Загрузка...

Блог о рыбалке » Вибір термобілизни для риболовлі


--- ~ Вибір термобілизни для риболовлі

Термобелье для рыбалки
Людина прагне створити для себе максимально комфортну температуру в будь-яку погоду: і в спеку, і в холод, і в дощ. Для рибалок це питання особливо актуальне і ускладнюється тим, що ми точно не знаємо, скільки часу ми будемо сидіти, скільки ходити, і наскільки довго триватиме наша риболовля, а погода має властивість змінюватися і часом зовсім непередбачувано. Щоб домогтися потрібних результатів, і максимально комфортно себе почувати на риболовлі, а від цього також залежить і результат, слід грамотно вибирати верхній одяг. Крім цього особливу увагу рекомендується приділяти вибору термобілизни, яке не дуже давно увійшло в наш побут, але встигло завоювати популярність серед любителів активно проводити час. Однак всі нововведення, і термобілизна для риболовлі не виняток, овіяні масою міфів, тому варто розглянути їх, щоб зробити вибір свідомо.

Основною метою термобілизни є відведення вологи від вашого тіла, циркуляція повітря і водонепроникність. Завдяки здатності термобілизни виводити вологу, а не накопичувати її, воно дарує комфорт протягом тривалого періоду інтенсивних фізичних навантажень.

Не є вірним твердження, що "для виробництва термобілизни використовуються виключно синтетичні тканини". Термобілизна виготовляють зі штучних матеріалів - поліестеру (лавсану) і поліпропілену і з натуральних - з вовни, бавовни, також багато виробників створюють фірмові тканини, в яких містяться натуральні і синтетичні волокна в різних поєднаннях. Склад термобілизни не відбивається на його властивості.

Також надуманим є те, що "саме тепле термобілизна пошито з дуже товстого матеріалу". Оскільки в товстих матеріалах нитки можуть слабо переплітатися, що, безумовно, збільшує обсяг тканини. Купуючи термобілизна для риболовлі потрібно враховувати питому масу тканини. Найтеплішою буде найбільш важка тканина.

Кажуть, що термобілизна повинні носити тільки спортсмени. Однак існують моделі термобілизни розраховані для занять спортом і для повсякденного життя. Хочеться відзначити, що термобілизна призначена для водного спорту може тривалий проміжок часу виводити вологу з шкіри і не допускати проникнення води із зовнішнього середовища. Тому воно виробляється з синтетичних тканин. Термобілизна для гірськолижників і сноубордистів шиється з тканини, до складу яких входять шерсть і бавовна. Така білизна здатна протягом багатьох годин виводити вологу. Щоб створити максимальний комфорт термобілизна для повсякденного життя виготовляють з бавовни і шерсті.

Термобелье для рыбалки


"Промоклі термобілизна сушиться тривалий період". Цьому висловлювань не варто вірити взагалі. Під час інтенсивного фізичного навантаження термобілизна може трохи промокнути, проте за 3 - 5 хвилин воно самостійно висохне. У тому то й суть використання термобілизни. Така властивість тканини дуже практично для рибалок і туристів, які під час походів не мають можливості просушувати одяг.

Невірної є рекомендація типу "щоб термобілизна НЕ здавлювала тіло, потрібно купувати моделі на пару розмірів більше". До складу тканин для пошиття термобілизни включаються еластичні волокна, які не допускають здавлювання. Також термобілизна для риболовлі, яка не облягає тіло, а висить на ньому, не зможе в потрібному ступені проявляти свої властивості.

В деякій мірі можна погодитися з цим висловлюванням "за термобілизною дуже просто доглядати", однак власнику термобілизни необхідно дотримуватися декількох простих правил:

- Не можна виварювати, гладити сушити близько від джерела тепла. Наприклад, термобілизна з поліпропілену нагріте до 60 градусів Цельсія повністю втрачає властивості;

- Уникати зіткнень тканини з розчинниками та іншими хімічними реактивами;

- Для термобілизни рекомендується ручне прання у воді 40 градусів Цельсія, або в крайніх випадках можна використовувати пральну машину вибравши режим «делікатного прання»;

- До ополіскувачу додавати антистатик і добре полоскати білизну;

- Не віджимати! Вода повинна самостійно стікати.