Загрузка...

Блог о рыбалке » Ловля трофейної окуня .


--- ~ Ловля трофейної окуня .

Ловля трофейного окуня.
Коли серед рибалок мова заходить про трофейних риб, екземпляри масою 1,5 кг зазвичай вважаються негідними. Метрові щуки, судаки і коропи більш ніж в 15 кг ось мрія рибалки. Але що ж таке риба масою 1,5 кг? Це трофейний екземпляр, якщо мова йде про окуні. Оскільки окунь такого вагового класу однозначно належить до обраних. Завдяки везінню і інстинкту самозбереження він щасливо витримав канібалізм родичів і жадібність деяких інших видів. Він сам тисячі разів успішно полював і досяг поважного віку. Щоб зустрітися з таким обранцем, необхідно, однак, подолати деякі перешкоди.

Головне - правильний вибір водоймища і відповідної техніки лову. Треба сказати, що дійсно гарні окуневі водойми не відносяться до категорії широко поширених. Водоймище, де колись була спіймана кілограмова риба, ще не обов'язково кращий для окунів. Тому орієнтування на водойми по рибам, які потрапили в хіт-парад, допомагає мало. Який толк в тому, що в озері площею 100 га одного разу була спіймана риба масою 2 кг, якщо в ньому налічується лише жменька дійсно великих окунів, в той час як інша популяція представлена У дійсно стоїть водоймі повинно бути багато окунів розміром від 40 до 50 см, де їх регулярно ловлять і в не "кльові" дні і де піймання окуня розміром менше 36 см є рідкісним винятком.

Яким умовам повинен відповідати водойму для проживання трофейних окунів?

Умови вибору оптимального водойми

Умова 1: Озеро переважніше річки, оскільки в озерах риби ростуть краще. Примикання цього озера до річкової системи, природно, справі не зашкодить. Навпаки, таке поєднання особливо сприятливо для проживання великих окунів.

Умова 2: Чим більше водоймище, тим крупніше окунь. Дійсно, великі особини зустрічаються в маленьких водоймах дуже рідко. Оптимальними є озера площею від 10 до 25 га. Занадто великі водойми можуть приховувати в своїх глибинах трофейних окунів, але знайти їх там буває надзвичайно важко.

Умова 3: Окуні люблять камені, не важливо великі вони або маленькі. Тверде дно ідеально, так само як і укріплення берегів з каменів. Затоплені водосховищами села теж є вкрай цікавим під водним ландшафтом, в якому привільно почувають себе великі окуні.

Умова 4: Різноманітність бажано - мілководні зони, області з великими глибинами, від коси, бровки, "окуневі пагорби" привабливі для окунів, якщо все це змінює один одного.

Умова 5: Темна вода багата кормом, ніж прозора, так що ми тут можемо розраховувати на присутність великих окунів.

Умова 6: достаток білої риби - дрібна плотва і верховка є улюбленим кормом трофейних окунів. Чим більше малька білої риби, тим повніше ці колючі лицарі можуть набивати своє черево і рости, рости, рости ...

Якщо всі ці ознаки зустрічаються на водоймі, він швидше за все і є найкращим місцем для лову окунів. Але перевірити це ми можемо тільки на практиці. Найпростіше це зробити тролінгом і не з маленькими воблерами. Чаші всього я беру приманки такого розміру, які зазвичай застосовуються при лові судака. Це можуть бути глибоко пірнаючі моделі з великими лопатями, шокуючою забарвлення і з гримлячими кульками. Найчастіше глибоководні.

Трофейні окуні найчастіше стоять глибоко, в придонних шарах води, саме там і повинні ми проводити приманки. Тому краще ловити з човна, оскільки так ми знайдемо окуня швидше за все. При цьому слід використовувати глибоко пірнаючі воблери довжиною близько 10 см. Цінну допомогу для точного визначення глибини надасть ехолот. Якщо ділянка, по якому проходить човен, в середньому має глибину від 10 до 15 м, і на ньому є "окуневі пагорби", що підходять до поверхні до 5 м, ми починаємо ловити на воблери, що йдуть на глибині від 7 до 8 м. Коли на шляху виявиться "окуневий пагорб", піднімемо вудлище вище і мовчимо рух човна.

Окуні рідко стоять безпосередньо над піднесенням дна, скоріше вони розташовуються біля його підніжжя. Не отримавши там бажаною покльовки, змінимо воблери на менш глибоководні, які підуть на глибині від 4 до 5 м. Особливо результативно це рано вранці в ясну погоду при помірній температурі. Якщо і ці зусилля не принесуть риби, перейдемо на глибини 10 або 12 м. Правда, тут більшість воблеров навіть на тонкої плетеної волосіні при високій швидкості проводки працюють на межі своїх можливостей. Тому має сенс скористатися додатковим грузилом або спеціальними заглубітелямі троллінгу, наприклад, такими, як Fish Sinker.

У відповідному оснащенні врешті-решт навіть перевірений воблер піде на кілька метрів глибше. Найкраще мені доводилося ловити в темній воді на приманки шокуючого світло-жовтого, флуоресцентного помаранчевого кольорів і забарвлення типу Firetiger. Воблери сріблястою або сріблясто-чорного забарвлення також приносили мені прекрасних окунів. Якщо порівнювати різні воблери, то найбільш уловистим я вважаю Depth 20 + фірми Mann's довжиною 11 см, забарвлення Firetiger і з гримлячими кульками всередині. Непогано працюють і старі моделі Floating Shad Rap фірми Rapala, а також інші типи воблерів фірми Mann's, наприклад, WallyTrac або Loudmouth. У більш чистій воді, суперуловістимі, є компактні воблери, окуневої розмальовки. Між іншим, я завжди ставлю тонкий сталевий поводок, так як не виключено, що воблер схопить зубаста щука. Сталевий повідець з розривним навантаженням 10 кг не насторожує великого окуня, не заважає грі приманки і буває досить міцним, щоб витримати атаку майже будь щуки.

У той час як в книжках по рибалці часто читаєш про те, що трофейні риби є одинаками, мій досвід не підтверджує це. Ми з другом вже мали практику одночасного або навіть потрійного виважіванія окунів масою від 1 до 1,5 кг. Ніколи не забуду, як одного разу на кар'єрному озері я Виводити прекрасного окуня і вже радів удачі, як раптом біля виводити риби виринули два справжніх окуня монстра. На жаль, мені не вдалося завести їх у підсак, по з тих пір я впевнений, що там, де виловлений один чудовий окунь, і інші такі ж знаходяться неподалік.

Ще одне суттєве зауваження: окуні ловляться тролінгом часто тільки в одному напрямку руху човна. Окунь, мабуть, так само, як і судак, в полюванні насамперед орієнтується на зір (що не повинно розглядатися як аргумент проти використання акустичних воблерів). Саме на особливо перспективних місцях, таких як різко обриваються бровки, стоять "горбачі", мабуть, дивлячись в одну сторону. Якщо ми проведемо там приманку в "потрібному" напрямку, покльовка буде майже гарантована.

Коли ж приманка заходить ззаду і тільки на короткий час потрапляє в поле зору хижака, па поклевку розраховувати не доводиться. Тому хороші місця завжди слід обловлювати в двох різних напрямках.

Советуем также посмотреть :

 • Краснодарський край. ловля щуки
 • Перші щуки Святого
 • Ловля окуня в Криму на обертову блешню .
 • Ловля щуки на джеркбейти
 • глибоководний монстр
 • холодний розрахунок
 • Как поймать карпа на новом, незнакомом водоеме.
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Ловля щуки на спінінг
 • язь
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2174]   Автор, Admin 30-05-2013, 21:21 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке