Загрузка...


Судак с берега

Щороку новий спінінга сезон я відкриваю ловом хижака з берега. Причина проста - нерест, с лодки ловить нельзя.

Зазвичай лов спінінгом навесні - справа малоперспективна - лід може стояти до кінця березня , а потім паводок. , . Коли високо піднімається каламутна весняна вода , то чи варто розраховувати на хороший кльов ? Особенно в реках. . .

У ставках і водосховищах після зимового « анабіозу » риба приходить в себе набагато швидше, але знайти такий водойму , де вже з квітня риба вела б себе активно , досить складно. Спінінгістам Слобожанщини в цьому плані пощастило - у Харківській області є Краснопавлівське водосховище. О ловле там и пойдет речь, но в начале несколько слов о самом водоеме.

Важливий момент в риболовлі - знання того, чим зараз харчується хижак. Ще на початку весни , будучи на перших рибалках , я спостерігав за міріадами 3 - , 5 - сантиметрових мальків карася , що пропливають вздовж берега. Это обязательно нужно было принять к сведению, тем более, что в желудках пойманных судаков как раз и преобладали такие карасики.

Водосховище це було споруджено в 1984 як складова частина каналу Дніпро - Донбас. Його обсяг 410 мільйонів м3 , форма неправильна , так як підпір каналу затопив русла декількох невеликих річок . Водосховище має забезпечувати безперебійну роботу каналу в разі аварій , а також використовується як резервуар прісної води для постачання міст Харків , Лозова та Первомайський . Максимальная глубина - более 25 метров».

Що маємо на сьогоднішній день? Раніше через канал відбувався водообмін , як правило , двічі на рік: навесні та восени. Рівень водосховища підтримувався постійно. Зараз цей технологічний режим не виконується , останнє наповнення з каналу Дніпро-Донбас було в 2010 році. Краснопавлівка тепер нагадує Аральське море . Зарості очерету , вірніше, те , що залишилося від «легких» водойми , перебувають зараз у ста метрах від урізу води. На що відкрилися замулених поступовим обмілінням водойми спочатку оголилися острова , потім вони з'єдналися з берегом і перетворилися на півострова. Оголилися коси , бровки ... Бывшие отмели, усеянные ракушкой, теперь на берегу.

Об'єм води зменшився на дві третини , а максимальна глибина тепер не більше 14 метрів. Там , де ще минулого року успішно ловили рибу , зараз торовані грунтові дороги. Рівень води щодня падає на 1-2 сантиметри , це видно неозброєним оком. Зникли деякі види риб, зокрема , язь , поголів'я якого обчислювалася тисячами. Рідкістю стала щука. Якщо і трапляються екземпляри , то від трьох до семи кілограмів , молоди не видно. А ще років вісім тому щука домінувала серед хижаків. Водоймище гине. Якщо його відродженням не займуть , то незабаром водосховище може остаточно зникнути. Єдина втіха в тому , що ще залишилися судак і окунь в достатній кількості. Але якщо ситуація не зміниться , то і про них доведеться забути. Вот о ловле этих хищников я и хочу рассказать.

У період з квітня по початок червня я побував на Краснопавлівці більше двадцяти разів . Помітив багато дивацтв і закономірностей в поведінці місцевих хижаків. Іноді працювали звичні й завчені тактичні схеми , але частіше риба була незговірливою , і до неї доводилося підбирати ключик . В этом деле очень помогало сравнение тактик с другими рыболовами.

Снасти

Виїжджаючи на рибалку , я брав з собою два комплекти снастей. Перший : доопрацьований спінінг Mikado Temptation довжиною 2,7 м і тестом 3-18 грам . Слабка ланка в цій ціпку - її хлистик , але при заміні кілець на більш легкі і розстановці їх згідно Fuji New Concept , Temptation перетворюється в надійне і потужне лайтовий «зброя ». Звичайно , снасть дещо важкувата в порівнянні з "японцями" , але по дальності закидання і чутливості мало в чому їм поступається. Рибалю цим спінінгом п'ять років і цілком задоволений. Котушка Twin Power 4000 MG . Підійшла б і « трьохтисячна » , але вибір припав на цю через збільшеного розміру шпулі , що додає при закиданні кілька метрів. Шнур - Pontoon 21 Eight Braid диаметром 0,148 мм.

Другий спінінг призначений для більш делікатною риболовлі . Він зібраний харківськими родбілдерамі на бланку Matagi Kaishu TWC -762 LL тестом 2-10 грамів. Котушка Twin Power 2500. Плетенка - четырехжильная Pontoon 21 Exteer WX 4 диаметром 0,128 мм.

Досить тривалий час я використав на рибалках виключно « жорсткі» джиг -головки , але в останні пару років перейшов на розбірні вухаті важки і в цьому бачу ряд переваг. Принади легко замінювані . Летять трохи далі , та і гра , особливо пасивної гуми , більш розмашисті . И что не маловажно, меньше сходов, ведь отсутствует рычаг для упора, рыбе труднее избавиться от крючка.

Гачки : « одінарнікі » або «двійники» Wanfook № № 1-2. Для более крепких мест - надежные офсетники Magic Beak DM-22R от этой же фирмы 1-3 номеров.

Повідець - флюрік діаметром від 0,16 до 0,28 мм. Це залежить від умов лову : чи є бровки , посипані черепашкою , або кам'янисті свалим ... В'яжеться безпосередньо. А на конце застежка-«американка», изготовленная харьковским рыболовом-спортсменом Константином Мустецовым.

Що стосується приманок , то перевагу віддаю їстівного силікону . І це не данина моді - він давно довів свою ефективність. Выбор «съедобки» сейчас очень велик - поле для экспериментов широкое.

В общем котле

Ловити рибу простіше в компанії , і неважливо , з човна або з берега. Ловлячи в колективі , простіше розібратися в ситуації. Саме так і розвивалися події на водосховищі на початку квітня цього року. Про переднерестового ході судака всім давно відомо , це гарний час для полювання за ікластим . Хижак починає активно харчуватися , його маршрути і шляхи міграції набагато простіше знайти і прорахувати великою компанією , ніж поодинці. Минимизируется время на подбор нужной приманки и веса джиг-головки, поскольку соседи всегда рядом, то есть возможность увидеть как и чем они ловят.

Всі працюють на загальний успіх. Якщо не вдалося виявити активно жірующую зграю вам , то її знайдуть інші . И ваш труд тоже не пропал даром - вы показали коллегам место, где рыбы нет, и они не станут там впустую тратить время.

Риба виявлена І ось тут вже включається фактор індивідуальної майстерності . Навіть якщо ви стали першовідкривачем уловистою точки , це не означає , що зловите більше всіх. А адже прагнення до цього завжди є! Не за тим їдемо , щоб набити мішок риби , але там , де поруч ловлять кілька людей , завжди є елемент змагання. Не в радость стоять статистом, вхолостую купая приманки, когда слева и справа тянут рыбу!

Важливий момент в риболовлі - знання того, чим зараз харчується хижак. Ще на початку весни , будучи на перших рибалках , я спостерігав за міріадами 3 - , 5 - сантиметрових мальків карася , що пропливають вздовж берега. Это обязательно нужно было принять к сведению, тем более, что в желудках пойманных судаков как раз и преобладали такие карасики.

У мене були відповідні приманки. Це « с'едобка » від Sawamura One'Up Shad . Дводюймовий One'Up Shad належного ефекту не мали , а от тридюймові виявилися в самий раз. На кількох поспіль рибалках вони були кращими . Траплялися не тільки судаки вагою від семисот грамів до кіло двісті , а й окуні , розмір яких порадував б і на Волзі , і на Ахтубі . Вдень краще працювали приманки природних забарвлень , ближче до вечора і в сутінках більш ефективні були білі і « отруйні ». Огрузка - разборные «ушастики» 7-8 граммов.

Через час, чи то від того , що приманка приїлася , а може через зміни настрою хижака , фаворити помінялися . Піжонів потіснили твістери і черв'яки з активно грають хвостиками : Curly Grub 2,2 "і 3,3 " від Bait Breath ; Paramax 3 " від Ecogear ; Fat G - Tail 2 " від Reins . Ho не тільки ці приманки ловили. На одній з рибалок зауважив , що сусіди обловлюють . Придивився , ніж вони ловлять . Ставлю G-Tail Saturn 2,5", и буквально на первом забросе следует четкая и уверенная поклевка. Судак около кило в зачете, в последующие пятнадцать минут ловлю еще парочку таких же.

Хочеться відзначити , що приманки попелясто -сірого кольору як не можна краще працювали в цей період , хоч і тривало це недовго. На них все клювання були чіткі упевнені . Как правило, приманку при поимке приходилось доставать глубоко из пасти рыбы.

Що стосується часу , коли хижак виходив на годівлю , то чіткого графіка в його поведінці відзначено не було. Успех больше зависел от выбора места ловли.

Найбільш перспективною точкою був кут дамби. На ділянці довжиною близько двохсот метрів деколи збиралося до тридцяти спінінгістів , і рибалити доводилося стоячи буквально пліч о пліч . Судак тримався там , де був неоднорідний донний рельєф і достатня глибина - у кам'янистій коси в тридцяти метрах від берега , до якої прилягала колонія дрейссени , що влаштувалися на твердому глинистому дні , у вираженого підводного бугра , що був віддалік , у каменів , що навалені біля дамби . Ловився він на середніх і ближніх дистанціях. Працювали приманки на джиг - голівках вагою від 4 до 10 грамів. Проводки: класична сходинка і анімація з подвійним - потрійним підривом і паузою 2-3 секунди. Мені здається , набагато важливіше було визначитися з приманками . Довжина їх була , як правило , 4-7 сантиметрів , а ось яку саме ставити , тут кожен визначався самостійно. Але в чому всі були єдині , так це в тому , що в дев'яти випадках з десяти рибалки віддавали перевагу їстівної гумі. Судак в этом смысле очень разборчив.

Наступний ділянку - обширне замулене мілководді уздовж лівого берега. Якщо з дамби можна було ловити в кросівках , то тут не обійтися без забродних чобіт , а ще краще мати вейдерси . Чим далі зможеш зайти в воду , тим вище твої шанси на піймання риби. Бровка , у якої тримався судак , розташована на видаленні більше п'ятдесяти метрів від урізу води. Зумів докинути - чекай клювання , а якщо ні , то спостерігай , як ловлять інші . Я не раз спостерігав , як далекі й точні кидки приносили судаків одному з спінінгістів , в той час , як сім рибалок , які ловили поруч , « нервово курили в сторонці ». Сам я на этом участке останавливался раз пять, но смог поймать лишь пару судачков весом до кило.

Ну , і останній ділянка - це серія невеликих мисков . На кожному з них при викиді приманки на максимальну відстань намацує коса , дно тверде , ближче до берега брівка . Хижак міг ловитися на будь-якій дистанції , передбачити його атаку часом бувало складно, і , в деякій мірі , це додавало інтригу в процес лову . Тільки що зловив рибу на видаленні сорок метрів , а наступна ловиться буквально під ногами. Судак був активний тижні три . Але не варто думати , що в цей час варто було стати на одну з описаних мною точок, і ти автоматично був з рибою. Хижак постійно переміщався . Думаю , там було кілька окремих зграй , кожна з яких жила за своїми законами. Риболовля була така , ніби хід риби регулювався світлофором : всі почали ловити на косах , потім на мілководді , слідом включається дамба ... Дивишся , все пішло у зворотному порядку .. . И если вдруг удавалось подстроиться под ритм стаи и следовать за ней, то ловить можно было весь день без перерыва.

Але судак пішов на нерест , і все змінилося . Харчуватися він не перестав , але став поводитися капризно , розраховувати на хороший улов вже не доводилося. Замість того , щоб бігати по водоймі , обловлюючи якомога більше точок , краще було стояти на місці і чекати підходу риби , експериментуючи з приманками і проводками ... Но выдавались и приятные моменты. . .

Одиночное плавание

Чергова риболовля. Ми компанією з трьох осіб приїхали на водосховищі і вирішили відразу відправитися в район мисков , розташованих на лівому березі. Зібрали снасті і приступили до лову . До нас повинна була ось-ось приєднатися група товаришів з Ізюма , вони були вже в дорозі. Некоторые из нас давно перезнакомились на спиннинговых соревнованиях, другие присоединяются по ходу дела, важно то, что мы, спиннингисты из Лозовой и Изюма, нередко практикуем совместные рыбалки.

А поки що риболовля не задалася ... А адже тижнем раніше риба на цій ділянці була активна , добре ловилися і судак , і окунь. Дивно ... Погодні умови ті ж , все те ж саме , але не ловиться , і все! За пару часов на троих поймали одного судака да пару окуней. . .

А тут і ізюмські друзі прибутку. Хотілося, звичайно , докладно поспілкуватися , давно не бачилися. Але , хоч і кажуть , що після випитих ста грам відкриваються чакри , з'являється « третє око » - і рибу починаєш відчувати всіма фібрами душі , мені чомусь захотілося саме сьогодні побути одному . Одним словом , я привітався і втік від колективу. Точніше , неспішно відправився досліджувати берегову лінію водосховища. Вже було ясно , що риба сьогодні малоактивна . Пройдя до дамбы, задерживаясь по пути на некоторых точках, я лишь раз видел, чтобы кто-то поймал судака.

На дамбі було те ж саме. Там зібралося чоловік п'ятнадцять рибалок , вони дружно скаржилися на відсутність клювання , не розходяться тому , що сподівалися на підхід судака. Убив і я даремно разом з ними годину часу , заробивши пару клювань , реалізувати які не зміг Я весь час поглядав у бік правого берега. Там було зовсім порожньо , жоден рибалка не наважився відірватися від купчасто стояла на перевіреній точці групи для того , щоб піти і пошукати удачу небудь в іншому місці. І в цьому був резон: до найближчої мало - мальськи перспективної точки по правому березі потрібно прошагать кілометра півтора , прийдеш , а там порожньо - розвертайся і йди назад ... А раптом судак до дамби підійшов , поки ти туди-сюди прогулюєшся ? .. С другой стороны, топтаться на месте без толку тоже не хотелось. . .

Не знайшовши охочих скласти мені компанію , я скинув рюкзак на спину і покрокував на самоті. Курс я тримав до місця , яке відмінно спрацювало на початку квітня , хоч і одного разу. Наступні його відвідин нічого не давали , але надія , як кажуть, помирає останньою ... Глибину в точці лову я знав , вона тут 4-5 метрів. На гачку у мене Slice Shad від Bait Breath на 10 - граммовом вухатих грузилі . Удлиненная приманка с боковым оперением вдоль всего тела хоть не имеет собственной игры, но хорошо работает по пассивной рыбе, в этом году на нее я уже ловил и окуня, и судака.

Дно тверде , досить гладке , а в десяти метрах від берега розташована висока бровка . Її-то і доводилося проходити в прискореному темпі , щоб не зачепитися і не обрізати шнур про черепашку . Веду приманку сходинками , на паузі вона падає близько двох секунд - цього цілком достатньо , щоб риба зреагувала і встигла зробити атаку . Не минуло й десяти хвилин, як я відчув чіткий удар і підсік . Є , вивів кілограмового судака. Вже веселіше ! Ще пара покльовок , але потім сходи . Спіймати хижака мені вдалося тільки з п'ятої спроби. Slice Shad хоч і непогано працював , але мені здалося , що зараз і тут він задовгий - риба не встигає його заковтнути . Зменшую розмір приманки , ставлю тридюймові , але нічого не змінюється. Поклевки следуют через заброс, но даже если и удается засечь судака, то на полпути он сходит в трех случаях из четырех.

До цього я майже місяць успішно відловив з Спінінг тестом 3-18 відкладаю в сторону , беру Matagi Kaishu 2-10 . Дальність закидання трохи зменшилася , але судак став реагувати на силікон куди краще. Це добре , але кількість сходів і неодружених клювань залишилося колишнім ... Коли кількість контактів з рибою дійшло до тридцяти ( на тлі загального бесклевья це багато) , я зрештою зміг розгадати задачку. Риба все ж не активна , клювання ледь відчутні. Для початку я змінив проводку - замість різких подвійних підривів став робити плавні підйоми в два етапи , змушуючи приманку за цикл проходити до двох метрів в придонному шарі , збільшуючи тим самим час перебування її у вільному русі. И хищнику это нравилось - атаки стали происходить чаще.

Сходи я виключив , регулюючи фрикційне гальмо котушки. На початку проводки я його затягував тугіше , а після клювання , як тільки риба опинялася на гачку , відпускав на півтора обороту. Тепер він у мене тріщав , нацьковуючи по необхідності шнур , навіть при виведенні судачка грамів на сімсот . И рыба, даже засечённая за самый краешек пасти, теперь благополучно оказывалась у меня в руках.

У ході лову я підтягнув судака до ближньої бровки , і брав він тепер буквально під ногами. Я зрозумів це після того , як , завершуючи чергову проводку , просто швидко вимотував шнур , а судак схопив приманку навздогін . І я став джіговать до останнього метра шнура. Ловля накоротке заворожує ! Залишається зовсім небагато , приманка ось-ось здасться з води , але я не поспішаю ... Інтуїтивно відчуваю , що судак тут. Спінінг піднятий вгору , плавно хвилеподібно піднімаю силікон , пауза близько трьох секунд , і тут слід чітка і впевнена клювання . До засеченного риби не більше шести метрів, і тут починається найцікавіше. Хижак , що не розтратила сил , здійснює стрімкі ривки . Відпущений фрикціон дає йому цю можливість , але через деякий час риба біля моїх ніг. Судак ще настільки жвавий, що взяти його в руки вдається не з першого разу. Отпускаю клыкастого, получая удовольствие от того, что рука моя не всегда карающий меч для рыбы, она может ещё и даровать свободу. . .

Думаю , що лов судака на відстані «витягнутої руки» - явище не таке часте. Як би там не було , риба ця обережна. Найчастіше таке у мене було , коли ловив поодинці. Нет посторонних звуков, шума, разговоров - всего того, что неизменно сопровождает ловлю рыболовов, собравшихся вместе.

Если говорить о приманках, которые работали в этот день, то они были достаточно разнообразны. Вначале работали Slice Shad и One'Up Shad, затем когда, почувствовалось затухание клева, я поставил ВеТапСо Curly Tail 2". Этой имитации бычка с твистерным хвостом в буквальном смысле судаки не давали прохода и, что называется, разрывали на части. Когда стало невозможно цеплять изорванную приманку как положено, я стал надевать ее вниз головой, и это нисколько не ухудшило клёв. Так шло до той поры, пока приманке полностью не оторвали хвостовую часть.

Немногим позже «выстрелил» Swing Impact Fat 3,5", затем G-Tail Saturn и SL-Remix. Если говорить об имитации рака с активной игрой, то SL-Remix атаковался более агрессивно - видимо, опыт обращения с клешнями и жесткими панцирями у рыбы был.

Как видно, все приманки абсолютно разные как по форме, так и по манере игры. Ключевым моментом была быстрая смена одной модели на другую при затухании клева. И ещё надо было давать месту отдохнуть. Если активность хищника падала, то на некоторое время я переключался на новый участок, отойдя метров на 10-15 в сторону, и это давало результат. Спустя час я возвращался на исходную позицию, и судак там снова был активен.

День прошел на мажорной ноте. И настолько быстро, что я даже не заметил, как солнце склонилось к закату. Делясь впечатлениями и анализируя сегодняшнюю рыбалку с друзьями по пути домой, я понял, что уход из лагеря - то было верное решение. Хоть чакры и «третий глаз» у меня и не открылись, зато не болит голова. «Одиночное плаванье» иногда бывает не только полезным для здоровья, но и результативным в плане рыбалки.
Виктор Тяпко
Рыболов профи 8, 2012

Советуем также посмотреть :

 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Перебіг в житті судака
 • Огляд риболовлі за тиждень ( 19.10 - 25.10)
 • Ловля судака по Холон воді. частина 4
 • За хижаком по високій воді
 • Время трофейной рыбы
 • Ловля судака по Холон воді. частина 1
 • Вести з водойм ( 11.01 - 17.01 )
 • підсумки сезону
 • Судак зимової ночі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1483]   Автор, Admin\\ 6-07-2014, 06:40 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Рыбалка на закраинах - сложности
  Начну с такого, что это действительно щекотливо. Стоит изготовить один излишний шаг в сторону раскры ...

  » Як живете , карасі ?
  Для того , щоб багато піймати карасів , необхідна привада , тобто треба завчасно привчити їх шукати ...

  » На карпа лучше всего простые оснастки
  Действительно ли нужны сложные кaрповые оснaстки? Эксперт по ловле нехищных рыб Михaэль Комутцки убе ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Выгодный прокат автомобиля в Карелии
  Вы по делах приехали в Карелию и вам нужен автомобиль для быстрого перемещения - лучший вариант это ...

  » Роторная Косилка - Насадка Для МотоблокаРоторная Косилка - Насадка Для Мотоблока
  Роторная косилка – это агрегат сельскохозяйственного назначения. С ее помощью можно производит ...

  » Выбор хостинга и домена
  Домен — имя вашего бизнеса. Предварительная необходимость купить домен может возникнуть ещё за ...

  » Кто вам покрасит дом
  Хотите обновить свой дом внутри и снаружи. В этом вам поможет полная покраска. Но такую работу само ...

  » Демонтажные работы Нижний Новгород
  У вас есть старое сооружения и вам необходимо провести в короткие строки демонтажные работы - лучши ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке