Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ловля ляща в темний час доби


Разное, полезное, интересное ~ Ловля ляща в темний час доби

Ловля леща в тёмное время суток

Нічні рибалки зазвичай шукають укриття в наметі. Якщо ви володієте всім необхідним спорядженням , від комфортної лову можна отримати масу задоволення. Однак при неправильно вибраному місці за ніч немудро не побачити жодної покльовки . Одна справа , якщо ви грамотно підгодували і частинки корму далеко розносить донне протягом , інша - коли корм лежить на дні нерухомо , адже взимку ароматичні добавки , здатні залучити рибу з дальньої відстані , не завжди працюють. Ви можете правильно вибрати бровку на зовсім недавно дуже уловисту місці , але клювань немає. Таке часто трапляється на Рузском та інших водосховищах . Тоді рибалка , вийшовши з намету і розминаючи затерплі кінцівки , здивовано розводить руками: « Куди поділася риба? » Подив це зрозуміло , адже , знаючи регулярні нічні виходи ляща в певні місця на годівлю , рибалка сподівається на його сталість , але ... в поведінці риби трапляється всяке. На то може бути декілька причин . Лещовая стая меняет место кормежки, когда:
- наблюдается чрезвычайная закормленность участка ловли, а соответственно закисленность и загнивание корма;
- свежая прикормка составлена так, что она не привлекает, а отпугивает рыбу;
- место стало очень людным и соответственно шумным; из-за изменения атмосферных явлений рыба временно перестала питаться или - стоит в более высоких слоях воды;
- кормовая база (например, плантации дрейсены) подистощилась, и лещовая стая отправилась на поиски новых мест (в этом случае, если таковой не будет найдено, стая может через какое-то время вернуться обратно);
- на глубине появилась щука (известно, что лещ любит соседство судака, но зубастую он не переносит);
- поменялся режим водоема (усилилось течение, уменьшилась глубина и т. д., что нередко случается на зарегулированных реках и водохранилищах).

При таких ситуаціях необхідно шукати нове місце , а для більшої ймовірності попадання на зграю краще намітити відразу кілька точок лову . Звичайно , цим треба займатися завидна. Якщо на випробуваних днем предруслових ділянках попадається хороший подлещик , є ймовірність того , що сюди підійде і лящ . Тогда базовое место выбирается на равном удалении от перспективных участков и устанавливается на нем палатка. Інші лунки для періодичних нічних вилазок робляться на відстані від 10 до 100 м від намету. Обычно намечаются 3—4 такие дополнительные точки. Перспективні глибини для лову ляща і подлещика на водосховищах - від 6 до 12 м , в відлиги лящ і подлещик нерідко виходить на годування з русла на столи з глибиною всього 3,5-5 м. Ці місця повинні відрізнятися подзьобаним рельєфом дна з невеликими муловими відкладеннями , де може скупчуватися природний корм. Также, хорошо, если на дне есть небольшие коряжины,— в таком месте попутно с лещом и подлещиком ночью может попадаться крупная плотва.

Найкраще вибирати базове місце там , де на невеликій відстані знаходиться кілька різнорівневих ділянок . Такие места иногда встречаются вблизи затопленного русла или по краям глубокой ямы (рис. 1).

Ловля леща в тёмное время суток
Рис . 1 . Вибір базового місця поблизу різнорівневих ділянок : а - підводний височина з глибиною 4-4,5 м; б - яма з глибиною 8-10 м , в - "стіл" - глибина 5-5,5 м; г - полив - глибина 5 ,5-6,5 м; *** - базовое место; ** - дополнительные лунки на точках ловли.


Справа в тому , що зі зміною атмосферного тиску лящ ( подлещик ) починає відчувати себе дискомфортно , і тоді він піднімається вище , щоб вирівняти у себе внутрішній тиск . Это связано с физиологическими особенностями воздушнога, пузыря. У таких випадках ми іноді виявляємо Лещової зграю під час опускання насадки , тому що , адаптувавшись до нових умов , він знову починає реагувати на корм. Однак далеких переміщень із зміною погодних умов лящ не робить і , якщо поруч з місцем його стоянки знаходиться полив або стіл з відповідним рівнем , лящ може зміститися на нього. Одного разу на Селігері був цікавий випадок , коли на відомій Лещової ямі з глибиною 7-9 м клювання відсутній протягом усього дня , і тільки коли стало смеркати , мій приятель раптом почав витягати одного за іншим лящів на краю ями , де глибина була всього 5 м . Коли клювання припинився , ми стали знову шукати зграю на таких же глибинах і знову натрапили на неї. Лещ гулял по кругу ямы, не отходя далеко от ее края, но и не опускаясь на глубину.

Так же реагирует на изменение давления и крупная плотва, которую не раз ловили в темное время суток в некотором удалении от дна или на не характерных для нее мелководных участках вблизи глубин. Так було минулого року на Упе (Тульська область) , коли рибалка цілий день безрезультатно просидів на відомій руслової ямі , де завжди ловив хорошу плотву і ляща , і тільки в сутінках вирішив порибалити на глибині всього 1,5 м поблизу берега. Ось тоді-то і стали попадатися важкі Краснопьоров красуні. Причем поклевки были достаточно уверенные: подъем кивка на спуске насадки — и леска в струну.

Вночі хороші місця для лову ляща та іншої білої риби , такий як синець, белоглазка , густера , можуть перебувати на високих руслових свалах . Здесь рыба, в зависимости от ее самочувствия, легко передвигается вверх-вниз по склону, продолжая отыскивать корм.

Не слід свердлити більше трьох лунок на базовому місці і по дві на інших ділянках лову . Більша кількість вудок ускладнить риболовлю. За темряві можна ловити як на поплавочние , так і на кивковой снасті , і кількість їх все одно потрібно велику , враховуючи те , що вудки постійно знаходяться на « точках» з наживленими гачками. Останні лише піднімають вище рівня дна на той час , коли рибалка відходить від снастей , щоб риба не потягла їх або склювала насадку. Данная методика очень удобна, поскольку вернувшемуся через какое-то время рыболову остается только сдвинуть удильники к лункам.

При нічному лові все лунки грунтовно прикормлюють один раз з вечора , як тільки ви прийшли на водойму. Велику годівницю опускають в середню лунку і розкривають у самого дна. Если ночью в процессе ловли потребуется возобновить прикормку, то кормушку раскрывают в 1—1,5 м от грунта.

Там , де протягом майже повністю відсутня , а глибини відносно невеликі , хороший результат дає підгодовування зверху , коли частки корму вільно падають вниз. Але перед цим обов'язково хоча б одну годівницю потрібно розкрити у самого дна , У цьому зв'язку пригадується одна давня зимова риболовля на Байкалі. Ми ловили сига на глибині 15-20 м (а це за мірками даного озера мілководді ) . Опустивши один раз годівницю з мормиша в трьох різних місцях , потім періодично кидали його жменями зверху. Рачки , зважаючи на свою тяжкості , швидко йшли на дно , не вельми відхиляючись убік. Незабаром в одному місці вдалося підманити сига , тоді ми в цьому місці встановили велику палатку на двох і , утримуючи рибу порціями мормиша , успішно ловили її всю ніч з дна . Причем в верхние слои сиг не поднимался, вероятно, сказывалась разница температуры разных слоев воды — на глубине, где вода была- теплее, рыба чувствовала себя более комфортно.

При нічному лові білої риби в середній смузі Росії як підгодовування зазвичай застосовують або чистий дрібний мотиль , або мотиль , змішаний з донним сміттям або з рибальської рослинної сумішшю , яка купується в рибальському магазині . Там , де відомі підгодовування працюють погано , а це трапляється на людних водоймах , іноді хороший результат може дати підгодовування з опариша в суміші з панірувальними сухарями , макухою та іншими рослинними інгредієнтами. Привчати рибу до цієї підгодовуванню слід почати завидна. У цьому випадку і ловити потрібно на підфарбованого харчовим барвником опариша . Цвет — розовый, красный, желтый, зеленый, коричневый.

Для лову ляща і подлещика оснастку поплавковою вудки роблять таку , щоб гачок з насадкою лежав на дні. Расстояние от крючка до грузила должно быть 3—5 см. Нередко вместо грузила рыболовы привязывают мормышку, крючок которой так же наживляют насадкой (рис. 2).

Ловля леща в тёмное время суток
Рис . 2 . На лещовой поплавочной удочке вместо грузила можно привязать мормышку.


Дуже ретельно слід ставитися огрузке - поплавок повинен спливати , як тільки лящ візьме насадку в рот. При нічному лові клювання ляща часто відрізняється тим , що поплавець не спливає , а його притоплюється або веде вбік . Якщо попутно з лещом стала попадатися плотва , слід підняти насадку на 5-7 см над дном , тоді клювання будуть частіше. В таком случае либо уменьшается грузило, либо используют оснастку со сменным поводком, на котором и устанавливается грузило — дробинка нужной массы (рис. 3).

Ловля леща в тёмное время суток
Рис . З. Для перехода па плотвиную оснастку используют взаимозаменяемые поводки с грузилом-дробинкой нужной массы.


Іноді при огрузке використовують дві -три дробинки - це дозволить при знятті однієї або двох з них спливти поплавцю і триматися насадці у зваженому стані. Також можна ставити огрузку у вигляді свинцевої дробинки вище маленької блешні. При удалении дополнительного грузила поплавок всплывет (рис. 4).

Ловля леща в тёмное время суток
Рис . 4 . Чтобы поплавок всплыл следует удалить грузило.


Звичайно , ловля з поверхневим поплавком можлива тоді , коли ви знаходитесь в наметі , де тепло і в лунках не утворюється скориночка льоду . На інших точках поплавок повинен завжди перебувати під водою. Здесь, чтобы заменить лещовую снасть на плотвиную, лучше использовать удочку с карабинчиком На леске, который позволяет перейти на оснастку, когда крючок на коротком поводочке прикреплен выше фузила (рис. 5).

Ловля леща в тёмное время суток
Рис . 5 . Маленький карабин на леске позволяет легко заменить оснастку: а - оснастка для леща; б - оснастка для плотвы.


До речі і для ельца характерно краще брати насадку ту , яка знаходиться на деякому віддаленні від дна. Єлець також нерідко попадається при нічному лові . Для его ловли лучше выбирать участки с умеренным или тихим течением и глубинами 4—6 м. Это могут быть поливы вблизи русловых углублений и ям.

Поплавок вудки , призначеної для лову в сутінках або вночі , повинен бути покритий зверху люмінесцентною фарбою . Если в качестве сигнализатора поклевки используется кивок, то поклевка становится хорошо заметной, когда по всей длине пластины кивка нанесена фосфоресцирующая «зебра».

Намет , призначена для нічного лову , повинна добре тримати тепло , бути просторою , стійкої у вітряну погоду і виготовлена У ній необхідно мати достатньо місця , щоб на поліуретановому килимку розкласти зимовий спальник і відпочити в період бесклевья . Всередині на стійках намети кріпляться спеціальні гачки , щоб була можливість підвісити ліхтар , багорик та інші необхідні речі . Следует оставить место для газовой горелки, на которой можно разогреть пищу.
Багато рибалок по-старому використовують для освітлення звичайні побутові свічки , які встановлюють у відрізані нижні частини пластикових пляшок! Їх розміщують в льодових поглибленнях попереду лунок. Однак у цьому випадку потрібно бути дуже обережним , щоб волосінь не потрапила на полум'я . Я ж як освітлювального приладу для нічного лову використовую компактний переносний газовий ліхтар типу «летюча миша» - їх зараз у продажу велика різноманітність . Пальник його закрита склом , і він зручний як під час лову в наметі , так і при вилазках на точки . В качестве дополнительного направленного освещения неплохо иметь наголовный фонарик, типа шахтерского.

Методика лову з використанням додаткових точок полягає в наступному. Зная примерное время выхода леща на кормежку, а это происходит обычно в интервале с 23 до 1 часа, с 3 до 5 часов и с 7 до 9 часов, рассчитывается время так, чтобы была возможность половить в каждый период на каждой точке. Нередко бывает так, что активность леща проявляется всего Несколько минут, поэтому иногда можно последовательно переходить от одних снастей К другим с интервалом, в 15 мин., а в другой раз время пребывания на каждой «точке» можно увеличивать до получаса. Якщо зграя підійшла , залишатися на місці , поки не затихне клювання . При млявому клюванні або клюванні дрібного підлящика іноді залишати точку і переходити до інших лунках в надії на велику рибу . Для пожвавлення клювання слід періодично пошевелівать насадку або змушувати мормишку соватися у дна .

Советуем также посмотреть :

 • Лящ вночі на водосховищі
 • Як ловити ляща ?
 • Особливості лову ляща на водосховищах
 • Лящ у водосховищах
 • Риболовля в лютому
 • Літні підгодовування для ляща
 • Новий погляд на старі істини
 • Місця для лову ляща взимку
 • Як спіймати лина ?
 • Пічкур
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1542]   Автор, Admin\\ 19-05-2014, 14:45 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » За «белым» хищником с вращающимися блеснами
  Ловля этак именуемых «белых» хищников (язя, голавля и жереха) - очень многообещающее нап ...

  » Прогулка по озерам Ловля карпа
  [hide][/hide]Одна из серий ''Прогулка по озерам '' канала Дискавери. Рыболовы Matt Hauyes и Paul Gro ...

  » Правильное питание после родов
  Здоровое кормление молодой матери в 1-ые 6 месяцев опосля родов имеет возможность приучить к верном ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Что будет - если вообще не спать?
  Что же ощущает человек, какой не спит некоторое количество дней подряд? Отозваться на сей  диле ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке