Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Бойли домашнього приготування


Разное, полезное, интересное ~ Бойли домашнього приготування

Багато починаючі карпятники , пішовши з головою в технічні тонкощі сучасної коропового лову , забувають часом про головну складову успіху - невеликих кульках - Бойль , закріплених на гачку за допомогою " волоса " . Саме вони повинні спокусити коропа на клювання. Тому тема нашої сьогоднішньої розмови з учасником чемпіонату світу з ловлі коропа 2000 Едуардом Сидоровим - технологія виготовлення бойлов в домашніх умовах. Від того , наскільки привабливими здадуться ці кулі вибагливим коропам , залежить підсумок всієї лову . Ни одна современная катушка, ни один, даже самый чуткий, электронный сигнализатор, никакой хитроумный монтаж не помогут, если бойл не производит особого впечатления на толстопузого гурмана.

Эдуард, скажи, а что вынуждает тебя ловить на бойлы, когда существует масса других, традиционных и куда более доступных насадок: червей, опарышей, мяса ракушки, теста и т.д.?

Бойлы домашнего приготовления


Дійсно , всі ці насадки здатні часом викликати коропа на клювання , але біда в тому , що подібним ласощами може заволодіти будь-яка інша мирна риба, що живе у водоймі. Я використовую бойли в тому випадку , коли хочу бути впевненим , що після закидання насадка на моєму гачку НЕ БУДЕ тут же обгризуть зреагувала дрібницею , а дочекається того , для кого вона призначалася , - великого коропа . Але навіть у тих водоймах , де мешкає переважно короп , великі бойли дозволяють " селекционировать " потенційну здобич , орієнтуватися на піймання саме трофейних екземплярів. Крім того , бойл чудово тримається на гачку і дозволяє робити дуже потужні дальні закидання . Опинившись на дні , він залишається привабливим для коропа протягом багатьох годин , а іноді - до доби , чого не скажеш , наприклад , про опариші або тесті . И, наконец, пищевая ценность "правильного" бойла наиболее полно отвечает кормовым потребностям карпа, а рыба, как известно, - не дура.

Что бы ты посоветовал начинающим карпятникам - покупать готовые бойлы в магазине или катать их самому?

Бойлы домашнего приготовления


Поки що я не зустрічав на прилавках наших рибальських магазинів бойлов від провідних виробників - і це в Москві. Думаю , щось саме - і в інших російських містах. Так що якщо немає можливості регулярно купувати бойли за кордоном , залишається засукати рукава і накатати їх вручну. Але тільки не розраховуйте особливо заощадити - хороші бойли вимагають використання тільки якісних інгредієнтів. Я вовсе не хочу отпугнуть начинающих рыболовов, которые, читая эти строки, решают для себя, стоит ли обзаводиться снастями для современной карповой ловли, но по собственному опыту знаю: сэкономил на бойлах - забудь о карпах!

Что из оборудования потребуется для домашнего изготовления бойлов?

Відразу обмовлюся , що перелік необхідного залежить від обсягів виробництва і фантазії рибалки. Існують професійні пристосування , які суттєво прискорюють процес , але вони коштують пристойних грошей . Серед них фірмові столи для розкачування бойлов , кращі з яких виробляються в Англії . Они позволяют скатывать за раз до 100 шариков и более, надежны и долговечны, но стоят около 400 фунтов.

Бойлы домашнего приготовления


Є, звичайно , моделі багато простіше , які обійдуться доларів в 15-20 , їх продуктивність і термін служби дещо менше. Купуючи таку недорогу дошку , стежте, щоб канавки верхньої і нижньої частин точно збігалися , утворюючи рівні циліндричні стовбури . Заповнений тестом пневмопістолети (такими користуються в автосервісах для закладки густого мастила в агрегати автомобілів) , підключений до потужного автокомпрессори , дозволяє швидко формувати акуратні , рівні ковбаски. Но это удовольствие тоже стоит денег.

Потужний електротестомес також послужить добру службу і заощадить час , ну і , нарешті , ідеальний агрегат для варіння - простора фритюрница із залізною сіткою. Як бачиш , спецобладнання вистачає , але ж ніхто не забороняє катати кульки вручну або просто нарізати кубики з розкачане качалкою тесту. Квадратні Бойл, як не дивно , на гачку нітрохи не гірше круглих , не годяться вони лише для підгодовування за допомогою трубки - " кобри" . Зате на течії вони краще "тримають дно " . Если нет фритюрницы, можно обойтись обычной кастрюлей и металлическим дуршлагом, а те, кто знаком с приготовлением домашних пельменей, сумеют вручную замесить тесто для бойлов.

Бойлы домашнего приготовления


Доведеться побігати по магазинах , адже знадобляться тільки найсвіжіші продукти. Яйця повинні бути дуже свіжими , з яскравими жовтками ; якщо мова йде про пшениці, кукурудзі , коноплях , то зерна обов'язково повинні бути останнього врожаю . Часто їх обробляють хімікатами від гризунів - такі продукти категорично не підходять. Признаюсь, я с меньшей щепетильностью подхожу к собственному питанию, чем к выбору ингредиентов для изготовления бойлов.

Из каких основных этапов состоит процесс домашнего изготовления бойлов?

Може , це тебе здивує , але перший етап - це складання докладного рецепта , причому не в голові , а на папері , точніше , у власному риболовецькому щоденнику . Приготування бойлов - це постійні експерименти , але щоб вони не нагадували алхімічні вишукування , потрібно все фіксувати на папері. Я самостійно катаю ці кульки вже кілька років , але бажання експериментувати у мене не проходить. Ну, а после каждой рыбалки делаю пометки - как отработали эти бойлы в конкретном водоеме.

Бойлы домашнего приготовления


Другий етап , і про нього я вже почав говорити , - це закупівля продуктів. Зернові ( коноплю , кукурудзу , пшеницю і т.д.) можна купувати на ринках , в рядах , де торгують кормом для птахів. Білкові добавки - в магазинах здорового харчування , вітаміни - в аптеці , а ароматизатори - в кондитерських . Що стосується ароматизаторів , то якщо є можливість , варто розжитися деякими зарубіжними складами. Зберігати їх потрібно в холодильнику в щільно закритому посуді - всі вони настільки пахучі, що достатньо однієї краплі , загубленої з необережності на килим , і доведеться тижнями вдихати їдкий запах полуниці , або того гірше - часнику , а то і смаженої курки. Навіть забруднені ароматизатором горлечко склянки здатне надати специфічний аромат всьому вмісту холодильника. Поэтому прежде чем закрыть флакон с ароматизатором, тщательно протрите горлышко салфеткой или тряпочкой.

Бойлы домашнего приготовления


Кухня - ідеальне місце для приготування бойлов . Заздалегідь запасіться пластиковими харчовими тазами великої ємності. Вони повинні бути чистими , але вимитими без застосування хімічно активних миючих засобів. Руки теж потрібно ретельно вимити і краще не курити до завершення всієї операції . Насамперед приготуйте суху суміш. Точно відміряти інгредієнти можна за допомогою кухонних ваг . Все сухие составляющие нужно тщательно перемешать в объемной широкой посуде (фото 1).

Бойлы домашнего приготовления


Деякі добавки - коноплю , печиво , перловку - необхідно попередньо подрібнити в кавомолці. Конопля взагалі вимагає спеціальної підготовки. Її слід промити в друшляку , підсушити і , висипавши тонким шаром , підсмажити на сковороді. Це самий делікатний момент , оскільки пересмажену коноплі можна відразу викидати. Як тільки конопляне насіння почали клацати - знімайте сковороду з вогню і , охолодивши , подрібнюйте в кавомолці (фото 2) , але не до пилоподібних стану ( фото 3). Якщо хочете використовувати коноплі як харчову добавку , а не як аттрактант , то подрібнювати її в кавомолці не потрібно . После того, как все ингредиенты сухой смеси тщательно перемешены, разбейте в отдельную посуду яйца и добавьте в них жидкие красители и ароматизаторы, вкусовые добавки, соль в качестве консерванта (фото 4).

На 1 кг сухої суміші буде потрібно від 8 до 12 яєць , залежно від їх розміру. Не варто збивати рідку основу міксером - проти вашого бажання бойли можуть перетворитися на плаваючу підгодовування . До того ж електроміксер може зруйнувати структуру деяких білкових сполук. При замішуванні тіста необхідно додавати в рідку основу суху суміш. Попередньо змастіть руки і поверхня столу соняшниковою олією , самим звичайним , без різкого запаху. Воно робить тісто більш пластичним , зручним у роботі . Як тільки тісто перестає прилипати до рук - воно готове (фото 5) . Замес такого количества густого теста требует серьезных физических усилий, которые можно снизить, используя мощный электротестомес.

Тепер приступаємо до скочування кульок. Повторюся , що якщо ви не плануєте підгодовувати за допомогою трубки - кобри або пневмопушкі , то технологію можна гранично спростити. Розкачайте тісто необхідної товщини і наріжте його на кубики. З кубиків можна вручну скачати акуратні кульки. Однак якщо ви плануєте виготовити велику кількість бойлов , використовуйте спеціальну дошку. Для формирования колбасок (из которых потом получатся бойлы) я использую пневмопистолет с несколькими сменными наконечниками разного диаметра (фото 6) -подарок моего друга и напарника по чемпионату мира Кристофа Конрата.

Бойлы домашнего приготовления


Електрокомпрессор повинен забезпечувати досить високий тиск (до 3 атмосфер) , і тоді ви без проблем впораєтеся навіть з досить густим тестом. Во избежание разрыва пистолета в его конструкции предусмотрен клапан сброса избыточного давления, так что лучше использовать для этих целей фирменную вещь.

Применяют такие пистолеты не только в автосервисах, но и в строительстве, но помните, что для наших целей подойдет лишь абсолютно новый агрегат, в который в прошлом не закладывали солидол или, скажем, герметик.
Є й механічні моделі таких пістолетів. В крайньому випадку , ковбаски -заготовки можна скачати вручну , правда , на шкоду продуктивності . Заложите колбаску перпендикулярно направлению борозд раскаточной доски, накройте крышкой и сделайте несколько движений вперед-назад (фото 7).

Бойлы домашнего приготовления


Зніміть кришку - і ви виявите під нею ряд акуратних кульок ( фото 8 ) . Струсивши їх у ящик , повторіть операцію , і так до тих пір , поки не накатали необхідне число кульок. Після цього можна приступати до варіння . Як правило , у воду не додають жодних ароматизаторів - вони вже присутні в Бойль , а ось барвники можна покласти . Варить бойлы можно как во фритюрнице, так и в обычной кастрюле, главное - не увлекаться (фото 9).

Я , наприклад , якщо вирушаю на підмосковні ставки, то кульки 0,16 мм варю не більше 90 секунд , 0,22 мм - не більше 2 хвилин. Якщо збираюся , наприклад , на Ахтубу , то тривалість варіння збільшую приблизно на півхвилини. Я маю на увазі час варіння в киплячій воді , адже якщо помістити у фритюрницю відразу 0,5 кг бойлов , то доведеться ще чекати , поки вода знову закипить ( фото 11 ) . Если варить бойлы дольше, то начинают разрушаться некоторые белки и аминокислоты.

А як правильно сушити Бойл, і чи залежить твердість кульок від тривалості сушки? Как быть, если на предстоящей рыбалке планируется использовать не весь запас сваренных бойлов?

Бойлы домашнего приготовления


Після варіння я викладаю кульки на велику металеве сито і даю стекти воді ( фото 10 ) . Сушка займає від 4 до 8 годин, залежно від розмірів , після чого вже можна вирушати на водойму. Якщо є необхідність зробити більш тверді бойли , наприклад , для лову в річках з сильною течією , то я додаю в суху суміш яєчний порошок і трохи збільшую час сушки. Транспортувати бойли потрібно в " дихаючих" полотняних або синтетичних мішках. Если не планируете использовать на рыбалке сразу все бойлы, то поместите резерв в целлофановый пакет, добавьте 2-3 капли ароматизатора, того же, что использовали в жидкой основе, и отправьте до поры в морозильник.

Можна поступити і по -іншому - заморозити ще розкачане тісто , яке може зберігатися в холодильнику до півроку , і варити кульки перед кожною риболовлею . В этом случае они будут еще свежее, но при условии, что вы заранее разделите тесто на порции, необходимые для изготовления бойлов на одну рыбалку, а не будете всякий раз размораживать общий кусок и отрезать от него части.

Существуют ли "сезонные" отличия в рецептуре приготовления бойлов?

Є багато теорій , автори яких намагаються пояснити інтерес коропів до різних за складом і , отже , по харчовій цінності приманкам , в тому числі і зміна гастрономічних пристрастей риби за сезонами року . Найвідоміша з цих робіт - теорія ВІЛТОН про збалансоване харчування коропів. Якщо говорити коротко , то її суть полягає в наступному. При зниженні температури води сповільнюються процеси обміну речовин в організмі риби. Економлячи енергію , короп тепер менше переміщається , але націлений на пошук корму з максимальною харчовою цінністю. Отже, і бойли для лову в холодній воді повинні містити більше білка (молочного протеїну) . Поэтому я привожу здесь два рецепта бойлов: для летней и весенне-осенней ловли.

Вибір ароматизаторів теж має значення , але тут пряму закономірність , мабуть , не виведеш . При лові в холодній воді я досить успішно використовую солодкі , фруктові і вершкові ароматизатори та їх комбінації. Ось деякі назви: Strawberry Cream , Plum Royal , Chokolat Malt . Советую также слегка увеличить общее количество ароматизатора, ведь в холодной воде запах распространяется медленнее.

Бойлы какого диаметра ты используешь чаще всего?

Все залежить від водойми , у якому має рибалити. Якщо ловити на невеликих підмосковних ставках з обережним коропом , то найбільш ходовий діаметр тут 14 мм , і часом доводиться навіть розрізати кульку навпіл , а для підгодовування я використовую кульки діаметром близько 20 мм. Якщо вирушаю на Ахтубу , волію ловити на бойли до 30 мм , а іноді крупніше , зате підгодовувальні Бойл, навпаки , роблю менше , 020-25 мм. Тут одне завдання - виключити невпинні клювання дрібних і середніх екземплярів. Но и в том, и в другом случае нужно помнить, что размер крючка должен быть подобран с учетом диаметра бойла, примерное соотношение между которыми показано в таблице.

Диаметр бойлов, мм 12 - 14 14 - 16 16 - 18 18 - 20 22 и более
Размер крючка, № 10 - 8 8 - 6 6 - 4 4 - 2 1 - 1/0

Какое значение имеет цвет карповых бойлов?

За винятком тих випадків , коли ловля ведеться на невеликій глибині і в абсолютно прозорій воді (що, як ти розумієш , трапляється порівняно рідко ), колір бойлов не має особливого значення , в чому я не раз переконувався на власному досвіді. У підсумку я перестав спеціально фарбувати саморобні бойли . Допускаю , втім , що англійські коропи , багаторазово спіймані і випущені назад , можуть насторожено сприймати той колір приманки , який був пов'язаний з їх затриманням , але нашим водоймам це поки не загрожує. З цієї ж причини не варто занадто мудрувати з формою бойлов . Хотя некоторые английские карпы уже настолько умудрены жизнью, что обходят круглые бойлы стороной, так как они знают - где-то там скрыт коварный крючок, но наших сазанов шарики пока не смущают, так что российским карпятникам и флаг в руки.

Рецепт бойлов для летней ловли (с июня до середины сентября)


Сухая смесь:

- Кукурузная мука - 400 г

- Соевая мука - 200 г

- Манная крупа - 150 г

- Молочный протеин (продается в магазинах спортивного питания) - 100 г

- Конопля - 50 г

- Жареные семена подсолнечника - 50 г

- Соль (консервант) - 50 г

Ароматизаторы и добавки:

- Plum (John Baker) - 6 мл

- Protaste Sweetener (Rod Hutchinson) -10 мл

- Бетаин (Kevin Nash) - 15 мл

Тут вказані ароматизатори найпопулярніших англійських фірм- виробників. В крайнем случае их можно заменить другими фруктовыми ароматизаторами, например "Клубника", "Скопекс" и т.д.

Рецепт бойлов для весенне-осенней ловли

Сухая смесь:

- Кукурузная мука - 300 г

- Молочный протеин - 250 г

- Соевый протеин (продается в крупных супермаркетах) - 200 г

- Манная крупа - 150 г

- Соль - 50 г

- Жареные семена подсолнечника - 25 г

- Конопля - 25 г

Ароматизаторы и добавки:

- Chocolate Malt (Kevin Nash) - 12 мл

- Chocolate Palatant Powder (Kevin Nash) - 2 чайные ложки

- Protaste Sweetener (Rod Hutchinson) - 12 мл

- Corn Steep Liquor (Nutrabaits) -15 мл

- Бетаин (Kevin Nash) - 15 мл

У цьому рецепті збільшено загальна кількість протеїнів і амінокислот. Вместо фруктовых ароматизаторов для ловли в холодной воде можно использовать шоколадные.
Э. Сидоров, А. Расстегаев
" Журнал Рибалка- Elite"

Советуем также посмотреть :

 • Бойлы домашнего приготовления
 • Ловля коропа на бойли
 • Бойли (частина 2)
 • Ловля коропа на бойли
 • Вибираємо ароматизатори для риболовлі
 • Основи виготовлення бойлов від Дейва Доудінга (Частина 2)
 • Основи виготовлення бойлов від Дейва Доудінга
 • Макуха в бойле или особенности ловли кубанского карпа
 • Наживки й підгодовування .
 • Бойли (частина 1)
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3982]   Автор, Admin\\ 2-08-2014, 04:52 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Как ловить белого амура?
  До недавнешнего времени  рыбалка на  всем известного белого амура как такая не была. И так ...

  » Проводка с искусственным проплывом
  Схема с искусственным проплывом считается комбинированной. Так, к образцу, опосля такого как исполне ...

  » Как вам выбрать правильную обувь для зимней рыбалки
  Зимняя  рыбная ловля   – это увлечение огромного количества мужчин и даже неких ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...

  » ЧЕСНОЧНЫЕ МАСКИ
  САМАЯ ПРОСТАЯ ЧЕСНОЧНАЯ МАСКАБерете чеснок,очищаете его и натираете на терке либо прокрутите его в м ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке