Загрузка...

Блог о рыбалке » Основи фідерного лову


--- ~ Основи фідерного лову

Основы фидерной ловли

Ловля на донку з'явилася досить давно. Л. П. Сабанеев у одній зі своїх відомих робіт писав про донної снасті як про вельми уловистою. У цій же роботі можна зустріти опис найпростішої «закидушки» з бубонцями, яка дуже хороша для лову на великих дистанціях.

Відома ще й «сестра» донки - «напівдонкою», яка є видом оснастки для болонської і маховою вудки, особливістю яких є поплавець, що піднімається до хлистик вудилища.

У Росії були відомі так звані «гумки», «дубини» і закидушки, до яких кріпилися цілі букети гачків. Прототип ж сучасного вудилища для донного лову стала модель, розроблена в 50-х роках у Великобританії. Автором її став Річард Вокер. Це було триметрове штекерноє вудилище з двома колінами, витримує 570 грам навантаження.

У 60-і роки донну снасть доповнив маятниковий сигналізатор, який був своєрідним продовженням кінчика вудилища. Його стали називати "swing-tip". Він вставлявся в крайнє кільце Avon'a так, щоб крізь можна було пропустити волосінь, а потім спостерігати за клюванням. Потім з'явилися нові вудлища, з готовими сигналізаторами, які були дуже близькі до сучасних англійським снастям з високою чутливістю, які носили назву "swing tip rods".

У наступному десятилітті з'явилися м'які матеріали зі склопластику, тоді маятник сигналізатора «перекочував» прямо на верхівку вудилища. Від Avon'а відрізали 50 см від верхнього коліна і замінили його вершину більш м'яким стеклопластиком. Така модель була максимально зручною для донного лову, тому що навіть самі легкі дотики риби до гачка були одразу помітними. Вудилище змінювалося і удосконалювалося, в результаті чого були розроблені моделі "winkelpicker", "qui-vertip". Интересен факт, что удилища, у которых были вклеенные вершинки, назывались "quivertip", а удочки, вершинки которых менялись, носили немецкое название "winkelpicker".

Сьогодні моделі цих вудилищ виконуються з високомодульного вуглеволокна і лад у них досить швидкий. Більшість вудилищ характеризується змінними вершинками, вклеєні зустрічаються досить рідко. Ті назви, які прийшли з англійської мови, в перекладі означають змінну чутливу вершинку маятника. Словом "фидер" обычно именуют удилище модели quivertip с тяжелыми оснастками, а словом "пикер" – с легкими. У подальшому тексті ці назви будуть відповідно використані для англійської донки з годівницею і без неї.

Секретом успішної лову на англійську донку в першу чергу є вудилище. Їх випускають майже всі виробники снастей для риболовлі. Для удочек "quivertip" характерен целый рад свойств, определяющих сферу их использования. Сюди входять довжина в складеному вигляді і в робочому стані, міра чутливості вершинок і їх кількість, а також клас.

Удилища "quivertip" бывают таких классов: light, medium, а также heavy и extra-heavy. Виділяють ще й light-medium або medium-heavy. Каждый класс имеет определённые требования к весу груза, которые примерно соответствуют следующим параметрам: для класса light берётся груз до 40 граммов, для medium – около 60 граммов, для medium-heavy - выше 100 граммов. Чутливість вершіонк вимірюється в таких одиницях, як унції. Унція показує, скільки зусиль треба докласти, щоб кінчик вершинки зігнувся на 90?. За чутливості вершинки діляться на самі різні класи: від тоненьких в 0,5 унцій до міцних в 5-6 унцій.
При покупці донки англійського виробництва, має сенс враховувати особливості водойми, на якому буде застосовуватися вудка. Дуже багато залежить від його розмірів і наявності рослинності. Например, небольшая река и пруды не требуют делать заброс дальше 30 метров. Якщо на березі є рослинність і течія слабка, зручніше буде використовувати вудилища малої довжини легкого і середнього класів. При густий берегової рослинності і невеликій глибині довжина вудилища не повинна перевищувати 3-х метрів. Как правило, в таких местах ловят без кормушки вообще или же с очень маленькой кормушкой, для чего хорошо подойдут такие удочки, как удилища D.A.M. Multipicker (2.4 метра, класу light), і Trabucco Prodigy quiver pro (3.3 метра, класу light-medium).

У глибоких річках з відчутним течією і шириною більше 100 метрів ловити доводиться на великій глибині, до 10 метрів. В такой ситуации лучше взять удилище подлиннее класса extra-heavy, потому что забросы будут выполнены довольно далеко, а кормушка берётся не меньше 70 г. Современные удилища с помощью вставки колена могут достигать довольно большой длины. Наприклад, вудилище Trabucco може висуватися на довжину до 4 метрів і 20 см, якщо оснащене спеціальною вставкою.

У великому озері або об'ємному водосховище зручно рибалити з вудкою класу medium або heavy, довжиною 3.6-3.9 метра. Дальність занедбаності досить чимала, але вантажі можна використовувати більш легкі, ніж для річки. Такой вариант, как удилище Trabucco Exxon класса (3,6 метра, heavy) подойдёт неплохо.
Звичайно, можна ловити у всіх перерахованих водоймах. Тоді добре запастися трьома різними вудилищами, а можна почати з покупки фідер класу "heavy" довжиною 3,4 - 3,9 метра. Благодаря своей универсальности на нём можно варьировать оснастки весом от 10 до 70 г. Удилища такого класса можно найти в фирменных магазинах D.A.M., Trabucco, Daiwa, Shimano.

Вибравши вудлище слід зайнятися підбором оптимальної котушки. Для фідера потрібні котушки з великим передавальним числом, оскільки в донному лові завжди бувають часті занедбаність і перезабросах. Шпуля котушки повинна бути великого діаметру, інакше зробити дальній кидок буде складно. Оскільки волосінь беруть в основному тонку, то бажано, щоб в котушці була «матчева» шпуля. Також необхідний защипами для волосіні, щоб фіксувати дальність закидання. У котушки повинен бути фрикційне гальмо хорошої якості, так як використовуються досить тонкі поводки. Такі параметри властиві моделям Shimano Stradic X GTM і Tica Venus або Condor - розмір 3000, кожна з яких має окремі переваги. Для катушек Shimano, например, присущи плавность и мягкость хода, а Tica отличаются наличием большего диапазона регулировки фрикционного тормоза. У них є також «прапорцевий гальмо», який допомагає регулювати фрикціон. Вважається, що використання котушки з переднім регулюванням фрикціону під Фрідер незручно.

Відносно волосіні потрібно враховувати наступні моменти. Оптимальним варіантом буде тонка плетена волосінь. Оскільки плетінка майже не розтягується, вона прекрасно сигналізує про клювання навіть на відстані близько 80 м. монофільная волосінь може подати знак навіть тоді, коли на гачок випадково підвісити под'ершік. В той час, як плетена волосінь дає більш чіткі і зрозумілі сигнали. Крім того, при підсіканні монофільная волосінь потрібно смикнути з розворотом в 180?, А плетена волосінь дозволяє просто виконати трохи більше різкий рух при знятті Фрідер з підставки. Є у плетеної волосіні і мінус. Це все та ж мала розтяжність, яка може сприяти обриву волосіні, якщо фрикціон неточно налаштований. Особливо великий ризик пориву при клюванні великої риби. Для того, щоб пориву не відбулося, можна застосувати спеціальні амортизатори "power gum" з гуми. Хорошими качествами обладает леска "Power Pro" с размером сечения 0.1 - 0.14 мм (фирма Berkley). Её применяют в удилищах фидер классов light - extra heavy. Але й інші плетені волосіні непогані. Можна брати і "Fusion" фірми Mitchell.

Крім основних елементів снасті є ще й додаткові деталі, такі як годівниці, грузила, гачки, протизакручувач, вертлюжки, застібки і волосінь для повідців і оснащень.

Найчастіше застосовуються маленькі гачки, як правило, це № 12-16. Часом беруться і більш дрібні гачки № 18-22, а також більш крупні № 8-10. Вимога до гачків в першу чергу полягає в матеріалі, з якого вони повинні бути виготовлені. Найміцнішими є гачки із загартованої дроту. Також необхідно, щоб гачок був добре заточений, інакше половина улову буде втрачена. Прекрасною якістю відрізняються гачки недавно з'явилася на нашому ринку фірми Colmic, непогані вироби також випускають компанії Triana і Owner, якщо, звичайно, купувати оригінали, а не підробки.

Волосінь для повідців вибирати потрібно в залежності від діаметру і навантаження, яку вона зможе витримати. Краще, щоб «пам'яті» у такий волосіні не було. Тут доцільно придивитися до таких фірмам-виробникам, як Mover, Triana X-Match, марки волосіні підійдуть Smart SLR і Smart Excel. Тут же можна не згадати фірму Colmic, в якої є хороші монофільная волосінь для повідців. Діаметр волосіні береться від 0.1 до 0.16 мм. З такими повідцями добре полювати за обережною рибкою на водоймах зі спокійною водою, товста волосінь виправдовує себе на водоймах з течією, де водиться більше велика риба.

У застібок і вертлюжків найважливіші якості - надійність, зручність і компактність. Вертлюжки повинні обертатися з легкістю, а застібки краще вибирати двосторонні, щоб легко відчіплювати її з будь-якою стороною. Майже завжди в комплекті з застібками і вертлюжками йдуть протизакручувач і годівниці, тому можна придбати всі деталі разом.

Протизакручувач в самих простих і надійних оснащеннях. Це така трубочка, до одного з кінців якої кріпиться застібка. Трубка може бути прямою або зігнутою, але краще, щоб під рукою були і ті, і інші протизакручувач.

Застосовуються в англійських донках найчастіше 5-40 грамові вухаті грузила. У наборі для риболовлі найкраще запастися відразу декількома видами вантажив з різними ваговими категоріями. Основною і найважливішою частиною оснастки є годівниця. Видів і моделей годівниць величезна безліч, але починаючому рибалці можна придбати кілька простеньких годівниць-клітин різної ваги і форми. Для стоячої води гарні будуть годівниці круглої форми, а для течії краще брати квадратні годівниці, а також моделі із закритим торцем, в яких прикормка тримається довше.

Коли, нарешті, в арсеналі вже збереться все необхідне для лову, можна постаратися забезпечити комфорт на березі водойми для самого рибалки. Забезпечити зручність допоможуть такі нехитрі пристосування, як спеціальна підставка для Фрідер, пару звичайних підставок, підсак, відро для прикормки, екстрактор, садок, а також сидіння. Підсак краще брати спортивного типу, оснащений легкою, але довгою ручкою. Вибір фрідерной підставки потрібно зробити такий, який забезпечить легкість підсічки. Він повинен легко пересуватися в напрямку від води. Можна звернути увагу на вироби фірм Browning і Zebco, а також на підставку для матчевих вудок Stonfo. Другие подставки назначаются под комель удилища. Садок і підсак підійдуть будь-які. Пригадується також екстрактор, особливо якщо насадка увійшла в рибу дуже глибоко, як це часто буває на Фрідер. Дуже хороший екстрактор фірми Stonfo. У ньому є голочка, за допомогою якої можна випрямити волосінь. Відро для прикормки знадобиться м'яке. Таке легко можна знайти в будь-якому рибальському магазині. І нарешті, сидіння може бути яким завгодно, в залежності від побажань рибалки.

Перед тим, як відправитися на рибалку, варто гарненько підготувати снасті та оснащення. З собою краще прихопити кілька повідців, що відрізняються довжиною і діаметром волосіні розміром гачків. Вот примерные наборы поводков: крючок 12 с леской 0.14; крючок 20 с леской 0.1; крючки 16 и 14 с леской 0.12; крючок 18 с леской 0.1; длина варьируется от 30 до 50 см. Поводки удобно держвть сложенными в специальной ёмкости, которую можно назвать поводочніцей. Фірмові поводочніци, наприклад, вироби фірми Mover, мають чималу вартість. Виготовлення повідків прямо на місці риболовлі економічніше, але відбирає чимало часу. Ось приклади найбільш простих і надійних видів оснащень:

1) Оснащення із трубочкою-протівозвкручівателем, яку приготувати можна на місці риболовлі. Протизакручувач надівається на основну волосінь, після чого прив'язують вертлюжок і вже до нього кріпиться повідець. Наступний крок - прикріплення до застібці протизакручувач годівниці. Оснащення хороша тим, що її досить легко виготовити і повідець не буде перехлестивают за основну волосінь. Але, на жаль, чутливість такого повідця дуже низька.

2) Патерностер-оснащення, авторство якої належить Стіву Гарднера, який вперше описав спосіб її виготовлення і механізм дії. Цю оснастку краще приготувати заздалегідь, хоча зазвичай вона в'яжеться прямо на основній волосіні. Але набагато краще вона буде працювати, якщо її приготувати безпосередньо перед ловом. Для этого берут леску монофил, у которой сечение может быть равно 0.2- 0.25 мм, на которой делается петля длиной около 15-20 см. К петле крепится кормушка. До більш короткому кінця волосіні петля в петлю в'яжеться повідець, більш довгий кінець прикріплюється до основної жилки. Таке оснащення схильна робити самоподсечку риби, але має високу чутливість, так як в ній немає жодної зайвої деталі. Зручно її намотувати на мотовильца для махових і штекерних оснасток і так зберігати.

3) Симетрична петля - це найпоширеніша оснащення, яку використовують при лові пікером, але можна її брати і для лову з годівницею. Для її виготовлення береться монофільная волосінь, на якій зав'язують петлю, щоб з'єднати з повідцем. Потім кінці волосіні на відстані 8-12 см скручуються і фіксуються другою петлею, такий же, як для повідця. Завдяки такій скрутці конструкція стає досить жорсткою і не закручується під час закидання. На відстані 45-60 см від першого вузла відміряється ще один, через пару сантиметрів - наступний, завершальний. Ця остання петля є кріпленням оснащення до основної жилки. Годівницю чіпляють за допомогою двосторонньої застібки. Це оснащення володіє більш високою чутливістю, ніж дві попередні. Але і перехлестивают вона частіше, ніж вони.

4) Останній вид оснастки - несиметрична петля. Робити її не складніше, ніж симетричну. Різниця тут лише в тому, що одна сторона петлі має тривалість на 15-20 см більше другий. Если кормушка установлена на оснастке, которая прикреплена верхней петлёй, то она опускается ниже отвода, на котором крепится поводок, повёрнутый в сторону. Таке оснащення відрізняється високою чутливістю і разом з тим високими вимогами до матеріалу виготовлення. Найважливіша роль відводиться волосіні, яка повинна володіти стійкістю, оскільки буде тертися об застібку, на якій кріпиться годівниця.
Цих оснасток буде цілком достатньо для лову на донку на перший час, поки уміння новачка не відшліфуйте і не досягнуть високої майстерності. Крім того, всі інші види оснащень є просто різновидами тих чотирьох, які були перераховані вище.

Всі ці снасті цілком реально придбати і освоїти, а якщо слідувати рекомендаціям, наведеним вище, можна отримати просто чудовий улов.

Советуем также посмотреть :

 • фідерні вудилища
 • Фідер : Пристрасті навколо Оснастки
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Вибір вудилища і його оснащення
 • Шоклідер : за і проти . Допомогу починаючому фідерісту
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Навіщо потрібен шок- лідер
 • Як зробити донку
 • Як вибрати фідерне вудлище ?
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 1)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+3137]   Автор, Admin 22-05-2013, 02:19 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Як вибрати диван
  Аби зробити свій вибір, найбільш ретельно слід зупинитися на головних видах, які пропонують сучасні ...

  » Ловим верховдку
  Изо всех же наших рыб верховка, естественно, имеет меньшую величину. Потому распределение ее в Рф ещ ...

  » Как я делал ремонт в прихожей
  Прихожая была продолжением темы коммунальной эпохи в хрущевских традициях. Сразу над входом - антре ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке