Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Нічна ловля ляща на донку


Разное, полезное, интересное ~ Нічна ловля ляща на донку

Ночная ловля леща на донкуВеликого ляща результативніше всього ловити вночі . Имея такой опыт, для себя сделал вывод, что использование береговых донных снастей дает лучший результат.

Перевага такої рибалки полягає як в можливості використання максимальної кількості снастей , так і в комфортності самої ловлі. Те й інше залежить від правильності вибору місця , що залежить від донних і берегових умов. Важливо , щоб і те й інше максимально поєднувалося один з одним. Відомо , велика риба переважно харчується вночі , при цьому підходячи на годівлю до берега. В цілому нічний поведінка ляща має свої закономірності , незважаючи на відмінності водойм , проте його нічні виходи в малої, середньої та великої річці можуть істотно відрізнятися . Скажімо , на невеликих Шерне , Тверце , Пре він воліє берегові вири , де стоїть і вдень. На Оке , Москва- річці в її нижній течії він виходить на берегові мілини і мілководні кам'янисті гряди , що знаходяться недалеко від руслових глибин. А у верхній течії Оки доводилося ловити ляща вночі на перекатах , де в посушливі роки річку можна було перейти мало не в брід , при цьому ями або більш менш спокійні місця , де вдень лящ міг би ховатися від засилля купальщиків , перебували звідси за кілометр , а то и гораздо дальше.

Знаючи глибини річки , рельєф і структуру дна неважко обчислити нічний вихід ляща. Але при цьому важливо й те , щоб місце для лову виявилося зручним . Добре коли берег низький , пологий і ви можете взяти ляща в прямому сенсі голими руками , що зробити в цьому випадку неважко , тоді як використання підсака поряд з многокрючковой снастю і складною оснащенням годівниці нерідко ускладнює риболовлю. Ще важливо , щоб берег був вільний від високих заростей трави , чагарнику і дерев. Кроме того, рыболов должен учитывать и наличие водорослей в месте ловли.

На малих річках. Цього року на початку літа ловив на Тверце . Недалеко від села знайшов відповідний нечітко виражений заливчик . Від мосту , між паль якого швидко тече вода , йшла відбійна струмінь , закручуючись на вирі . Проміряв глибину - в районі затоки до 30 м від берега вона становила 3-5 м. Решта глибини на найближчому протягом переважно 1-1,5 , рідше 2 м. Вирішив , що тут саме підходяще місце для лову . Закинул три фидера – два непосредственно в омут, а один на выход из него – левее по течению, как раз в то место, где закручивалась струя.

Оскільки на березі били джерела, і він був топкий , встромив вудилища прямо рукоятками вертикально в берег. Вудилища я взяв усе по три метри. Кінчики у них гнучкі , підібрані під середнє протягом і не дуже важку годівницю. Поки було світло , ловив вприглядку , визначаючи клювання дрібного підлящика по вібрації кінчика вудилища. Як стемніло , до вершинки вудилищ прикріпив дзвіночки на прищіпка . Перший лящ на 800 г клюнув в 11.30 ночі на саму ліву донку , яка була закинута в суводь , тобто фактично на ділянку виходу з ями. Другий , трохи менше , взяв через півгодини на цю ж донку . Після цього одну донку з виру я переставив також на ділянку виходу з ями , і на неї тут же трапилася клювання . Вже попався лящ на кіло триста. І лише близько двох годин спрацювала донка , що стоїть в ямі. Після цього клювання як відрізало . Мабуть , лящі в проміжок з 11 до 2 годин виходили з ями в місце , куди відбійна струмінь зносила корм , а в 2:00 вони знову пішли в яму і на цьому їх нічна годівля закінчилася. До цього прикладу можу додати , що на Шерне , яка значно вже Тверци (місцями її ширина не більше п'ятнадцяти метрів) , мені доводилося ловити ляща на русловому поглибленні , що проходить прямо посередині річки . При цьому клювання відбувалися в найглибших місцях у центрі ями. Видимо, здесь лещ поджидал сносимый течением корм.

На річках середньої величини. Тут лящ може здійснювати тривалі переходи , щоб вийти на кормове місце , а за наявності мілководдя, розташованого поряд з русловими глибинами , він виходить на нього , за умови , що тут є пожива . Якщо відбійна струмінь добре промиває прибережні водорості , шукати ляща на мілководді потрібно нижче їх за течією. Кам'янисті прибережні гряди також не можна залишати без уваги , так як між каменів може застрявати зноситься плином корм. Придатними місцями для нічного лову ляща будуть і ділянки із зворотною течією , які нерідко виникають за мисами , протоками , перед греблями , де майже завжди можна знайти тиховодні розширені ділянки річки . Ловля здесь сводится к тому, чтобы как можно более точно забросить оснастку на границу быстрого и медленного течения.

У початковій стадії лову важливо мати якомога більше добре вимивається ароматного корму, який , несучись вниз за течією , буде приманювати ляща. У перші півгодини-годину бажано використовувати об'ємні відкриті годівниці , що вміщають в себе до 100-150 г рослинного корму. Якщо засоби дозволяють , добре в рослинний корм змушують опариша з розрахунку 30 відсотків личинок і 70 відсотків суміші. Растительная смесь должна включать в себя крупные частицы, например, в меру распаренный горох, который, кроме того, что будет далеко сноситься течением, еще и возбудит аппетит леща своим запахом.

Після того як ділянка добре загодовані і лящ почав активно брати , необхідно перейти на ловлю невеликими дротяними або контейнерними годівницями . Перші також призначені для рослинного корму або його суміші з опаришем , а другий для чистого опариша . Иногда использование в качестве прикормки чистого опарыша творит чудеса и лещовые поклевки следуют одна за другой.

На великих річках. Середні річки - це оптимальний варіант Лещової лову . На великих річках , якщо ви не ловите з човна , ляща ще потрібно пошукати . Наприклад , на Середній Волзі до привабливих для ляща предруслових поливів докинути з берега донкою не так-то просто . Звичайно , і там є глибокі ділянки , які підходять близько до берега (зазвичай цей берег відрізняється великою крутизною ) , але не факт , що лящ сюди вийде годуватися. Тут також важливо близьке сусідство відбійною струменя. На мою думку , на Волзі лящ віддає перевагу більш довгий підгодовування , для чого за день- два до риболовлі місцеві рибалки виставляють сітчасті годівниці , забиті сухарями , які , розмокаючи і вимиваючи плином , залучають кормової доріжкою ляща. Ці годівниці прив'язують мотузкою до пластикових пляшках , які виконують роль буя . Якщо завести дві -три таких годівниці на 50-70 метрів від берега , то добре помітні вночі на поверхні пластикові пляшки ( потрібно вибирати білого кольору) будуть служити прекрасним орієнтиром для прицільного закидання донок . Слід враховувати , що наявність шлюзів на Середній Волзі впливає на клювання . Так , якщо щлюзи закриті і протягом мінімальне , нічний клювання ляща може бути поганою . И наоборот, при нормальном течении лещ начинает активно передвигаться по акватории в поисках корма.

Яка оснастка краще? Як відомо , вночі виходи ляща на годування не довготривала . На більшості річок це відбувається в проміжку між 11 і 2 годинами. Якщо лящ дуже голодний , цей часовий діапазон розширюється , і тоді конкретні клювання починаються вже з 21-22 годин і можуть тривати до самого ранку , тобто годин до 5-6 , після чого кльов затихає і відновлюється тільки в 8-10 годин. При нічному лові конструкція донної оснастки відіграє вирішальну роль. Даже при короткой активности леща, если снасть сделана грамотно, не путается при вываживании и легка в обращении, можно успеть наловить приличное количество рыбы.

На річках при лові на швидкій течії або на кордоні течій завжди потрібна велика огрузка . Конструкції , які я застосовував раніше , виявилися менш зручні , ніж ті , які застосовую зараз . Дуже добре зарекомендувала себе трубочка - протизакручувач , на кінці якої жорстко закріплено плоске трикутне грузило. На трубочку надягаю елемент дротяної годівниці - спіраль. Діаметр торцевих отворів спіралі відповідає діаметру пластикової трубочки , тому для нерухомого з'єднання одного з іншим поблизу грузила досить намотати невеликий шар ізоляційної стрічки або скотча на кордоні спіралі. Саме таке з'єднання - грузило поблизу годівниці (а не годівниця на протилежному кінці трубочки ) - оптимально , оскільки конструкція стає більш надійною і легко закидається (до речі , це впливає і на прицільність закидання ) . За таким же принципом можна оснащувати трубочку і годівницею - контейнером . Сама трубочка не менее длины основного поводка, чтобы не было перехлеста, но не более 20 см. Обычно использую трубочки длиной 15–20 см.

Використовуються три способи оснащення наведених конструкцій поводками . Перший , найпростіший , коли основна волосінь фіксується на виході з трубочки вертлюжком або карабинчиком і до неї прив'язується повідець . Как дополнение, может быть установлен второй поводок выше грузила, но на него поклевки леща случаются гораздо реже, чем на нижний (примерно 1 к 10, однако на верхнюю насадку часто реагируют плотва, голавль и некоторые другие рыбы).

Другий варіант оснащення , коли до кінця основної волосіні прив'язується заводне колечко і воно чіпляється за дротяні пружні вуса. Повідкова волосінь при цьому складається навпіл і петлею в'яжеться до заводному колечко. Кінці повідкової волосіні пропускаються через колечка на кінцях дротяних вусів і потім прив'язуються гачки. Я оставляю длину поводков 5–7 см (при большей длине они могут перехлестываться друг с другом).

Третій варіант більш складний у виготовленні , але заслуговує на увагу тим , що оснащення добре розподіляється на дні. Для цього поблизу спіралі в трубочці нарізається ножем мінімальне отвір , в нього пропускається кінець повідкової волосіні , потім виведена близько грузила волосінь складається навпіл , в'яжеться петля і цей же кінець знову пропускається в трубочку там , де він вийшов , але вже випускається на іншому кінці трубочки. До кінців повідкової волосіні в'яжуться гачки , а щоб повідці фіксувалися , на них нерухомо кріпляться свинцеві дробинки . Щоб петля не йшла в трубочку , дробинка ставиться і поблизу неї . Відстань від петлі до краю трубочки має бути не менше 15-20 см , щоб повідці мали хід при клюванні ляща. Повідкового лісочку в даному випадку потрібно встановлювати діаметром не менше 0,25 мм , оскільки на неї (незважаючи на те , що повідків два ) лягає велике навантаження при закиданні важкої вантаж - годівниці. Петля оснастки присоединяется к карабинчику основной лески.

Нічне обладнання та приладдя . Важливою приналежністю нічного лову є ліхтар . Яскравості лампи має бути достатньо для того , щоб без напруги надягати на гачки насадку і забивати годівниці кормом. Я використовую акумуляторний ліхтар . Однако в дополнение к нему использую и налобный аккумуляторный фонарь, а также аккумуляторный карманный.

При нічному лові важливо правильно обладнати місце. Для цього на зручному береговому ділянці приблизно з рівним інтервалом розставляють стійки під вудилища. Удилища должны располагаться как можно вертикальнее, чтобы по возможности освободить часть лески от напора воды.

Вся оснастка зберігається в об'ємному риболовецькому валізці , що має безліч відділень. Він повинен завжди знаходитися під рукою . В нем необходимо иметь достаточное количество уже оборудованных поводками груз-кормушек, а также запасных крючков, карабинчиков, вертлюжков и т.п.

Незаменимыми на рыбалке бывают ножницы и кусачки, с помощью которых подрезают кончики поводков, излишки свинца, а небольшие плоскогубцы помогут при необходимости подогнуть проволочные разводные усы или несколько модернизировать кормушку.

Підсак потрібно використовувати просторий , круглої або трикутної форми. Садок из мягкой сетки, которая не будет травмировать рыбу.
www.mk.ru

Советуем также посмотреть :

 • Великого ляща результативніше всього ловити вночі
 • Про Лещової ловлю потроху
 • Як ловити ляща ?
 • Ока . Поплавок . густера
 • Ловля ляща на водосховищі
 • Ловимо ляща влітку
 • Годівниця для лову ляща
 • Нічна ловля ляща
 • Травнева ловля ляща .
 • ловля ляща
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+810]   Автор, Admin\\ 7-04-2014, 20:03 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » За «белым» хищником с вращающимися блеснами
  Ловля этак именуемых «белых» хищников (язя, голавля и жереха) - очень многообещающее нап ...

  » Прогулка по озерам Ловля карпа
  [hide][/hide]Одна из серий ''Прогулка по озерам '' канала Дискавери. Рыболовы Matt Hauyes и Paul Gro ...

  » Правильное питание после родов
  Здоровое кормление молодой матери в 1-ые 6 месяцев опосля родов имеет возможность приучить к верном ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ English. Электронный курс на ПК - постановка свадебного танца цена..
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Что будет - если вообще не спать?
  Что же ощущает человек, какой не спит некоторое количество дней подряд? Отозваться на сей  диле ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке