Загрузка...

Блог о рыбалке » У підводному лісі .


--- ~ У підводному лісі .

В подводном лесу.


Риба шукає де глибше, а людина - де краще. Рибалки в більшості своїй люди з гумором і давно замінили в цій російському прислів'ї останнє слово. Получился рыбац­кий афоризм: рыба ищет где глубже, а человек – где рыба. А ось де риба, питання не таке просте, як здається, і вона, ця сама риба, може бути зовсім не там, де глибше.

Риба може бути скрізь, як на зовсім мілководних ділянках, так і на великій глибині. Что она предпочтет в данный момент, зависит от многих фак­торов: температуры воды, насы­щенности ее кислородом, времени года и других. Але є такі місця, де риба тримається завжди. Що впали у воду дерева, затоплений ліс, обнажившиеся під водою коріння дерев. Тобто все те, що служить відмінним укриттям для риб.

Це відомо, мабуть, всім рибалкам, і просторікувати з цього приводу я не буду. У багатьох є улюблені коряжка, де вони постійно знімають свій урожай риби. А самі хитрі з рибалок навіть створюють на дні водойм персональні «точки», про яких деякий час будуть знати тільки вони.

Але є такі коряжники, де не кожен рибалка вирішиться ловити рибу. Їх називають глухими. Іноді про те, що під водою ліс з корчів, видно відразу, так як залишки дерев стирчать з води. В інший раз про добрий коряжнику розповість ехолот. Скільки там потяряно приманок, не знає ніхто. Большинство рыба­ков, попав в такое место, где на каждом забросе случается зацеп, меняют место ловли, вместо того чтобы поменять тактику ловли. Адже риба в такому коряжнику повинна бути обов'язково, і її може бути реально багато.

Я якось подивився підводні зйомки, зроблені на Волзі, де відмінно було видно, наскільки риба любить коряжники. Кадри, зняті в Дельті, вразили. У непролазних корчах величезна кількість різних риб. Сазани стояли пліч-о-пліч з сомами - ховалися в корчах дерев. Косяки судака теснились в труднодо­ступных для ловли местах. Коряга на корчі, і ловити практично неможливо. Але практика показала якраз протилежне.

Я раніше теж тікав від таких місць, де довше доводилося прив'язувати нові принади замість відірваних, ніж власне ловити. Але після того, як кілька років тому я опинився на Дону і провів там тиждень, я почав цілеспрямовано шукати такі точки. Основним об'єктом тієї риболовлі, яка в корені змінила мій погляд на ловлю в глухих коряжниках, був судак.

Справа була восени. Нас зустрічали волгоградські друзі, і ми, як водиться, попросили у них здати нам хороші місця. Але хлопці поступили хитро. Вони запропонували нам три дні пошукати точки самостійно, а потім вони приїдуть і ми порівняємо знайдені нами місця з відомими їм.

На чистому руслі навіть під зграєю забав судак брати не хотів зовсім. Місцеві рибалки на невеликих човнах тулилися до корчів, намагаючись зловити його на малька, і іноді їм це вдавалося. Ми з товаришем теж вирішили спробувати щастя біля затоплених дерев і, визначивши можливий сектор лову, прив'язалися до стирчить з води гілці великого потонулого дерева.

Спочатку я закинув порожню чебурашку без приманки, намагаючись зрозуміти, чи зможе вона взагалі впасти на дно і чи вийде у мене хоч якась сходинка. Незважаючи на велику кількість корчів на дні і гілок дерева впівводи, сходинка вийшла. Мало того, порожню чебурашку атакував судак. О чем свидетель­ствовали следы зубов на свинце.


В подводном лесу.


Розумію, що приманка на двійнику моментально опиниться в корчі. Треба пускати в справу офсетнік, але знаходжу у себе в ящику кольорову чебурашку, оснащену одинарним крючнезацепляйкой, насаджують віброхвіст - і судак не змусив себе довго чекати. Так, не кожну поклевку вдавалося реалізувати, але їх кількість радувало. Але найбільше мене радувало те, що приманка у мене залишалася «живий» дуже довгий час. Добре працював і звичайний офсет з гумою, але кількість зачепів з ним було більше, зате сходів з офсету практично не було. Гума на гачку довго не жила і при проводці через корчі часто сповзала.

Весь вечір ми різали і клеїли поролонку і монтували їх на офсетнікі. У продажу таких ще не було.

Дали ми тоді судаку спеку. Залазили в такі корчі, де насилу вдавалося знайти п'ятачок, в якому приманка могла зробити хоча б дві-три сходинки. І цього було достатньо, щоб трапилася покльовка. Різка, сильна і завжди несподівана. Підсічка - а далі не зівай, не дай рибині піти в укриття. А вони інший раз такі, що не дати піти не виходить.

Після тієї риболовлі довелося купувати новий спінінг. Я зрозумів, що мені для лову настільки жорсткого судака потрібна інша палиця - жорстка, потужна, дзвінка й коротка.

Якщо при лові судака на відкритих місцях, звалюванні, бровки, ямі ти робиш підсічку навіть тоді, коли клювання зовсім не явна, то в коряжнику треба підсікати тільки тоді, коли ти впевнений, що це покльовка, а не приманка впала з гілки на гілку, інакше шанси на зачіп відразу збільшуються. Ви повинні розуміти, що відбувається з вашою приманкою, повністю контролювати її рух.

Способів зробити приманку менш чіпляється за корчі не так вже й багато, я використовую фактично два. Поролон або гума на офсеті і одінарнік з дротиком. У цьому році відкрив для себе гуму Sebile, судака на неї поки не піймав, одні щуки, але, думаю, це питання часу. Втім, це та ж гума на офсеті.

Я рідко використовую шнур товщі ніж 15 lb, але при лові в глухому коряжнику можна сміливо ставити шнур 20, а то і 30 lb. Особливо якщо об'єкт лову щука. Щоб не дати рибі піти в укриття і заплутати шнур за корчі, вам потрібно буде форсувати виведення, а значить навантаження на снасті, і в першу чергу на шнур, буде максимальною. Заодно міцний шнур збільшить шанс врятувати зачепився за корч приманку. Деякі офсетнікі розгинаються на корчах, але не розгинаються на рибі. Правда, после нескольких «спасе­ний» крючок все равно надо менять.

Звичайно, втрати приманок будуть, без цього не обійтися. Але ви гарантовано будете з рибою, тому що не кожен рибалка вирішиться ловити рибу там, де вона точно є, але дістати її звідти начебто як неможливо. Тоді, на Дону, ми відмінно відловити по судаку. Приїхавши через чотири дні наші волгоградські товариші дуже здивувалися як улову, так і того, в яких місцях ми ловили. Жодна точка у нас з ними не збіглася.

З тих пір мене не лякають глухі коряжники. Мало того, коли приїжджаю на новий водойму, першим ділом цікавлюся, чи є поблизу сильно закоряжені місця. Адже риби шукають не тільки де глибоко, але і де корчі. А рибалка, знайшовши корчі, знаходить рибу. Справа за малим: спочатку подати приманку рибі, а потім зуміти дістати рибу з корчів. Пробуйте, і у вас вийде.

Автор: Костянтин Алексєєв
Джерело

Советуем также посмотреть :

 • Как поймать карпа на новом, незнакомом водоеме.
 • Ловля щуки в спеку
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Як спіймати коропа на новому , незнайомому водоймищі.
 • Вдавалося вам ловити жереха ?
 • ловля щуки
 • Головне - це пошук !
 • Ловимо великого судака
 • Крижана пастка для карася
 • Время трофейной рыбы
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2084]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Достоинства кованых дисков
  Несмотря же на то, что литые диски получают все огромную репутация в современном рынке, кованые диск ...

  » Ванна для ванной
  В самые важные минуты дня: утром перед работой и вечером перед сном, мы непременно заходим в ван ...

  » Проводка при лові ляща
  Проводка повинна бути , я б сказав , розмашиста . Тобто треба намагатися, щоб близько десяти метрів ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке