Загрузка...

Блог о рыбалке » Фідер в міжсезоння .


--- ~ Фідер в міжсезоння .

Фидер в межсезонье.


Красивий термін «міжсезоння» набув широкого поширення серед рибальської громадськості пару років тому, разом зі стали практично вже нормою теплими, без крижаного покриву на водоймах листопадом і груднем. Втім, як і поняття «зимовий фідер».

Насправді, нічого гарного в міжсезоння немає: період лисих гілок, похмурих днів-«коротишів» без сонця. «No leafs, no sun, no moon, no fun. No, no, no ... november ». Зимовий фідер, тобто ловля донною снастю для відкритої води в холодні місяці - в основному заняття вимушене для захоплених рибалок, які опинилися в ситуації, коли лід встане невідомо коли, а «душа на рибалку проситься». Тому що фідер не дуже-то і підходить для лову неактивній риби в холодній воді.

Причин цьому декілька. Це і пасивність «білої» риби в цей період (обережну покльовку якої довгий шнур і досить жорстка вершинка іноді не здатні передати), і її віддаленість від берегів (зазвичай в цей час вона накопичується в найглибших місцях водойми). Нарешті, «ніжність» насадки (а найбільш ефективний мотиль) і невисока інтенсивність «роботи» приманки.

Правда, є ряд водойм, у які надходять теплі скидні води електростанцій. Тут досить результативна ловля на донну снасть можлива круглий рік. Але оскільки температура води в таких водоймах зазвичай досить висока (до 7-10 ° C) навіть у той час, коли на інших водоймах вже стоїть лід, їх варто розглядати окремо.


Оснащення для лову «білої» риби


Фидер в межсезонье.


Снасть   для «зимового» фідера мало чим відрізняється від літнього варіанту. Використовується той же (або за наявності декількох вудилищ - легке) фідерне вудлище, знову-таки - з максимально легкою для конкретних умов (рельєф, протягом) годівницею. Вершинка, як правило, використовується найбільш чутлива з наявних, оскільки покльовки в предзимье дуже обережні, ледь відчутні. Годівниця обов'язково відкрита, нерідко - зі збільшеним розміром отворів. Все це потрібно для того, щоб частки підгодовування максимально швидко вимивалися з годівниці в умовах холодної осінньої води. Діаметр шнура, як і влітку, має значення тільки стосовно до швидкості течії (тонкий шнур менше парусит і дозволяє використовувати більш легкі годівниці).

Гачки   повинні бути максимально тонкими, гострими і, нерідко, сприяючими самоподсечку риби. Тому що чутливості навіть самої тонкої вершинки може виявитися недостатньо, щоб чітко показати момент клювання.

Довжина повідків   становить від 20 до 100 см, більш довгі можна використовувати в розрахунку на те, що риба заглотит наживку і підсікати її буде не потрібно. Бувають дні, коли клювання настільки невпевнені, що по-іншому зловити рибу складно. В цьому випадку встановлюють маленькі гачки - № 16-18. Переважний матеріал для повідків - флюорокарбон, оскільки він менш помітний у прозорій воді. Діаметр повідків також повинен бути мінімальним, оскільки мова йде про лов пасивної і обережної риби.


Фидер в межсезонье.


Фідерний монтаж може бути будь-яким - як патерностер, так і трубочка-протизакручувач.
Кілька слів про «загадковому» патерностери, оскільки багато рибалки-любителі соромляться запитати, що означає це іноземне слово. Саме підходяще російська назва цього найпростішого фідерного монтажу - «три петлі». Виготовляється він з відрізка волосіні діаметром 0,35-0,45 мм і довжиною 40-60 см. На кінцях відрізка роблять дві звичайні глухі петлі, після чого відрізок складають удвічі таким чином, щоб співвідношення довжин відрізків становило приблизно 1:2, і роблять на ньому третю петлю.

До цієї великої петлі приєднують карабін звичайної фідерної годівниці (методом «петля в петлю»), до довгого плеча патерностера - фідерний шнур, до короткого - повідець. Все кріплення здійснюється також методом «петля в петлю». Виходить дуже практичний монтаж, який легко виготовити за хвилину на риболовлі. Недолік патерностера, на мою думку, - це все ж таки дещо більша схильність до перекручування повідця в порівнянні з трубочку.


Прикормка  


Прикормка   при лові на фідер в міжсезоння, всупереч поширеній думці, необхідна. Правда, її склад помітно відрізняється від літньої. Вона повинна включати мінімум великих компонентів (єдині крупні компоненти в ній - дрібний та / або крупний мотиль), мати невелику ароматизацію і мінімальна кількість клеючих компонентів. Тваринний компонент у підгодовуванні повинен становити помітну частину, а сама кількість прикормки - менше, ніж у теплу пору року. Колір прикормки - чорний або темно-коричневий. Провідні виробники прикормових сумішей випускають кілька сухих композицій, призначених спеціально для залучення тих чи інших видів риби у холодній воді. Вони темного кольору, зі складним ароматом невеликої інтенсивності і, як правило, не мають у своєму складі великих компонентів і дуже невелика кількість - клеять. Іноді виробники додають в «зимові» прикормки бетаїн з метою прискорення перетравлення їжі та розпалювання апетиту у риб.

Звертаю увагу читачів - використання «масових» готових прикормових сумішей, розроблених з розрахунку на використання в теплу пору року, може виявитися неефективним. Доопрацювання бюджетної річної прикормки стосовно до холодної пори року може полягати в додаванні невеликої кількості сухої землі (як розпушувач і Затемнювач) і мелених сухарів (для зменшення інтенсивності аромату). Додаткова ароматизація шляхом додавання у воду для зволоження прикормки рідких ароматизаторів не проводиться.

Правда про використання прикормки в холодній воді полягає в тому, що навіть найкращої суміші не під силу «зробити диво» у вигляді залучення й утримання риби в «незручному» (далекому від її постійного місцезнаходження в цей період) місці. Це пов'язано як з низькою харчовою і руховою активністю риби, так і з меншою швидкістю розповсюдження запахів в холодній воді. Тому роль прикормки в міжсезоння дійсно менше, ніж у теплу пору року, але і в холодну пору її використання приносить позитивний результат.


Наживка


Основна наживка для лову «білої» риби в цей період - мотиль. Зрідка використовують «бутерброд» з одного дрібного опариша на цівку гачка і одного-двох мотилів - щоб закрити жало. Може бути успішною і ловля з використанням «піни» (мінімальних розмірів) з підсадки мотиля.

Діпованіе (від англ. «Deep» - глибина, занурення) - занурення наживки в концентрований ароматизатор або обприскування наживки ароматним спреєм. Певний ефект ця процедура дає, але, з моєї точки зору, користі від неї відчутно менше, ніж від підбору місця лову, прикормки або навіть довжини повідця.

У холодну пору року непогано зарекомендували себе аромат шоколаду і мотиля (останній працює не завжди і не скрізь).


Де ловити в міжсезоння


Як правило, це найглибші місця на водоймі - ями, канава фарватеру. Ідеально, якщо протягом в цих місцях сповільнений в порівнянні з основним руслом, або це місце знаходиться в вітрової тіні (на великих річках і водосховищах). Мілині, ділянки з сильним плином, ділянки, які перебувають під самим берегом, як правило, не приносять очікуваного результату. Поза конкуренцією місця стоку у водойму теплої води - наприклад, скидні канали теплоелектростанцій. Рибу треба шукати - для зимового фідера це правило дуже актуально.

Автор: Євген Гридько  
Джерело: журнал «Риболов-Україна»

Советуем также посмотреть :

 • Ловля карпа зимою
 • Особливості лову карася в предзимье Частина 2
 • Прикормка для лову фідера
 • Ловля ляща в осінній період.
 • Використання прикормки.
 • Кілька порад для зимової лову фідера
 • Фідер для річкового карася
 • ловля щуки
 • Літні підгодовування для ляща
 • Крижана пастка для карася
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2096]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:54 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля судака на спиннинг
  Натуральные продукты и здоровый образ жизни - это одно целое. Ловля судака на спиннинг никак не эта ...

  » Ловля риби на перемети . пристрій перемету
  Перемети - це дуже примітивні самоловних многокрючковие рибальські снасті для донного лову риби. А ...

  » Какой выбрать экран (дисплей) ноутбука, матрицу
  Задачи, которые будут поставлены для ноутбука или компьютера, играют самую решающую роль в вопросе, ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке