Загрузка...


Разное, полезное, интересное ~ Практика лову ляща

Практика ловли лещаТому серед численного племені рибалок немає, мабуть , такого любителя , який не мріє стати власником великого золоточешуйчатого красеня. Знаю чимало колег -рибалок , які не визнають ніякої іншої риби , крім ляща. У цій вузькій рибальської спеціалізації вони досягають успіху . Їх по праву називають лещатники . На берегу лещатники устраиваются основательно, надолго и место свое не меняют.

Як же хоча б зрідка зловити ляща - цього глибоководного примхливого гурмана ? Перш за все, звичайно , треба добре вивчити звички риби , знати місця її проживання , кормове «меню ». Разумеется, желательно иметь и соответствующие рыболовные снасти.

МЕСТА ОБИТАНИЯ

У водоймах зі стоячою водою - озерах , водосховищах , великих ставках - лящ віддає перевагу тихі , глибокі ділянки з мулистим дном. Шукати його слід перш за все в руслах затоплених водосховищем річок і річок , над затопленими ярами , ставками . Ці місця , як правило , відрізняються різкими перепадами глибин і обширними мулистими обмілинами . Тут лещ ловится как летом, так и зимой.

У річках місця проживання ляща можна визначити більш чітко . Зазвичай це глибокі ділянки русла з повільним перебігом і замуленим або піщаним дном. Напевно можна знайти ляща біля крутих , стрімчастих берегів , особливо де утворюється зворотна течія . Привертають ляща і місця нижче перекатів , де починаються глибокі і широкі вири з ледь помітним течією. Там, где глубокая яма омута начинает переходить на мель, особенно любит прогуливаться этот глубоководный гурман.

ЧТО ЭТО ЗА РЫБА?

Ляща не сплутаєш ні з якою іншою рибою. У нього саме плоске тіло з усіх коропових риб і сама горбата спина. Він має , якщо дивитися на нього збоку , майже ромбовидну форму. Тіло вкрите щільною лускою сріблястого ( у подлещика ) або бронзово- золотистого ( у великого ляща ) кольору. Його відрізняє і рясний зовнішній шар сірувато- білого слизу . Рибалкам , хто ловить лящів і подлещиков , знайома ця картина : руки після зняття з гачка риби покриваються липкою слизом , яку щоразу доводиться змивати водою. Поэтому при ловле леща необходимо постоянно иметь под рукой полотенце.

Середня вага ляща - півтора- два кілограми , але зустрічаються екземпляри вагою до п'яти кілограмів. Це стайная риба. Зграї групуються за віком і розмірами. Перемещения лещей по водоему напоминают стаю диких гусей, ведомую вожаком.

ЛЕЩОВОЕ «МЕНЮ»

Влітку ляща ловлять як на тварини , так і на рослинні насадки. Це черв'як , мотиль , опариш , личинка бабки , манна або пшоняна каша , зварена геркулес , інші рослинні насадки. Однак помічено , що в різних водоймах лящ часом воліє різні "блюда" . Наприклад , на Істрінському водосховище і на Шатурських озерах я ловив його на манное тісто , присмачене соняшниковою олією і анісом . На Можайськом водосховище він найкраще ловиться на «бутерброд» з мотиля і опариша . На подільському водосховищі ловив його тільки на хробака. На річці Оці в районі Серпухова ляща ловлять , як це не дивно , на шматочки свіжого свинячого сала. А на Москве-реке и в некоторых других водоемах он предпочитает мелко нарезанные кусочки недоваренных трубчатых макарон.

Нерідко буває , що смаки ляща змінюються протягом доби. Ночью или ранним утром ему подавай червя или мотыля с опарышем, а утром, днем или под вечер – манную кашу или геркулес.

Для більш успішного лову ляща , як і іншої риби , необхідна підгодовування . Чим же і як підгодувати ляща ? Для цього годиться розсипчаста пшоняна або інша каша , змішана з розпареним макухою або з пропущеними через м'ясорубку підсмаженими соняшниковим насінням . Сюди ж треба додати кілька жмень знову ж пропущеного через м'ясорубку сухого геркулеса . Цей компонент особливо важливий , так як у воді він утворює апетитне хмара каламуті , що сильніше привертає рибу. Не завадить також добавка спеціальної суміші для підгодовування ляща. Неплохо добавить в полученную смесь и рубленых червей.

На стоячій воді прикормочную суміш можна просто кидати в місце лову , попередньо зволоживши її водою так , щоб утворилася досить щільна , але розсипчаста маса . Тут важно не переборщить с увлажнением.

А при лові на течії , навіть слабкому , продукти підгодовування доцільно закатати в глиняні кулі . За відсутності глини такі кулі розміром з яблуко можна зліпити з в'язкою , липкою прибережної землі , яку завжди можна знайти біля урізу води. Такі кулі швидко тонуть , доставляючи підгодовування разом із глиною або вузький землею на дно . Здесь частички прикормочных компонентов смываются из шаров течением, привлекая рыбу.

Якщо рибалка ведеться з човна , то для підгодовування риби краще використовувати спеціальний мішечок з мелкоячеистой сітки. У нього вкладають приготовані для підгодовування продукти. А щоб сітчастий мішечок з підгодівлею швидше тонув і не зносився течією, в нього треба покласти який-небудь вантаж - зазвичай шматок каменю. Прив'язавши зверху до сітки шнур , його кидають до місця лову . Інший кінець шнура треба прив'язати за що-небудь в човні. Спосіб підгодовування зручний і практичний також тим , що при бажанні ( коли клювання ослабне ) можна посмикати сітчастий мішечок з підгодівлею за кінець шнура. В результате прикормка в мешочке встряхивается, через ячейки из сетки вымоются новые крошки, привлекая рыбу.

ЧЕМ И КАК ЛОВИТЬ?

Зрозуміло , при лові ляща , як і іншої риби , найчастіше використовується найпоширеніша снасть - звичайна поплавочная вудка . И вряд ли есть смысл говорить о ней подробно – она хорошо известна.

Однак на великих водоймах , водосховищах часто доводиться ловити з човна на великій глибині , коли спуск волосіні набагато перевищує довжину вудилища. У такому випадку дуже важко , а при значному узвозі - взагалі неможливо зробити закид . Как же быть?

Тоді доцільніше використовувати , як це не парадоксально , короткі ( спиннінгові ) вудилища. І нічого дивного і дивного тут немає. Спочатку за допомогою глибиноміра треба встановити необхідний спуск , регулюючи його з борту човна. Насадка з гачком закидається НЕ вудилищем , а рукою. Насадка лягає на дно , поплавок приймає вертикальне положення. При поклевке подсекать надо удилищем, а вываживать рыбу приходится руками за леску, как при зимней рыбалке.

Таким способом я нерідко ловив ляща на глибоких ділянках озера Святого під Шатура . Пам'ятаю , звернув увагу на групу місцевих рибалок , щільно розташувалися на одній з ділянок озера. Подумалося: не дарма , видно , рибалки зібралися там . Підплив до них. Зрозуміло, не настільки близько , щоб заважати будь-кому з них або викликати невдоволення своєю присутністю . Розташувався приблизно в тридцяти метрах. Глубина здесь оказалась приличная – более семи метров.

І почав ловити вищеописаним способом. Незабаром поплавок однією з вудок «ожив» : став поштовхами підніматися з води , нахилився . У цей момент і підсік , не чекаючи поки поплавок ляже. Витягнув подлещика приблизно на 600 грамів. Потім ще і ще . Риба клювала рідко , але, як кажуть , влучно : дрібничка не попадалася . Після цього часто сюди припливав , "промацав" дно глубомером . Виявляється , тут проходить затоплений підводний яр. Это и привлекло более крупную рыбу.

Крім поплавочних вудок , ляща ловлять і на різні донки . По своїй конструкції вони дуже різноманітні , до того ж , кожен рибалка на свій розсуд удосконалює снасть . Но суть одна: насадка с крючком забрасывается как можно дальше от берега на дно, где лещ и находит ее.

Найпростіша , примітивна « дідівська » донка - це коли до кінця волосіні прив'язується свинцевий вантаж , а вище нього кріплять повідці з гачками. На березі в землю встромляється короткий , близько метра завдовжки , удильник з мотовильцем для волосіні. Замість мотовильца деякі рибалки ставлять на удильник котушку. У вершинки удильника на леску подвешивается колокольчик, который сигнализирует о поклевке.

Незручність цієї снасті в тому , що грузило з гачками щоразу доводиться перекидати руками. Повідці при цьому часто плутаються , а при витягуванні донки гачки то й справа чіпляються то за корч , то за водорості. Да и шум от падающего при забросах груза отпугивает осторожного леща.

А тому при лові ляща більш краща спінінгова донка . Називається вона так тому , що головною частиною в оснащенні служить вудилище спінінга з пропускними кільцями і котушкою. Це багато в чому полегшує і робить зручним закидання приманки і виведення риби . Снасть отличается универсальностью и маневренностью, обеспечивает дальний заброс, удобна и практична как при ловле с берега, так и с лодки.

Донка оснащується основною волосінню перетином 0,4-0,5 міліметра , поводками перетином 0,2-0,3 міліметра , ковзаючим вантажем - годівницею , дзвіночком. Катушки можно применять как инерционные, так и безынерционные.

Дуже практична і ефективна при лові ляща (як і іншої риби ) донка з гумовим амортизатором. Рибалки між собою називають її простіше - « донка з гумкою ». Перевага в тому , що її не потрібно закидати після кожної клювання. Эту роль играет тонкая длинная резинка, один конец которой присоединен к тяжелому грузу на дне водоема, а другой – к леске с поводками.

Немає сенсу докладно описувати пристрій цієї снасті . Скажу лише, що снасть дуже уловиста , адже на волосінь можна прикріпити до десятка повідків з гачками. Но не надо жадничать, не следует превышать количества крючков, разрешенного правилами любительского рыболовства.

Недоліком снасті слід вважати те , що її можна використовувати тільки на водоймах зі стоячою водою - озерах , водосховищах , ставках . А на річці або каналі , де є течія , вона непридатна : протягом мотає гумку , що відлякує рибу. До того ж , під впливом течії гумка зноситься , утворюючи велику дугу , в результаті чого клювання важко помітити. Крім того , ця снасть обмежує маневр рибалки. Іноді буває , що необхідно змінити невдало вибране місце лову . Это всегда связано с большими хлопотами, потерей времени.

НАМОТАЙ НА УС

Практика показує , що при вітряну погоду і хвилі обережний лящ стає більш сміливим , в пошуках корму він близько підходить до крутого Прибійний березі , де хвиля вимиває з нього різну живність. Тут і слід ловити ляща поплавцевими вудками і донною снастю . В этих условиях вполне успешна рыбалка на сравнительно небольших глубинах – всего до полутора метров.

Іноді буває , що лящ поведінкою як би нагадує рибалці про свою присутність на даній ділянці водойми. Таке зазвичай трапляється на ранкових зорях в гарну погоду і перед грозою. На поверхні води раптом починають розходитися кола і з'являтися спини розгулялася риби. Это называется – лещ «плавится».

Про присутність ляща можуть свідчити і ланцюжка дрібних бульбашок , що піднімаються до поверхні води. Це лящ ворушить в пошуках корму донний мул. По трассам пузырьков можно определить направление движения рыбы.

Часом лящ видає себе і апетитним чмоканьем , коли на зарослих ділянках обсмоктує молоді пагони і коріння рослин. В тихую погоду это хорошо слышно.

Клювання ляща поліпшується при стійкій погоді з помірними або тихими вітрами південного і західного напрямку . Сприятливі для його лову також теплі похмурі дні і короткочасні дощі без вітру . Сприяє клюванню ляща повільний спад рівня води. И наоборот, клев прекращается, когда вода начинает прибывать.

Справжній лещатники вночі спати не буде , не відійде від своїх донок . І це зрозуміло: саме в нічний час найчастіше клює великий лящ . Можливе пояснення в тому , що при денному світлі великий « досвідчений » лящ осторожничает . Може бути, у великих риб виробляється особливий режим харчування - нічний? Как бы там ни было, но рыболовная практика убедительно свидетельствует: крупный лещ чаще всего попадается ночью.
Кузьма Пашикин
Фото Михаила Бирюкова
www.gusevhunting.ru

Советуем также посмотреть :

 • Лещатники - це звучить гордо!
 • Як ловити ляща ?
 • Ока . Поплавок . густера
 • ловля ляща
 • Літні підгодовування для ляща
 • Донна ловля судака на джиг
 • Ловля ляща на кільце
 • Нічна ловля ляща
 • Що потрібно знати про лящі
 • Ловля ляща в осінній період.
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1287]   Автор, Admin\\ 21-04-2014, 04:56 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » За «белым» хищником с вращающимися блеснами
  Ловля этак именуемых «белых» хищников (язя, голавля и жереха) - очень многообещающее нап ...

  » Прогулка по озерам Ловля карпа
  [hide][/hide]Одна из серий ''Прогулка по озерам '' канала Дискавери. Рыболовы Matt Hauyes и Paul Gro ...

  » Правильное питание после родов
  Здоровое кормление молодой матери в 1-ые 6 месяцев опосля родов имеет возможность приучить к верном ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ Стрижка огнём - стрижка йорков на дому. Ищете Щенка Йорка или Бивера..
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Что будет - если вообще не спать?
  Что же ощущает человек, какой не спит некоторое количество дней подряд? Отозваться на сей  диле ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке