Загрузка...

Блог о рыбалке » Дальність закидання і уловисті приманки - запорука успішної рибалки


--- ~ Дальність закидання і уловисті приманки - запорука успішної рибалки

Дальность заброса и уловистые приманки - залог успешной рыбалки
На риболовлі часто доводиться стикатися з ситуаціями, коли вирішальне значення для успіху має саме дальня занедбаність. Приманка не долітає до точки якихось 5-10 м, а то й зовсім 1-2 м, і клювання немає. Нерідко при лові з берега просто не вдається виконати занедбаність, щоб дістати хоча б до ближньої бровки. А адже саме там варто хижак, можливо навіть трофей, якого не чекаєш. Або, приміром, на видаленні від берега стирчить коряжка або острівець трави, за яким, швидше за все, причаїлася щука. При лові з човна завдання, здавалося б, дещо спрощується. Але на практиці все відбувається по-іншому.

Припустимо, ловимо щуку на мілководді. Вона причаїлася в очереті або у локального острівця трави і на проводку уловистою приманки в декількох метрах від засідки не звертає уваги. Пропонуємо їй і воблер, і Поппер, і ще що-небудь, а вона не виходить. Якщо наблизитися на дуже близьку відстань, то хижачка як мінімум насторожиться, і тоді нам зовсім не видать покльовки. Тому іноді доводиться строго дотримувати дистанцію і намагатися докинути до перспективного місця, щоб спокусити рибу на клювання.

Те ж саме відбувається при лові жереха і котлового окуня. І той і інший хижак вкрай рідко підпускає на комфортне для рибалки відстань. Жирує окуня, може, й знайдете, але ось жерех буде триматися на солідній дистанції. Вихід з такої ситуації - мати далекобійне вудилище, розмірну котушку, слизьку волосінь і добре летить, аеродинамічнішу приманку. Звичайно, бувають ситуації, коли і це не допомагає виправити ситуацію, але в багатьох випадках все-таки забезпечує успіх.

Зі спінінгом в Підмосков'ї

Минулого літа я кілька днів присвятив лові щуки на річках Клязьмі і Шерна, які відчувають значний рибальський пресинг. Спінінгісти ловили досить успішно, уздовж річок були протоптані широкі стежки, а чергове цікаве «віконце» виявлялося зайнято. У ближнього берега за дві повноцінні риболовлі мені вдалося зловити всього чотири невеликі щучки. У річках є і досить великі хижачки, але цілеспрямовано полювати за ними або хоча б підвищити ймовірність зустрічі з ними було проблематично.

Треба було щось змінювати, і я вирішив половити там, де ніхто не ловив. Цей урок в свій час я отримав на змаганнях Російської Спінінгові Ліги на річці Которосль. Густоту рослинності в береговій зоні, та ще в середині літа, уявляє собі кожен. Я пробирався крізь густі зарості чагарників, борщівника, очерету, щоб зловити в тому місці, де щука присутня і до неї ще ніхто не підібрався. Рибу на важкодоступних ділянках я зловив, але що ж робити в наступні дні? Протилежний берег був майже недоступний, і мало хто з шастають туди-сюди спінінгістів докидаються до нього.

А адже там періодично виникали потужні сплески і буруни. Ставлю приманку поважче, і вперед. В одному місці докинув до точки сплеску, і п'ята проводка принесла гарну 2 - кілограмову щуку. Але далі трохи збільшилася ширина річки не дозволяла дістати до протилежного берега якихось 2 м, навіть при закиданні, зробленому з неймовірним зусиллям. Щука була неактивною, і, щоб спокусити її на вихід і клювання, слід було підкинути приманку прямо їй під ніс. До наступної риболовлі я підготувався грунтовніше. Взяв більш далекобійний спінінг Psychogun довжиною 247см і з тестом 3-14 г, намотав до краю бортика свіжий гладкий шнур Eight Braid і поставив стікбейт Giant Dog - X. Далекі закидання вдалися, а рибалка виявилася дуже видовищною і продуктивною.

Якось на змаганнях в середині туру я наткнувся на спортсменів, які ловили окуня, Здалеку було зрозуміло, що попадаються не дрібна особини, мені ж з моїм скромним уловом не завадило б зловити що-небудь побільше, щоб піднятися на більш високе місце в турнірній таблиці . Оскільки дистанція між спортсменами повинна складати мінімум 50 м, довелося кілька разів переміщатися, щоб не порушити правила і опинитися ближче до окуневих «котлу». Позицію я вибрав непогану, але довжини закидання явно не вистачало. Пришлось переоборудовать удилище Seven&Half увесистым стикбейтом Loco Рего и снять сливки с этого «котелка», что принесло победу и для команды, и для меня.

Про далекобійності вудилищ

Підібрати вудилище, яке забезпечить дальній кидок, тільки півсправи. Чимало залежить від техніки закидання, яка у багатьох страждає в досить великій мірі. Її, до речі, можна відточувати, керуючись навчальними відеофільмами. Але для початку потрібно вибрати таке вудилище, з яким новачку буде простіше працювати ще до освоєння тонкощів в техніці закидання. З ним він зможе задати прискорення приманці на початковому етапі, а бланк добре відпрацює заброс на завершальному етапі.

Якщо двома різними вудилищами умілий спінінгіст може послати приманку на одну і ту ж дистанцію, то «чайник» одним спінінгом закине одне відстань, а іншим - на 5-10 м ближче. В одного з моїх знайомих є непогане вудилище, Однак суттєвою дальності він з ним не домагається, ледве добрасивая оснастку до 65 - метрової позначки. Мені ж вдалося закинути на 87 м, Різниця пристойна. Досягти кращого результату він так і не зміг навіть після декількох тренувальних виїздів, Але, купивши по моїй рекомендації інше вудилище, став закидати снасть значно далі.

Прикладом такого «допомагає» подовжити заброс вудилища може служити той же St.Croix Avid IPC. До речі, під час тренувань не варто вимірювати дальність закидання за кількістю змотаною з котушки волосіні, оскільки в цьому випадку ви отримаєте занадто завищені результати, Саме так народжуються «рекордні» занедбаність. Зробіть розмітку на полі, на березі або скористайтеся далекоміром. Думаю, кожен спостерігав, як далеко летить приманка при «відстріл».

Але з реальним занедбаністю все йде далеко не так. На його дальність впливають багато факторів: довжина, лад, потужність і динаміка бланка, початкова швидкість приманки і кут її вильоту. Енергія заброса витрачається на тертя волосіні при сході з шпулі, проходження через кільця, придбання волосінню кінетичної енергії і звичайно ж подолання опору повітря. Сьогодні асортимент «кидкових» вудилищ досить великий і по тесту, і по довжині, і по іншим характеристикам.

Про універсальності тут мови бути не може. Приміром, вудлище може чудово «випльовувати» компактні джигові приманки і прекрасно працювати при берегової риболовлі, але для лову на стікбейти і воблери воно зовсім не підійде. Тому вибір повинен грунтуватися на певній специфіці лову. Для берегового джигу я б рекомендував звернути увагу на наступні моделі: Tenryu SWAT Distance SWD 96 ML, Banax ThinFish 10, Pontoon21 Psyhogun 922 до 42 г, St.Croix Legend Elite.

Маса оснастки

Різні вудилища показують відмінні кастінговие характеристики в певних вагових межах оснастки. Одне може проявляти свої кращі якості в достатньо вузькому діапазоні, наприклад від 18 до 22 г, а інше - в межах заявленого тесту. Звичайно, чим діапазон ширший, тим краще. Так, серед вудилищ ладу Fast і Extra Fast є різні варіанти. Зазвичай їх потенціал виявляється ближче до верхньої межі тесту. Але є моделі, у яких ця реальна межа проходить набагато вище. Найчастіше це спостерігається у вудилищ, призначених спеціально для лову басса. Такі вудилища спінінгів, як St.Croix Legend Tournament, Anglers Republic Palms Molia і Transa, Daiko Gallet і Scylas, дозволяють перевищувати тест і можуть бути використані не зовсім за призначенням.

Незважаючи на невелику довжину і невисокий тест, вони дають можливість працювати з приманками, що перевищують верхню межу тесту. Головне - залишатися в межах розумного, інакше можна зламати вудилище, Зараз спостерігається загальне пристрасть спінінгістів до «Фастова» та «екстрафасто - вим» вудилищам. Це повальне захоплення обумовлено вимогами до більш контрольованим джиговой і ривкових проводках. Однак вдобавок до таких характеристик бажано було б отримати і чудові кидкові якості, На практиці виконати дальній кидок такими спінінгами досить складно, особливо тим, хто тільки освоює даний вид лову. Рада тут один: намагайтеся виконати більш силовий і різкий закид. Спінінги середнього ладу після помаху самі розганяють приманку, а ось швидкі цього не роблять.

Запрограмована точність

Далекий заброс не принесе належного ефекту, якщо не буде точним. Безумовно, в основному це залежить від техніки закидання, але існує і запрограмована точність, закладена в ладі вудлища, яка полегшує потрапляння «в яблучко». Існує думка, що більш «рапіроподобний» лад дає більшу точність. Воно невірне, але, на жаль, усталене в останнє десятиліття. Пов'язано це, перш за все, з тим, що раніше порівнювали в основному вудилища повільного і середньо - швидкого ладу.

Дійсно, вудилищем среднебистрого ладу набагато простіше доставити приманку за призначенням, ніж спінінгом з повільним ладом. Тепер пристрасті спінінгістів спрямовані на вудилища Fast і Extra Fast, точність закидання якими залежить в основному від техніки, і ніякі закономірності тут виводити не варто. Але не можна забувати, що при одному і тому ж ладі вудлища істотно відрізняються один від одного в залежності не тільки від моделі, але і від країни - виробника. Порівняйте хоча б зразки американського і японського виробництва.

Довжина вудилища

Ще одне усталена думка - вплив на дальність закидання довжини вудилища як головного чинника. Дійсно, за інших рівних умов початкова швидкість вильоту принади прямо пропорційна довжині хлиста. Однак і різні сили опору, що діють на приманку і волосінь, також зростають при збільшенні швидкості польоту блешні, Тому виграш у дальності закидання виявляється не настільки значним як можна було б очікувати.

Додаткова швидкість гаситься на декількох перших метрах заброса, завдяки яким і відбувається виграш. Я відчував на дальність закидання по сім - вісім вудилищ різної довжини в кожному тестовому діапазоні, вибираючи для цього самі, на мої погляд, підходящі спінінги. При одному і тому ж тесті, але різній довжині вудилищ різниця становила приблизно 10% дистанції закидання. Її я нівелював простим вибором більш тонкого, гладкого шнура. Тому, якщо брати вудлища різних фірм або серій, заздалегідь не можна точно сказати, що більш довгий спінінг суттєво допоможе подовжити занедбаність.

Котушка

Вплив котушки на дальність закидання більш за все пов'язане з розміром шпулі і способом укладання волосіні. Твердження, що з укрупненням діаметра шпулі збільшується дальність закидання, досить спірне. При великому діаметрі шпулі знижується тертя волосіні про її бортик, що є позитивним чинником. Але чим більше діаметр шпулі, тим більше що сходять з неї кільця волосіні, що призводить до зростання тертя про вхідний кільце вудилища, особливо якщо воно встановлено недостатньо далеко від бортика шпулі або має маленький діаметр.

Це зменшує дальність закидання. Тому збільшення діаметра шпулі має як позитивні, так і негативні сторони. Якщо до вибору снасті підходити обдумано, то суттєвої різниці між шпулями різного діаметру можна й не помітити. Лонгкастовие шпулі взагалі зникли з ринку, так що моя старенька Twin Power 3000F, напевно, останнє, що залишилося на пам'ять, Дальність закидання не надто залежить і від способу укладання волосіні. І планетарна укладка, і перехресна дають один і той же результат при занедбаності. Але при виведенні, потяжках при зачепах витки шнура можуть провалюватися, що при подальшому занедбаності гальмує схід волосіні в точках провалу і відповідно знижує дальність польоту приманки. Перехресна намотка від цього частково позбавляє.

Вплив на дальність надає ступінь заповнення шпулі. При неповній намотуванні, всього на якихось 4-5 мм до бортика, при закиданні втрачається вже цілих 7-10 м. У новачків іноді ця цифра виявляється ще більше. Якщо дальність критична, а шнура мало, не полінуйтеся - перемотайте волосінь або підмотайте Бекінгем. На нових котушках фірми Daiwa, де впровадилася концепція намотування у формі зворотного конуса, можна намотувати волосінь до мінус 1 мм від бортика шпулі. Так як передні кільця волосіні мають більший діаметр, то «борода» на цих котушках не утворюється, навіть якщо волосінь намотана урівень із бортом.

Такі шпулі мають збільшений діаметр, і велика частина волосіні розташовується в зоні з мінімальним тертям про її бортик. Це дійсно призводить до збільшення дальності закидання, тільки не настільки значного, як хотілося б. Шпулі ARC у нових котушок Shimano мені сподобалися, але істотних відмінностей в дальності від Daiwa не було, До вибору котушки варто підходити розумно, щоб не тільки її розмір був збалансований з конкретною снастю, але і величина шпулі не сильно перевищувала діаметр першого кільця.

Не тільки тонкість, але і ковзання

За роки лову спінінга мені довелося перепробувати масу «плетінок». Одні служили досить довго, інші підводили на першій же рибалці. Те плетена волосінь починає ворситися, то швидко зношується, то рветься в самий невідповідний момент, в непотрібному місці і незрозуміло від чого, Один з шнурів, який не приніс мені розчарувань, був від фірми Eight Braid. Цей шнур має плетіння з восьми волокон, які щільно спаяні між собою, що надає йому особливу гладкість. Спочатку здається, що користуєшся монолески.

Через мінімального коефіцієнта тертя відчутно збільшилася дистанція закидання. Завдяки жорсткій структурі шнур зберігає круглий перетин, тому виключені провали верхніх витків на шпулі котушки і немає навіть натяку на скид петель. По зносостійкості і розривний навантаженні тонкий, гладкий і кольорової Eight Braid мене цілком влаштовує. Жорсткі шнури не кращим чином впливають на заброс, а занадто м'які - схильні до утворення «борід». Eight Braid - це щось середнє, якийсь компроміс. Не варто забувати про пропорційності приманки і шнура.

При лові на джиг багато намагаються занизити діаметр «плетінки» заради збільшення дальності польоту приманки. Але надмірно захопившись, можна отримати певний дисбаланс і відстріл приманки. Більш важливою умовою є не тонкість шнура, а його гладкість. Розглянемо, наприклад, воблери або Уокер. Одна і та ж приманка може по-різному поводитися при занедбаності в залежності від діаметра шнура. Часом застосування товстої «плетінки» додає приманці стабільність в польоті. Вона летить, не перекидаючись і не вагаючись, суворо хвостовою частиною вперед, що явно не забезпечував більш тонкий шнур. Це додає приманці велику далекобійність.

Тому використовувати найтонші «плетінки» не завжди розумно. При виборі шнура зверніть увагу на щільність його перетину, округлість і відсутність ворсу, На багатьох плетених волосінях ворсистість іноді з'являється через два - три рибалки, тому довіряйте перевіреним маркам. Траєкторія польоту грає не останню роль, Якщо джиговой приманці доводиться часто надавати максимальну швидкість на стартовому етапі кидка, то з воблерами цього робити не варто. Важливіше домогтися більш ідеальної траєкторії польоту приманки. Вона повинна рухатися не дуже швидко і не надто повільно.

Існує поширена думка, що найкращий кут закидання приманки складає 45 °. Це частково так, але справедливо в основному для важких компактних приманок. Якщо приманка об'ємна і не така вже важка, то цей кут краще зменшити до 20-25 °. Під час польоту приманки потрібно стежити за тим, щоб вудилище і волосінь становили пряму лінію. Не забудьте, що на закид впливає і звисаючи приманки. Збільште його небагато, і дальність дещо зросте.

Дістати уловистою приманкою

Маса приманки - важлива складова дальньої занедбаності. Щоб діставати до точки лову на далекій відстані, слід підбирати відповідні приманки. Якщо для джига частково вірним девіз «бери більше - кидай далі», то для інших приманок важливими є їх аеродинамічні властивості, сила опору зустрічному повітряному потоку. Це залежить в першу чергу від питомої ваги матеріалу приманки, її габаритів і у великій мірі від положення центру ваги. Особливо це виявляється важливим для плаваючих приманок: воблерів, поверхневих попперов і стікбейтов.

Сучасні моделі приманок, особливо японського виробництва, забезпечені системами для дальньої занедбаності, що представляють собою скупчення кульок або магнітів, які забезпечують при занедбаності приманки зсув центру тяжіння до її задній частині. Крім далекобійності приманка повинна відповідати умовам лову, адже далекобійність і уловістость - це зовсім різні речі. Але в деяких принадах вдалося поєднати і те і інше. Про класичних воблерах, наділених такими якостями, відомо досить багато, тому я зупинюся на декількох поверхневих принадах.

Megabass Dog - X Sliding типово жерехови ї та окуневий стікбейт, назва якого в перекладі звучить як «ковзний». Він обладнаний балансуючим кулькою, що знаходиться в головній частині, але недалеко від середини, завдяки чому приманка при неспішної проводці ковзає з боку в бік. Жерех віддає перевагу подібні приманки аналогам з більш гучним, булькаючим поведінкою. Та й стайним окуням вони особливо подобаються в період загасання поверхневої активності Megabass Dog - X Walking.

Эту приманку я часто называю «собиральщиком». Она действительно привлекает рыбу с большего расстояния, причем как щуку, так и окуня. Раззадорить последнего с Dog - X Walking довольно просто. Поскольку огрузочный шарик находится в хвостовой части, из-за облегченной передней части стикбейт ведет себя оригинально: при активной проводке резво бросается из стороны в сторону и при этом булькает с образованием фонтана брызг. А заправленные в капсулу маленькие шарики создают слышимый даже на большом расстоянии шум.

Жерех хорошо реагирует на стикбейт в ветреную погоду, когда присутствует небольшое волнение воды. Такую приманку он уж точно не пропустит. Обе приманки при забросах демонстрируют выдающиеся кастинговые характеристики. Не загружая сильно бланк, можно легко, далеко и точно отправить их на значительное расстояние. В воде на паузе они занимают вертикальное положение из-за сконцентрированной в хвостовой части огрузки. Они не входят при забросе в штопор и летят по заданной траектории, что для поверхностной приманки особенно важно, когда ловля происходит точечно или вприглядку по всплескам и «котлам».

Megabass Giant Dog - X - типичный щучий стикбейт. Правда, чтобы соблазнить на него щуку, придется немного потренироваться в проводке. Он лучше всего отзывается на проводку с очень низкой частотой. Попав в нужный ритм или темп, он будет совершать длинные рывки «елочкой». Pontoon21 Loco Рего - это снаряд дальнего действия. При массе более 22 г и обтекаемой форме он летит не хуже «Каст - мастера». При таком упитанном и немалом размере модель Walking ведет себя степенно и нагло. При проводке далеко в сторону не уходит, в отличие от Zany Zag, но зато возмущает поверхность воды, создавая небольшую волну. Главное - войти в темп и поддерживать его на протяжении всей проводки.

Тяжелые блесны

Голавль, язь и жерех порой больше проявляют осторожность, чем привередливость по отношению к приманкам. В таких случаях главной задачей является добросить до рыбы тяжелую «вертушку» или увесистый «Кастмастер», и поклевка не заставит себя долго ждать, Тяжелой вращающейся блесной удается быстро «прочесать» перспективную акваторию или прицельно охотиться за жереховыми всплесками и язевыми «бульками». Не стоит сбрасывать со счетов и щуку, и окуня. Используя тактику привлечения, можно не только соблазнить щуку в соседних зарослях, но и быстро обнаружить ее на обширных площадях.

«Кастмастер», особенно оригинальный, в таких ситуациях тоже пригодится. Иногда он заметно обыгрывал джиг и воблеры. Замечу, что каждый из вышеперечисленных факторов сам по себе имеет лишь относительное значение. Необходимой дальности заброса можно достичь только в том случае, если при подборе снасти учитывать все факторы в совокупности. Короче говоря, главное качество дальнобойной снасти - ее гармоничность.

Советуем также посмотреть :

 • Техніка закидання приманки : Фліппінг і пітчинг
 • Техніка закидання приманки : Фліппінг і Пітчинг
 • Про один загальноприйнятому омані при виборі вудилища спінінга
 • Чим холодніше , тим далі
 • Зимова ловля спінінгом
 • лов спінінгом
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Навіщо потрібен шок- лідер
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2439]   Автор, Admin 14-04-2013, 09:09 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Достоинства кованых дисков
  Несмотря же на то, что литые диски получают все огромную репутация в современном рынке, кованые диск ...

  » Ванна для ванной
  В самые важные минуты дня: утром перед работой и вечером перед сном, мы непременно заходим в ван ...

  » Проводка при лові ляща
  Проводка повинна бути , я б сказав , розмашиста . Тобто треба намагатися, щоб близько десяти метрів ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке