Загрузка...

Блог о рыбалке » Разное, полезное, интересное » Ловля риби в період льодоставу


Разное, полезное, интересное ~ Ловля риби в період льодоставу

Ловля рыбы в период ледостава  У сонячну погоду потрібно одягати захисні темні окуляри.

Для захисту від сильного і холодного вітру можна поставити намет, а в крайньому випадку влаштувати найпростіший заслін з лиж, шматків матерії, гілок і навіть зі снігу.

Для обігріву рук добре мати жаровую грілку, яку можна зробити з консервної банки ємністю близько одного літра (можна і більше), на дротових підставках. У дні банки пробийте часті отвори діаметром 4-5 мм, через які повинен надходити повітря для підтримки горіння палива. Всередині банки закладіть невелика кількість заздалегідь заготовленого деревного вугілля, що горить без полум'я, даючи достатню кількість тепла. Деревне вугілля можна замінити шашками сухого спирту.

Бережіть свої сили на зимовій ловлі! Втомлена людина мерзне швидше. Прямуючи до вподобаного Місцю, не поспішайте, йдіть розміреними кроками: підготовляючи лунку, не застосовуйте сил більше, ніж ви зможете, не втомлюючись.

Рибальські снасті й інше майно складайте в ящик, встановлений на полози або санки і тягніть його волоком: так легше.

Якщо ви починаєте відчувати озноб, випийте кілька ковтків гарячого чаю плі чорної кави з термоса або розігрійтеся рухом.

Не вживайте на льоду спиртного: воно створює короткочасне і помилкове враження теплоти, яке швидко проходить, а озноб від цього тільки посилюється.

Як підготувати місця для лову

Лунки в льоду зазвичай проробляються пешню або спеціальними свердлами (льдобурамі), при їх відсутності можна скористатися ломом, а для влаштування лунок в тонкому льоду - звичайним сокирою.

Пешни міцно увійшли в риболовну практику: вони придатні для проробляє лунок будь-якої форми і розмірів.

Пешня складається з робочої частини і рукоятки. Робоча частина пешни виготовляється із загартованої сталі, обробленої у вигляді долота, плоскою або закругленою лопатки.
Ріжуча кромка робочої частини заточується у вигляді гострого клину з кутом заточення близько 15 °; більш тупа заточка ускладнює роботу пешней, а більш полога - • призводить до швидкого затоплення робочої кромки.

Рукоятка пешни робиться здебільшого з дерева в'язких порід - бука, в'яза, граба, клена, берези. На кінці рукоятки влаштовується кулясте потовщення (грибок), а нижче його просверливается наскрізний отвір для відрізка шнура. Під час рубання лунок шнур намотується на руку, щоб випадково-не упустити пешню під лід.

Пешни робляться цільними - робоча частина їх наглухо з'єднана з рукояткою, і розбірними - із двох-трьох частин, згвинчувати між собою. Розбірні пешни зручні для перевезення, особливо при користуванні громадським транспортом; цільні - більш надійні в роботі. У трьохколінної пешню середня частина відгвинчується при рубці лунок в тонкому льоду.

Перед початком рубки лунки розгребіть сніг. При глибокому сніговому покриві і якщо на льоду немає води, відразу ж розчистите майданчик, на якій ви розташувалися, і залиште на поверхні льоду невеликий шар снігу для маскування, щоб не відлякувати рибу. Якщо ж під снігом мається поверхнева (тала) вода, то сніг зчищати не слід, а, навпаки, треба влаштувати майданчик зі снігу та ущільнити її ногами. Верх майданчика повинен підніматися над поверхнею талої води на 15-20 см. Так ви захистите ноги від води. Вибираючи місце для лунки, не нехтуйте інтересами інших рибалок, щоб не заважати їм, розташовуйтесь від них не ближче 5 метрів.

Рубку лунок пешней починайте по колу, діаметром, в два-три рази перевищує необхідний розмір лунки; при цьому тримайте пешню під кутом 45-50 ° до поверхні льоду. Таким способом ви прорубайте лунку в льоду швидко і не стомитеся.

Пешню слід тримати міцно, але без особливої Прорубуючи лунки, що не застосовуйте надміру великих зусиль, так як при дуже сильних ударах пешня сильно грузне в льоду; витяг її потребує великих і непродуктивних витрат сили.

Рубайте лід ритмічними, що не дуже сильними ударами, піднімаючи пешню на 30-40 см і роблячи 25-30 ударів на хвилину, щоб не втомитися і не спітніти від перегріву. Дихайте рівно, через ніс, а не ротом, щоб не застудитися. Дрібні крихти льоду, що утворюються при рубці лунки, вигрібайте якомога частіше черпаком, тому що при великій товщині шару битого льоду він запресовується в лунці і сильно заважає роботі. Почувши глухоті потріскування, що означає, що лід залишився тонкий, звільніть силу ударів пешней, ретельно обровнять стінки лунки, викиньте всю крижану крихту і, тримаючи пешню від себе, кількома сильними ударами пробийте лід. Як тільки вода хлине у лунку, ретельно повідрубуйте підводну крайку льоду, щоб не порізати про неї лісі при виведенні риби.

В даний час широкого поширення набули інструменти ручного обертального буріння-крижані свердла (льодобури), за допомогою яких в льоду просверліваются циліндричні лунки. Діаметр лунки залежить від розмірів корпусу льодобура і може бути від 107 до 150 мм.
Кригобури складається з корпусу з ріжучої частиною і сполучної штангою, коловороту з ручкою і грибком. Він є рознімним з двох частин, що з'єднуються, запірної чекою.

Залежно від конструкції корпусу і принципу різання льдобури поділяються на два типи: центрового і планетарного обертання. Різання льоду льдобуром першого типу проводиться двома зубчастими ножами, рас-, покладеними на торці порожнистого корпусу, що має форму неглибокої чашечки і соединяющейся зі штангою двома планками. Ножі розташовані під невеликим кутом до площини дна чашечки, завдяки чому вони при обертанні врізаються в лід, зрізаючи з нього тонкий шар; крижані крихти потрапляють всередину корпусу і витягуються з лунки. Свердління лунки відбувається при обертанні свердла справа наліво (проти годинникової стрілки).

При роботі свердлом цієї конструкції не натискайте сильно на грибок, стежачи в той же час, щоб штанга весь час перебувала у вертикальному положенні, і рівномірно, без ривків, обертаючи коловорот із швидкістю не більше двох оборотів в секунду. Ледве корпус наповниться крижаною крихтою, витягніть його з лунки, продовжуючи обертати в тому ж напрямку (так краще очищається лунка), після чого легенько стукніть носком валянка по корпусу свердла - набрати в нього крижана крихта вискочить.
Чистку лунки виробляєте частіше перед кінцем свердління.

Корпус крижаного свердла планетарного обертання являє собою увігнуту лопатку з сильно загостреними торцевої і однією бічною ріжучими крайками, свердління льоду проводиться обертанням зліва направо (за годинниковою стрілкою), при якому лопатка свердла зрізає лід по колу, залишаючи в центрі лунки крижаної сердечник, сколювати при нахилі свердла. На початку роботи слід злегка натиснути на грибок коловороту до занурення лопатки в лід на 3-4 см; при подальшому свердлінні натиску не потрібно. У міру поглиблення лопатки свердла в лід, що утворюється крижана крихта починає надавати помітний опір, тому через кожні 30-40 см необхідно очищати лунки, використовуючи для цього черпак. Лопатку свердла застосовувати для цього не можна, тому що можна затупити її ріжучі кромки.

При виборі типу льодобура всебічно оцініть їх достоїнства і недоліки, маючи на увазі наступне: ледобур центрового обертання трохи важчий, швидкість свердління лунки їм дещо менше, ніж льодобуром другого типу, особливо в сухому і не дуже товстому льоді; однак, він більш надійно проробляє лунки в товстому вологому, або багатоярусному, льоду (коли між шарами льоду є вода) і коли очищення лунки від дрібного льоду черпаком досить скрутна. Крім того, ріжучі ножі такого льодобура легко заточуються і замінюються, що забезпечує тривалість його роботи.

При перевезенні та зберіганні ледобур слід тримати в чохлі, а по закінченні рибного лову протерти його насухо і злегка змастити жирової мастилом.

Може здатися, що в наше століття прогресу пешни застаріли. Навряд чи таку думку буде правильним.

У ряді випадків пешня є абсолютно незамінним інструментом. Так, наприклад, при лові по тонкому або тане льоду пешня необхідна для промацування міцності льоду; вона потрібна для того різання лунок більшого діаметру, ніж це можна зробити крижаним свердлом. Інша справа, що традиційні рибальські пешни досить важкі (вага доходить до 8 кг), і користування ними скрутно, особливо особам зі слабким здоров'ям. Дуже зручну в роботі полегшену пешню можна виготовити з плотничного долота з шириною леза 22-25 мм, якщо до його чашечці приварити відрізок металевої труби діаметром 26-34 мм довжиною 60-80 мм, після чого насадити долото на держак для лопати. Для оберігання леза від псування і безпеки при перевезеннях, на кінець леза можна надіти запобіжний чохол у вигляді відрізка трубки з дерев'яними планками всередині.

Така пешня важить близько 2 кг, відмінно сколює (ріже) лід товщиною до 25 см.

Закінчивши пророблення лунки, ретельно зберіть осколки льоду і відкиньте їх убік, щоб під час лову тонка лісу не чіплялася за них.

Щоб не відлякувати рибу, запорошити лунку снігом, залишаючи в ній маленьке «віконечко», а для приманки опустіть у воду кілька штук мотиля.

Тепер приготуйте снасті, сядьте зручніше на ваш рибальський ящик, підніміть комір кожушка і починайте ловити рибу.

Советуем также посмотреть :

 • Способи і механізми для отримання місяцем і майн під люду
 • Черпак для зимової риболовлі
 • Приспособление для зимней рыбалки "качающийся ковш"
 • Поради рибальські і не тільки
 • Рыбалка на ледяных закраинах Часть 1
 • Льдобур
 • Ловля щуки на жерлиці
 • Перший раз на зимову рибалку . Набір зимового рибалки
 • Особливі способи підлідного сетного лову
 • прогін
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1987]   Автор, Admin 5-03-2011, 20:24 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Выбираем себе правильную катушку
  Несмотря в огромное количество   марок, заводов изготовляющих катушки, иначе быстро и мног ...

  » Смотреть онлайн Ловля щуки осенью на блесну
  [hide][/hide]Щука - один из популярнейших трофеев и объектов внимания рыболовов в нашей стране. По с ...

  » Орудие для зимней рыбалки
  Естественно, что без снастей, не может быть и речи о рыбалке. Причём, каждый рыбак со временем нака ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Кроссовки для мужчин и женщин
  Что для Вас самое главное в обуви? Удобство, качество, дизайн? Для нас все это является основным. В ...

  » Лимфодренажный массаж
  Массаж, в действительности обладает некой великолепной, практически волшебной силой. На протяжении в ...

  » Великолепный отпуск в солнечном Бари, Италия
  Мечтаете о прекрасном отдыхе на берегу моря, но не знаете, как правильно всё организовать? Тогда вы ...

  » Ветеринарная клиника Тюмени
  Когда болеют люди - они могут сказать что у них болит. А когда болеют животные - это видно только п ...

  » Паломнические поездки
  Паломничество – глубокий и совсем духовный вид странствий. Тот, кто отправляется в паломническ ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке