Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » На ляща : влітку і взимку


Разное, полезное, интересное ~ На ляща : влітку і взимку

Лящ - риба стайная , що відомо будь-якій рибалці - любителю . Однак підводним мисливцям це в буквальному сенсі видніше. Ми частенько спостерігаємо цю рибу і поодинці, і парами , w , звичайно , в зграях серед своїх побратимів. Соответственно и стрелять лещей при ходилось в любое вре мя года в самых различных ситуациях.

Аналізуючи багаторічний досвід колег і свій власний , я все ж не ризикну давати однозначні відповіді на питання , коли лящі збираються в зграї , а коли - ні і чому? Поэтому просто добросовестно опишу ряд охотничьих эпизодов, выскажу предположения, а уж выводы предоставлю делать самим читателям.

На леща: летом и зимой


Підмосковне озеро Сенеж - улюблене місце полювання москвичів. Вода там , як правило , дуже прозора , глибини невеликі , та й риба все ще є. Ось тільки у зв'язку з заиливанием озера судак практично вивівся , зате пішла в гору популяція лина . Ляща теж стало набагато менше , але, гадаю , на це вже більше вплинули незліченні мережі , які тепер стоять і вдень , і вночі , і браконьєри навіть не намагаються їх ховати . Вирушаючи на Сенеж , ми завжди беремо полуморскіе або навіть морські рушниці. Зграї лящів з'являються впівводи і , не наближаючись до вас , швиденько несуться геть . Тому тільки потужні і довгі рушниці можуть дістати таку рибу . У той же час, коли пірнаєш на дно і оглядаєш підстави густих заростей водної рослинності , зустрічаєш і окремо розташованих великих лящів . Таку рибу взяти не складає труднощів , бо вона нерухома і на наближення мисливця майже не реагує. Це особливо дивно , так як всі ми знаємо , наскільки швидкий і полохливий гуляє лящ . Будь то великий , чорний екземпляр , або бронзово -золотий красень , або ще срібний подлещик - всі вони через дрібну луски в темній густій І тільки за характерною формою тіла його не сплутаєш з язем , щукою або линем . Знайомі мисливці зустрічали таких лящів в не зовсім звичайних позах , наприклад , головою вниз. Що примітно: відпочиваючі в густій Можливо , це означає , що зграя , влаштовуючись на відпочинок , розпадається. Якщо це так , то стає зрозумілою поява у водоймі одиночних лящів : очевидно , це ті риби , які з трави вийшли , але ще не збилися в зграю. Либо, наоборот: одиночно плавающая рыбина - это та, которая, в отличие от подруг по стае, по какой-то причине решила пропустить послеобеденный "мертвый час".

Зграї потрібен простір . Тому ми зустрічаємо лящів , що переміщаються поблизу поверхні , на відкритих просторах. Рухатися зграя може як за течією , так і проти нього. Тільки одного разу на Клязьмі я спостерігав зграю лящів в траві. Було це взимку , трава хоча і доходила до поверхні , але була досить рідкісною , і риби знаходилися в метрі від поверхні і від дна. Естественно, пока я не появился...

Багато ляща ми видобуваємо в річці Осетер . Проплававши майже дві години , початківець мисливець Олег поскаржився мені , що в річці , куди його привезли , зовсім немає риби. " Як немає , а це що" , - я продемонстрував йому свій кукан , на якому висіло чотири пристойних ляща. Мій юний товариш тільки ахнув і задав короткий , але ємний питання: "Де ? ! " Я пояснив йому , що , незважаючи на відмінну видимість під водою , обов'язково треба пірнати і уважно вдивлятися в найтемніші , тісні придонні ділянки . Там і зустрічаються поодинокі лящі . Інший раз в той же самий час , коли я описаним вище способом шукав і знаходив лящів , мій більш досвідчений товариш двічі зустрічався з їхніми зграями , що розгулюють впівводи серед негустий трави , з чого можна припустити , що у цієї риби немає певного часу для відпочинку і певного часу для прогулянок і годівлі. Розумію , що це суперечить загальноприйнятій серед традиційних рибалок думку , але , принаймні , в цій річці і в даний час року це було так. Вночі лящі ведуть себе теж неоднаково. Наприклад , підводні мисливці не одного разу знаходили одиночних великих рибин в напівлежачому або навіть лежачому положенні. Такі нерухомі лящі на " подушці " з спірогира спочатку сприймалися мисливцями як мертві . Але варто було такого " мерця" зачепити , як той , наче відпущена пружина , перелітав геть. Так само як і вдень , вночі поодинокі лящі частіше розташовуються у дна , перебуваючи в стані дрімоти , а стайня - у верхніх шарах водойм. Штучного світла , часом досить яскравого , лящі не бояться . Більше того , є мисливці , які стверджують , що світло приваблює зграю. Так було не раз , коли під час полювання в кар'єрах з темряви раптом з'являлася зграя лящів і не відвертала в сторону , а перетинала освітлений простір . При цьому кілограмові лящі дуже відчутно штовхали мисливців , немов сліпі (або тимчасово осліплі ?) . У малих річках лящ найчастіше залишається і на зиму. Не впевнений , що в зимовій річці йому достатньо їжі , годується він рідко , і , може бути , тому ми бачимо його тільки в зграях . Зграя подлещиков ніколи не змішується зі зграєю великих лящів , що пояснюється , очевидно , різними можливостями по швидкості і витривалості. Інша справа одиночний лящ : той може опинитися серед своїх молодших братів . Як правило , такий патріарх замикає зграю , але нерідко в хвості зграї подлещиков рухається і судак. Одного разу в річці Руза я бачив у такому суспільстві навіть двох щук. Відпочивати лещам від постійної " біганини " необхідно , але як і де це зробити в зимовій річці ? Трави майже не залишилося , а значить, і у дна досить відчутне перебіг. Помог это выяснить один случай.

Полював я на закруті Руза . Річка в цьому місці широка , щодо глибока , видимість в ній прекрасна , чому дуже сприяло вже зовсім весняне , яскраве сонечко . Тут ми часто зустрічали зграї лящів , але в цей день щось нічого не траплялося. Закрут ця має маленький , мілководна затончік зі стоячою водою , який зазвичай затягнуть льодом. Я заплив під цей лід і став вдивлятися , чекаючи , коли очі звикнуть до напівтемряви . Нарешті , побачив прямо перед собою чорні боки багатьох десятків лящів . Постріл - і один з них виявився на моєму четирехзубие , а інші прийшли в рух. Поки я займався підстріленим лещом , пересаджуючи його на кукан , і перезаряджав рушницю , повз мене пронеслися десятки таких же рибин. Подальша полювання вже проходила на відкритому просторі , і , пам'ятається , мені вдалося добути ще всього двох лящів . Дтя себе ж я зробив висновок : взимку ці риби можуть відстоюватися на мілководді під льодом. Минулої зими полювали ми поблизу Липецька, на річці Матира . Перша година полювання трьом досвідченим мисливцям не приніс жодної рибки. Здавалося , річка була порожня: ні в каменях на дні , ні в корчах , ні в залишках водної рослинності ми не виявили нічого , гідного пострілу. І майже випадково я помітив великої подлещика , який пропливав мимо в метрі від поверхні і в парі метрів від мене . Я вистрілив , але промазав і вирішив відтепер побільше дивитися не вниз , як ми звикли завжди робити , а по горизонталі. Виплив на значну глибину , де вже дна не було видно , і , абсолютно не пірнаючи , почав тихенько баражувати туди-сюди по поверхні. Вже через хвилину переді мною виявився одиночний лящ , що став моєю першою здобиччю. Через годину на моєму кукані висіло з десяток цілком пристойних для зими рибин. На мене напливали не лише поодинокі , але і по дві , три рибини одночасно. Зграєю це не назвеш. Вели себе вони спокійно , тому в якийсь момент я подумав , що стріляю в хворих , заражених гельмінтами риб. На щастя , згодом це не підтвердилося. Таке спокійна поведінка риби, що перебуває в русі на відкритій воді , я можу пояснити саме тим , що вона не в зграї . Отсюда следует, что стайные лещи более пугливы, более нервны и подвержены панике, аналогично тому, как сами мы ощущаем себя в толпе.
Виталий Виноградов
За матеріалами журналу " Рибальте з нами"

Советуем также посмотреть :

 • Нічна ловля ляща
 • Ловля ляща після нересту
 • ЛЕЩ
 • Літні підгодовування для ляща
 • Новий погляд на старі істини
 • ловля щуки
 • язь
 • Лещатники - це звучить гордо!
 • Вся справа в суміші
 • Ловимо великого судака
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1315]   Автор, Admin\\ 3-03-2014, 20:12 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » За «белым» хищником с вращающимися блеснами
  Ловля этак именуемых «белых» хищников (язя, голавля и жереха) - очень многообещающее нап ...

  » Прогулка по озерам Ловля карпа
  [hide][/hide]Одна из серий ''Прогулка по озерам '' канала Дискавери. Рыболовы Matt Hauyes и Paul Gro ...

  » Правильное питание после родов
  Здоровое кормление молодой матери в 1-ые 6 месяцев опосля родов имеет возможность приучить к верном ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Что будет - если вообще не спать?
  Что же ощущает человек, какой не спит некоторое количество дней подряд? Отозваться на сей  диле ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке