці (якщо лов відбувається на стоячій воді) або сплавлятися за течією ( при річковий лові ) , виконуючи раз за разом занедбаність приманки в цікаві місця , а на якір ставити човен при виявленні напевно ( з вашої точки зору) уловистих точок .

Теория воблера применительно к щуке


Теория воблера применительно к щуке


Трохи про геометрію воблерів стосовно характеру водойм , на яких виробляється ловля . За моїми спостереженнями , при лові на озерах , затоках річок і водосховищ , а також на невеликих ставках кращі показники по щуці показують воблери наступних типів: кренки і , час від часу , раттлин . Ні, звичайно , ніхто не забороняє користуватися мінноу і фетамі , на них також будуть клювання , але особисто у мене в подібних умовах зі стоячою або слабопроточних водою кращі результати показували якраз кренки ( Duel / Yo - Zuri Hardcore і 3D Flat Crank , Team Daiwa TD Scouter (фото 4) , Evil Osko ) і досить часто раттлин ( Cotton Cordell Super Spot C25 (фото 5) . Ha брівках і затоплених руслах водосховищ відмінно працюють воблери вже інших геометрій - типу «банан» Tail Dancer Rapala або мінноу Rigge Deep 70F Zip Bait. Ими же хорошо ловить щуку и на реке, неподалеку от берега, на русловых свалах к глубине.

Теория воблера применительно к щуке


Хоча , вищезгадані кренки на річках у чистому просторі води над підводною рослинністю працюють по щуці нітрохи не гірше , а, часом , навіть краще подовжених і « худих » приманок. Але , були випадки (наприклад , що мав місце в кінці минулого грудня на Сіверському Дінці ) , коли ті ж кренки щукою абсолютно ігнорувалися , а на « худого » Rigge Deep я заробив в якості улову півтора десятка дрібних смугастих окунів (!) , Хоча щука від нього також відмовилася. Чому на ставках , особливо невеликих , « Карасін » , щука віддає перевагу воблери достатньо широких геометрій . Вообще, если вы настроены ловить кормящуюся щуку, то следует подбирать геометрию приманок, сходную с ее нынешними кормовыми объектами, которые в разное время и на разных водоемах могут существенно разниться (карась, плотва, бычок, уклейка и т.п.).

Теория воблера применительно к щуке


Теория воблера применительно к щуке


Теория воблера применительно к щуке


Які воблери краще , шумові « брязкальця » або « німі» , не оснащені акустичними елементами ? Питання неоднозначне , оскільки існує маса прикладів кращих уловів як на одні , так і на інші приманки. При використанні шумових воблерів я хотів би тільки звернути вашу увагу на те , щоб в середині принада не гуркотіли , перекочуючись вільно і безсистемно за його нутрощів « горошини » і « кавуни » , а була якісно виконана акустична система , що поліпшує , до того ж , і дальність закидання. Відповідно, якісна акустична система « три копійки » коштувати не може , над підбором частоти видаються нею у воді коливань , здалеку привертають хижака , працюють фахівці. Хоча , особисто мені траплялися і відносно недорогі воблери (в основному , американських компаній , виготовлені в Мексиці) , в яких і геометрія , і « брязкальця » були зроблені досить якісно , і дуже добре здалеку манили щуку і окуня. Але, тут слід зазначити , що американці іноді бувають дуже консервативні в моделях своїх приманок (деякі , практично без змін випускаються вже багато десятків років) , що жодною мірою не позначається на уловистости їх воблерів . Напевно , при їх винаході проскочила така собі « іскра геніальності » , що дозволяє даним приманкам абсолютно не застарівати , залишаючись настільки ж привабливими для хижака , як і в першій половині минулого століття. Водночас , існують воблери , які саме в « беспогремушечном » варіанті виготовлення ( з цільним тілом з твердого пінопласту ) якраз роблять свій магічний вплив на щуку , а їх більш сучасний « озвучені » побратими уловами , аж ніяк , не блищать . Можливо , тут мається варіант з не особливо якісно виконаним акустичним елементом , який своїм недолугим гуркотом лише відлякує , а зовсім не приваблює хижака. А уловистость, так сказать, первозданных моделей заключалась вовсе не в зазывной погремушке, а в изначально правильно подобранной геометрии тела приманки, которая создавала в воде привлекающие рыбу колебания обводами своего тела при прохождении сквозь толщу воды.

До речі , раз вже порушена тема коливань , які видає приманка у воді - тут сам собою виникає питання , а наскільки можливо ловити воблерами в каламутній забрудненій воді або в темряві ? Виходячи з власного досвіду можу сказати , що якщо геометрія приманки «правильна» , якщо вона привертає хижака (неважливо як , « брязкальцем » або коливаннями від своїх обводів ) , якщо воблер не раз ловив в чистій воді при хорошому денному освітленні , то і в сутінках , і в каламутній воді він ловити , швидше за все , теж буде . Єдине , що можна сказати з приводу замутненої води , це те , що в каламутній , насиченою всякими взвесями воді риба ( у всякому разі , що проживає в наших широтах ) перебувати не любить , хіба що , на кордоні каламутною і чистої води. Поэтому от ловли в «мутняке» поклевок ждать вряд ли стоит, независимо от того, какая приманка стоит на снасти.

А ось нічна ловля , незважаючи на деякі незручності , пов'язані , насамперед, з відсутністю комфорту для самого спінінгіста , улови може часом принести досить відчутні . Хіба що , я помічав , що в період повного місяця нічний клювання хижака відсутня. Водночас , за інших фазах Місяця я часто виконував закидання в темряві практично наосліп , покладаючись лише на інтуїцію і якісь невиразні відчуття , але неодноразово бував винагороджений поклевками щуки і судака. Хіба що , при лові в сутінках приманки краще використовувати досить помітних яскравих забарвлень. Но, это не для того, чтобы рыба их лучше видела в воде (ничего она там не увидит), а чтобы лучше видеть воблеры самому: и при выполнении заброса, и при подмотке шнура - чтобы не влететь застежкой поводка в тюльпан удилища.

Виходячи зі сказаного , можна зробити висновок , що хижак в темряві йде на звук і коливання , а зовсім не переслідує приманку певного забарвлення . Отже , одразу виникає питання - наскільки важливий колір воблера при ловлі тієї ж щуки ? На мою думку ( моїм власним , хтось , цілком можливо , зі мною не погодиться ) , найчастіше колір воблера має далеко не першорядне значення для риби. Хіба що , самому рибалці , звичайно, набагато приємніше ловити майстерно виконаною імітацією рибки , ніж недоладно розфарбованої виробом . Втім , я писав про кольорах приманок раніше , тому, повторюся лише , буквально , в двох словах. На мою думку , для успішної риболовлі набагато важливіше коливальна або ж шумова складова , ніж забарвлення приманки. Хоча , іноді , за певних умов , коли ви виявили місце дислокації агресивно (!) Налаштованого хижака - НЕ полює за здобиччю , а відганяє можливих конкурентів від своїх угідь , застосування приманок провокують кислотних кольорів буде досить і досить доречним . Такі воблери здалеку помітні у воді, тому агресивно налаштована щука атакує їх часом люто (причому , іноді промахнувшись , знову повторює атаки) і вішається на трійники напевно. В інших же випадках , на мою думку , колір воблера особливого значення вже не має , поступаючись у справі досягнення результату перше місце геометрії та анімації. У моєму арсеналі , здебільшого , підібрані воблери спокійних натуральних кольорів - мені вони якось більше до душі. Взагалі , стосовно , напевно , до всіх принад , а не тільки до воблерам , можна сказати лише одне: «яку приманку найчастіше закидаєш в воду , на ту найбільше і ловиться ». Просто идет постоянный подбор привлекающих хищника проводок и их вариаций, при которых, подчас, даже совсем не ловившая л ранее приманка начинает радовать вас желанной добычей.
Сергій Петренко

Советуем также посмотреть :

 • На який воблер ловити щуку .
 • Ловимо щуку на воблер
 • Ловля щуки в спеку
 • Ловля щуки на спінінг
 • Як вибрати колір воблера
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • 10 питань по воблерам мінно
 • глибоководний монстр
 • Проводки над травою
 • Жорсткі приманки в щучої пащі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1103]   Автор, Admin\\ 31-07-2014, 11:39 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Читайте интервью Серкова Игоря Евгеньевича
  Из выступления руководителя общественной организации «АБ «Адвокат» Серкова Игоря ...

  » Розкрити секрет кольору
  Те , що риба бачить і розрізняє кольори , - науково доведений факт . До того ж відомо , що риба бач ...

  » Открытые кормушки типа open-end feeder
  Такая кормушка является или должна быть у каждого рыбака независимо от опыта ловли и наличия любви к ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Нужна ли мужчине сумка, мужские сумки
  Сегодня, как большая часть из нас постоянно говорит, удачного человека трудно вообразить без элегант ...

  » Биткоин обвалился!
  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке