Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Воблери сезону, що минає . частина 2


Разное, полезное, интересное ~ Воблери сезону, що минає . частина 2

Воблеры уходящего сезона. Часть 2

...И последний поверхностник, удививший меня своей уловистостью и рабочими качествами - это уокер.

PROTEUS

90 мм , 16 гр. від тієї ж італійської Моііх ( Фото 3 ) . З ним траплялося в точності така ж історія , як і з поппером « Шаман » : півтора сезони він катався зі мною на риболовлі в якості недіючого статиста , але потім в один прекрасний день виступив так , що залишив далеко позаду всі інші топвотери . Про « залишив далеко позаду » я не перебільшую , так як під час риболовлі спеціально заради інтересу чергував його з іншими приманками , але співвідношення по поклевкам виходило приблизно 1:5 на користь « італійця ». И вот тогда-то он и перекочевал со скамейки запасных в основной состав, продолжая показывать стабильную уловистость и по окуню, и по щуке, став в конце этого сезона одним из моих фаворитов среди поверхностных приманок.

Воблеры уходящего сезона. Часть 2


Такої форми тіла, як у Proteus , я не зустрічав ні у одного уокера , а їх за свою практику перевідал достатньо - у Моііх все приманки дуже оригінальні . Сильно витягнуте каплевидної тіло вінчає тонка голова зразок зміїної , причому , кріпильна петля розташована не на носі приманки , а , якщо так можна висловитися , під підборіддям . У воді Proteus займає положення під кутом градусів сімдесят до поверхні , і вже на самому початку проводки відразу стає зрозуміло , навіщо конструктори забезпечили його такою передньої точкою кріплення . При кожній потяжке уокер клює носом і б'є своїм « підборіддям » по воді , пускаючи дрібні бульбашки і голосно булькаючи , це супроводжується дзвінким шелестінням брязкальця з безліччю дрібних пластикових кульок. Алгоритм рухів приманки виходить такий : потяжка , удар підборіддям по воді , потім миттєво віддаємо шнур , і приманка , як справдешній іван-встанька , знову задирає свою зміїну голову майже вертикально над водою , наступна потяжка - і так далі ... Такой способности играть, крутясь волчком практически на одном месте, я не видел ни у одного уокера: да, «тихоходы» попадались и раньше, но эта модель оказалась просто чемпионом по медленному продвижению вперед при проводке.

Ще одна перевага Proteus - це його справді видатні польотні якості: каплевидная форма приманки , а також розташований в хвості центр ваги , дозволяє без жодних зусиль закинути його на рекордну відстань . Заброс метров на сорок - в порядке вещей, к тому же, Proteus без труда пробивает даже сильный ветер, а это очень полезное для нас качество.

За проводці все досить просто: є варіанти ведення приманки для окуня , а є чисто щучі , як і у більшості приманок такого типу. Окуня ловимо або монотонною проводкою в середньому темпі практично без пауз , або ж недовгими серіями швидких потяжек з паузою в пару секунд. На щуку в більшості випадків потрібна подача приманки делікатніше - якщо не брати в розрахунок активну рибу , яка зреагує і на швидкісну проводку без пауз. Це або серії по два -три Твічу з подальшою паузою , тривалістю якої потрібно гратися , підлаштовуючись під поточний настрій хижака , або повільне , ліниве просування приманки вперед з різними ворушіннями на паузі - варіантів маса . Особливо добре по щуці виступає Proteus в місцях з коротким відстанню проводки , коли від приманки потрібно дуже повільне просування вперед укупі з активною грою - саме для цих цілей наш « італієць » підходить якнайкраще . А по уловистости можна сказати наступне : те , що модель буде ловити , я не сумнівався , але щоб так ? ! Если честно, она меня и удивила, получился своеобразный «кот в мешке».

Наступні дві приманки дуже цікаві , до того ж , для нас це просто небачена рідкість , так як обидві фірми, що випускають їх , працюють тільки на японський внутрішній ринок. Знайшов я ці воблери з великими труднощами , моніторячи японські аукціони , потім просив товариша привезти їх мені - коротше кажучи , історія вийшла дуже довга . Тем не менее, тяжкие старания на все сто процентов стоили того - приманки оказались не только редкими, а еще и просто убойно работающими по окуню и щуке при ловле на мелководье.

Обидва ці воблера незвичайні ще й тим , що це не просто мінноу , а гібридні приманки - кожна з них поєднує в собі якості двох : такі собі «два в одному» - і Поппер , і підповерхневий мінноу « в одному флаконі. Що це нам дає і чим такі воблери цікаві для нас , спінінгістів ? Все дуже просто: в даному випадку в одній приманці ми отримуємо і що привертає хижака звук поппера , і активну гру мінноу , що йде під самою поверхнею води. Таким чином , приманка , що поєднує в собі якості двох , відповідно, подвійно приваблива для хижака. Первыми эти воблеры, несмотря на их немаленький размер, по достоинству оценили окуни - ловить на них оказалось даже азартнее и, что главное, результативнее, чем на классические попперы и уокеры.

Первая модель - это

S-FOUR REAL HEAD 110

110 мм , 15 гр. від F- Tec ( фото 4 ), невеликий японської воблерной фірми . Форма цього гібридного мінноу сама по собі примітна - бананообразное , широке в спині тіло з головою , що нагадує зміїну з широко розкритою пащею. Закидається Real Head без проблем завдяки немаленькому власній вазі і наявності системи дальньої занедбаності з двома вільно переміщаються по каналу, не фіксуються з початком проводки дрібними кульками. Однако, размер их маловат и, скорее всего, они служат для придания игре приманки хаотичности за счет того, что при твиче они бессистемно перекатываются по телу воблера.

Воблеры уходящего сезона. Часть 2


На рівномірній проводці Real Head має притаманну всім мінноу форми « банан» активну гру враскачку з широким розкидом хвоста - щука любить такі « неквапливі » і широко йдуть воблери . Звичайно , можна , не мудруючи лукаво , ловити і так , але це все ж гібридна приманка , а не пересічний воблер - отже , і використовувати її потрібно по -іншому. У статичному положенні Real Head лежить на воді з невеликою диферентом на хвіст , на поверхні стирчить одна його голова з широко розкритим ротом. Після закидання і приводнення воблера даємо заспокоїтися водної гладі і виконуємо короткий кистьовий ривок - приманка блокують нітрохи не гірше справдешнього поппера і занирює під воду , тягнучи за собою низку дрібних повітряних бульбашок. Якщо вести воблер серіями Твічу , то він хаотично нишпорить, виписуючи під водою своїм тілом вісімки , часом вивертаючись набік і показуючи черевце - мінноу бананообразной форми на ривку дуже нестабільні. Рысканье перемежается внезапными выходами на поверхность, после чего воблер снова с бульканьем заныривает.

Заглибити цю модель можна максимум до тридцяти сантиметрів , тому вона просто ідеально підходить для облову самих дрібних ділянок над травою , особливо якщо виконувати проводку з вертикально піднятим вудилищем . Також гарний Real Head для « камерної » лову - у цьому випадку просування приманки вперед має бути якомога більш повільним , але навіть при всій своїй тихохідність вона повинна активно грати і не втрачати привабливості для хижака. Ловля « на тихому ходу» виглядає приблизно таким чином: закинули воблер в «вікно » серед трави , витримали паузу , потім булькає , виконуємо пару Твічу і знову пауза до повного спливання приманки. Потім якнайлегшими рухами кінчика вудилища поворухнули кілька разів воблер , але не сильно , а так , щоб він тільки пустив круги по гладкій поверхні води , знову коротка пауза , після якої знову булькає - і так далі , наскільки вистачить фантазії. Одним словом , воблер відмінно підходить для делікатного лову на мінімальній глибині і в локальних місцях - риба реагує на нього дуже стабільно. Но неспешная проводка больше подходит для охоты за щукой, окуня же я ловлю быстрой проводкой, выполняя после булька быстрые серии по три-четыре твича с минимальными паузами.

Второй гибрид с работой такого же плана - это

GOKOU 110

110 мм , 15 гр. (фото 5) від маловідомої японської контори Waver . Игра этой модели очень напоминает Real Head, но отличия все же есть: им можно булькнуть намного сильнее, причем, даже по высокой ряби на поверхности воды.

Воблеры уходящего сезона. Часть 2


Воблер тихий - балансувальні кулі наглухо запресовані ближче до хвоста приманки , через що у воді Gokou займає положення під кутом градусів сімдесят до поверхні , висолопивши над водою свою « плевалку ». А вона в нього , потрібно сказати , дуже потужна - широкий , що нависає « лоб» приманки і її лопать утворюють між собою практично прямий кут , тому при короткому різкому Твічу така своєрідна попперной чаша видає дуже дзвінкий і акцентований звук , силу якого можна регулювати відповідно до ступеня активности рыбы.

На рівномірній проводці Gokou показує дуже активну среднечастотную гру - з успіхом можна ловити і простий рівномірної , але все ж кращий результат у більшості випадків дає ривковая проводка. Спочатку, як завжди , створюємо приманкою бульк необхідної сили , заганяючи її під воду , і потім ведемо серіями швидких безупинних Твічу , довжина яких залежить від висоти шару чистої води над травою - чим він менше , тим коротше потрібні серії. На серії з чотирьох -п'яти Твічу Gokou хаотично нишпорить під поверхнею , в якийсь момент заходячи на вертикаль і виринаючи носом з води , а так як заглибити його можна всього сантиметрів до тридцяти , і то на рівномірній проводці , то він добре підходить для облову місць з висотою шару чистої води до півметра. Ловит модель настолько хорошо, что даже потеснила моих былых фаворитов для ловли на мелководье - для щуки я взял еще Gokou в размере 127 мм, «сто десятый» же более универсален, хорошо работая и по окуню, и по щуке.

« Дебютний виступ » цих двох гібридних модельок пройшло за старим сценарієм : місяць-півтора воблери покаталися зі мною на риболовлі , практично не діючи , і після десятка закидів прибиралися назад в коробку. Але одного разу їх « зоряний час » все ж настав, і сталося це на одній з окуневих рибалок на просторах Київського водосховища. Того дня клювання було просто огидний : на старих , перевірених роками точках окунь вередував і тільки позначав свою присутність виходами на топвотери . А рыбы было много: выходов и «тюканий» по приманке масса, но что-то полосатого не устраивало...

Почалися експерименти : мінялися приманки , проводки , але все залишалося як і раніше - окунь вперто відмовлявся ловитися , незважаючи на всі мої хитрощі , навіть найкращі і стабільні « ловці » відмовлялися працювати. Як завжди в таких випадках , почався перебір приманок - у воду по черзі закидаємо весь вміст коробок в надії витягнути козирний туз . І одну з гібридних « хлюпалок » я пристебнув до повідця без особливої І « Почаїв» - окуневі атаки слідували одна за одною , на воблер довжиною 110 мм деколи сідали окуньки розміром трохи більше самої приманки : мабуть , чимось особливим він їх заводив , що вони так стрімголов кидалися в його смертельні обійми. При штилі ловив на модельку Real Head , яка більше любить спокійну поверхню води , а коли вітерець розігнав по водоймі досить пристойну брижі , став використовувати Gokou , який не боявся хвилювання і добре булькотів навіть в таких умовах. Відловили я в той день просто чудово , і це при огидному клюванні у більшості спінінгістів . З тих пір ці моделі міцно завоювали мою любов своєї уловистостью . И еще одно грело сердце - эти воблеры я «нарыл» сам, находка была еще и тем ценна, что они редкие.

И еще одна модель, очень меня удивившая как своей необычностью, так и уловистостью - это

WADDLE BATS

56 мм , 10,5 гр. від Imakatsu (фото 6) . Ця велика японська воблеростороітельная фірма завжди славилася своїми відмінно працюють приманками , але цього разу вона перевершила саму себе , випустивши Кренк з дуже своєрідним конструкторським рішенням. Я хоть и не очень жалую воблеры такой геометрии из-за скучной проводки, все же взял на пробу - как впоследствии оказалось, не ошибся.

Воблеры уходящего сезона. Часть 2


Незвичайність конструкторського рішення полягає в наступному: на ніжку петлі для заднього трійника воблера підвішений симетричний металевий пелюстка нестандартної форми , що обертається при проводці (причому , як не дивно , без найменших збоїв ) . Здавалося б , що це дає? По-перше , при проводці Waddle Bats до коливань тіла самого воблера додаються ще й вібрації , створювані пелюсткою , та й візуальної помітності його блискання при обертанні безсумнівно додає. По-друге , незрозуміло яким чином обертається пелюстка дає періодичні за - програмовані збої в русі приманки при проводці - воблер несподівано дуже різко виляє в сторону , відразу ж після цього повертаючись на первісну траєкторію руху. Причому і на подтвічіваніі пелюстка теж рухається - повністю йому завестися не дає коротка дистанція , прохідна їм при Твічу , але все одно він при цьому ворушиться і дає відблиски , додатково залучають хижака. Твіч Waddle Bats потрібно короткими легкими потяжка ми з віддачею шнура , при цьому приманка розгортається по сторонам майже на одному місці - якраз те , що потрібно для точкового лову . С поверхности ловить этой приманкой тоже можно, только серии твичей при этом должны быть очень короткими, чтобы не загнать воблер под поверхность.

Waddle Bats добре працює на часто відвідуваних , запресованих донезмоги водоймах , де риба вже звикла до всіляких мигтючим перед нею по сотні разів на день воблерам - якраз * - така приманка з нестандартною грою , що в корені відрізняється від класичної гри Кренк , і може спровокувати її на хватку навіть при низькій активності . Ловить модель класно і щуку , і окуня - мати її в коробці варто однозначно в якості своєрідного джокера , так як таких приманок - «убивць » дуже мало. Разловил я этот воблер со второго заброса щукой за кило, и пошло-поехало: каждый раз, когда я его использовал, он приносил мне рыбу - именно стабильностью привлекать хищника Waddle Bats меня и удивил.

Последним в нашем обзоре пойдет новый минноу из бассовой серии

DUO REALIS JERKBAIT 120

120 мм , 18 гр. - Новинка цього сезону , що з'явилася у нас восени ( фото7 ) . Я зрозумів , що народився прямий конкурент « Рудри » , коли побачив цей воблер вперше : значні габарити , солідна вага , високе тіло і плоскі боки - всі якості , властиві уловисту ривковий мінноу . Купив один на пробу на виставці , на першій же рибалці легко разловіл його і побіг у магазин за другим : а так як вода в осінніх водоймах прозора, як сльоза , то взяв до пари до « кислотник » неяскраву , із зеленуватим відливом і овальними плямами по боків , « форельку ». В один з провальних по клюванню днів , коли божевільний шквальний вітер зривав човен з якоря , а риба наглухо закрила рот на замок , цей воблер таки приніс мені двох непоганих щучек , тоді як троє товаришів , які ловили разом зі мною , так і залишилися з нулями. Процесс пошёл: за короткое время эта модель выбилась в число самых любимых и уловистых - с ней я без щуки никогда домой не возвращался.

Воблеры уходящего сезона. Часть 2


Коротко про ТТХ воблера : в Realis стоїть система дальньої занедбаності з переміщаються в польоті у хвіст приманки кулями , тому закидається воблер дуже добре, з цим ніяких проблем не виникає. Дуже невимогливий до якості проводки: однаково добре працює і на плавних потяжках , і на різких коротких ударах кінчиком вудилища , широко нишпорячи по сторонах і похитуючи боками. Як на мене , краще все-таки ганяти його різким Твічу , тоді він повністю розкривається , показуючи еталонну гру для ривковой мінноу , а сильні коливання, що створюються плоскими боками , тягнуть рибу здалеку. Ловить модель настільки добре , що на кількох останніх осінніх рибалках повністю витіснив з ужитку мого колишнього фаворита - « Рудру ». Подивимося , як він покаже себе далі ... Но и так все уже понятно - японцы в очередной раз «родили» новую прекрасную приманку.

На этом, пожалуй, будем заканчивать этот материал, так как дальше развивать эту тему не позволяет формат статьи: интересных новых воблеров еще очень много, каждый месяц их ряды пополняются - спиннингисту-экспериментатору скучать не приходится.

Всем желаю рыбацкой удачи и немножечко везения - на рыбалке оно никогда не помешает!
Андрій Швець

Советуем также посмотреть :

 • SUM Malas - чотири в одному
 • Воблери сезону, що минає . частина 1
 • Щучий розмір ( Поверхневі приманки )
 • На який воблер ловити щуку .
 • розумний мінімум
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • Проводки над травою
 • Ловимо щуку на воблер
 • Ловля судака на доріжку
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1160]   Автор, Admin\\ 17-09-2014, 04:29 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » В курсе дела. Январь 2011 г (4 выпуска)
  Ведущий программы Семён Малышев расскажет нам о всех соревнованиях, новостях и законах, происшедших ...

  » Поплавок-шар для отвeсного блeснeния судака
  Мeня довольно долго мучил вопрос, а можно ли ловить отвeсным блeснeниeм бeз примeнeния лодки с бeрeг ...

  » Рыбалка ранней весной
  С пришествием третьей декады марта в природе проистекает переломный эпизод. День делается длиннее но ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке