Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ловля судака по Холон воді. частина 4


Разное, полезное, интересное ~ Ловля судака по Холон воді. частина 4

Ловля судака по холоной воде. Часть 4

РЫБАЛКА ВТОРАЯ

Така погода радує в будь-який час року , ну а взимку - тим більше. Температура близько семи градусів зі знаком плюс , повна відсутність вітру . Спінінгістів на водосховищі більше звичайного , і вони не перестають прибувати. До восьмої години ранку я нарахував вже близько тридцяти човнів. Майже всі вони розташувалися над обширним коряжником . Туди ми ще встигнемо , а поки хочеться перевірити свалим з різкими перепадами донного рельєфу. Нас трое: как обычно, мы с Виктором, и Игорь на своем суденышке.

По « розумному приладу» знаходимо цікаві для нас місця і стаємо на точки . Сразу в ход пошла «съедобка»: G-Tail Saturn, S-L Remix, Bugsy, Swing Impact. Одним словом , ті приманки , яким судак в останній місяць віддавав найбільшу перевагу . Перепади з 10 до 14 метрів ми пробили в різних напрямках , але не було і натяку на присутність хижака. Лишь спустя полчаса Игорю удалось поймать двух судачков в корытообразной канаве на твистер от Mann’s. К нашему удивлению, «съедобка» молчала, хотя мы и перепробовали внушительный арсенал.

Несподівано , як за помахом чарівної палички , на водосховищі опустився густий туман. Видимість стала не більше 40 метрів , при закиданні силікон просто зникав у сизій імлі . Лише « бульк » при торканні поверхні води підказував , що все в порядку , можна продовжувати ловлю . У такій обстановці про пересування під мотором не могло бути й мови. Ще свіжі спогади про те , як на одному зі змагань наш спортсмен Саша Клюкин 2:00 блукав у тумані , і зорієнтуватися йому не допомагали ні рушничні постріли , ні крики , ні телефонні дзвінки ... І лише коли туман розсіявся , він приплив на місце. Тому ми ловили так , щоб не втрачати один одного з виду . Пелена розвіялася через годину , і змогли визначити , де можна спробувати знайти ікластого . Велика частина човнів , як по команді , вишикувалися в дві шеренги ... Причину такої побудови ми зрозуміли відразу , як тільки кинули якоря на підході до цієї « флотилії ». Як тільки ми закинули приманки , відразу ж зачепили мережу. Виявилося , що браконьєри (або орендарі ?) Поставили три ряди своїх знарядь лову над перспективним місцем. Кожна ставка була довжиною по 500 метрів. Частина мереж забезпечені бирками , частина без розпізнавальних знаків , відстань між ними по 60-70 метрів. А в промежутках ютились спиннингисты.

Незважаючи на ідеальні , на мій погляд , умови лову , судак не виявляв належної активності . Лише поодинокі упіймання свідчили про те , що він у водосховищі є. Ми з Віктором більше втомилися від боротьби з зачепами та мережами , ніж від частої зміни якоря при пошуку хижака. Правда , один раз ми все ж , як нам здалося , стали в потрібному місці в потрібний час , але фортуна скоро залишила нас . Спочатку напарник зловив кілушного судачка на твістер від Reins , а трохи згодом у нього риба зійшла . Я ж у пошуках ідеальної приманки вирішив випробувати новинку цього року - виброхвост One'Up Shad від японської компанії Sawamura . І хоча особливої Спійманий судачок - точна копія того , що взяв напарник . Со следующего сезона нужно будет уделить внимание резине Sawamura, тем более, что модельный ряд «шэдиков» начинается от двух дюймов и заканчивается шестью, то есть, может удовлетворить не только любителей ловли мелочи, но и охотников за трофеями.

Кльову не було , спінінгісти після обіду почали збиратися додому . До цього часу небо затягнуло хмарами , подув легкий вітерець. А мы сместились к центральной части водохранилища, глубины здесь такие же - 14-15 метров, с незначительными перепадами, но коряг меньше.

Вчасно проводки приманки при торканні дна складалося враження , що джиг -головка засмоктується в грунт , контакт з яким зовсім не відчувалося , настільки він був м'яким і замуленим . Переміщаємося знову і знову , але все те ж саме - силікон в'язне . Лише на максимальному закиданні я зміг намацати смужку твердого дна. Як завжди , в ходу була їстівна гума , але ефекту вона не мала . У коробці, крім просунутої гуми , були й старі перевірені твістери від Relax. Дістаю один з них , прозорий з сріблястими блискітками , і вдягаю на офсет . Далекий закид , і ось оснастка починає чітко відбивати сходинку . На третьому циклі слід впевнена клювання , але риба не засікається . Ще два кроки , і знову мул ... Пару раз приманка стикалася з корчами , але атак не послідувало. Знову кидок ... В очікуванні дива я напружився до межі. Є ! Судак схопив силікон на твердому ділянці дна і тепер відчайдушно чинив опір . В нем граммов девятьсот, но все равно приятно.

Напарник дещо не докидаються до «гарячої точки » , і ми зміщуємося до неї ближче. Кличемо Ігоря і продовжуємо ловити втрьох. Часу залишилося мало, і, щоб не тринькати його , я вирішив джіговать тільки по твердому дну , після чого швидко вимотував шнур. За той час , поки Віктор робив дві проводки , у мене виходило зробити п'ять. Беру ще одного хижака. Поки звільняю твістер з пащі судака , Ігор ловить ще одного , кілограмового . Он, как и я, отказался на время от съедобной резины и теперь ловил на «Манипулятор» от Mann’s фиолетового цвета. Тепер ми вже чітко знали , де розташована смуга твердого грунту , ширина якої була близько п'яти метрів. Оскільки ми ловили на оснащення з офсетними гачками , велика частина клювань так і не була реалізована , але на інтерес в риболовлі це не вплинуло. Наоборот, появился дополнительный азарт!

До вечора на трьох ми впіймали ще чотири судака , і що характерно , атакував він твістери зі звичайного силікону , в той час як « с'едобка » повністю ігнорувалася . У грудні світловий день короткий , швидко настала пора повертатися додому. Перед відходом я спробував засікти берегові орієнтири , але знайти по ним цю точку буде дуже складно , так як водойма великий . Первый раз за всё время я пожалел о том, что нет с собой GPS-навигатора.

РЫБАЛКА ТРЕТЬЯ

29 грудня. Кінець року та рибальського сезону. На водосховищі ми не були три дні. За цей час вода помітно охолола. При виході нам довелося човном ламати метра чотири прибережного тонкого льоду. Вітру немає . Це радувало і одночасно турбувало. Адже минулого разу в безвітря якраз і не спостерігалося активності хижака. На сході ледь пробивалися проблиски сонячних променів - ми раніше звичайного. Ждем рассвета.

Поки поснідали , на воду вийшли три човни з рибалками. Як звичайно , починаємо ловлю з коряжника . Конкуренти неподалік. Але як і передбачалося , судак не поспішав накидатися на наші приманки. На кожній точці стоїмо хвилин по двадцять , роблячи закидання віялом , після чого зміщуємося на п'ятдесят метрів убік . Що виглянуло сонце , здавалося б, мало зігріти нас своїми променями , але ставало все холодніше , вода на поверхні водойми стала прихоплюватися льодком . Спочатку з'явилася « кашка » , але приманка пробивала цю перешкоду і на проводці це майже не позначалося . Але через півгодини і центральна частина водосховища покрилася тонким льодом. Неподалеку еще виднелись промоины, но и они быстро застывали.

Заводимо мотор і починаємо ходити по колу намагаючись розламати і розігнати лід хоч на невеликій ділянці , але після десяти хвилин такого баражування розуміємо всю марність цього заняття. Якби лід утворювався всюди , то можна було б збиратися додому , але ми бачили плями чистої води на вході в один з рукавів . Спрямовуємося туди ... Остальные спиннингисты пошли за нами.

Глибини тут набагато менше , ніж по центру. Знаходимо плавний перепад з шести метрів до десяти. Дно тверде , глиниста . Падіння приманки чітко відчувається через бланк. Стоїмо , ловимо ... Точніше , вигострюємо свій стиль проводки , так як клювань немає. Вирішили зробити по ввезенню і міняти точку ... Тут під самою човном при підриві приманки гачок щось зачепив ... Спінінг зігнувся в дугу. Його вершинка хилиться до води під потужними ривками , фрикціон співає , котушка скидає шнур. Починаю викачувати , а напарник , тим часом, вже тримає підсак напоготові. Здавалося , що тут складного ? Але риба не здається! З боку наша дуель була схожа на перетягування каната - хто кого? І тут у мене не вистачає терпіння - щоб форсувати події , закручую фрикціон на один оборот . Один підйом , другий, третій - ніби все йде добре , але аж надто важкий і сильний суперник ! Шнур натягнутий, як тятива ... І тут сход ! Внутри как что-то оборвалось -сам виноват.

« Здоровенний короп ! » - Вирішив я ... І по вазі , і за манерою опору ніяка інша риба не могла так упиратися . Тим більше , що в холодну пору року у мене вже був досвід лову коропа , який з мирної риби в певні періоди перетворюється на любителя поласувати мальком . Мабуть , Bagsy зацікавив його . И вообще, в декабре на этом водохранилище участились случаи поимки карпа спиннингистами.

Нерозумно було розраховувати на те , що під човном ще стоїть з десяток таких же рибин. Зробивши по парі забросов , міняємо місце. До цього часу приспіли і наші конкуренти , серед яких , як виявилося , були знайомі . Ми обмінялися з ними номерами телефонів, щоб оперативно ділитися інформацією , і пішли вглиб рукава. Вершина його вже була затягнута досить товстим льодом. Ми стали на кордоні чистої води і льодового поля і цілу годину « купали » приманки. Глубина 5-7 метров - для судака в это время года здесь мелководный пляж, на
который он вряд ли зайдет.

Зідзвонюємося зі знайомими , дізнаємося , що у них теж порожньо. Йдемо до сусіднього рукав . Глибини тут близько 12-14 метрів , якраз те , що потрібно , але половити не вдалося. Вся акваторія була буквально всіяна браконьєрськими сітками , господарі яких без сорому перевіряли і виставляли їх серед білого дня , відчуваючи повну безкарність. З чуток , виставляти їх може будь-хто , потрібно тільки віддавати частину улову «потрібним » людям . Одним словом, полный беспредел.

До заходу ще близько чотирьох годин , збиратися додому рано. Благо , піднявся свіжий вітер , який зламав весь лід в центральній частині водосховища і прибив його до берега. Йдемо на знайомі місця. У густій Намагаємося знайти ділянки з твердим дном. Знаходимо такий лише з п'ятої спроби. Буквально відразу у Віктора слід клювання , і перший судак в активі. Потім у нього сход. Ловить Віктор на Swing Impact Fat довжиною 3,8 дюйма , але без хвоста - той був втрачений при лові в Коряжнов -ке. Я тим часом по черзі міняю то Bagsy на SL- Remix , то навпаки , але реакції з боку судака ніякої , хоча і закидаємо з напарником в одне місце. Після того , як він дістає ще одного судака , не витримую і ставлю таку ж приманку , але цілую. За ідеєю , повинна ловити краще , адже гра з хвостом Swing Impact більш приваблива , ніж у « подранка » , але , як виявилося , у судака на цей рахунок свою думку ... У Віктора знову сход , а через пару закидів він бере третього судака. Мій силікон залишається без уваги ... Ну , а далі - як обрубав . Или мы попали на край проходящей стаи, или
судак попросту затаился, но поклевок больше не было.

Свою рибу в той день я все ж зміг зловити , але сталося це під самий вечір , коли почали згущуватися сутінки . Прямо з-під човна. И выглядело это, как новогодний подарок в честь закрытия сезона.

ВЫВОДЫ И ЗАКЛЮЧЕНИЯ

Нескладно помітити , що у міру охолодження води судак поступово скочується на найглибші місця. Якщо при температурі води 7-9 градусів він тримався в горизонті 6-10 метрів , окупувавши свалим і бровки , то коли вода зовсім охолола , його слід було шукати на глибинах 12-15 метрів. Объясняется это тем, что в придонных слоях вода теплее, да и кислородный режим пока в норме.

Складніше простежити за піками активності судака - він може жадібно харчуватися сьогодні , але повністю відмовитися від годівлі на наступний день. Тобто , починає вередувати . І результат в риболовлі тепер залежатиме тільки від вас. Насамперед , не потрібно дотримуватися завчених стандартів , а варто постійно експериментувати. Як показала практика , хижак не завжди реагує на класичну сходинку : підрив - пауза - підрив при великих вагах джиг - головок , коли пауза триває 1,5-2 секунди . Уменьшение веса груза и увеличение время падения приманки, а также потяжки и волочение может кардинально изменить ситуацию в лучшую сторону.

Те ж саме стосується і приманок. Як я зміг переконатися , ідеальної приманки на всі випадки немає і бути не може. Вона може вистрілити в один день , і їй не буде рівних , але зовсім нічого не покаже через тиждень. Тому в запасі завжди повинен бути різний силікон. Непогано показав себе спосіб лову , коли « активний » силікон чергується з « пасивним ». Це допомагає з'ясувати настрій судака. Часом « пасивний » силікон працює краще активного . Относительно «съедобного» силикона скажу так - безусловно, на него клюет лучше и чаще, но и тут бывают дни, когда давно забытые традиционные приманки выстреливают лучше популярных и модных.
Віктор сапкою

Советуем также посмотреть :

 • Ловля судака по Холон воді. частина 2
 • Ловля судака по Холон воді. частина 1
 • Ловля судака по Холон воді. частина 3
 • За хижаком по високій воді
 • Перебіг в житті судака
 • Рушили на глибину
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Ловимо великого судака
 • Ловля на жерлиці - частина друга
 • Встигнути до штормів
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1321]   Автор, Admin\\ 4-02-2014, 10:41 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Как сделать точный расчет безопасных дней для занятий сексом
  Дополнительный давно знаменитый и популярный метод – это высчитывание угрожаемых и безопасных ...

  » Рибальські снасті й спорядження
  Риболовля - це найулюбленіший вид дозвілля серед чоловіків , жителів нашої країни. Спочатку рибалк ...

  » Как купить зонт в интернет-магазине
  Сегодня зонт — это, пожалуй что, один из самых важных элементов гардероба, как мужского, так и ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Деревянные лестницы от Рfwood
  Лестница из дерева – это не только «сооружение в виде ряда ступеней для подъёма и спуска ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке