Загрузка...


Дивно , але факт: багато рибалок - туристи досі подорожують з брезентовими або саморобними наметами , причому не тільки на найближчий ставок , а й на Крайню Північ . А замість спальних мішків використовують ковдри . У кращому випадку набувають китайські синтепонові спальники . Тем, кто уже понял, что на здоровье не следует экономить, посвящается эта статья.
Спокійний сон - запорука працездатності мандрівника на наступний день. Хороший килимок і міцна намет - далеко не все , що для цього потрібно. Необхідний спальник. Який би теплою і зручною ні був одяг , її недостатньо для надійної теплоізоляції під час сну. Та й спати в товстій кофті або куртці не дуже-то комфортно . Тому не варто винаходити велосипед , а краще скористатися досвідом туристів- екстремалів. Нагадаю , що я не займаюся рекламою , спорядження на фотографіях належить мені і моїм друзям . Вполне возможно, что ваши спальники окажутся лучше моих.

Общие требования
Здавалося б , все просто : спальний мішок повинен бути зручним , теплим , легким і компактним. Вибираємо виріб подорожче від відомого виробника , і всі проблеми вирішені ... Але не тут-то було. Всі пред'являються до мішка вимоги тут же вступають в жорстке протиріччя один з одним. Зручність мішка ніяк не хоче дружити з компактністю. а маса з температурними характеристиками. Щоб не ламати голову перед прилавком магазина , а тим більше після покупки , з вибором спальника необхідно визначитися заздалегідь. Перш за все, слід вирішити , для яких умов експлуатації він потрібен. Вимоги, що пред'являються до спальних мішків у різних видах туризму. істотно відрізняються. Наприклад , якщо ви зберетеся за струмкової фореллю в гори , на першому місці напевно виявиться маса спальника і його транспортувальний об'єм. Ті ж вимоги пред'являються до спорядження для пішої подорожі по берегу річки . Але хочу застерегти від крайнощів . Надто тісний або тонкий мішок не дозволить відпочити . Не варто також гнатися за альпіністським спорядженням. Пухові спальники , звичайно дуже теплі , легкі й компактні , але підходять тільки для високогір'я , так як не дружать з вологим середовищем . Пух прекрасно вбирає вологу і насилу її віддає. Намоклий пухову мішок дуже важко висушити , а залишати вологим не можна , так як він попросту згниє . К тому же пуховые изделия очень дороги.
Для риболовного туризму , в будь-якому випадку прив'язаного до води , годиться тільки синтетичний наповнювач. Їх існує безліч , починаючи з синтепону і закінчуючи синтетичним пухом. Наповнювачі останніх поколінь типу Hollofill , Isoterm Tech - nofiber представляють собою переплетення порожнистих волокон , які навіть в мокрому вигляді перешкоджають циркуляції повітря і зменшують тепловіддачу. Звичайно , вони істотно важче і об'ємніше пуху , але менш вибагливі і довговічніші. Не потрібно купувати « непромокаючі » мішки. Цей рекламний хід недобросовісних виробників говорить всього лише про те , що зовнішня тканина спальника має водовідштовхувальне просочення . Людина потіє і у сні , а спальник , погано відвідний вологу , буде її вбирати і втрачати теплоізоляційні властивості . З особистого досвіду знаю , що хороший спальний мішок дозволяє протягом декількох годин висушити вологий одяг або шкарпетки прямо на собі або всередині застебнутого мішка , що знаходиться поруч. У водному туризмі , на жаль , нерідкі ситуації , коли речі все ж намокають . Тоді доводиться лягати спати в непросушенной термобілизна або в мокрих вовняних шкарпетках. Якісний дихаючий спальний мішок - просто порятунок в такому випадку. Він дозволяє не тільки не застудитися , а й прокинутися в сухому одязі . Правда, после нескольких дней подобной эксплуатации сам мешок нуждается в просушке.

Форма и содержание
Існують певні типи спальних мішків , які мають свої переваги і недоліки. Знание свойств каждого из них облегчит подбор спальника для тех или иных условий рыболовного путешествия и даже вида рыбалки.
« Кокон » і « полукокон ». Спальник такій конфігурації зовні дійсно нагадує лялечку комахи. Він сильно звужений в ногах , має невеликий за розміром капюшон і в цілому повторює форму тіла лежить в ньому людини. Такі мішки зустрічаються у багатьох виробників , частіше в екстремальних серіях. Якісний кокон повинен добре «дихати». Інакше при неправильному розрахунку температурного режиму в ньому буде просто нестерпно. Погода часом непередбачувано змінюється протягом доби , а спальний мішок має цілком певні температурні характеристики . Звичайно , можна розстебнути його , коли особливо спекотно , або надіти термобілизна при похолоданні . Але в дихаючому спальнику в будь-якому випадку набагато комфортніше. До переваг конструкції типу «кокон » можна віднести високу ступінь теплоізоляції. Температурний ліміт , зазначений на такому спальнику , завжди нижче , ніж на ковдрі такої ж товщини . Безсумнівний плюс - маса і об'єм. Але є й мінуси. Про них поговоримо пізніше. Спальник , який я називаю « полукокон » , відрізняється від « кокона » блискавкою по всій довжині ( розстібається і в ногах) . Він менш звужений донизу , що дозволяє використовувати його як ковдру (можна розстелити один спальник на двох, а друга сховатися зверху). Ковдра і ковдру з підголовником. Назва говорить сама за себе. Спальник такої форми в розстебнутому вигляді являє собою ковдру. Як правило , блискавок дві , збоку і знизу спальника . При однаковій щільності наповнювача теплоізоляція ковдри менше , ніж у « кокона » Капюшон ( підголовник ) набагато просторіше , ширина однакова по всій довжині спальника Для рибалки- « карпятника » така форма краща, тому що розстебнути ковдру в темряві вдається набагато швидше (якщо спрацював сигналізатор клювання , час дорого). Для тих . хто постійно подорожує удвох , існує двомісний спальник -ковдра . Але він підходить тільки для автотуристів , так як має великі масу і транспортувальний обсяг Здатність спальника зберігати тепло залежить не тільки від щільності і якості наповнювача , але і від конструкції самого мішка. Найдорожчі спальники , як правило , простьобані поперек (для утримання наповнювача по всій площі) причому утеплювач в цих місцях сильно деформований Шви - слабке місце таких мішків В середньому ціновому діапазоні і вище спальні мішки частіше багатошарові . Утеплювач в них розбитий на секції , що нагадують по конструкції стільники . Чим більше осередків у цих сотах тим рівномірніше розподілений наповнювач. Толщина стенок таких спальников одинакова для каждого элемента конструкции.

Личный выбор
У першу чергу слід звернути увагу на температурний режим , рекомендований виробником : «комфорт» , «обмежений комфорт» і « екстрим» . Температура комфорту - та, при якій середньостатистична жінка може спокійно спати в тонкому натільному термобілизну. Обмежений комфорт - це температура , при якій середньостатистичний чоловік не буде відчувати дискомфорту у сні . Екстрім - температура , близька до зухвалої переохолодження . З визначення зрозуміло , що тепловіддача у жінок вище. Нужно учитывать и то, что полные люди отдают меньше энергии, чем худощавые, а в заполярном путешествии баланс потребления и расхода энергии тоже окажется нарушен.
Розмір спальника має відповідати зростанню і повноті користувача , Дозволено в назві таких слів , як « скаут » , вказує на маленький розмір і рекомендацію до використання дітьми. Приклад розмірних характеристик : 185 +35 / 100. Це означає , що ширина - 100 см; довжина ковдри - 185 см; довжина підголівника - 35 см. Приклад опису матеріалів : Shell - 190Т Diamond RipStop Polyester ; Filling - APF- Isoterm 3D 2150 г / м; Lining - Flannel . Це означає , що зовнішня тканина, що складається з поліефірних волокон з сумарною кількістю 190 ниток в подовжньому і поперечному напрямку , посилена плетінням RipStop ; наповнювач - сучасний антиалергенний пружний матеріал, що зберігає форму , що володіє властивістю терморегулювання , з щільністю наповнення - два шари по 150 г / м3; підкладка - натуральна фланель. Вибираючи спальний мішок , потрібно керуватися не тільки його технічними характеристиками , але й зручністю експлуатації , Багато ковдри , як і « кокони » , мають так звані коміри з Утяжки для додаткової теплоізоляції , вбудовані кишені із прозорої сіточки для дрібниць. Зручно, якщо в капюшон вшитий об'ємна кишеня для компактної подушки. Абсолютно необхідні полички , ізолюючі блискавку. У « правильних ^ спальниках блискавка ніколи не « закушує » внутрішню тканину і її можна застібати однією рукою. До речі , тканина внутрішньої стінки спального мішка не повинна бути повністю синтетичною . Смесовая или хлопчатобумажная «простыня» меньше скользит и более гигиенична.
Але повернемося до комфорту. Я , наприклад , абсолютно не можу спати в « коконі ». Мені не вистачає вільного простору всередині мішка. Я багато і часто кручуся у сні , не люблю , коли руки весь час притиснуті до тіла. Тому мій вибір - ковдра з підголовником , Але не звичайне , а шириною 1 м. Мало того , ми з дружиною придбали «правий » і « лівий» спальники , і практично завжди состегивать два спальника разом. У результаті виходить великий просторий мішок. Істотний мінус ковдри - маса і об'єм. Коли несеш спорядження , включаючи човен , на собі , виникає думка купити щось легше . Але коли відпочиваєш вночі після важкого переходу в просторому спальнику , вільно повертаючись з боку на бік, розумієш всі його переваги . Комфорт вимагає жертв.

Советуем также посмотреть :

 • Что взять с собой на рыбалку
 • Термобілизна - класифікація , вибір
 • Рыболовы, что им носить?
 • Вибір термобілизни для риболовлі
 • Перші поради рибалці .
 • Перші поради рибалці .
 • Вибір ящика для зимової риболовлі
 • Делікатна ловля коропа ранньою весною
 • Як вибрати вікно на горище
 • язь
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1659]   Автор, Admin\\ 4-02-2014, 21:01 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Выбираем себе правильную катушку
  Несмотря в огромное количество   марок, заводов изготовляющих катушки, иначе быстро и мног ...

  » Смотреть онлайн Ловля щуки осенью на блесну
  [hide][/hide]Щука - один из популярнейших трофеев и объектов внимания рыболовов в нашей стране. По с ...

  » Орудие для зимней рыбалки
  Естественно, что без снастей, не может быть и речи о рыбалке. Причём, каждый рыбак со временем нака ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Паломнические поездки
  Паломничество – глубокий и совсем духовный вид странствий. Тот, кто отправляется в паломническ ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке