Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Секрети успіху при лові ляща


Разное, полезное, интересное ~ Секрети успіху при лові ляща

Було душно. Над зарічними далями плавився повітря. На горизонті кучерявилися білі купчасті хмари , а після полудня вони якось непомітно злилися в синювато- чорну хмару , яка стала швидко насуватися на притихлі луки. Повіяло прохолодою . Мимоволі замилувавшись притихлої Десною , схаменувся тільки , коли вудку щось відчутно смикнуло . Зробивши підсічку , потягнув вудлище на себе. У воді блиснуло широке тіло. Лящ ! Подтянув трофей на поверхность, заставил рыбу глотнуть воздух, и та покорно легла на бок, позволив извлечь себя из воды.

За ці кілька хвилин почався справжній злива. Дурниці ! Главное, что на зеленой траве, чуть в стороне от обрыва, вытягивая трубочкой губы и тускло поблескивая бронзовой чешуей, лежала двухкилограммовая рыбина.

Секреты успеха при ловле лещаЯк ви вже зрозуміли, мова піде про лящі . Ляща по відкритій воді у нас в Україні ловлять в основному двома способами - на вудку ( поплавкову і донну ) або на донну снасть з далеким закиданням - фідер , а по- українськи - " прут " . Причому , абсолютно всі київські і навколишні рибалки знають , як ловити ляща " прутом " на Дніпрі. Для цього береться " титановий " ( в основному дюралевий ) прут з кастингом від 0,1 кг і до безкінечності , " Невська " котушка з волосінню або сталька , годівниця з відведенням , два повідка , і з силою закидається подалі від берега. Ця снасть працює відмінно. Головною її особливістю є те , що підсікання не обов'язкова. При наличии хорошего крючка и нормального днепровского течения рыба засекается сама о груз или "кормак", совмещенный с грузом.

Багато хто скаже , що ця снасть - робоча , і будуть абсолютно праві . Багато хто скаже , що " прут " - зручна і ефективна штука , і теж не помиляться . Стоп , хлопці! "Прут " ніхто не критикує , просто згадаємо народну мудрість , що " на кожну рибу - своє Ловища " . А ведь основная масса украинских рек - как раз реки малые, и такая "прутовая" ловля не для этих условий.

Снасті для лову на малих річках абсолютно інші . Це зайвий раз підтверджує той факт , що і в самій Україні , і в сусідніх з Україною областях Росії і Білорусії , по яких протікають наші річки , " прут " з годівницею майже невідомий. Поэтому леща, а вместе с ним и другую "бель", там ловят совсем иначе.

Принагідно зауважимо , що до роду " Лящі " , крім власне ляща , відноситься також густера і Клепець ( белоглазка ) . Густера , маючи багато спільного в способі життя з лещом , нерідко попадається на гачок при його лові . А вот клепец (по крайней мере, в Десне) берет почти исключительно на червя, со дна и при сильном течении, поэтому при ловле леща на поплавчанку попадается крайне редко.

СЕКРЕТИ УСПІХУ . ЛОВЛЯ НА УДОЧКУ

Снасть . Звичайна поплавочная вудка . Краще оснащена спеціальним " Лещової " поплавком , причому відповідним чином огруженія (з " подпаском " ) . Лісочка 0,2 мм , поводок 0,15 мм, не товщі . Гачок не дуже великий , особливо при лові на слабкій течії . Тут працює просте правило: чим слабкіше протягом , тим менше гачок. Приманка повинна знаходиться у самого дна. Під час лову при хвилі насадка повинна лежати на дні обов'язково . Тому що у лящів від здивування очі , ймовірно , стануть ще більш круглими при вигляді ароматного шматочка мастирки , який раптом сам собою почав підстрибувати і крутитися перед самим носом. Поки риба буде задовольняти свою цікавість (а чому вона крутиться ?) , Їй , природно , не до їжі . А вам не до веселощів , оскільки , відповідно, не клює . В этом случае стоит перейти на ловлю донной снастью с покат-ком.

Вибір місця лову . Один з основних факторів успіху. Оптимальним місцем для лову ляща на малій річці вважається заводь із сповільненою течією , глибиною 1,5-3-5 м , глинистих або піщано- глинистим дном , припорошені мулом. Дуже добре , якщо в цьому місці є підводний брівка , за якою знаходиться рівний майданчик . Майданчик шукається для того , щоб прикорм не « з'їжджав " вниз по звалити. На превеликий жаль , не завжди вдається домогтися сполучення всіх цих умов , і доводиться ловити в місцях , максимально наближених до ідеалу. Хоча трапляється , що лящ поводиться "неправильно" . Так , у найсильнішу спеку , після марних спроб знайти ляща на класичних місцях , його можна виявити в тіні , на " струмені " , що проходить біля берега . Мабуть , жарко буває не тільки рибалкам , риба теж шукає прохолоди. А еще нужно помнить, что нет правил без исключения и, прислушиваясь к "авторитетному" мнению, нужно самому не лениться и периодически во всем убеждаться лично.

Маскування . При лові ляща на глуху снасть ( маховим вудлищем ) , коли приманка розташовується в декількох метрах від рибалки , маскування - одна з головних складових успіху. У місці лову не можна вставати на повний зріст , шуміти. Дуже бажано мати одяг захисного кольору або принаймні не яскраву. Удить леща лучше всего из какого-нибудь естественного укрытия, например, из-за куста или дерева.

Однак якщо лящ підійшов , він не дуже-то й полохливий . Одного разу при лові з обриву , а в такому місці без підсаки ляща взяти , природно , неможливо , стався наступний випадок . Очманілі трофеї буксирувалися вздовж берега метрів п'ятнадцять , до обмілини , де і потрапляли в тремтячі , але чіпкі руки. Невідомо, чи то побратими нещасних лящів в цей час були занадто захоплені смачним прикормом і не звертали увагу на метушню "нагорі " (а " вася " слухає , та їсть - це не про ляща чи , часом?) , Чи то , навпаки , траплялися якісь надзвичайно цікаві лящі , і всі ці еволюції лише залучали їх до небезпечного місця . Коротше , за ранок попалося цих рибок порядно . Вот и рассуждай потом на досуге о пугливости леща.

Прикорм. Найважливіший компонент вдалої риболовлі . Прикорм повинен одночасно залучати і не насичувати рибу. Створювати максимально " смачну " струмінь з мінімальною кількістю корму. Наконец, размываться водой, но не сразу, а постепенно.

Більшості цих вимог задовольняють композиції на основі річковий глини і стовчених білих сухарів. Сухарі необхідно спочатку підсушити , а потім підрум'янити в духовці ( печі). Тільки тоді вони набувають приємний аромат і робляться розсипчастими . Інші компоненти - цукор і сухе молоко (ці інгредієнти можна замінити згущеним молоком ) , вівсяні пластівці , товчені насіння соняшнику. Ну , і другий секрет - кількість води, що додається в підгодовування . Чим повільніше протягом , тим менш в'язкими повинні бути кулі з кормом. І , нарешті , прикорм повинен лягати приблизно в одну точку. Співвідношення компонентів в сухому прикорме приблизно таке : глина - 50 %; сухарі мелені - 35 %; вівсяні пластівці - 5 %; молоко сухе - 5 %; насіння мелені - 4 %; цукор -пісок - 1 %. Приведенные цифры в соотношении компонентов прикорма достаточно условны и могут меняться в зависимости от конкретных условий ловли, рельефа дна и вкусовых пристрастий местной рыбы.

Між іншим , наведені рецепти не нові. Витягнуті вони з не такий вже далекої старовини , а саме з альманаху " Рибалка- спортсмен" приблизно тридцятирічної давності . Але ось , що дивно - ні від кого із знайомих рибалок про це раніше чути не доводилося , хоча подібні суміші ( і вітчизняні, і зарубіжні ) продаються сьогодні всюди і коштують недешево. Незрозуміло , чому дійсно ефективна підгодовування свого часу у нас не прижилася. Единственным объяснением видится тот факт, что тридцать лет назад в водоемах было значительно больше рыбы, и у рыболова-любителя не было необходимости заниматься подобными изысками.

Насчет цукру і молока. Переконатися в ефективності подібних добавок допоміг випадок. Позаминулим жарким літом на прикорм лящ не підходив. В черговий раз до традиційних сухим вівсяним пластівців і глині Де і втопилися (напевно , від захвату ) . Вживати згущенку з таким " наповнювачем " нікому не хотілося , тому було вирішено перевірити , наскільки ласий до солодкого цей прівереда . На наступний ранок трофеями стали три ляща. Отже , лящ - ласун. Крім ляща , солодкий корм приваблює також густеру і плотву . Але існує чітке правило - якщо до підгодовані місця підійшов лящ , дрібниця не буде вас турбувати ! Если же после нескольких пойманных рыбин вновь начала клевать мелочь, значит, стая бронзовых красавцев отошла, и возможно - до следующей зорьки.

Не зайвим буде в прикормці і аттрактант (краще спеціальний - Лещової ) або ароматизатор , наприклад , ванілін , пам'ятаючи при цьому , що в цій справі головне - не переборщити. І що використання цих " заманух " - ціла наука. Важко забути дивовижний досвід , коли змазування повідця заморським короповим аттрактантом призвело послідовно до поклевкам карася , плотви і підлящика . Останнім трофеєм був ... " матросик " - мізинчик . На мастирку ! Коротше , і отоварюючись , і застосовуючи на риболовлі будь ароматизатори , потрібно бути дуже і дуже уважним , а перевагу віддавати надійним і перевіреним фірмам. И хотя никто не может запретить вам экспериментировать, лучше не портить всю прикормку сразу, а проверить работу "вонючки" на небольшой порции корма.

Секреты успеха при ловле лещаЗ тварин " універсально- підніжних " підгодовувань кращими , мабуть , є місцеві молюски. Чи не двостулкові беззубки - перловіци , а ті , кручені Шарівка , яких так багато на каменях , що лежать в воді на злегка замуленому грунті. Наче їм подобається грати з долею - лежати на дні і грітися в променях сонечка , очікуючи , поки не наздожене їх жорстоке провидіння з вудкою в руці. Дуже зручно - не потрібно копати , шукати , метушитися. Черепашку , перед тим як кинути в воду , потрібно розбити. Правда , приваблює цей " підніжний прикорм " всю білу рибу , а не тільки ляща. Кроме того (извините за сентиментальность), сколько бы кто не резал руки об улиткины домики, занеся недрогнувшей рукой увесистый булыжник, топить их в собственной прозрачной крови со спокойной душой как-то не получается.

Насадка . Влітку , особливо при використанні прикорму на основі рослинних компонентів , дає хороші результати мастирка ( горохова і особливо " суха" ) . На хробака клювання зазвичай гірше , хоча непогано мати з собою і цю наживку , як і опариша , який працює рідко , але влучно . Універсальна наживка - мушля. Она тоже хороша, особенно при использовании ее в качестве прикормки.

СЕКРЕТИ УСПІХУ . ЛОВЛЯ НА ДОНКУ

Покаток - донна снасть з ковзаючим грузилом масою 20-40 р. До стопорному вузлу кріпиться поводок з гачком . При клюванні риба не відчуває ваги грузила , в чому і полягає перевага цієї снасті. Покаток применяют при достаточно сильном ветре, ловле на течении и в случае, когда частые перезабросы снасти демаскируют рыболова.

Снасть . Сама снасть один в один нагадує наш зимовий дніпровський покаток , тільки прикріплений до вудилища . На тих малих річках , де він використовується місцевими рибалками , снасть традиційно виготовляється наступним « . чином . Беруть по можливості рівний прут з ліщини довжиною чотири -п'ять метрів і підвішують його комлем вгору десь у тіні . До вершинке прута прив'язують цегла. У такому стані цей прутик перебуває близько місяця. Коли він підсохне гарненько , його рубанком доводять до кондиції. Виходить не вудка , а витвір мистецтва , що нагадує по витонченості стрілу чи спис . Цей шедевр рукоділля забарвлюють темно -зеленою олійною фарбою. Коли вудлище повністю готове до нього прилаштовують мотовильца , як правило , дротові. Они должны быть аккуратными, маленькими, иначе будут мешать при ловле.

До п'ятиметровому вудлищу прив'язують від 7 до 15 метрів волосіні , кому як подобається. На волосінь на відстані 1-1,5 м від вершинки вудилища ставиться поплавок з гусячого пера , який кріпиться двома колечками ніпельної гумки. Затем на леску надевают скользящий груз массой от 8 до 15 г. К свободному концу лески привязывают поводок узлом такой величины, чтобы скользящее грузило не проскакивало к крючку, а упиралось в узел.

Як правило , рибалка одночасно використовує три таких вудки. Занедбаність здійснюють наступним чином : волосінь , починаючи від вершинки вудилища , збирають акуратними петлями і беруть в ліву руку , вудлище при цьому лежить на рогульці . Правою рукою рибалка , розкрутивши грузило на волосіні , закидає снасть у воду , одночасно відпускаючи лісочку лівою рукою , і поки тоне грузило , максимально подає вудилище вперед. Как только груз достигнет дна и леска ослабнет, рыболов, подав удилище на себя, слегка ее натянет.

Вудки ставляться рядочком на рогульки . Оскільки поплавці не зносити течією , вони теж шикуються поряд, під одним кутом до течії . Зрелище поистине прекрасное, заставляющее вспомнить Сабанеевские книжки и старые, изображающие рыбаков, картины.

Після підсічки рибалка гасить перші ривки риби вудилищем , а потім , акуратно поклавши його зліва від себе , виводити рибу за волосінь руками. Одним словом, полный экстрим.

Клювання на таку снасть завжди однакова . Лящ спочатку трохи притоплюється поплавок , відпускає , подаючи волосінь назад , а потім тягне на дно . Это происходит потому, что леска, проходя через скользящий груз, выровняться в кратчайшую прямую между грузилом и поплавком может только одним способом, и, следовательно, имеет только одну степень свободы.

Часто поплавок кріпиться до волосіні одним кінцем приблизно в метрі від кінчика вудилища Це так званий на місцевому жаргоні " встає " поплавок. При поклевке он приподнимается вертикально, ложится на воду, снова поднимается, и затем уходит под воду.

У тихі дні з легким вітерцем поплавці підтягують ближче до кінчиків вудилищ так , що вони висять над поверхнею води і добре сигналізують про клювання . Якщо ж вітер посилюється , поплавці опускаються по волосіні і займають колишнє - лежаче на воді - становище. Описана снасть досить ефективна , але не дуже зручна. З появою телескопічних вудилищ і безінерційних котушок вона почала злегка змінюватися і вдосконалюватися. Але суть її не змінилася , тільки зник поплавок. У результаті з'явилося наступне знаряддя . Телескопічне вудилище , безінерційна котушка , основна волосінь 0,2 мм , ковзний вантаж , що впирається в карабін , поводок - за обставинами. Закинути таку снасть при використанні навіть десятиграмового вантажу можна дуже далеко. Після закидання вудка встановлюється на рогульку під кутом не менше 45 градусів до води. Надлишок волосіні вибирається котушкою до легкого вигину вершинки вудилища , яка є фіксатором клювання. Покльовка добре видно і у вітряну погоду , і на тлі хмарного неба , і в сутінки , і навіть вночі на тлі місяця . Такая снасть позволяет рыболову
быть более мобильным, увеличить сектор облова и перестать, наконец, вытаскивать рыбу из воды "руками".

Кращими місцями для лову цією снастю стандартно вважаються вири , що вимиваються плином у правих берегів , бровки ровів , що промиваються плином на початку меандра , поглиблення русла на початку і наприкінці плес . При тому , що малі ріки не дуже широкі , проходячи через лісисті ділянки , вони розливаються і досягають значної ширини. А затем русло вновь сужается.

Ось яскравий приклад подібного місця. Довгаста яма глибиною близько 10-12 метрів протяжністю близько 80 метрів і шириною близько 40 метрів в закруті річки з похилим виходом на протилежний берег. Что вызвало такую аномалию в реке, средняя глубина которой составляет 5-6 метров, непонятно, но это место существует и работает. Добре клює тут лящ , густера , окунь , вночі - сом . Періодично бере йорж . Це сигнал до того , що потрібно йти або перечекати , поки він не перестане клювати , оскільки ляща в цей час вже точно не впіймаєш. Піймання в ямі іншої риби - скоріше випадковість , ніж закономірність. Хочешь поймать плотву -подвинься к выходу, хочешь поймать голавля - подвинься ко входу.

ПРИКОРМКА И ПРИВАДА

Місцеві рибалки, як правило , ловлять на річках з привадою , причому традиційно кращою вважається розпарений горох або розпарена пшениця. Про магазинних прикормках типу " ШЕЛС " або " Фішка" в багатьох місцях навіть не чули , про атрактантів - тим більше. Но вместе с тем нет-нет, да и увидишь, как кто-нибудь вомнет в горох пучок укропа или конопляных листьев.

На " серйозних" виїздах ми зазвичай загодовували місце три дні , два рази на добу - вранці і ввечері , а самі в цей час ловили іншу рибу на інших водоймах. Прикормка використовувалася найрізноманітніша , але основну традицію місцевих рибалок ми , як правило , не порушували і використовували розварений " в пил" горох. Гороховая пыль смешивалась с обычной глиной, приблизительно в равных пропорциях, после чего приготовленные шары забрасывались в место ловли.

Другий робочий вигляд підгодовування для " довгограючих " рибалок виглядав ще простіше. До непристойності розпарені зерна пшениці у кількості одного відра на добу просто жменями розсипалися по воді. По місцевому твердженням , відро прикормки при такій годівлі приносило цебро плотви. Это оказалось неправдой: плотвы обычно ловилось гораздо больше, но мы старались не злоупотреблять.

Розпарена пшениця , зрештою , крім плотви підтягувала і ляща і густеру , але працювала значно гірше , ніж горох. А ось абсолютно ефективно вона привертала раків. Після першого ж дня підгодовування в річках , де вони водяться , раки клювали на вудку на всі використовувані насадки: на хробака , тісто , опариш , хліб. Тому до вечора , не заходячи у воду , ми зазвичай мали майже повний садок раків. А лещ в это время брал только на выползка, которого раки, видимо, не могли уничтожить быстро.

Иногда в процессе ловли случались перебои в клеве. Это было прямым сигналом к тому, что к месту подошел хищник. Как правило, подходила щука, которая тут же на более крепкую удочку и вылавливалась, но иногда, особенно ближе к вечеру, подходил сом. Мелкие сомята прекрасно ловились на червя, а на выползка мы ловили и трехкилограммовых. Как выяснилось при разделке, сома не привлекала наша прикормка, его интересовали раки. Найдя первый раз в желудке выпотрошенного сома целую пригоршню двухмиллиметровых небесно-бирюзового цвета камушков, мы в начале не поняли, что это такое. И только со временем выяснили, что это "рачий жемчуг" - карбонат кальция, запасаемый раками впрок на случай предстоящей линьки. В кислой же среде этот биоминерал приоретает ярко-голубой цвет. Находка подсказала нам, почему сом подтягивался к прикормленным местам, и позволила ловить сомов более крупного размера, используя в качестве наживки мелких раков, причем не обязательно живых.

Но вернемся к нашим лещам. Присутствие хищника в зоне ловли не пугало леща, и если лещ клевал, то клевал беспрерывно. А использование дальних забросов позволяло вести себя на берегу свободнее. Если при ловле на поплавчанку лещ реагировал на шум, то при ловле с покатком, не таясь, можно было свободно ловить параллельно с лещом и хищника, и плотву.

Насадка . Традиционно в этих местах используют пучок красных червей или выползка. В конце 70-х широко применялся горох и хлебные шарики, скатанные из мякоти черного хлеба. Сейчас на эти насадки почему-то клюет хуже, а вот выползка - только подавай. Видимо, у рыбы со временем меняются вкусовые пристрастия. Также можно использовать распаренные зерна пшеницы, опарышей, мастырку. И не стоит пренебрегать простым правилом: приехал на незнакомую речку - спроси, на что здесь ловят. Это, конечно, не гарантия успеха, но иногда, особенно когда удается завязать разговор с бывалым местным рыболовом, снимается масса проблем и упрощает поиск эффективной насадки.
Алексей Крюков
Рыболовный мир №4 2005г.

Советуем также посмотреть :

 • Літні підгодовування для ляща
 • Как поймать леща
 • ловля ляща
 • Як ловити ляща ?
 • З болонез на весняній річці
 • Особливості осінньої ловлі ляща на течії
 • Ловля ляща в жарку пору року
 • Донна ловля судака на джиг
 • язь
 • За лещом на річку в передосінній період
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1440]   Автор, Admin\\ 15-06-2014, 21:09 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля сома в отвес
  Отвeсноe блeснeниe на глубинe эффeктивно утром и днeм, а в полводы - в тeмноe врeмя суток. Тактика л ...

  » Как правильно погашать задолженность по квартплате?
  По современному Жилищному Кодексу РФ, наниматель любого жилья и проживающие с ним на единственной пл ...

  » Моменты истории щучьих «партсобраний»
  Северский Донец. На речное щучье «партсобрание» угодить еще труднее, нежели на «па ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Нужна ли мужчине сумка, мужские сумки
  Сегодня, как большая часть из нас постоянно говорит, удачного человека трудно вообразить без элегант ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке