Биан биохимический анализатор биохимические анализаторы.

Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ловля ляща на водосховищі


Разное, полезное, интересное ~ Ловля ляща на водосховищі

Ловля леща на водохранилище

У серпні , особливо ближче до кінця місяця , коли прибережної рослинності стає менше , починаються нічні похолодання і навіть ручейник поступово опускається в більш глибокі місця , вельми продуктивною буває полювання за лещом на глибині. Перспективні великі , глибокі водосховища , в яких лящ в цей час збирається у великі зграї , рідше відвідує відносно дрібні ділянки і поливи навіть у нічний час . Найбільш перспективними для лову стають глибокі ями і виходи з них . Но прежде чем говорить об особенностях такой рыбалки, стоит разделить подобные водоемы на водохранилища, где течения почти нет, и на водохранилища на больших реках, где течение может быть весьма сильным.

Водохранилища со стоячей водой

Тут ловля більш важка , оскільки виявлену стоянку ляща легко втратити через міграцій риби. Вельми непросто буває технічно пристосуватися до умов лову оскільки вітер і хвилювання рідко допомагають рибалці , а течії немає. Лящ у великих водосховищах зараз , як правило , ситий , а значить обережний , вибагливий і полохливий . Клювання стає мінливим, виникає періодично , а його час сильно залежить від погоди. Вибір місць лову не надто відрізняється від червня або липня, з тією лише різницею , що дрібні місця « працюють» все гірше . З берега глибоке місце до передзимового скидання води рідко вдається дістати навіть за допомогою матчевої або фідерної снасті , а якщо і вдається , то нерідко погодні умови не дають можливості ефективно скористатися нею. Доводиться переходити на ловлю з човна . Вона досить клопітна і технічно складніша , ніж виглядає на перший погляд , хоча може бути успішною , Мало знати або знайти перспективне місце , щоразу доводиться пристосовуватися до напрямку і силі вітру й хвилям . Для початку потрібно зрозуміти , де варто очікувати клювань ляща. Це може бути глибока частина ями , або вихід з неї , точніше верхній пологий схил , або , навпаки , нижня брівка . Чим більш виражена яма і крутіше її схили , тим імовірніше , що риба буде клювати саме на брівці. У той же час можливість клювання на брівці зараз невелика, оскільки тут відносно мало корму. Більше перспективні , на мій погляд , пологі майданчика безпосередньо у бровок . Якщо глибина на верхній частині бровки становить 5-8 м , то це явно перспективне місце ( проте вибір залежить і від конкретної водойми , і від прозорості води). Якщо глибина на майданчику верхній частині бровки недостатня , то варто пошукати рибу у низу бровки . Знайти її допомагає ехолот , але робити це з його допомогою має сенс у ті ж години , коли планується ловля . Після визначення місця ( краще підібрати два- три місця) можна вибрати дві тактики лову . Перша полягає в тому , що за допомогою двох важких якорів човен ставлять врастяжку , щоб було зручно ловити з двох точок : в одну точку снасть закидують з корми , в іншу - з носа ( або одна точка доступна з одного борту човна , а інша - з протилежної ) . Щоб поставити човен точно в обраному за допомогою ехолота або глибиноміра місці, потрібно відзначити його , встановивши невеликої буй . Потім відплисти від нього на дистанцію , рівну глибині , і опустити перший якір. Точно так само слід встановити другий якір , після чого , нацьковуючи і підтягуючи мотузки , поставити човен у буя врастяжку . Чем тяжелее якоря, тем надежнее стоит лодка, и не будет периодически «теряться» точка прикормки.

Важлива орієнтація і розташування човна по відношенню до контуру ями. Це залежить і від напрямку вітру , і від місця клювання , і від обраної для лову снасті. Можна поставити човен так , щоб один якір лежав на дрібному місці , за верхом бровки , а інший перебував в ямі. У цьому випадку човен буде знаходитися над бровкою або пологим зваленням , тоді ефективніше використовувати довгі махові , болонські , а в деяких випадках і бортові вудилища. Відразу обмовлюся , що бортові короткі вудки рідко приносять успіх , оскільки лящ остерігається підходити до човна , навіть якщо глибина велика . Поэтому под лодкой будет клевать подлещик или плотва, а лещ останется стоять буквально в 5-7 м от судна.

Дуже вигідно , але технічно істотно більш складно поставити човен над ямою так , щоб вона була орієнтована строго паралельно брівці , причому на дистанції лову довгим маховим вудлищем . При таком расположении лодки и удобнее ловить, и рыба не пугается.

Інша (раніше широко використовувана ) тактика лову ляща на найглибших місцях водосховищ полягає в тому , що рибалка розставляє на водоймі кілька невеликих годівниць з буйками . У годівниці найчастіше поміщають розсипчасту пшоняну кашу. Під час лову рибалка підпливає до чергового буйки , чіпляє за нього легку одномісний надувний човен або просто тримається за нього рукою. В іншій руці у рибалки вудка з блешнею і сторожком . Приманкою служить одиночний черв'як або пучок черв'яків. Снасть призначена виключно для лову крупного ляща. Довго біля буйка затримуватися не має сенсу , оскільки якщо приманка потрапила під ніс лящеві , то він зазвичай клює . Після піймання однієї-двох риб інші лякаються , і потрібно міняти місце лову , тобто плисти до іншого буйки . Сейчас подобную тактику ловли встретишь редко, да и то в местах, где мало рыболовов и можно быть уверенным, что кормушки никто не потревожит.

Ловля на водохранилищах с течением

Загалом на протязі ловити ляща з човна набагато простіше й ефективніше , перше, легше виявити робочу глибину , оскільки вдень лящ дотримується ям , а вночі переміщається на верхні або нижні виходи з них. Наприклад , на Середній Волзі літніми ночами лящ активно ловиться з глибин 5-7 м , але краще вибирати глибини побільше. На протязі майже завжди використовують моторний човен , яку ставлять врастяжку на якоря поперек течії. При глибині 12-16 м довжина мотузки якоря повинна бути не менше 25 м. Човен на малому газу розгортають поперек течії , кидають перший якір і мотузку ; після того як човен пройшов 15 м , вимикають двигун , кидають другий якір , а потім , підтягуючи і стравливая веревки, устанавливают лодку над точкой ловли.

Якщо глибина лову не перевищує приблизно 8 м , використовується класична проводка з отпуком волосіні від човна . Для успішного лову потрібно знайти «стіл» , або верх бровки або русла. Після того як човен заякорена , у воду опускають прикормку або у вигляді куль , або у важкій годівниці. Годівниця звичайно розрахована на 5-6 кг прикормки. Під час лову з великих глибин (до 12 м) ковзна оснастка буває ефективною лише на рівному і досить слабкій течії . У місцях з великими глибинами і сильною течією дуже поширені бортові вудки. Існують два варіанти таких вудок . Один являє собою довгий , зимовий удильник для лову на блешню в схил . Він може бути оснащений котушкою або мотовилом , на яке намотують досить товсту волосінь , діаметром 0,3 мм. На кінці волосіні прив'язаний гачок або блешня , оснащена потужним гачком. Вище гачка розташовується грузило. Мормишку намагаються підібрати такого розміру , щоб додаткового грузила не було потрібно. На кінці удильника монтують довгий сторожок з дроту або металевої пластини. За допомогою такої снасті добре ловити в ранню тиху погоду , на рівному перебігу , коли по річці ще не ходять судна і катери . При хвилюванні потрібно використовувати довгі сторожки з плоскої металевої пружини , сильно згинаються під дією течії. Доведеться збільшити відстань між гачком і грузилом до 1,5-2 м , а на волосіні поставити невеликий ( 0,5 г) підпасок на відстані приблизно 30-40 см вище гачка. Прикормку следует помещать в кормушку, В последнее время вместо удильника с металлическим сторожком успешно используется другой вариант - короткое удилище с мягкой вершинкой, Сменные вершинки разной жесткости позволяют подстроить снасть под течение и глубину.

У тому випадку , якщо і глибина лову велика, і протягом досить сильне , краще використовувати снасть , в якій годівниця суміщена з грузилом . Практика показывает, что чем ближе приманка находится к прикормке, тем активнее клев.

Існують два найпоширеніші варіанти оснащення. Класична оснастка складається з товстої ( 0,35-0,50 мм) волосіні , на кінці якої прив'язані два коротких ( 10-15 см) повідка. Грузило являє собою «вісімку» з товстого металу. Внутрішній діаметр маленького кільця «вісімки » може бути 1-3 мм , а діаметр великого кільця кілька сантиметрів. У окружності великого кільця є кутова проріз , як на відчепі , в яку вводять товсту (1-1,5 мм) волосінь або шнур із закріпленою на кінці годівницею . На леске с поводками крепят стопор на расстоянии приблизительно 30-50 см от крючков.

Спочатку на дно опускають на мотузці годівницю, наповнену підгодовуванням . Потім мотузку від годівниці заводять у велике кільце і «вісімку» опускають до годівниці. Таке оснащення отримала назву « Кольцовка ». До недоліків подібної оснащення я відношу , по-перше , те, що велика риба побоюється годівниць великих розмірів , може бути , через те , що вони сильно « свистять » на потужному плині. Во-вторых, когда течение во время рыбалки меняется, что свойственно для всех зарегулированных плотинами водоемов, при слабом течении происходит частое захлестывание лески с крючками за веревку, к которой привязана кормушка, а иногда лещ заводит второй поводок за веревку или цепляет им кормушку.

Більш функціональна інша донна оснастка для ловлі з човна на сильному і середній течії з великої глибини , так звана « пружина ». Жорстке вудилище спінінга довжиною 1,5 м оснащено інерційною котушкою великого діаметру , на яку намотано 50 м волосіні діаметром 0,5 мм. Витягувати важку снасть з великої глибини швидше руками , а товста волосінь не плутається і не ріже руки. На кінці волосіні прив'язані два коротких повідця . Вище них , на відстані 10 см , змонтований стопор з вертлюжка , вище якого знаходиться сама пружина , що представляє собою звиту сталистий дріт діаметром 11,5 мм. Діаметр витків - 3,55 см , а довжина пружини - до 15 см. Обидва торця пружини залиті свинцем , крізь який по осі пропущена мідна трубка з внутрішнім діаметром 23 мм , В одному торці трубка забита « наглухо » у свинцеву заливку , а в іншому - ні. Це потрібно для того , щоб набита підгодовуванням годівниця перебувала в розтягнутому стані , У міру вимивання прикормки плином пружина поступово стискається і видавлює підгодовування . Маса пружини без підгодовування досягає 250 м. Підгодовуванням служить пшоняна , перлова або гречана каша , а приманкою - черв'як або гроно опаришів . Таке оснащення плутається вкрай рідко , приманка завжди знаходиться на близькій відстані від годівниці і точно в струмені прикормки. На сильній течії клювання навіть дрібної риби проявляється стуком вудилища про борт човна , тому сигналізатор клювання звичайно не потрібно. Не варто оснащувати одночасно більше двох вудилищ - при клюванні упоратися з трьома снастями просто не встигаєш . Пояснюється це тим , що лов на « пружину » доцільна з глибини від 8 м і більше. Пока опустишь снасть, пока вытащишь, времени уходит достаточно много.
Чем холоднее становится вода, тем чаще леща можно обнаружить не на выходе из ямы, а у низа бровки, то есть к октябрю рабочие глубины, напри мер на Волге, увеличиваются от 8-12 до 16-18 м.

У тому випадку , якщо і глибина лову велика, і протягом досить сильне , краще використовувати снасть , в якій годівниця суміщена з грузилом .
Андрей Суслин
« Рибальте з нами»

Советуем также посмотреть :

 • Ловимо ляща влітку
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • Особливості осінньої ловлі ляща на течії
 • За лещом на річку в передосінній період
 • Годівниця для лову ляща
 • Ловля ляща на мормишку навесні
 • Оснащення донок
 • Особливості підгодовування ляща
 • Як ловити ляща ?
 • Про Лещової ловлю потроху
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1864]   Автор, Admin\\ 24-04-2014, 21:28 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » За «белым» хищником с вращающимися блеснами
  Ловля этак именуемых «белых» хищников (язя, голавля и жереха) - очень многообещающее нап ...

  » Прогулка по озерам Ловля карпа
  [hide][/hide]Одна из серий ''Прогулка по озерам '' канала Дискавери. Рыболовы Matt Hauyes и Paul Gro ...

  » Правильное питание после родов
  Здоровое кормление молодой матери в 1-ые 6 месяцев опосля родов имеет возможность приучить к верном ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Монтаж распаечных коробок, подрозетников
  При строительстве или ремонте помещений, часто возникает необходимость провести монтаж распаечных к ...

  » Мощный и маневренный погрузчик для маленьких территорий
  Один из самых необходимых в строительстве, личном подсобном хозяйстве, магазинах и супермаркетах авт ...

  » Секреты успешной продажи
  В мире практически не существует людей, не занимающихся торговлей. Утверждение многих, что они никог ...

  » Способы охоты на кабана
  Дикий кабан или вепрь – интересный объект для охоты. Интересный, потому что это животное умное ...

  » Что будет - если вообще не спать?
  Что же ощущает человек, какой не спит некоторое количество дней подряд? Отозваться на сей  диле ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке