Загрузка...


Мешкає сом в річках басейнів Чорного , Балтійського , Каспійського та Азовського морів , а також у басейнах Онезького і Ладозького озер.
На Амурі водиться особливий вид сома - сом Солдатова . Він трохи дрібніше звичайного (до 4 метрів). Життя і повадки його мало вивчені. Так само тут водиться і амурський вид сома. Довжина його становить лише менше метра , і вага становить не більше 3,5 кілограмів. Бока його мають чорне забарвлення . Мешкає біля берегів озер і в протоках. Вид сома досить страшний.

Ловим сома


У нього конусоподібна форма тіла , голе тіло не має луски , вкрите густим слизом голова сплющена . , Величезних розмірів і брудного кольору . Широченний рот і м'ясисті губи. Дрібні голчасті зуби загнуті всередину. Їх налічуються тисячі. Верхня щелепа коротше нижньої.
Вуса довгі і доходять до плавників розташованих на грудях.
Тіло у сома темно- оливкова , з сірим відтінком. Черево світло- оливкового або світло- сірого кольору. Плавці у сома темні, у черевних і грудних жовта смуга посередині . Молоді соми відрізняються більш яскравим забарвленням , старі - темніше.
Звичайний сом зустрічається в ставках і озерах , але воліє річки . Любит захламленные и закоряженные ямы, углубления между затонувшими деревьями, камнями. У таких місцях сом може жити кілька років , покидаючи ці місця лише для полювання в нічний час або ж виходячи на нерест.
Сом полює зазвичай з вечора і аж до світанку. Він поїдає вугрів , коропів , линів і тд. Не гребує сом і жабами , і навіть нападає на водоплавних птахів.
Сом зустрічається і в денний час , якщо погода похмура . У таку погоду він виходить на мілководді. Тут іноді він ловиться на блешню . У різних водоймах сом веде різну життя . Виходячи із заціпеніння навесні , він іде з зимових стоянок і йде нереститися. Після нересту йде в місця літніх стоянок . Восени знову залягає в ями. Нерест сома в південних річках проходить у травні -червні (температура води не нижче + 20 градусів) , в північних же , з середини червня, під час цвітіння горобини. Для викидання ікри соми роблять ямки на глибині.
У післянерестовий період сом активно годується , після жор спадає, а коли температура води знижується , припиняється взагалі.
Поймать эту рыбу можно на выползка, живца, на мясо ракушек, рака и т.д. застосувавши потужні снасті з котушкою і довгою волосінню.
Оптимальний час для лову сома - вечірні сутінки . У цей час він здійснює подорожі в пошуках їжі.
Великий представник цього виду - витривалий і наполегливий противник , іноді на боротьбу з ним йде кілька годин.
Ловля сома з човна мабуть сама цікава . Для цього використовується короткий і потужний спінінг , оснащений котушкою із збільшеною кількістю намотування . Рукоятка зазвичай обклеюється пробкою , для того , щоб при сильних ривках риби можна було його викинути у воду , а потім підібрати . Це трапляється в тих випадках , коли волосінь товста і на обличчя її нестача.
Товщина волосіні підбирається залежно від розмірів передбачуваного сома. Використовувати надмірно товсту волосінь недоцільно. Груба снасть насторожує сома , кількість клювань стає менше, та й клювання не такі активні .
Величина гачка цілком залежить від розміру насадки. При використанні живця до 300 грамів , застосовують трійники № 10 - 12. у разі насаджування жаби , краще поставити одинарний №
Клює сом не різко , ніби хто то просто грає з насадкою. Потім йде натяжка волосіні і плавно рухається в сторону. Крупний сом при клюванні може потягти в воду і вудилище . Підсікають сома через деякий час після такої клювання.
Іноді сом сам підсікається , і навіть у цьому випадку потрібна підсікання . Необхідно переконатися , що сом сидить на гачку міцно .

Советуем также посмотреть :

 • Сом - найбільший річковий хижак
 • Ловля сома .
 • Сазан (короп , короп , короп ) живе в прісних і солонуватих водах басейнів ...
 • минь
 • Як спіймати язя ?
 • Риби наших водойм. Окунь .
 • сом
 • Спінінг для сома
 • Ловля коропа і сома
 • Як спіймати лина ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2617]   Автор, Admin\\ 13-01-2014, 11:19 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Пластикові пробки : поробки для дітей
  з не потрібних пробок від пластикових пляшок можна виготовити оригінальні пластикові пробки поробки ...

  » Как ловить леща осенью.
  В данной статейке  речь пойдет о  интересной ловле леща осенью. Лещ по собственной сущност ...

  » Як убезпечити будинок від пожежі
  Не так давно бачив як горів будинок. Вночі, в штилевую погоду, полум'я піднімалося вище дерев! Стра ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке