Загрузка...

Блог о рыбалке » Як живете , карасі ?


--- ~ Як живете , карасі ?

Как живете, караси?


Для того, щоб багато піймати карасів, необхідна привада, тобто треба завчасно привчити їх шукати корм на обраному для вудіння місці. Карась - риба млява, ледача, бродить мало і рідко, майже не віддаляється від своєї головної резиденції, сприятлива їжа, тобто трава і водорості, а то так і твань, у нього під боком. Але, як і у всіх риб з м'ясистими губами, смак і нюх у нього досить добре розвинені, він любить поласувати і пахучу приманку чує з досить значної відстані, навіть у стоячій воді, де запах поширюється в усі боки, а не в одному тільки напрямі , як у річці. Чим пахуче буде принада, тим краще, а тому її присмачують різними пахучими маслами льняним, конопляною, до яких додають декілька крапель якого-небудь ефірного масла (анісового, м'ятного, левандового) або ж лавровишневих крапель. Останні мають для карасів безсумнівно більшу привабливість. Відомі випадки, що карасі дуже добре йшли на підгодовування, змочену гасом. Власне підгодовуванням служить хліб, гречана і пшоняна каша, також сир; останній опускається у воду в кульку або в мішку з рединки і вважається чи не кращим підгодовуванням, що досить зрозуміло.


Насадки


Насадки для лову карасів досить одноманітні. Їх ловлять звичайно або на червоного гнойового хробака, або на хліб, краще чорний, чим білий, так як перший пахуче. Чудово, однак, що є ставки, де карась бере переважно, іноді навіть винятково, на хліб, і такі, де він бере тільки на хробака. Хліб необхідно присмачувати небудь пахучим або солодким речовиною - анісовим маслом (крапля на чайну ложку прованського), лавровишневими краплями, медом, навіть гасом, - чи заважати із зеленим сиром. Інші насадки мало вживані; зрідка і місцями карасі беруть непогано на опариша (личинку м'ясної мухи), а великі з великим успіхом ловляться (на донні нічні вудки) на більших земляних хробаків (кожушки, глістовкі).

Звичайно насадку пускають на 4-9 см від дна, але в жаркі сонячні дні, коли карасі ходять густими зграями поверху, їх необхідно ловити майже поверху, пускаючи насадку дуже дрібно, на 9 см від поверхні води. Особливо успішно буває ужение карасів, коли сильним вітром зіб'є всю ряску в який-небудь кут ставу. Ці риби дуже ласі до молодих листочків і корінців плавучої травички і збираються тут масами, так що, якщо є можливість закидати насадку на межу зелені, то можна завжди розраховувати на блискучий улов. Ловлять, звичайно, поверху. Іноді карась ловиться на червоподібні смужки м'яса, хоча на хробаків і не бере.


Особливості піймання карася


Поклевка карася не має певного характеру і досить різноманітна. Взагалі про неї можна сказати тільки, що вона тиха і невірна, так що застосуватися до неї можна після багатьох промахів: передчасні і запізнілі підсічки неминучі. Дрібний карась звичайно веде насадку і поплавець убік; це рух поплавця спочатку поступово прискорюється, потім стає тихіше. У цей момент уповільнення і треба підсікати. Іноді поплавець, перш ніж плисти в сторону, починає прискакує. Крупний і навіть середній карась бере начебто лина й ляща. Поплавок злегка здригається або прискакує, потім йде убік і лягає набік. Підсікають саме, коли поплавець почне лягати; якщо ж запізнитися, то карась звичайно встигає виплюнути насадку. Він майже завжди бере мляво і не скоро проковтує корм, якщо тільки не дуже голодний, попередньо смакує його, тримаючи в губах, чому часто наколюється, майже ніколи не потрапляючи самоловом, без підсічки. Дуже великі карасі іноді дуже довго водять поплавець, подібно ліню. Звичайно ловлять на кілька вудок, рідко менше трьох, як і линів.

Витягування дрібних і середніх карасів не сполучено ні з якими труднощами, так як вони надають лише незначний опір, менший, ніж всі інші риби (крім ставкового ляща) однакового зросту або, вірніше, ваги. Великих карасів, близько 1,2 кг і вище, звичайно, не можна витягувати через голову, але вони далеко не так упористее, як ліни, і швидше стомлюються, спливаючи наверх боком, подібно до ляща.

Карась така витривала і настільки розповсюджена риба, що про розведення його не варто і говорити. Його немає тільки в недавно викопаних ставках або там, де він не може витримати боротьби за існування з іншими видами. У невеликих і неглибоких непроточних ставках може жити тільки карась, так як лини, а тим більше коропи, рано чи пізно в них задихаються взимку. Однак і для карасів ополонки необхідні, так як не всі встигають зариватися в мул; особливо багато гине дрібниці. При великій кількості ставків і розсудливому лові карасі можуть служити досить великою статтею доходу, особливо в підмосковних садибах. У таких місцевостях, де немає ні своїх коропів, ні привізних сазанів, розведення карасів може бути навіть вигідніше, ніж розведення коропів.

Вважається, що двостатеві популяції карася більш пластичні і життєздатні, у них більш широка мінливість і за морфологічними показниками, і за особливостями біології. До речі, популяції, що мешкають в річках, як правило, представлені самцями і самками.

Тому не дивно, що в ряді випадків срібний карась демонструє свою здатність швидко, буквально протягом життя 3-4 поколінь, пристосуватися до змінених умов середовища і освоїти нові екологічні ніші.

На жаль, мені доведеться розвіяти красиву легенду про «гібридному» походження нижневолжских карася «буффало», або «афганця», як його називає В.Волков слідом за існуючим місцевою назвою, незважаючи на те, що чутки про роботи по гібридизації коропових риб мають під собою реальну основу.

У 60-70-х роках XX століття справді виконувалася програма по створенню гібридів. В.Волков абсолютно прав - ідея полягала в тому, щоб отримати рибу, яка за своїми господарським якостям перевершила б природні аналоги. Іншими словами, щоб риба швидко росла, була б невибагливої

До речі, один із штучно отриманих гібридів - це бестер, гібрид білуги і стерляді. Як виявилося, він добре утримується в штучних умовах, а найголовніше - плідний і може відтворюватися сам, без при ¬ потягу початкових видів.

Роботи носили масштабний характер, всього було залучено 21 вид коропових риб - сазан, білий і строкатий товстолобики, білий і чорний амури, лящ, язь, карасі і багато інших видів риб. Але, на жаль, нічого особливо видатного з різноманітних схем схрещування не вийшло - більшість гібридів були нежиттєздатні і гинули ще на стадії ембріона. Вкрай мала частина гібридів доживала до личинкового стану, і лише поодинокі варіанти досягали більш-менш пристойних розмірів. При цьому навіть дожили до великих розміром гібриди були стерильними, тобто не могли розмножуватися.

Ще коли роботи по гібридизації йшли повним ходом, вважалося, що було чудово, якби гібрид добре ріс і був би смачний, але при цьому не розмножувався - вже тоді люди добре розуміли всю небезпеку вселення в дикі водойми нових «видів» з неясними властивостями.

Коротше кажучи, срібний карась на Нижній Волзі - ніякий не гібрид, а сама що ні на є природна, дика риба, у якої дуже високі потенційні можливості по частині зростання чисельності і розширення ареалу.

Широко поширена помилка нижневолжских рибалок - називати срібного карася «буффало». В.Волков абсолютно правильно відокремлює сьогодення буффало від карася. Буффало - збірна назва приблизно 6 видів риб. Це представники зовсім іншого сімейства - Чукучановие (Catostomidae). Буффало - корінні мешканці Північної Америки.

Дійсно, в 60 - 70-ті роки XX століття в СРСР були ввезені три види буффало - большеротий, малоротого і чорний. Мета цієї акції була в пошуку нових об'єктів аквакультури.

Але швидко з'ясувалося, що показники зростання всіх трьох видів буфа-ло і їх смакові якості, м'яко кажучи, невисокі, тому досліди по розведенню «північноамериканців» згорнули. Сьогодні буффало зрідка зустрічаються в Краснодарському водосховище і одинично - на Нижній Волзі. Всі буффало - теплолюбні і вимогливі до вмісту кисню у воді, тому їх інтенсивне використання в умовах нашої країни не має економічного сенсу.

Хоча буффало і виглядають схожими на карасів, у них є яскраво виражені відмінності. У карасів в спинному і в анальному плавці є потужна зазублена колючка, а у буффало всі промені в спинному й в анальному плавниках м'які, гнучкі. Цієї ознаки більш ніж достатньо, щоб розрізняти наших природних риб і вселенців за океану.

Що ж стосується життєздатності карася, то вона має цілком певні межі, і де в чому доведеться заперечити В.Волкова. Це стосується можливості виживання риби на холоді. На жаль, карась не в змозі витримати промерзання. У процесі заморожування відбувається кристалізація води в клітинах організму, і ці самі кристали льоду просто розривають та внутрішньоклітинні структури, і клітинні стінки. Тому в разі глибокої заморозки ніякої карась - ні золотої, ні срібний - не виживе.

На Землі є група риб нототенійових, що мешкають біля берегів Антарктиди, в крові яких є речовини-антифризи, що дозволяють рибам успішно жити в умовах, коли температура навколишнього води становить -1,5-2 ° С. Але і нототенійових риби не здатні вижити, якщо їх заморозити, скажімо, до -10 ° С. Тим більше не витримає заморозків і карась.

Факт оживання карасів після їх перебування в морозилці викликаний тим, що частина риб промерзає не повністю. Якщо покласти в морозильник важкий пакет з карасями, то спершу замерзнуть риби зовнішнього шару, і лише потім-внутрішнього, причому карасі «в серединці» можуть довго зберігати нульову температуру тіла, а наскільки довго - залежить від конструкції морозилки і його потужності. Наприклад, старі «аміачні» морозильники зганяють температуру згортка вагою 5-6 кг з +15 до -8 ° С протягом 2-3 діб.

Швидше за все, «оживають» ті риби, які були всередині карася купи і якщо навіть замерзли, то тільки зовні, а їх внутрішніх органів крижаний подих не торкнулося. Крім того, факт, що риби починають ворушитися і навіть дихати, зовсім не означає, що вони виживуть. Шкіра і зовнішній шар мускулатури таких риб, швидше за все, мають глибоке ураження і настільки велика рана легко може бути несумісна з життям. Природу не обдуриш, промерзання - це смерть.

Життєздатність карася, зімующего в мулу, забезпечується, за рахунок того, що, по-перше, він глибоко закопується в мул (нижче зони промерзання), а по-друге, якщо глибина недостатня, навколо карася утворюється кокон з слизу, який промерзає повільно. Буває, що лід починає обволікати тіло риби, але вона продовжує нормально зимувати. Але якщо лід зімкнеться над тілом з усіх боків, то після цього промерзання слизу, зовнішніх покривів, внутрішніх органів відбувається досить швидко, далі - смерть.

Описаний В.Волкова випадок, коли в ставок з дрібними карасями підсадили щуку - прекрасна ілюстрація явища так званої плотностной регуляції. До речі, наведений приклад вельми красномовний і цілком гідний того, щоб бути включеним до лекційні курси, які ми читаємо студентам в Московському державному університеті.

При високій чисельності риб забезпеченість їжею кожного члена популяції погіршується, і як наслідок різко зменшуються темп зростання і середні розміри риб. Але навіть подрібнюють, популяція продовжує успішно існувати, утримуючи за собою життєвої простір. При впливі хижака або в разі масової загибелі ікри в якийсь рік чисельність поголів'я скорочується, пи ¬ щі стає більше, в результаті збільшуються середні та максимальні розміри риб. Тому в рибництві існують спеціальні методики підсаджування деякого числа хижаків в рибоводні ставки для регулювання чисельності товарної риби та поліпшення її зростання.

Причини істотного збільшення чисельності срібного карася на Нижній Волзі, як правильно помітив В.Волков, полягають у зміні гідрологічного режиму та загальної екологічної обстановки в регіоні. До речі кажучи, ця риба росте в чисельності і активно освоює річки і водосховища і в Середній смузі, і в Чорноземної зоні Росії.

До кінця XX - початку XXI століття докорінно змінився гідрологічний режим на більшості річок європейської частини країни. Вже давно пішов в історію весняний розлив наших рівнинних річок, з-за регулювання стоку річки навесні течуть «в берегах». Відсутність розливу відбилося на структурі донних відкладень - різко виросла зона замулення і зона водної рослинності в річках, а це для карася, особливо для срібного, вельми сприятливий чинник.

Через зменшення проточності водойм карасі стали переміщатися всередині річки більш активно, а падіння чисельності багатьох природних риб, люблячих швидка течія (головень, язь, ялець, подуст та ін) викликало масштабні зміни в структурі іхтіофауни - стало більше ляща і густери, а потім і карася. В.Волков абсолютно правий - сьогодні має місце біологічний прогрес срібного карася - він збільшується в чисельності, розширює ареал, освоює нові місцезростання, у нього ускладнюється структура виду за рахунок виникнення мігрантной і осілого форм.

До речі, не один лише карась збільшив чисельність на Нижній Волзі. Відомо, що до спорудження греблі Волгоградської ГЕС чисельність окуня в дельті Волги була невелика, та й розміри його були дрібними, тоді як з другої половини 50-х років XX століття спостерігається вибухоподібний зростання чисельності окуня в дельті і збільшення середніх розмірів риб.


Как живете, караси?


Однак у природі дуже багато процесів носять оборотний характер, тому бурхливе поширення карася може сповільнитися і навіть піти назад, якщо зміниться гідрологічний режим водойм. Карась - легкодоступний корм для хижака, тієї ж самої щуки, тому ніяк не можна виключити, що в разі зростання чисельності щуки ця хижачка «підрізає» карася.

До прикладу, у 2012 році висока вода на Нижній Волзі трималася незвично довгий час, майже до першого тижня липня, і це відразу позначилося на відтворенні багатьох риб. В результаті на початку липня на Нижній Волзі в районі Харабалей було помічено воістину величезна кількість сеголетков щуки довжиною від 10 до 25 см. Швидше за все, через високий рівень води склалися сприятливі умови для виживання молоді щуки. Так що через 2-3 роки очікується серйозна «прибуток» щуки на корінний Нижній Волзі, яка може, харчуючись короповими рибами, у тому числі і карасем, серйозно вплинути на його чисельність. У будь-якому випадку буде цікаво продовжувати спостереження і стежити за ситуацією на водоймі.

Джерело: Риболов, 8 2012

Советуем также посмотреть :

 • Крижана пастка для карася
 • Як перехитрити карася
 • Літні підгодовування для ляща
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • На що ловити карася?
 • язь
 • Фідер для річкового карася
 • Карасі на манку
 • вибір насадки
 • Моя риболовля. карасі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1579]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Рыба под майонезом
  100 г рыбного филе, 10 г 3%-ного уксуса, 10 горошин ду-шистого перца, 300 г картофеля, 40 г сливочно ...

  » Качественное зимнее топливо от «Уралкомплект»
  Сейчас АЗС рекламируют в том числе и «арктическое» дизельное горючее, которое способно в ...

  » Воблер-незацепляйка – нужная вещь
  В летнюю пору   прошедшего года я писал об новеньком воблере-незацепляйке, разработанном П ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Где купить пиломатериалы с доставкой
  Вагонка Штиль – это один из самых популярных отделочных материалов из натурального дерева. Дер ...

  » Ваш комфортный уровень игры в интернет покер
  Вы готовы перейти на более высокие ставки в покере? Как узнать когда вы готовы? В этом вам поможет h ...

  » Выбор места для установки камина на даче
  По месту своего расположения камины подразделяются на фронтальные, угловые камины и отдельно стоящие ...

  » История фалоимитатора
  Теперь небольшой экскурс в историю про эти самые огурцы. Археолог Роджер Грин в 1984 году в Пакистан ...

  » Как познакомиться в интернете
  Для тех, кто не хочет ждать, пока судьба найдет его за печкой, рассказываем, как познакомиться в инт ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке