Загрузка...

Блог о рыбалке » Нічна ловля карася


--- ~ Нічна ловля карася

Ночная ловля карася


Рік 2010 в Середній смузі Росії видався справжнім випробуванням не лише для людей, але й для всіх живих організмів. Риба не з'явилася винятком у подоланні природних аномалій. Спочатку - холодна зима, погубившая безліч стоячих водойм случившимися Замора. Тепер - дуже спекотне літо, що змушує страждати рибу освітою термокліна в шарах води. Температура повітря та нагрілася вода дійшли до рекордних позначок. І найсумніше, якщо вірити прогнозам синоптиків, спека не має наміру відступати.

Нелегко від такої погоди і рибалкам. Більшість видів риби у зв'язку з сильно нагревається водою переходить на "дієтичне" харчування або зовсім перестає годуватися. Лише ранкові години світанку, і рідше - вечірні зорі, можуть подарувати посидючим рибалкам короткі списи клювання. Багато любителів риболовлі найчастіше відмовляються від відвідування водойм, воліючи дочекатися спаду спеки.

Як не дивно, але відсутність кльову настає навіть у такої теплолюбної риби, як карась. Це, мабуть, один з небагатьох видів, в якому різке підвищення температури води надає мінімальний тиск на харчовий процес. Але нинішня, середньоденна температура в 32-36 градусів зі знаком плюс позитивним винятком не стала і для нього.


Час клювання - ніч


Протягом довгого часу, чуючи про нічному лові мирних риб, я сприймав це як можливий часовий період риболовлі. Тобто, я знав, що того ж карася можна зловити і вночі, але ніяк не думав, що нічна рибалка - це окремий, родючий процес лову.

Зараз я часто згадую моменти минулого, коли я поспішав потрапити на водойму ще завидна, збирав похапцем в темряві вудки і робив перші закиди, вдивляючись в слабо помітні обриси поплавка. І практично завжди старання опинитися на улюбленому ставку в такий ранній час винагороджувалося стабільним клюванням. І чим вище сонце піднімалося від горизонту, тим слабше він ставав. Але спробувавши одного разу, просто заради експерименту, половити карася вночі, я миттєво оцінив достоїнства риболовлі в цей часовий період.

Тепер замість трьох-чотирьох годин лову в ранні ранкові години я сміливо вирушаю на водойму ще з вечора і насолоджуюся повноцінним по тривалості ходом риболовлі. Часу на експерименти з насадками і видами підгодовувань стало набагато більше, а шансів дочекатися великих, обережних екземплярів - вище. І я з упевненістю можу сказати читачам, що ловити карася вночі не тільки можна, але й потрібно.


Поплавочна вудка - снасть номер один


Із заходом сонця зграї карася практично завжди мігрують в прибережну рослинність: до заростей осоки, до кордонів килима з рдеста, латаття і т.д. Тут він починає годуватися, про що свідчать характерні "плямкання", видавані на поверхні води.

В залежності від умов водоймища і конкретних місць лову вибирати довжину вудилища потрібно, виходячи від протяжності водної рослинності. Основна маса клювань відбувається в безпосередній близькості від неї. Буде краще, якщо довжина вудилища і волосіні дозволяють закидати оснастку метра на 1,5-2 від кордонів трави. У такому випадку гачок з наживкою завжди можна підтягнути ближче до краю рослинності, а в разі вітру грузило саме знайде потрібний нам звалювання.

Для нічної риболовлі я ніколи не раджу застосовувати вудилища з кільцями. Болонська вудка - це трохи інший вигляд снасті, яку багато риболовів використовують не зовсім за призначенням.

Звичайно, зручність в транспортуванні і мобільність при збірці-розбиранні вудки для багатьох мають вирішальне значення, але при лові на неї вночі неминучі дуже неприємні наслідки. При закиданні оснащення волосінь часто захльостується за верхні кільця, встановлені на хлисті. І якщо вдень цей момент можна відстежити, то вночі перехлест ви просто не побачите. Зовсім недавно одному моєму знайомому довелося закінчити рибалку прямо в розпал нічного клювання. При закиданні поплавця він не помітив черговий перехлест волосіні за колечко-бегунец, і клюнув карась солідного розміру зламав хлист вудки.

До того ж в вітер волосінь постійно провисає між кільцями і норовить зачепитися за стирчить з води траву, гілки, підставки-рогатулі. Повірте, нервами для нічної риболовлі з болонської вудкою вам доведеться запастися неабияк.

З глухим оснащенням подібних проблем не виникає. А заздалегідь змонтовані оснастки на мотовильца завжди можна підібрати під умови лову, змінивши їх розстібання коннектора під світлом налобного ліхтаря. Та й вага вудки без кілець набагато менше, ніж у вудки з кільцями і котушкою.

Тепер трохи про оснащеннях. Вночі дуже часто доводиться застосовувати форсоване виведення риби, особливо великої. З цієї причини, основну волосінь я без всяких побоювань на негативний вплив клювання ставлю 0,18 мм. Повідці в'яжу з жилки на дві одиниці тонше - 0,16 мм. Вантажопідйомність поплавка вибираю в залежності від сили вітру - від 0,8 до 1,5 м. Але по можливості завжди раджу застосовувати максимально легкі оснащення. Навіть пара невеликих дробинок в хвилю завжди знайде зачіпку на дні, і в результаті поплавок зупиниться на одному місці.

Вибір форми поплавця у кожного залежить від особистих переваг, тому, думаю, не варто нав'язувати читачеві цю особливість. Важливо, на мій погляд, інше - щоб поплавець мав змінну "антену". Замість неї завжди зручно поставити "світлячок" відповідного "антені" діаметру.

Важливою деталлю є правильний розподіл вантажив на волосіні. З метою досягнення максимальної дальності закидання слід огрузіть поплавок декількома дробинками: від найбільшої від гачка і по зменшенню до поплавка, на відстані 1-2 см. Огружать поплавок одним загальним грузилом категорично не раджу: дуже великий ризик, що він провалиться в водорості, тягнучи за собою насадку з гачком. Рівномірно розподілене ланцюжок дробинок цю ймовірність виключить.

Розмір гачка вибираю в залежності від типу наживки. Але універсальним вважаю № 12 за міжнародною класифікацією та класичної "вітчизняної" форми, які нині мають назву "нахлистовим" (призначеним для в'язання мушок). Важливо, щоб колір гачка був матово-світлим. Він відмінно підходить під один тип насадки, про яку я розповім трохи нижче.


Підгодовування і насадка


Мій особистий досвід лову карася показує, що підгодовування цієї риби не завжди приносить позитивний ефект, а інший раз навіть, навпаки, негативний. Тема пригодовування цієї риби насправді дуже велика, але я коротенько спробую дати деякі рекомендації.

Саме вночі пригодовування практично у всіх випадках і типах водойм давало позитивний результат, особливо по теплій воді, в середині літа. Відразу хочу дати зауваження з практики, що кількість прикормки не повинно бути великим. В одну точку лову, але, знову ж таки, в залежності від робочої глибини, я закидаю не більше 10 куль низькокалорійної суміші розміром з мандарин. Ну, скажімо, 10 куль на глибину 1-1,5 м. У ділянці лову з глибиною менше півметра кількість закидаються куль я зменшую. Процес пригодовування обмежую одним стартовим загодували, докорм при лові карася я не застосовую.

Як підгодовування я використовую готові магазинні суміші в перевірених на карася складах. Додавання в прикормку різних відварних круп я повністю виключив з причини їх миттєвого закисання в теплій воді.

Пильна увага хочу звернути читачів на застосовуваної мною наживки. Одним з найбільш універсальних варіантів виявилася манна бовтанка. Форма і розмір гачка, про який я говорив вище, чудово підходять для насадженні цієї насадки зі шприца. Складно сказати, чим саме приваблює карася ця приманка, але при нічному лові цієї риби я не знайшов їй рівних. Зі світанком, якщо у водоймищі багато іншої дрібної білої риби, а тим більше гольяна, застосовувати бовтанку не раджу. Вона просто не встигне дочекатися карася, і ненажерлива дрібниця її здере. Вночі вона, на велике щастя, конкуренцію бажаному нам трофея не складає. Тому як тільки на бовтанку початку "довбати" мелочевка, насадку потрібно міняти на більш щільну - наприклад, кукурудзу або запареному перловку.


Підготовка до лову і кілька практичних зауважень


На водойму в середині і в другій половині літа на нічну риболовлю я намагаюся приїхати не пізніше 10 вечора. За цей час я встигаю, не кваплячись, зібрати вудку, встановити підставки, садок, замісити прикормку. Приступати до пригодовування раджу з моменту, коли почне помітно сутеніти, а насадити насадку без світла налобного ліхтаря стане вже проблематично. Так ваша прикормка дістанеться карасеві і не буде в момент з'їдена різної дрібницею ще в світлий час доби.

Щоб уникнути зачепу снасті за гілки дерев і кущі, заздалегідь рекомендую дані перешкоди видалити або їх передбачити. Розплутувати і відчіплювати снасть в непроглядній темряві під нудне дзижчання комарів - виводить з себе дію.

При собі обов'язково потрібно мати зручний налобний ліхтар з хорошими батарейками, запасні "світлячки" і протимоскітні спрей (намагайтеся не допускати його контакту з приманкою!).

Пік клювання карася може потрапити на різний час, тому якщо в перші годину-дві ви не побачили поклевки, не варто засмучуватися. Він обов'язково почне ловитися, головне - набратися терпіння. Нічний клювання плавно перейде в ранковий, і до початку спеки ви повністю задовольнитеся чудово проведеної риболовлею!

Автор: Олександр Зайцев , Г.Бор Нижегородської обл.

Советуем также посмотреть :

 • Літні підгодовування для ляща
 • Як спіймати язя ?
 • Ловля карпа зимою
 • Крижана пастка для карася
 • Ловля мирной рыбы (плотвы, карася и подлещика) поздней осенью.
 • Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
 • минь
 • Перші поради рибалці .
 • Перші поради рибалці .
 • Про найголовніше - про прикормки і приманки
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1950]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Пеноблоки – использование, применение, особенности
  Пеноблок является одним, из большого количества видов стройматериала из пенобетона, изготовляется ко ...

  » Обсяг вилову горбуші збільшений втричі
  Федеральне агентство з рибальства погодився з пропозицією вчених ЧукотТІНРО збільшити до 900 т   ...

  » Чи можна засмагати під час вагітності?
  Чи можна засмагати під час вагітності? Це питання хвилює багатьох майбутніх мам. Фахівці стверджую ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ ГАРАЖ на slot v
  В   Казино онлайн представлена линейка игровых автоматов онлайн Гараж, в которую входят семь ра ...

  » ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ RESIDENT
  Разведка заслала своего резидента для поиска секретов вражеской державы. Разведчику придется нелегко ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке