Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловля сома на квок


--- ~ Ловля сома на квок

Ловля сома
 на квок
Збираючись на Нижню Волгу зі спінінгів снастями, як правило, ставку робиш на три основних трофея: сома , судака   і жереха . Спеціальних снастей для лову щуки ніколи з собою не беремо. Вона розцінюється як прилов і обов'язково буде спіймана; може, і не трофейного розміру, але, як показує практика, без неї не обходиться жодна риболовля. Через обмежену кількість часу, а також через те, що неможливо осягнути неосяжне, цього разу ми вирішили зробити основну ставку на ловлю сома на квок. Справа для нас нове, тому цікаве.

Такий метод був вибраний не випадково, з усієї нашої команди тільки одна людина мав досвід лову сома квоком, напрацьований роками. Решта хотіли подивитися на роботу майстра, "поставити руку" і, якщо пощастить, зловити першого трофейного сома. Вчитися ніколи не пізно - це ми засвоїли ще зі шкільної лави. Головне в цій справі, втім, як і в будь-якому іншому, - побороти власну лінь і нерішучість. Крім того, ми враховували і те, що з початку літнього риболовного сезону по цих ямах і брівкам вже багато разів пройшлися і тролінгом і з джигом, і з тим же квоком. Риболовецький пресинг тут посильніше, ніж на підмосковній Оке. Так що риболовля чекала трудова.

У пошуках сома

Ловля сома
 на квок


Наметовий табір встановили на березі, в тіні прибережних тополь, наспіх перекусили, спустили човен. Поки займалися господарськими справами, кілька разів занурювалися у воду, щоб охолодити розпарене тіло. Ледь спека спала, спустили човен на воду, зібрали снасті і відправилися на розвідку. Розвідка почалася з того, що поблизу одного піщаного острова пірнули у воду в пошуках колонії черепашок-перловіц, саме вони стануть першою наживкою в пошуках сомів. У сутінках спробуємо наловити жаб уздовж берега. Ракушка була велика, з бахромою на краях з дрейссени, але на мілині її не було, занурювати за нею доводилося з головою, В одному місці натрапили на галявину черепашнику; всі раковини були порожніми. Піднявши кілька штук, відчули характерний запах мазуту, а по воді пішли райдужні розводи. Це відгомін екологічного варварства або відлуння давньої аварії. Заводимо мотор і летимо далі. Ще вдома ми вивчали в інтернеті карту тих місць, де планували встановити табір. За характерним закруті річки, острови, і обмілинах попередньо встановили місця передбачуваної стоянки сома, тепер залишилося знайти їх на місцевості і відзначити ці точки в навігаторі. Входи і виходи з ям, мілини з Корча, що межують зі звалили в глибини, найбільш вірогідні місця проживання риб. Перспективних точок достатньо,

тільки чи живе тут вусатий господар? Це ми перевіримо завтра до сходу сонця і на світанку, Бажано, щоб в цей час був штиль, тоді звук від квока буде гучний, без збоїв. Розвідка пройшла успішно, на зворотному шляху облову джигом кілька цікавих місць, і на вечерю у нас була свіжоспіймана смажена щука. Похідна рибна кулінарія-один з найпривабливіших моментів будь-якої рибалки, особливо якщо за справу беруться майстри цієї справи.

Ранній ранок, сонце ще десь за горизонтом, і тільки червона смужка зорі вказує на швидкий його схід. Безвітряно, значить, шанс на піймання є. Звук заведеного мотора підриває ранкову ідилію, і ми на двох човнах, обходячи на віражах стирчать топляки і піщані мілини, мчимо до намічених вчора заповітним точкам. Тут і там видніються групи степових орлів, що сидять на піщаних косах. Цікаво, що вони там роблять? Гріють лапи в теплому піску? Вдень на нього босоніж не наступиш, шкода не купили по дорозі сирих яєць - можна було б спробувати запекти їх в сипучому пеклі. Ледь прибули на місце і вимкнули мотори, навалилася дзвінка тиша. Рожевуватий туман стелиться клаптями над водою. Снасті готові, ехолоти виставлені. Опускаємо на глибину 5 м першим жаб-розвідників, начеплені на подвійний гачок № 2/0 Owner.

Перші удари квока. Різкий звук відбивається від обривистого берега і повертається відлунням. Човен повільно дрейфує за течією, під нами 7 м. Ми з товаришем знаходимося на початку ями, другий човен опрацьовує вихід їх неї, Три-чотири удари, пауза; через десять-п'ятнадцять секунд все повторюється, Я сиджу на кормі з вудилищем, а мій товариш «ставить руку», пробуючи квочіть. Не кожен сплеск у новачка виходить гучним і соковитим, як того вимагає майстерність. На виході з ями у нашого майстра всі звуки гучні, але і у мого друга все частіше звук виходить більш правильним. Яма велика, тягнеться вздовж обривистого берега. Над нею нависають дерева з підмитими корінням. Регулюючи положення вимкненого мотора, ми намагаємося триматися на звалюванні.

Досвід - справа наживне

Ловля сома
 на квок


Буквально через 15 хвилин то тут, то там на гладкій поверхні річки починають розходитися кола. Яма ожила. У декількох метрах від човна з'явився сомовий хвіст і буквально на очах хлюпнув, розігнавши залишки нашої ранкової дрімоти. Сом тут є, залишилося тільки спокусити його на клювання. Яма закінчилася, заводимо мотор і піднімаємося вгору за течією. Поки ми ловили, повз нас пропливли декілька моторок і катерів вгору і вниз за течією - народ поспішав на ранкову зоречку в заповітні місця. Судячи з усього, риба не боїться шуму мотора, мабуть, звикла до достатку човнів.

Робимо новий захід. Я відклав вудилище ближче до товариша, а сам намагаюся розібратися з новою відеокамерою, щоб підготуватися до фіксування моменту виведення. І тут відбувається клювання ... Вершинка вудилища перебувала у корми човна, поряд з датчиком ехолота, і жаба відбивалася пунктирною лінією на глибині 5 м. На екрані з'явилася спливаюча з дна тінь, піднялася до пунктирною лінії, і вершинка вудилища заворушилася. Один кивок, другий, третій ... Друг мій Саша відклав квок в сторону, а я включив і приготував камеру. У цей момент вершинка Beast Master Shimano різко пішла під воду, вереснув фрикціон мультиплікатора. Мій товариш встав на повний зріст, різко затягнув фрикціон і зробив розгонисту підсічку, Жорстке вудилище зігнулося дугою. Почалося викачування трофея; 1 м на себе, 5м-геть. Я фіксую всі нюанси боротьби, але помічаю, що сом, використовуючи протягом, повільно і вірно тягне нас до прибережного коряжнику - завалу з декількох стовбурів з частоколом гілок. Якщо ми туди потрапимо, самі перетворимося в прикормку. Камера - у бік, заводжу мотор і, повільно розвертаючись, щоб не впустити товариша, веду човен у бік берега з піщаною косою. Іноді доводиться зупинятися і навіть повертатися назад. Вусатий супротивник використовує будь-яку можливість, кожну складку на дні, щоб упертися в глиняні бровки, заплутатися в придонному смітті і зійти з гачка. Човен на косі. Упертий супротивник вгадується по клубам каламуті, що піднімається з мілини, він все ближче. Видно, що це не гігант з описів Л. П. Сабанєєва, але противник цілком гідний. Надягаю рукавичку, з третьої спроби хапаю його за нижню щелепу і вдвох з товаришем, який фіксує зяброві кришки, витягуємо його на берег. Перший трофей - це завжди приємно. Потім будуть спіймані і більші, і екземпляри подрібніше, але головне - зловити першого, щоб набути впевненості і кураж.

Спочатку ми побоювалися, що металевий корпус човна стане резонувати і спотворювати звук квока. адже наші предки ловили подібним способом з дерев'яних човнів, але практика показала, що нічого страшного в «залізі» немає. Тепер потрібно закріпити успіх. Забігаючи наперед скажу, що майже всі трофеї були відпущені, за винятком декількох дрібних, до 10 кг, які потрапили на стіл. Нарікати в колі друзів, що бідніють наші водойми, і при цьому виносити з річки все, що попалося на гак, не верх Чи це святенництва?

Ще одне цікаве спостереження про лов сомів. Буваючи в різних місцях Волги, кожен раз розмовляючи з місцевим населенням, цікавлюся: «Де ловили, як давно, на що і якої величини були трофеї?» На Волзі, за Волгоградом, багато хто згадує піймання риби на 60-80 кг навіть у наші дні , Зрозуміло, що не всі вони спіймані спортивним способом. Способи лову місцевих і приїжджих рибалок не завжди збігаються. А ось в астраханської дельті Волги ніхто не розповідав про сучасні трофеях масою більше 40 кг. В одному місці я зустрів рибалки, який готовий був сперечатися до хрипоти про те, що таких великих тут ніколи не буває і не було і що це все казки. Подумавши, я з ним погодився. Тому що немає в очеретяних протоках дельти угідь з достатком великих ям, де могли б зимувати велетні, та й спортивно-промисловий пресинг тут набагато вище. Трофейний жерех тут є, багато окуня, краснопірки, фазана і щуки, а за крупним сомом-таки потрібно їхати за Волгоград. Це моя особиста думка і воно й не безперечне.

Про снастях і цінах

Ловля сома
 на квок


У передостанній вечір перед від'їздом стався маленький казус. Лесоукладивателя на мультиплікаторі вийшов з ладу ще при затриманні попереднього трофея, доводилося регулювати пальцем намотування шнура. Відбулися черговий вихід риби і покльовка. Підсічка ... і шнур вільно сповз зі шпулі. Саша почав емоційно звинувачувати мене в тому, що після останнього виважіванія я не затягнув фрикціон. Перевірив котушку-фрикціон не працює. Ще в перший день я не знайшов на котушці ім'я виробника: виявилося, мій товариш наспіх купив її на ринку, тому що нічого іншого відповідного за розміром не було. Просто це виявився дешевий безіменний «китаєць». Заміни немає, доведеться ловити з тим, що є. Подумавши, вирішив після клювання рукою зафіксувати фрикціон за зірочку регулятора, а потім пригальмовувати пальцем розмотування шнура. План смішний, але не в табір ж повертатися. Тим більше, що варіантів немає. Наступна покльовка відбулася через три хвилини після спуску жаби на глибину. Можливо, це був той же самий сом, який просто не встиг вколотися і зрозуміти, що сталося. Відчувається дотик, інше, третє, і вершинка м'яко киває вниз. Я стискаю зірочку, встаю в човні і роблю підсічку. Вудилище - в дугу, відчуття таке, ніби мішок з цементом кинули в руки, і тут же вершинка спінінга йде під воду. Далі все відбувається, як в уповільненому кіно. Я впираюся комлем в живіт і піднімаю вершинку з води, одночасно намагаючись вивільнити пальці з захоплення зірочки. Спінінг різко згинається майже в кільце, потім утворюється овал, відчувається легке клацання. Ще одне клацання, і я залишаюся на борту з уламком вудилища. Шнур з розривним навантаженням 60 кг лопнув, попередньо видавивши кераміку з нижнього кільця. А саме кільце перетворилося на подобу вузької щілини, Незрозуміло, скільки це тривало: секунду, дві? На диво, мій друг лише поскаржився, зітхнувши, що сьогодні ми не були готові до трофейної рибалки. А купуючи дешеві снасті, не варто сподіватися на їх надійність.

Ми завели мотор і з легким серцем поїхали в табір. Таки трофейні соми на Волзі ще є, просто ми до зустрічі з ними поки не готові.

Советуем также посмотреть :

 • сила інтуїції
 • У підводному лісі .
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • З чим йти на сома влітку
 • Как поймать карпа на новом, незнакомом водоеме.
 • на сплеск
 • Знайти і роздратувати
 • товстолобик
 • У повний місяць на Яузі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1675]   Автор, Admin 26-04-2013, 17:31 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля щуки в марте
  Ловля щуки в марте по первой открытой воде – великолепная рыбалка. Бывает, что щуку ловят из под кро ...

  » Братья Щербаковы. Отвесное блеснение с лодки
  На сей раз речь пойдет о таком вопросе, как отвесное блеснение с лодки, или так называемой ловле в о ...

  » Простые комбинированные насадки.
  Тотчас городскому рыболову приготовиться к рыбалке очень трудно — в критериях городка никак не ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке