Загрузка...

Блог о рыбалке » Як я ловив голавля чверть століття тому .


--- ~ Як я ловив голавля чверть століття тому .

Как я ловил голавля четверть века назад.
Одночасно в альманасі "Рибалка-спортсмен" вийшла стаття Олександра Лапутіна про лові голавля спінінгом. Влітку того року я зловив на Кубані близько сотні головнів, і цим успіхом багато в чому був зобов'язаний тієї самої публікації.

Головний висновок був такий: голавлевая "вертушка" повинна мати максимальну частоту обертання, тобто за інших рівних умов значно більше клювань буває на ту з двох блешень, пелюстка якої обертається швидше. Коли стали робити гібриди "Агліі" і "дропп", я першим ділом вирішив випробувати їх на головня. І був розчарований: на мої саморобки головень клював втричі частіше, ніж на "ялинкові іграшки", як хтось обізвав ці блешні. Першопричиною того виявилася різниця у швидкості обертання - пелюстки "ялинкових іграшок" були занадто глибоко проштамповані. Після невеликої "рихтування" на ковадлі блешні ставали просто "забійними" ...

Уловиста вертушка

Как я ловил голавля четверть века назад.


Головень воліє наявність прибережних глинистих приямків із зворотною течією. Основний метод його полювання в даному випадку - це атака знизу: розташовуючись в півтора двох метрах від поверхні, головень відстежує те, що відбувається у верхніх шарах води і кидається на жертву (звичайно це уклейка або дрібний под'язок) з самого несподіваного для неї напрямку. Я витратив чимало часу, щоб знайти оптимальну оснастку і спосіб лову в таких місцях.

В результаті прийшов до тандему з двох "вертушок". Спочатку йде найлегша блешня з тонкої (від консервної банки) жерсті, приблизно як Aglia № 2, тільки без утяжеляющих елементів на стрижні за пелюсткою. До її тройнику прив'язується короткий (30-35 см) повідець, на кінці якого знаходиться друга блешня - вже більш звичною компонування, тобто з вантажем на стержні, - це може бути та ж Aglia або Comet № 3. Такий тандем можна провести з мінімальною швидкістю в верхньому шарі води. І не важливо, що пелюстка задньої блешні буде часами збиватися з ритму обертання або навіть зовсім залипати, - три чверті клювань все одно доводиться на передню "вертушку".

За загальною кількістю клювань така оснащення була у мене явно на першому місці. Крім того, вона справно працювала в денний час, коли клювання головня в цілому помітно погіршувався. Був у тандему і один мінус. Траплялося, що головень атакував одну з блешень більше десятка разів (всі покльовки були видні навіч), а зловити ніяк не вдавалося. За мабуть, гранично повільна проводка дозволяла головню "обнюхати" або злегка "буцнути" блешню з мінімальним ризиком для себе. У будь-якому випадку оснащення-тандем давала позитивний ефект, оскільки з'являвся реальний шанс зловити рибу при самому поганому клюванні або хоча б відчути її стусани.

І все-таки воблер!

Как я ловил голавля четверть века назад.


До певного моменту я анітрохи не сумнівався, що кращої голавлевой приманки ніж "вертушка", не існує. Але якось у справах своєї основної роботи виявився в Північній Італії. Головним, що я виніс зі спілкування з місцевими рибалками, був їх досвід застосування воблеров при лові голавля. Спочатку не дуже вірилося, що наш головень стане настільки ж охоче брати воблер, як його родич з басейну річки По, але через пару-трійку сезонів я переконався, що воблер "працює", принаймні, не гірше "вертушки".

Зараз я вже маю статистикою, відповідно до якої у багатьох характерних для лову голавля ситуаціях співвідношення клювань на воблер і обертову блешню доходить до чотирьох до одного! Крім того, в полюванні за головнем застосовуються (і дуже результативно) чисто воблерние способи лову, коли використання інших приманок виключено. Воблери за своїми типами, різновидам і технічним прийомам лову набагато різноманітніше, ніж обертові блешні, а тому питання: "На який воблер найкраще ловиться головень?" - Не має універсально-однозначної відповіді. Думаю, буде правильним окремо зупинитися на основних варіантах лову головня спінінгом, в кожному з яких застосовується свій тип воблерів і своя техніка їх подачі.

Відбійна струмінь

На великих і середніх річках зустрічається чимало різких викривлень берегової лінії у вигляді вдадуться в воду глинистих мисів, піщано-кам'янистих гряд і т. п. Для деяких річок дуже характерні так звані полузапруди - штучні утворення, покликані відвести основний потік від берега. В результаті формується виражена струмінь води, спрямована під деяким кутом від берега, а по сусідству з нею розташовується зона відносно спокійної води. Головень любить стояти в очікуванні знесених потоком видобутку в безпосередній близькості від струменя і негайно атакує правильно підібрану приманку, що перетинає кордон "швидкої" і "повільною" води. Оптимальна приманка тут потопаючий воблер, і перш за все, класу «раттлин».

Воблер повинен бути тонучим, оскільки має значення дальність закидання, а крім того, він дозволяє обловлювати різні горизонти в товщі води. Справа в тому, що головень може розташовуватися біля кордону струменя, і у поверхні, і ближче до дна. Варіюючи напрямок закидання і темп підмотки, ви зондіруете всю зону можливих клювань. Найбільш характерний заброс суворо поперек течії з мінімальною швидкістю проводки. При цьому воблер грає в основному за рахунок його знесення подуге. Якщо треба, що б воблер пройшов глибше, закидають метрів на десять вище, кілька секунд дозволяють йому вільно тонути на ненатягнута волосіні і тільки потім починають повільну підмотку. Цим способом головень частіше ловиться "з підходу", тобто на перших п'яти-семи забросах буває приблизно стільки ж покльовок, скільки за наступні години-півтори.

Мала річка із зарослими берегами

Уявіть річку шириною метрів в десять, наприклад Чамлик. Розпал літа. Жарко. В повітрі і на рослинах повно комах. Головень ними переважно і живиться. Я багато разів зустрічав хлопчаків з навколишніх селищ, які успішно ловили на коників сплавом. Але першооснова тієї риболовлі, про яку ми в даний момент говоримо, - це багаторазово перевірений факт: головень да ж при великій кількості комах пре червоно ловиться на воблер. Націленість головня на комах все ж проявляється в його реакції на приманку. При гарному клюванні у мене два-три рази за рибалку трапляються клювання в момент падіння приманки на воду. Вони особливо характерні для місць з нависають над самою водою кущами - головень стоїть тут в очікуванні, коли із гілок на нього звалиться щось смачне, і атакує миттєво. Найбільш цікаві в цьому плані не високі дерева, а саме кущі, гілки яких розташовуються приблизно в метрі від поверхні води. Закидати тут треба гранично акуратно, найменша неточність - і воблер виявиться на гілках. Втім, в абсолютній більшості випадків його вдається зірвати, якщо дозволяє міцність волосіні. Правильний вибір волосіні в нашому випадку дуже важливий. Воблер - це не джиг, тому, здавалося б немає сенсу робити ставку на плетені шнури, однак після експериментів з різними монолески і "плетінками" я зупинився на шнурі Fireline з маркуванням 4 lb. Його реальна міцність без малого 3 кг, і він дозволяє закинути навіть 2 грамовий воблер на відстань близько 20 м - цього цілком достатньо для малої річки. Уявіть відрізок річки без кущів, але з високою і густою травою по берегах. Якщо до одного з берегів примикають глибини - для малої річки це хоча б метр з невеликим, голавли тут як тут - стоять майже впритул до трави і чекають, поки на них звалиться небудь комаха. Тут застосовні два варіанти лову: перший, коли ви розташовуєтеся на тому ж березі, під яким стоять головні, другий - з позицією на протилежному березі або взабродку на середині річки. У зв'язку з цим виникає одне дуже важливе питання: в якому напрямку повинна рухатися приманка, щоб вірогідність клювання була максимальною? Уздовж або поперек?

Якщо ви знаходитесь на березі, під яким проходить струмінь, і строго уздовж неї вище і нижче стоять, як ви припускаєте, головні, то вибір обмежений двома напрямками - вниз і вгору. Голавля, що стоїть вище, можна дістати тільки занедбаністю, "нижнього" голавля іноді зручніше взяти методом сплаву. Обидва варіанти дають приблизно рівні результати. Обережно підібравшись до точки треба спочатку зробити по парі-трійці акуратних закидань в одну й іншу сторону, після чого на черговому закиді вниз сплавити воблер ще на десяток-другий метрів. Під час сплаву треба пригальмовувати схід волосіні з котушки - воблер при цьому навіть грає під по верхностью води.

Чимала частка клювань припадає на стадію сплаву воблера. Мені на асиметричних (з глибиною під одним з берегів) ділянках річки більш зручним представляється ловити з протилежного берега або, що ще краще, з середини річки, якщо дозволяє екіпірування (болотні чоботи або вейдерси). У цьому випадку мова йде про ловлю тільки в заброс - сплавити воблер уздовж струменя, що проходить від нас метрах в десяти-п'ятнадцяти, дуже проблематично. Саме в такий, нескладної на перший погляд, лові на малих і середніх річках мені вдавалося зловити найбільше головня. У випадку з "трудовим", тобто дуже прискіпливим головнем, є кілька тонких моментів.

Перший стосується точності закидання. Важливо покласти воблер "впритул" до протилежного берега - якщо стоїть під ним головень інертний, то при недольоті хоча б в метр-півтора він, швидше за все, просто не піде за приманкою. Дуже важливо також правильно підібрати воблер. В даному випадку вибір досить обмежений: воблери приблизно одного типу - невеликого розмірами з малою глибиною заниріванія, але на практиці часто виявляється, що заміна одного воблера на інший, зовні мало від нього відрізняється, радикально змінює клювання. Може виявитися, що, наприклад, на 5-сантиметровий воблер по клювок немає, а точно такий же, але 4-сантиметровий риба атакує майже на кожній проводці.

Або інший приклад: при використанні двох схожих воблерів, трохи відрізняються розміром і кутом посадки лопаті, різниця в робочих горизонтах в 20-30 см несподівано сильно позначається на результаті. Не раз бувало так що заміна дуже близьких за своїми характеристиками воблерів Aise Floating на Dorado Tender або навпаки значно покращувала клювання. Все це означає, що, відправляючись з воблерами на "голавлевую" річку, бажано не обмежувати себе кількома моделями цих приманок, а мати їх мінімум з десяток. Банальний перебір приманок в цьому випадку здатний дати дуже непоганий ефект.

Ловля Головлі на джиг.

Під час літнього лову на малій річці спінінгістові доводиться раз у раз продиратися крізь берегові нетрі. Особливо незручним і небезпечним буває безпосередній спуск до води, коли не бачиш що приховують під собою зарості полину і чортополоху, і можна буквально з'їхати в річку. Ловля на воблер, та й на "вертушку" теж, передбачає обов'язковий спуск до води. Можна і полегшити риболовлю, вибравши інший тип приманок. Невеликий твістер на джиг-голівці вагою від 1.5 до 4 г дозволяє ловити головнів, залишаючись при цьому у верхній точці берегового укосу. Та й сама схема лову на джиг припускає безпосередній візуальний контакт з рибою, а це додає риболовлі особливу привабливість.

Спочатку спінінгіст акуратно наближається до берега - до того моменту, поки крізь маскирующую його траву не буде проглядатися те місце, де можна очікувати головнів. На знайомій річці такі точки зазвичай добре відомі - це може бути, наприклад, прогал між майже суцільними заростями водних рослин. Якщо голавли помічені, перекидаємо приманку на пару метрів за них і тут же починаємо проводку, яку іноді називають "пелагічним джіггінгом": ручку котушки обертаємо рівномірно в середньому темпі, похитуючи при цьому вершинкою вудилища. Поклевка буває зазвичай на першій же занедбаності.

Іноді твістер атакує не один з тих головнів, що знаходиться в полі зору, а інший, як правило, набагато більш великий, який вилітає звідкись як чорт із табакерки ... Виведення з такої позиції, якщо сідає пристойний екземпляр, буває вельми непростим - адже рибалки і рибу розділяє зарослий бур'яном схил, та крім того, в руках снасть надлегкого класу - у мене це частіше вудилище YAD Freiburg з тестом 2-10 г і котушка - " тисячник "за класифікацією фірми Shimano. Коротше кажучи, буря емоцій вам гарантована. Втім, як і при будь затриманні крупного голавля.

Советуем также посмотреть :

 • Лов спінінгом головня .
 • Головень на спінінг навесні .
 • Весеняя ловля головня на мормишку
 • головень навесні
 • Воблер для головня - ідеальна приманка для хижака
 • на сплеск
 • Ловля щуки в спеку
 • 10 питань по воблерам мінно
 • зимовий твічінг
 • Щука - цариця російських річок і озер
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3413]   Автор, Admin 28-05-2013, 15:15 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля щуки в марте
  Ловля щуки в марте по первой открытой воде – великолепная рыбалка. Бывает, что щуку ловят из под кро ...

  » Братья Щербаковы. Отвесное блеснение с лодки
  На сей раз речь пойдет о таком вопросе, как отвесное блеснение с лодки, или так называемой ловле в о ...

  » Простые комбинированные насадки.
  Тотчас городскому рыболову приготовиться к рыбалке очень трудно — в критериях городка никак не ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке