Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Собираем спиннинг 2

Практикум 2

Минулого разу ми призупинили роботу , закінчивши збірку рукояті. Настала черга установки тюльпана . Однак перш треба виконати одну підготовчу операцію на майбутнє - надіти на бланк колечка , нарізані з медичних силіконових трубочок : ці колечка знадобляться для попередньої розстановки пропускних кілець. Діаметр трубочок підбирається такий, щоб колечка дозволяли кріпити лапки кілець на різних ділянках бланка . Враховуючи конусність бланка , колечка краще надягати з вершини , тому і робиться це до установки тюльпана . Силиконовые колечки идут парами - по два в розрахунку на кожну пропускне кільце. Заметим, что этот способ временного крепления колец - только один из многих, и я использую его потому, что он позволяет легко и быстро менять местоположение колец на бланке.

(продолжение, начало в № 11)


Установка тюльпана

Спочатку кілька слів про те , як тюльпан підібрати . Найкраще , якщо є можливість прийти бланком в магазин і вибрати тюльпан « за місцем ». На жаль , така можливість буває далеко не завжди. При « дистанційному » замовленні , краще віддати перевагу « тюльпану » із збільшеним діаметром трубки - на розмір більше по відношенню до кінчика бланка , оскільки досить часто реальна товщина останнього відрізняється від заявленої виробником в більшу сторону. Наприклад , якщо в каталозі вказана товщина кінчика бланка 4.5 , то тюльпан краще замовляти 5.0. Діаметри бланків і посадочних отворів тюльпанів традиційно вказують в історичних одиницях довжини , так званих « шкірних унціях » : 1 така одиниця дорівнює 1 / 64 дюйма , або 0,396 мм. Таким образом, в приведенном примере диаметр кончика 4 . 5 - это без малого 1,8 мм, а посадочное отверстие тюльпана 5.0 - 2,0 мм.

Встановити тюльпан просто . На кінчик бланка наносимо невелику кількість епоксидки або спеціального клею і одягаємо трубку тюльпана , розташувавши кільце відповідно до раніше знайденим швом. Щоб не відчищати потім ні бланк , ні сам тюльпан від виступили надлишків клею , приступаючи до установки , має сенс наклеїти на край трубки тюльпана і на бланк на рівні її закінчення вузькі смужки малярського скотча або ізоляційної стрічки . Потім ці смужки знімаються - до того , звичайно, як епоксидка або клей остаточно схопляться . Можна ставити тюльпан і на спеціальних термоклеїв , наприклад , пропонованих компаніями Gudebrod і Flex Coat . Сама процедура установки на термоклей , по суті , не відрізняється від варіанту з застосуванням епоксидки . Слід пам'ятати тільки , що термоклеи в умовах підвищеної температури можуть розм'якшуватися . З одного боку, це властивість робить їх застосування привабливим , оскільки підвищує ремонтопридатність зібраного вудилища , але з іншого, якщо вудилище буде перебувати тривалий час в умовах підвищеної температури , надійність установки тюльпана може виявитися недостатньою , і в цьому випадку від застосування термоклея краще відмовитися. Теперь надо подождать сутки, пока собранная рукоять и тюльпан полностью не «встанут», следовательно, у нас есть время, чтобы поговорить о подборе и расстановке пропускных колец.

Подбор и расстановка колец

Вибір пропускних кілець - це, мабуть , один з найбільш важливих моментів у створенні вудилища. Оскільки наша тема - тільки практика складання, то обговорення якості кілець і вставок від різних виробників ми опустимо , щоб не ухилитися далеко вбік . Отже, що варто враховувати , вирішуючи , якими саме кільцями оснастити бланк ? Этот вопрос состоит из нескольких более частных:
1 . «Однолапые» или «двулапые»?
2 . Низкие или высокие?
3 . Количество?
4 . Размеры?

1 . Якщо мова йде про « прісноводної » рибалці , то в більшості випадків - « однолапие ». « Дволапій » кільця ставлять на вудлища , розраховані на ловлю дуже серйозною риби - великого тайменя , сома , а також на вудилища з ваговим тестом , що наближається до 2 унціям , тобто за 50 грамів. У всіх інших випадках « Дволапій » кільця - це, по суті , тільки зайву вагу на бланку , що завжди йде на шкоду , оскільки робить його більш інертним в роботі. Перш , ніж відповідати на наступні приватні питання , вкажемо , що в нашому випадку розстановка кілець проводитиметься за так званої «нової концепції » ( New Concept ) , яка являє собою альтернативу «традиційної» ( Cone - of - flight ) схемою розстановки . Різниця між « новою концепцією » і « традиційної» полягає в наступному. При «традиційної» розстановці (Мал. 1 ) , отвори пропускних кілець утворюють умовний конус , підставою якого служить найбільша , перше після котушки , кільце , а вершиною - останнє кільце перед тюльпаном . У випадку « нової концепції » цей конус « укорочений » (Мал. 2 ) : його « вершина » зміщена , грубо кажучи , до середньої частини бланка , а далі волосінь проходить через ряд дрібних кілець аж до тюльпана . Враховуючи , що дана публікація носить виключно прикладний характер , ми не станемо пускатися в загальні розмірковуючи - ня про достоїнства і недоліки «нової концепції ». Відзначимо тільки те , що безпосередньо відноситься до вирішення нашої практичної задачі . А саме: на вудилищах класом від легкого ( light ) до среднетяжелого ( medium heavy ) , при інших рівних умовах , «нова концепція » надає , принаймні , одна очевидна перевага - верхня частина бланка виходить більш разгруженной , ніж при установці кілець , що утворюють традиційний « конус ». А разгружать вершинную часть легких и среднетяжелых удилищ целесообразно по той же причине, которая заставляет отдавать предпочтение «однолапым» кольцам.

2 . Продовжуючи відповідати на поставлені питання , відзначимо , що вибір різних модифікацій рам зараз досить великий і, звичайно , дати однозначні рекомендації , припустимо : « на спінінг довжиною X з тестом Y ставити кільця серії Z» , просто не можна. Але будь-яка людина , зацікавившись темою і зібравши одне-друге вудилище , цілком розбереться , що до чого. Оскільки в нашому випадку розстановка буде виконана по « нової концепції » , вибір кілець пропонується такий : Fuji Alconite 2 -х типів , « високопрофільні » Y і « низькопрофільні » F. Данный выбор не является единственно возможным -использовать кольца Fuji совершенно не обязательно, ведь «новая концепция» - это принцип расстановки, а на каких моделях колец и какого производителя этот принцип реализован, не имеет особого значения.

3 . Чим більше у вас припасено пропускних кілець , тим краще. Справа в тому , що заздалегідь передбачити , скільки і яких кілець знадобиться для даного бланка , досить складно. Які там не є «правильні формули» для попереднього розрахунку розстановки не застосовуються, всього не передбачиш , і краще відразу витратити трохи більше грошей і взяти кілець "із запасом" , ніж потім раптом зрозуміти , що колечка , що дає « ідеальну » розстановку , як якраз і немає. А його відсутність може затягнути збірку не на один місяць ... Тому розумніше мати під рукою хоча б на 1-2 кільця більше розрахункової кількості . У випадку « нової концепції » ці « запасні » кільця повинні відноситься до « вершині » конуса , тобто до зони його переходу в лінійну послідовність дрібних кілець. Наличие разных колец, которые, в принципе, могут пригодиться на этом участке, поможет построению правильной вершины конуса, а это положительно сказывается на распределении нагрузки в переходной зоне бланка.

Якщо говорити про « базовому » , мінімально необхідному , кількості пропускних кілець , то можна орієнтуватися на наступні загальні правила . Для вудилища спінінга з « традиційної» розстановкою кілець їх число дорівнює довжині бланка в футах мінус одне. Наприклад , при довжині бланка 213 см , або 7 футів , - треба запастися 6 кільцями. Для спиннинга с расстановкой по «новой концепции», число колец должно быть на 1-2 больше длины бланка в футах, то есть при 7 футах - 8-9 колец.

4 . Особливу увагу слід звертати на розміри самого великого - перший після котушки - кільця і Взагалі кажучи , розмір найбільшого кільця , виражений його номером , який дорівнює внутрішньому діаметру отвору рами , може визначатися особистими перевагами . Однак , як правило , він не повинен бути менше половини діаметра підстави , або «спідниці» , шпулі тієї котушки , під яку збирається вудилище . Переслідуючи якісь спеціальні цілі , можна поставити перше кільце і меншого діаметра , але , принаймні , для початку краще цього не робити. Вибір розміру самих дрібних кілець , що стоять перед тюльпаном , залежить від діаметру лісок або шнурів , які будуть застосовуватися . Виходячи з особистого досвіду , я , наприклад , намагаюся брати дрібні кільця мінімального достатнього розміру. Причина в тому ж , про що говорилося раніше : чим менше навантажена верхня частина бланка , тим краще. Скажімо , якщо не планувати використання з « палицею » шнурів тестом вище 10 фунтів або монофильной волосіні діаметром більше 0,27 мм , то дрібні кільця краще брати No 6 , не більше . Если речь идет об использовании шнуров тестом до 20 фунтов, то подойдут мелкие кольца No 7 и т.д.

 (продовження в наступному номері )

Советуем также посмотреть :

 • Изготовление пропускных колец "Змейка"
 • Про один загальноприйнятому омані при виборі вудилища спінінга
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Покупка спінінга
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Застежки "глухие" и не очень
 • Спливаючі ПВА пакети для підгодовування коропа
 • Всплывающие ПВА пакеты для прикормки карпа
 • Спливаючі ПВА пакети для підгодовування коропа
 • Як правильно вибрати вудку ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1400]   Автор, Admin\\ 12-10-2013, 07:07 Распечатaть на принтeре


  • Всупереч канонам 2
   Крупный судак Можайского водохранилища (окончание, начало в «РР» № 47) Як і відносно інших
  • осіння пісня
   « Пазік » зупинився . Крізь засмучені мжичкою вікна дивилися здивовано пасажири . Не вірилося їм
  • Підмосков'ї : вести з полів
   Обзор рыбалки за минувшую неделю (7 сентября - 13 сентября) На річках Московської області тривав
  • Щука під берегом
   И в глухозимье на мели бывает интересно Кінець лютого , розпал глухої зими , а три дивака з канами
  • підсумки сезону
   Береговой спиннинг на водоемах Чувашии Першими здалися у нас невеликі лісові прудики - їх ми
  • Тролінг - бич водойм
   В одному з недавніх випусків РР мені попалося на очі лист на захист троллінгу , прислане кимось із
  • Три години на риболовлю
   Что разбудит спящую щуку? Четверте - святковий день. Поки збори , поки те та се - виїжджаємо з
  • Зі спінінгом по Кончі
   Метою нашої невеликої експедиції стало виявлення уловистих приманок і найбільш функціональних
  • Загадки Азатского озера
   Чем дальше в лес, тем ярче впечатления Якось я коротко обмовився на форумі « Рибак Рибака » , що
  • водяний вуж
   Є у нас на Дону улюблене місце , яке ми відвідуємо з друзями кілька разів на рік - ловимо голавля
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Чим більше , тим лучьше
  Такі віброхвости ( свімбейти ) , як Wild Eye Swim Shad ( Storm ) і PowerBait Flatback Shad ( Berkley ...

  » Нужна ли внешняя вывеска
  Что такое как бы внешняя реклама? Сначала, это метод заявить о для себя на динамичном, высококонкуре ...

  » КТО ПОПАЛ В КРАСНЫЕ КНИГИ?
  Занесенные в Красные книги рыбы подразделяются на пять кате­горий в зависимости от численности и ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Паломнические поездки
  Паломничество – глубокий и совсем духовный вид странствий. Тот, кто отправляется в паломническ ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке