Загрузка...

Блог о рыбалке » Як перехитрити карася


--- ~ Як перехитрити карася

Как перехитрить карася


Карась - одна із самих звичайних і широко відомих риб. Зустрічається він майже всюди, але воліє сильно зарослі стоячі озера і ставки з досить теплою водою. У річках тримається в заводях, затоках, старицях з мулистим дном і достатком водної рослинності. У водосховищах нечисленний. Срібний карась нерідко зустрічається і у проточній воді - в річках зі слабкою течією.

Карась, особливо золотистий, вельми невибаглива і витривала риба. Він здатний жити при такому низькому вмісті розчиненого у воді кисню, як жодна інша риба, за винятком, може бути, лина і в'юна. Золотистий карась тривалий час зберігається живим в мулі висохлих ставків, зариваючись на глибину більше півметра. У кошику з мокрою травою він не засинає досить довго. Срібний карась уступає в витривалості золотавому, але і він набагато витривалішими багатьох риб, у тому числі і коропа.       

Звичайна вага карася - 100-200 г. Окремі особини, частіше срібного карася, нерідко досягають і кілограмової ваги. А в районах Сибіру і Далекого Сходу є водойми, де зустрічаються карасі вагою в кілька кілограмів. У свій час на Далекому Сході мені пощастило зловити на донну вудку карася вагою 2 кг 400 г. в малокормних озерах і ставках при перенаселенні карась дрібніє і навіть у поважному віці не перевищує в довжину 10 см. Але в більшості водоймищ він знаходить достатню кількість корму і зростає досить добре. У водоймах, де є хижа риба, карась завжди буває більше.       

Їжею карасеві служать різноманітні дрібні водні тварини, яких він витягає з мулу або збирає з поверхні дна й підводних предметів, в також м'які частини рослин. У раціоні срібного карася рослинний корм і планктон складають більшу частку, ніж у золотистого.       

Карась відноситься до теплолюбних риб, і для рибалок представляє інтерес тільки в літній період. Золотистий карась дошкульніше до холоду, ніж срібний. У вересні він уже перестає вести активний спосіб життя, в жовтні залягає на зимівлю, зарившись у мул на глибоких ділянках водойм.       

Срібний карась восени ще зберігає певний час активність і взагалі, як я переконався, холодної води не боїться. Мені доводилося ловити його навіть тоді, коли біля берегів вже утворювалися крижані закраїни. Влітку нерідко траплялося ловити великі екземпляри карася з глибини 4-5 м в місцях виходу джерел. Лише в листопаді-грудні він остаточно перестає цікавитися їжею і впадає в сплячку. А в південних районах країни, за наявними відомостями, ловлять його з Льоду навіть в січні в стійкі відлиги. Це говорить про те, що срібний карась на відміну від свого золотавого побратима, очевидно, на зиму в іл не заривається.       

Ловом карася захоплюються багато. А в ряді районів країни рибалкам доводиться ловити тільки його, так як в місцевих водоймах на десятки, а то й сотні кілометрів в окрузі іншої риби, що заслуговує уваги вудильників, немає. Інтерес до карасеві проявляється не тільки за його високі смакові якості в смаженому вигляді. Ловля його по-своєму цікава і захоплююча.       

Карась, особливо великий, - досить обережна риба, і лов його на грубу снасть рідко приносить успіх. Вудку з товстої і добре помітною у воді волосінню він воліє обходити. Для переконливості наведу приклад зі своєї практики. При лові карася на водоймі з дуже прозорою водою мені і багатьом іншим рибалкам в цей день довелося задовольнятися досить скромним уловом. А ось улов одного рибалки викликав не тільки деяку заздрість, але і захоплення. Як я потім переконався, секрет успіху полягав не у вдало вибраному місці, не в прикорме і не в насадці, а в снасті, точніше - в волосіні діаметром 0,17 мм, пофарбованої в блакитний колір. У водоймах, де вода не дуже прозора, краще застосовувати волосіні жовтого або світло-жовтого кольору. При лові крупного карася, який майже завжди бере насадку з дна, волосінь слід фарбувати під колір грунту.       

При лові карася найбільш ходовими вважаються поплавцеві вудки. Вудилище бажано мати легке, довжиною 4,5-5 м. Дуже гарні для такого лову телескопічні вудилища. Вони досить довгі, легкі і володіють відповідною гнучкістю. Із складових бамбукових вудлищ слід застосовувати легкі трехколеннікі з гнучким і досить міцним третьому коліні.       

Для лову карася багато рибалок застосовують гачки № 4 або № 5. При лові на хробака краще застосовувати гачки з довгою цівкою, а при використанні. насадок рослинного походження - світлі (нікельовані) з короткою цівкою. Деякі рибалки в 15-20 см вище основного гачка прив'язують на короткому повідку додатковий. При гарному клюванні другий гачок виправдовує себе, а при поганому - скоріше заважає. Використання блешні при лові звичайної поплавцевою вудкою збільшує кількість клювань. Кращою блешнею, як показала практика, при використанні в якості насадки хробака та мотиля є посріблена «дробинка» середнього розміру. З насадками рослинного походження добре себе зарекомендувала та ж "дробинка" червоного кольору. Так як у карася добре розвинений нюх, то блешню після фарбування для усунення запаху нітрофарби потрібно якийсь час витримати в соняшниковій олії.       

Гарні для лову карася невеликі поплавці з пташиного пера. Поплавок буде дошкульніше, якщо його на волосіні закріплювати в одній нижній точці. При застосуванні мормишек розмір пера поплавця повинен бути таким, щоб лише його невелика частина виступала з води. Тоді навіть легкий дотик риби до блешні передається поплавка, і він або порине або спливе. Поплавець краще фарбувати у чорний колір.       

При лові з берега для далекої занедбаності насадки багато рибалок в якості донної вудки використовують спінінг. Волосінь для такої снасті треба брати товщиною 0,3-0,4 мм. Оснащується вона двома гачками і грузилом. Дуже важливо вміло підібрати грузило. Тоді кидок буде точним і лісочка не заплутається. Перший гачок прив'язують не ближче 15 см від грузила. Максимальна товщина повідців - 0,2 мм, а довжина не більше 15 см. В якості сигналізатора клювання застосовують легке металеве кільце діаметром 45-50 мм. Його прив'язують до першого від тюльпана пропускного кільцю відрізком волосіні на 4-6 см довший кінця спінінга. При закиданні кінець вудлища нахиляється і кільце скидається на волосінь. Воно фіксує натяг волосіні, і навіть слабка поклевка стає помітною. При підсіканні кільце вертається на вудлище.       

Навесні, влітку і восени лов карася має свої відмінні особливості, знання яких в чималому ступені впливає на успіх ужения.       

Після повного розкриття водойми і невеликого прогрівання води карась починає вести активний спосіб життя. У цей час він тримається переважно на добре прогрітих мулистих мілинах з водною рослинністю на глибині 1-2 м.       

Навесні в карася самий хороший кльов. Набираючись сил для нересту після зимової голодовки і відновлення їх після нього, він клює впевнено, а деколи і жадібно. Черв'як і мотиль в цей час - кращі насадки для його лову.       

У міру прогрівання водойми в ньому усе більше з'являється рослинності й водних організмів. До середини червня в більшості районів карась уже не відчуває нестачі в їжі. Наявність в достатній кількості корму, який йому не потрібно посилено шукати, в значній мірі обумовлює і поведінка цієї риби. Малорухливий спосіб життя веде до того, що до середини літа клювання карася стає примхливим, і чому риба крупніше, тим вона привередливее.       

У карася, як і у всіх коропових риб, немає шлунка. Харчування його відбувається періодично, але значно частіше, ніж у риб з розвиненим шлунком час, коли карась при сприятливих погодних умовах не харчується, становить 4-6 годин. У невеликого карася такі паузи в харчуванні незначні. З цієї причини він клює частіше і, значить, частіше попадається на вудки.       

В теплі й тихі літні ночі, особливо в повня, карась харчується в основному вночі і рідко - днем. Зміна ж погоди на карася діє не більше, ніж на інших риб. При різкому похолоданні і підвищенні температури клювання помітно погіршується. Значно поліпшується він в теплі похмурі дні з невеликими літніми дощами і в грозу.       

Є й інші чинники, на які рибалкам слід звернути увагу. Відомо, що влітку в раціоні карасі переважає рослинна їжа і при лові він віддає перевагу насадкам рослинного походження. До таких насадкам ставляться хліб, краще чорний, каші, тісто, розпарені зерна пшениці й вівсянки. Багато рибалок підмішують в насадки різні, пахучі речовини і навіть губну помаду. Це дає певний позитивний ефект. Я знав одного рибалки, який вельми успішно ловив карася навіть в липні на катишки чорного хліба, в який додавав трохи пересмаженої з цибулею соняшникової олії. Для приготування такої насадки краще брати м'якуш біля верхньої піджареної скоринки. Він духмяний і краще привертає рибу.       

Добре зарекомендувала себе насадка з м'якушки білого хліба в суміші з кислим сиром. Вона привертає карася своїм специфічним запахом. Сир для такої насадки в закритому посуді ставлять на тиждень в тепле місце.       

Неважко приготувати й іншу досить ефективну насадку. У невелику каструльку виливають склянку води, розчиняють у ній чотири чайних ложки цукру і додають одну третину склянки пшона. Варять кашу на повільному вогні при частому помішуванні до повного розварювання зерен. Охолоджену кашу ретельно розминають маточкою. Додають борошно, размолотое печиво (дві-три штуки), дві чайні ложки соняшникової олії і замішують колобок. Насадка готова. Влітку саме на цю насадку мені нерідко вдавалося виловлювати найбільш великих карасів.       

Володіючи хорошим нюхом, карась легко знаходить насадку, що видає апетитний для нього аромат. Але, пахучі речовини слід застосовувати обережно і в дуже невеликих кількостях. Пригадуються два випадки їх моєї практики. У першому випадку слабкий запах м'яти, випадково передається зі слиною катишки хліба після з'їдених мною м'ятних пряників, позитивно вплинув на успіх лову. У другому випадку клювання карася припинився після застосування хлібної насадки, присмаченою пристойною порцією м'ятної есенції.       

На часто відвідуваних водоймах, де окремі рибалки, на жаль, буквально загодовують рибу харчовими продуктами з нашого столу, ловля карася на вищеописані насадки далеко не завжди приносить успіх. У таких водоймах карась охочіше бере на гнойового хробака, личинку бабки, опариша, рачье м'ясо.       

Прикормка карася перед ловом і під час її завжди корисна, але в розумних кількостях. Перед ловом досить кинути у воду невелику жменю потовченого макухи, розмочених скоринок чорного хліба або добре розпарених зерен пшениці, вівсянки. Під час лову підгодовування незначними порціями періодично підкидають до поплавцям. Прикормка повинна лише залучати рибу й збуджувати її апетит.       

Навіть в трав'янистих місцях насадку слід опускати якнайближче до дну. Зазвичай досвідчені рибалки тримають її в 3-5 см від нього. У жаркі сонячні дні, коли карась нерідко гуляє зграями поверху, насадку тримають в 10-12 см від поверхні води. При лові в трав'янистих місцях краще застосовувати блешню. Вона не тільки уловистее, але і значно рідше в порівнянні з гачком зачіпається за рослини і зачіп легше виявити. Блешнею можна обловлювати з берега або з човна вікна в трав'янистих місцях. Для такого лову підходить легке вудилище середньої довжини (2,5 - 3 м), обладнане боковим кивком, пофарбованим в яскравий колір, і котушкою. З її допомогою міняють довжину волосіні при лові й при виведенні риби.       

Багато рибалок не раз зауважували пухирці повітря, що йдуть із дна водойми. Їх піднімають, риючись в мулі, короп, лин, лящ та карась, але в чисто Карасін водоймах вони належать тільки йому. Марно в цей час пропонувати йому хлібний кульку або іншу насадку рослинного походження. А ось на мотиля або на невеликого гнойового хробака він може охоче взяти.       
Влітку великого карася успішно ловлять на глибоких місцях з ямами й перепадами глибин. Рано вранці в більшості випадків у таких місцях він не клює. Який повернувся з обмілин на відпочинок карася їжа практично не цікавить. Але через кілька годин, найчастіше близько 8 години ранку, у нього починає з'являтися апетит. Помічено, що на хробака, мотиля й інші насадки тваринного походження в цей час він майже не бере. Досвідчені карасятнікі для такого лову завжди готують кілька насадок з тіста, хліба і каш. І якщо якась з них припала до смаку карасеві, то успіх забезпечений.       

Восени карася шукають на виходах з ям і у самих ямах. Прокидається він і цей час пізно, тільки годин в 10-11 дає про себе знати слабкими, ледь помітними поклевкамі. Клювання здебільшого буває в погожі дні.       

Покльовки карася добре помітні і різко виражені навесні, коли він голодний. Поплавок без коливань йде під воду або в сторону, рідше лягає на бік. У цей момент і потрібно підсікати. Підсічка повинна бути короткою і не дуже сильною. Більш розгонисту підсікання роблять при лові переобладнаним в донку спінінгом.       

Великий і середній карась улітку на насадку, що лежить на дні, бере начебто ляща або лина. Поплавок, гойднувшись, починає лягати на бік. У той момент, коли поплавець повністю завалиться, треба підсікати. Як я переконався, не треба чекати, коли поплавець піде в сторону або почне занурюватися. Якщо трохи спізнитися, карась, як правило, успeвает виплюнути насадку.       

Крупний карась при виведенні упорист, і якщо волосінь тонка - не поспішаєте. Підводите його обережно, не послабляючи лісочку. Брати з води великі екземпляри краще подсачком.       

Ось такий карась! Мені в риболовецькій практиці протягом декількох років доводилося займатися тільки його ловом. І я усвідомив, що карась не така вже примхлива щодо клювання риба, як часто про це пишуть. Просто треба добре знати його спосіб життя, вміє. шукати його і правильно застосовувати снасті і насадки в залежності від часу доби, року і умов лову.

За матеріалами "Рибалка-клуб"

Советуем также посмотреть :

 • Травень - час ловити карася
 • На що ловити карася?
 • ловля карася
 • Як спіймати карася взимку
 • Ловля карася на озерах та річках
 • Фідер для річкового карася
 • Як спіймати лина ?
 • Ловля карпа зимою
 • Особливості лову карася в предзимье Частина 2
 • Зимова ловля поплавцевими вудками
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2997]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:54 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Равномерная (прямая) проводка
  Равномерная проводка наиболее проста. После заброса мы даем приманке опуститься на дно, затем плавно ...

  » Выбор удилища класса ультралайт
  При выборе же определенного удилища следует сначала направить внимание на добро его вершинки - самог ...

  » Как поймать белого амура?
    Белый амур – желанная рыбешка для всякого из ценителей ужения карпов. Каким образом ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке