Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Як порахуєш , так і половиш


Разное, полезное, интересное ~ Як порахуєш , так і половиш

Джиговая ловля для начинающих

Незважаючи на появу все нових способів лову спінінга , джиг продовжує зберігати свою популярність серед рибалок . Що це - просто данина тривалою моді? Можливо для когось поняття моди в риболовлі й існує, але не для мене. Я вважаю , що джиг - це самий захоплюючий і найефективніший спосіб берегової ловлі. Насамперед застосування джиг - приманок максимально збільшує радіус лову . Для хорошого спінінгіста , збройного правильно збалансованої снастю , закид на 100 метрів - звичайна справа. На таких річках , як Москва- ріка і Ока , джиг дозволяє діставати до протилежної, дальньої , бровки , що значно підвищує шанси на успіх. У річках великий хижак концентрується уздовж руслових бровок , і застосування джигових приманок дозволяє ретельно опрацювати саме ці найцікавіші ділянки , що практично неможливо зробити іншими приманками . Приміром , на Оці в більшості місць протягом настільки сильне , що навіть просто покласти колебалку на дно проблематично (її буде волочити по дну ) , а вже про нормальної проводці і говорити не доводиться. Причем, независимо от того, активна ли рыба в других слоях воды, в придонном, как правило, можно рассчитывать на успех, и к тому же именно здесь можно рассчитывать на поимку крупной, трофейной рыбы.

Існує усталена думка , що обов'язковою умовою джігової лову є наявність жорсткого ( швидкого ) вудилища з високомодульного графіту , хорошою котушки і плетеного шнура. В цілому це справедливо. Взагалі кажучи , для цього лову можна використовувати будь-яке вудилище , з будь-яким ладом , що дозволяє закинути приманку необхідної ваги . І все ж « швидкі » палки мають перевагу . Справа тут не в дальнобійності - повільні і середні по строю вудилища за рахунок більш довгого розгону приманки кидають часто навіть краще. Справа в тому що швидкі палиці дозволяють рибалці відчувати всі нюанси проводки безпосередньо рукою. На жорстких палицях момент торкання приманки дна добре помітний по відіграш кінчика вудилища і чітко відчувається як короткий удар в руку. При використанні вудилищ з повільним строєм саме відіграш відбувається дуже плавно і часто непомітно на око , при цьому м'якою кінчик вудилища гасить коливання і навіть сама чуйна рука нічого не відчує. Залишається орієнтуватися тільки по провис волосіні. Також з поведінки волосіні доводиться визначати і клювання. У цьому випадку частково виручають контрастні шнури Ловля повільними палицями можлива (хоча і менш комфортна ) , коли хижак активно вистачає приманку , і це добре помітно і по кінчику вудилища , і по волосіні . Але коли він не активний і клювання виражаються в « дряпання » приманки , перевага жорстких і , головне , чуйних палиць стає вирішальним. І останнє. При великої дальності закидання клювання часто відбуваються саме на перших метрах проводки , і тут жорсткість має ще одну перевагу : просікти хижака , особливо судака , на дистанції в 80-100 метрів м'якої палицею просто неможливо. Що стосується котушок , головне тут - легкість ходу . Хорошая катушка позволяет почувствовать не только прикосновение рыбы к приманке, но даже когда она прошла рядом с последней.

Котушка також повинна мати хороший фрикціон , переважніше передній - він надійніше. Головне - його правильне регулювання . З мого досвіду , оптимальний варіант - установка гальма на зусилля, що дорівнює половині міцності волосіні. Скажімо , для 10- фунтових шнурів , найбільш часто вживаних для джига , гальмо встановлюється на зусилля в 2 кг. Тепер про волосіні. Безперечне перевагу слід віддати плетінці . Завдяки своїй нерозтяжно вона незрівнянно краще , ніж монолеска , здійснює зв'язок приманка - рибалка . При джиговій ловлі клювання зазвичай бувають дуже короткі , хижак майже ніколи не заковтує приманку і дуже рідко самозасекается . Тому підсікання потрібно миттєва , і вона повинна гранично швидко передаватися від вудилища до приманки . Тут плетінка поза конкуренцією. Більшість рибалок користуються звичайної ступінчастою проводкою. Вона полягає в тому , що після падіння приманки на дно рибалка робить два- три оберти рукояткою котушки після чого слід пауза : приманка відривається від дна , проходить 1-1,5 метра і знову опускається Час падіння становить 1-1,5 секунди . Така проводка приносить непогані результати, особливо коли хижак активний. Коли немає , доводиться рибу « видразнівать » , змінюючи варіанти проводки. Можна збільшувати або зменшувати число оборотів котушки і, відповідно , вести приманку більш високими або низькими ступенями. Високий відрив приманки часто приносить успіх , коли хижак тримається не на самому дні , а трохи вище . На нерівному дні при звичайній проводці приманка просто проскакує над підводними канавками і дрібними ямками . Поэтому здесь успешной может быть, наоборот, совсем низкая ступенька (вместо 2-3 оборотов - один или даже полоборота).

Можна проводку здійснювати не котушкою , а вудилищем . При облавливании бровок я часто задаю гру приманки саме вудилищем а котушкою тільки допомагаю . Цей спосіб найбільш ефективний при лові « на підйом» і , навпаки , « на падінні » , тобто коли приманка підіймається на круту бровку або спускається з неї і звичайна проводка не приносить успіху. При лові на малій глибині і сильній течії , наприклад на перекатах , кращі результати приносить спосіб , при якому приманка взагалі не відривається від дна , а волочиться по ньому. Проводка складається з коротких сіпань вудилищем , після яких котушкою вибираєш слабину . Це працює там , де дно досить тверде , а вода не занадто каламутна і приманку добре видно. При лові щуки на чистих ділянках після того , як приманка впала на дно , буває корисно зробити тривалу , до 10 секунд , паузу. Можна ще пограти кінчиком спінінга , так щоб приманка підняла на дні хмарка каламуті . Часто , коли після цього починається рух , слід хватка. Ловля на джиг - це постійний рахунок . Знаючи швидкість падіння приманки ( для вантажу 15 г вона становить приблизно 1 метр в секунду) , можна по часу падіння приблизно оцінити глибину в точці закидання. Треба привчити себе не тільки відраховувати час падіння на кожній сходинці , але й кількість подмоток . Це дуже допомагає у визначенні підводного рельєфу . Скажімо , знаючи на який за рахунком підмотуванні починається брівка можна обстучать її більш детально , можна точно засікти розташування корчів , підводного трави та інших об'єктів. Звичка до рахунку допомагає і при слабкому клюванні . Приміром , в нормі на сходинці приманка падає на другій секунді , а тут раптом на першій . Треба відразу підсікти , тому що такий збій ритму дуже часто виявляється поклевкой . Вообще, при ловле на джиг на любое изменение в проводке, в поведении лески и удилища (не так отстучало дно) должна следовать немедленная подсечка.

З приманок для мене на першому місці маленька поролонова рибка , оснащена двійником і поєднана з допомогою заводного кільця з вантажем чебурашкою . Поролонка на рухомий підвісці на сьогоднішній день сама далекобійна приманка і, як показує моя практика , сама уловиста . Я віддаю перевагу приманки з щільного білого поролону , причому без плавників і хвостика - звичайну « морквину ». Єдине « прикраса» - чорні «очі» Вони, можливо , служать для хижака своєрідною точкою прицілювання. Перевагу слід віддати середнім і дрібним моделям , довжиною 5-7 см. Існує думка , що для піймання великого хижака необхідні великі приманки. Можливо , десь це правило виправдано , але що стосується Оки і Москви -ріки , це не так , і більше того , я не раз переконувався в протилежному. Як не ефективна поролонова рибка , іноді і вона підводить , і тоді доводиться переходити на силікон. Взагалі , пристрасті хижаків часто ставлять у глухий кут. Навіть маючи чималий досвід джігової лову , не можна з упевненістю сказати, на яку приманку і якого кольору буде клювати риба в даний момент. Часто хижак в незмінних начебто умовах раптом кардинально змінює свої смаки. Сьогодні судак , наприклад , активно бере тільки на білий твістер , а завтра на тому ж місці і при такій же погоді - тільки на чорний. Тому доводиться завжди мати з собою пристойний запас приманок найрізноманітніших кольорів і запас вантажів різної ваги . Але примхливість риби тільки додає джиговій ловлі захопливості . Адже рибна ловля - це постійний пошук , і в цьому сенсі джиг - справжня квінтесенція риболовлі .

Советуем также посмотреть :

 • Знайти і роздратувати
 • Головне - це пошук !
 • Залізний джиг
 • Щучі атаки. Як реалізувати несподівану клювання.
 • На стику сезонів
 • важкий джиг
 • Осінь Волкеру не перешкода
 • Время трофейной рыбы
 • Щучі атаки . Як реалізувати несподівану покльовку.
 • язь
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1890]   Автор, Admin\\ 4-06-2013, 12:07 Распечатaть на принтeре


  • Гроза і риби
   ПИСЬМО В РЕДАКЦИЮ И лещи озверели З цікавістю прочитав матеріал колеги Володимира Герасимова
  • Я чайник!
   Один день на Чиру Перша тиждень вересня видалася по- літньому теплою . Ми навіть ходили з дочкою
  • З болонез на весняній річці
   Ловлю по відкритій воді з болонез можна починати в березні , на вскрившіхся річках , коли ще немає
  • Як раки зимують ?
   Де раки зимують , я дізнався в дитинстві , коли прочитав чудову книжку Віталія Біанкі з такою
  • Трава і риби
   Растут в воде, но не водоросли Коли тиждень тому вийшов РР з анонсом цієї статті , до редакції
  • Символ весни і мудрості
   Сезон цвітіння у снігових широтах відкривають деревні рослини. Першою зацвітає вільха , а відразу
  • Ранкові прапори найвірніші !
   Мині набридли , та й перестали вони клювати , остаточно захоплені нерестом . Ще недавно , лягаючи
  • Трубочник для підгодовування
   Трубочник - невеликий водний черв'як з групи кільчастих хробаків. Він популярний у акваріумів як
  • Встигнути до штормів
   Кама: рыбалка, которая запомнится Два тижні без риболовлі - для хворого спінінгом людини звучить
  • Перші щуки Святого
   Як тільки закінчиться заборона на Святе приїжджає безліч московських і підмосковних спінінгістів ,
  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Современный дом - Как построить
  Пред тем, как начинать к возведению дома, нужно приготовить план возведения. Все идеи обязаны быть с ...

  » Почему выгодно покупать мебель на заказ?
  Поскольку чтение книг не выходит из моды, остаются все время востребованными библиотеки. И даже совр ...

  » Весенняя густера - Прикормка.
  Базу моей обычной прикормки для ловли весенней густеры в низовье стариц сочиняет смесь пшенной и гор ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Выгодно или невыгодно строить каркасные дома?
  Увеличение цен на стройматериалы привело к тому, что многие люди стали рассматривать каркасное строи ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке