Загрузка...

Блог о рыбалке » Нічна ловля карася


--- ~ Нічна ловля карася

Ночная ловля карася


Рік 2010 в Середній смузі Росії видався справжнім випробуванням не лише для людей, але й для всіх живих організмів. Риба не з'явилася винятком у подоланні природних аномалій. Спочатку - холодна зима, погубившая безліч стоячих водойм случившимися Замора. Тепер - дуже спекотне літо, що змушує страждати рибу освітою термокліна в шарах води. Температура повітря та нагрілася вода дійшли до рекордних позначок. І найсумніше, якщо вірити прогнозам синоптиків, спека не має наміру відступати.

Нелегко від такої погоди і рибалкам. Більшість видів риби у зв'язку з сильно нагревається водою переходить на "дієтичне" харчування або зовсім перестає годуватися. Лише ранкові години світанку, і рідше - вечірні зорі, можуть подарувати посидючим рибалкам короткі списи клювання. Багато любителів риболовлі найчастіше відмовляються від відвідування водойм, воліючи дочекатися спаду спеки.

Як не дивно, але відсутність кльову настає навіть у такої теплолюбної риби, як карась. Це, мабуть, один з небагатьох видів, в якому різке підвищення температури води надає мінімальний тиск на харчовий процес. Але нинішня, середньоденна температура в 32-36 градусів зі знаком плюс позитивним винятком не стала і для нього.


Час клювання - ніч


Протягом довгого часу, чуючи про нічному лові мирних риб, я сприймав це як можливий часовий період риболовлі. Тобто, я знав, що того ж карася можна зловити і вночі, але ніяк не думав, що нічна рибалка - це окремий, родючий процес лову.

Зараз я часто згадую моменти минулого, коли я поспішав потрапити на водойму ще завидна, збирав похапцем в темряві вудки і робив перші закиди, вдивляючись в слабо помітні обриси поплавка. І практично завжди старання опинитися на улюбленому ставку в такий ранній час винагороджувалося стабільним клюванням. І чим вище сонце піднімалося від горизонту, тим слабше він ставав. Але спробувавши одного разу, просто заради експерименту, половити карася вночі, я миттєво оцінив достоїнства риболовлі в цей часовий період.

Тепер замість трьох-чотирьох годин лову в ранні ранкові години я сміливо вирушаю на водойму ще з вечора і насолоджуюся повноцінним по тривалості ходом риболовлі. Часу на експерименти з насадками і видами підгодовувань стало набагато більше, а шансів дочекатися великих, обережних екземплярів - вище. І я з упевненістю можу сказати читачам, що ловити карася вночі не тільки можна, але й потрібно.


Поплавочна вудка - снасть номер один


Із заходом сонця зграї карася практично завжди мігрують в прибережну рослинність: до заростей осоки, до кордонів килима з рдеста, латаття і т.д. Тут він починає годуватися, про що свідчать характерні "плямкання", видавані на поверхні води.

В залежності від умов водоймища і конкретних місць лову вибирати довжину вудилища потрібно, виходячи від протяжності водної рослинності. Основна маса клювань відбувається в безпосередній близькості від неї. Буде краще, якщо довжина вудилища і волосіні дозволяють закидати оснастку метра на 1,5-2 від кордонів трави. У такому випадку гачок з наживкою завжди можна підтягнути ближче до краю рослинності, а в разі вітру грузило саме знайде потрібний нам звалювання.

Для нічної риболовлі я ніколи не раджу застосовувати вудилища з кільцями. Болонська вудка - це трохи інший вигляд снасті, яку багато риболовів використовують не зовсім за призначенням.

Звичайно, зручність в транспортуванні і мобільність при збірці-розбиранні вудки для багатьох мають вирішальне значення, але при лові на неї вночі неминучі дуже неприємні наслідки. При закиданні оснащення волосінь часто захльостується за верхні кільця, встановлені на хлисті. І якщо вдень цей момент можна відстежити, то вночі перехлест ви просто не побачите. Зовсім недавно одному моєму знайомому довелося закінчити рибалку прямо в розпал нічного клювання. При закиданні поплавця він не помітив черговий перехлест волосіні за колечко-бегунец, і клюнув карась солідного розміру зламав хлист вудки.

До того ж в вітер волосінь постійно провисає між кільцями і норовить зачепитися за стирчить з води траву, гілки, підставки-рогатулі. Повірте, нервами для нічної риболовлі з болонської вудкою вам доведеться запастися неабияк.

З глухим оснащенням подібних проблем не виникає. А заздалегідь змонтовані оснастки на мотовильца завжди можна підібрати під умови лову, змінивши їх розстібання коннектора під світлом налобного ліхтаря. Та й вага вудки без кілець набагато менше, ніж у вудки з кільцями і котушкою.

Тепер трохи про оснащеннях. Вночі дуже часто доводиться застосовувати форсоване виведення риби, особливо великої. З цієї причини, основну волосінь я без всяких побоювань на негативний вплив клювання ставлю 0,18 мм. Повідці в'яжу з жилки на дві одиниці тонше - 0,16 мм. Вантажопідйомність поплавка вибираю в залежності від сили вітру - від 0,8 до 1,5 м. Але по можливості завжди раджу застосовувати максимально легкі оснащення. Навіть пара невеликих дробинок в хвилю завжди знайде зачіпку на дні, і в результаті поплавок зупиниться на одному місці.

Вибір форми поплавця у кожного залежить від особистих переваг, тому, думаю, не варто нав'язувати читачеві цю особливість. Важливо, на мій погляд, інше - щоб поплавець мав змінну "антену". Замість неї завжди зручно поставити "світлячок" відповідного "антені" діаметру.

Важливою деталлю є правильний розподіл вантажив на волосіні. З метою досягнення максимальної дальності закидання слід огрузіть поплавок декількома дробинками: від найбільшої від гачка і по зменшенню до поплавка, на відстані 1-2 см. Огружать поплавок одним загальним грузилом категорично не раджу: дуже великий ризик, що він провалиться в водорості, тягнучи за собою насадку з гачком. Рівномірно розподілене ланцюжок дробинок цю ймовірність виключить.

Розмір гачка вибираю в залежності від типу наживки. Але універсальним вважаю № 12 за міжнародною класифікацією та класичної "вітчизняної" форми, які нині мають назву "нахлистовим" (призначеним для в'язання мушок). Важливо, щоб колір гачка був матово-світлим. Він відмінно підходить під один тип насадки, про яку я розповім трохи нижче.


Підгодовування і насадка


Мій особистий досвід лову карася показує, що підгодовування цієї риби не завжди приносить позитивний ефект, а інший раз навіть, навпаки, негативний. Тема пригодовування цієї риби насправді дуже велика, але я коротенько спробую дати деякі рекомендації.

Саме вночі пригодовування практично у всіх випадках і типах водойм давало позитивний результат, особливо по теплій воді, в середині літа. Відразу хочу дати зауваження з практики, що кількість прикормки не повинно бути великим. В одну точку лову, але, знову ж таки, в залежності від робочої глибини, я закидаю не більше 10 куль низькокалорійної суміші розміром з мандарин. Ну, скажімо, 10 куль на глибину 1-1,5 м. У ділянці лову з глибиною менше півметра кількість закидаються куль я зменшую. Процес пригодовування обмежую одним стартовим загодували, докорм при лові карася я не застосовую.

Як підгодовування я використовую готові магазинні суміші в перевірених на карася складах. Додавання в прикормку різних відварних круп я повністю виключив з причини їх миттєвого закисання в теплій воді.

Пильна увага хочу звернути читачів на застосовуваної мною наживки. Одним з найбільш універсальних варіантів виявилася манна бовтанка. Форма і розмір гачка, про який я говорив вище, чудово підходять для насадженні цієї насадки зі шприца. Складно сказати, чим саме приваблює карася ця приманка, але при нічному лові цієї риби я не знайшов їй рівних. Зі світанком, якщо у водоймищі багато іншої дрібної білої риби, а тим більше гольяна, застосовувати бовтанку не раджу. Вона просто не встигне дочекатися карася, і ненажерлива дрібниця її здере. Вночі вона, на велике щастя, конкуренцію бажаному нам трофея не складає. Тому як тільки на бовтанку початку "довбати" мелочевка, насадку потрібно міняти на більш щільну - наприклад, кукурудзу або запареному перловку.


Підготовка до лову і кілька практичних зауважень


На водойму в середині і в другій половині літа на нічну риболовлю я намагаюся приїхати не пізніше 10 вечора. За цей час я встигаю, не кваплячись, зібрати вудку, встановити підставки, садок, замісити прикормку. Приступати до пригодовування раджу з моменту, коли почне помітно сутеніти, а насадити насадку без світла налобного ліхтаря стане вже проблематично. Так ваша прикормка дістанеться карасеві і не буде в момент з'їдена різної дрібницею ще в світлий час доби.

Щоб уникнути зачепу снасті за гілки дерев і кущі, заздалегідь рекомендую дані перешкоди видалити або їх передбачити. Розплутувати і відчіплювати снасть в непроглядній темряві під нудне дзижчання комарів - виводить з себе дію.

При собі обов'язково потрібно мати зручний налобний ліхтар з хорошими батарейками, запасні "світлячки" і протимоскітні спрей (намагайтеся не допускати його контакту з приманкою!).

Пік клювання карася може потрапити на різний час, тому якщо в перші годину-дві ви не побачили поклевки, не варто засмучуватися. Він обов'язково почне ловитися, головне - набратися терпіння. Нічний клювання плавно перейде в ранковий, і до початку спеки ви повністю задовольнитеся чудово проведеної риболовлею!

Автор: Олександр Зайцев , Г.Бор Нижегородської обл.

Советуем также посмотреть :

 • Літні підгодовування для ляща
 • Як спіймати язя ?
 • Ловля карпа зимою
 • Крижана пастка для карася
 • Ловля мирной рыбы (плотвы, карася и подлещика) поздней осенью.
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • минь
 • Перші поради рибалці .
 • Перші поради рибалці .
 • Про найголовніше - про прикормки і приманки
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1714]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля плотвы на поплавочную удочку
  Ловля обычной плотвы на поплавочную удочку очень увлекательная и увлекающаяся. Почти всем рыбакам из ...

  » На что обращать внимание при выборе мотоцикла
  Когда вы покупаете свой первый мотоцикл, тогда с собой возьмите своего друга, и который имеет в ...

  » Главная рыбалка
  Сравнение рыбалки в России и Латвии

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...

  » ЧЕСНОЧНЫЕ МАСКИ
  САМАЯ ПРОСТАЯ ЧЕСНОЧНАЯ МАСКАБерете чеснок,очищаете его и натираете на терке либо прокрутите его в м ...



  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке