Загрузка...

Блог о рыбалке » Рибалка навесні . Де ж риба сидить в повінь ?


--- ~ Рибалка навесні . Де ж риба сидить в повінь ?

Рыбалка весной. Где ж рыба сидит в половодье?


Сильно помиляються ті, хто під час повені зраджує своєму улюбленому заняттю - риболовлі. Незважаючи на каламутну і високу воду, при вдумливому підході досвідчений рибалка завжди буде з гарним уловом, та й спіймані екземпляри можуть виявитися самими що ні на є трофейними.

Більшість річок схильні регулярному повінь. Повінь завжди дає шанс на піймання риби. Різка зміна гідрологічної ситуації привносить свої корективи в екосистему річки, і рибалки виручить лише нестандартний підхід до вирішення цих нестандартних завдань. Зате при правильному їх вирішенні і розмір трофея також буде нестандартним. Тим не менше більшість рибалок, спробувавши ловити на знайомі приманки за звичною схемою і не отримавши швидкого результату, так і йдуть ні з чим, покидаючи "поле битви" до моменту спаду води. Проте риба-то з річки нікуди не поділася. Просто змінилися умови. Вдумайтеся - де зараз риба, годується чи, коли, чим і як?


Різні типи повені


Існують 2 основних типи водопіль. 1 - це класичне зимово-весняна повінь в момент найбільш інтенсивного сніготанення. 2 - літнє "осадове", що викликається короткостроковими і рясними опадами.

1. У першому (сніговому) випадку рибалку можна розділити на два умовних періоду. Перший - коли вода прибуває. Другий - коли спадає. У першому випадку через рясний приходу холодної талої води активність риби помітно падає, так як охолоджена вода уповільнює обмін речовин. Зносяться з струмом вод частки грунту і суспензії, що накопичилися в снігу за зиму, забиваються в зябра риб і ускладнюють дихання. Унаслідок цих причин при підвищенні рівня води активність риби дійсно падає і, в залежності від динаміки наростання процесу, часом сходить нанівець. У другому випадку - із закінченням сніготанення, навпаки, починаюча спадати вода нагрівається з плином часу, і риба починає активізуватися. Плюс до цього зважені частинки і каламуть поступово осідають і фільтруються, і вода від години до години ставати прозорішим і чистішим - рибі легше дихається. Наголодувався за період холодної і каламутної води, хижак починає активізуватися.

2. Дощове водопілля - це завжди хороша новина для рибалки. Якщо, звичайно, дощі не несуть в собі холодних вод. Підвищення рівня води, збагачення її розчиненим киснем і зносяться струмками комахи - це завжди сигнал до активізації клювання. Так само, як і в першому випадку - риболовля в літні повені завжди краще на спаді води.


Фактори, що впливають на активність риби


Це обумовлено безліччю супутніх чинників. Наприклад, на зусилля плині рибі завжди доводиться витрачати трохи більше енергії просто на те, щоб утриматися на місці. Щоб заповнити витрати енергії, розтрачені під час повені, доводиться посилено харчуватися після її спаду. Більш активна й агресивна риба, звичайно, завжди буде краще клювати - тому нам здається, що клювання і посилюється. Також замутнена вода дозволяє рибалці ближче підібратися до бажаної здобичі, яка при гіршої видимості, природно, менше лякається.

Також можна поставити більш грубу снасть з більш грубими гачками і товстими повідцями і не церемонитися з виведенням. На дуже сильній течії риба воліє триматися ближче до дна, і риболов може і повинен поставити більш важку оснастку, що збільшує площу облову і спрощує контакт з видобутком і збільшує загальну чутливість снасті.


Нові місця


Рыбалка весной. Где ж рыба сидит в половодье?


Однак рибу можна ловити не тільки на спаді повені. На підйомі води вона теж ловиться - її просто потрібно шукати в інших місцях. У тих, де якомога більше нівельовано дію негативних факторів, розглянутих вище. Повільний плин. На тихій воді, ближче до мілини і варто почати пошук. При уповільненні течії з води починають осідати зважені частинки і, довше перебуваючи в статичному положенні, вода більше нагрівається. Риба тут, швидше за все, буде триматися, і єдине завдання риболова не злякати її, так як на мілині видимість набагато вище.

Риба в основному дотримуватиметься кордону повільною і чистої води і каламутного швидкого потоку як найбільш зручного місця для годування і відпочинку. Проберіться на відстань закиду, прикриваючись деревами або іншими природними укриттями, і закидайте саме в такі місця. Перспективними будуть також ділянки за і перед опорами мостів, до яких можна підібратися, маскуючись за самими опорами, і закидати вниз або вгору за течією.

Невеликі притоки і струмки. Маленькі потоки, що приєднуються до основному руслу, що несуть свіжу воду берегових струмків, також можуть стати перспективними ділянками лову. Тут, як і в попередніх випадках, завжди є нестандартні місця і можливість для нестандартного підходу. На будь-яких ділянках з уповільненою течією, на притискаючи до берега, на перепадах глибини завжди знайдуться перспективні місця для лову.

Обривисті берега. Це завжди улюблені місця стоянок головня. Не тільки тінь і укриття залучають річкового бійця в ці місця. Під стрімким берегом є і повільний плин, і перепад глибини, і інші особливості річкового дна і течії. Нависають над водою гілки створюють додаткового укриття. Підкинувши приманку безпосередньо під ці укриття, рибалка може розраховувати на різку поклевку стоїть в засідці риби.

Мчить уздовж цих укриттів потужний потік - також предмет уваги стоїть в засідці головня. Пропливає уздовж по краю цього потоку плаваючий воблер швидше за все, не залишиться без уваги риби. Основним завданням рибалки стане саме пошук таких місць - обривів з нависаючими гілками, сусідніми з швидким потоком.

Завжди треба пам'ятати, що риба може стояти і посередині потужного потоку, де на перший погляд їй робити просто нічого. Дрібні нерівності дна або інші особливості рельєфу можуть залучати рибу, так що пробувати треба все, в тому числі і ловлю в центральній частині повноводного потоку.


Рыбалка весной. Где ж рыба сидит в половодье?


Прикормка


Вода, повна зважених часток, швидше за все, притисне рибу до дна, і, відповідно, тут їй і треба буде пропонувати насадку. Погодившись з складом грунту і характером замутніння води, рибалці слід підібрати і прикормку, і насадку. Звичайно, на сильній течії не має сенсу використовувати розлітаються у верхньому шарі води прикормки. Тут краще підійдуть щільні кулі, здатні дістати до дна. Виняток становитиме тільки ловля уклейки - тут, як не можна до речі, підійдуть поверхневі легкі прикормки.

Для залучення риби донною підгодовуванням недостатньо просто кинути кілька кульок в перспективне місце і чекати підходу риби. Сильна течія швидко розмиває навіть велика кількість прикормки, тому потрібно регулярне догодовування місця лову невеликими її порціями протягом усього часу риболовлі. Залучити рибу може навіть звук, що лунає від впав у воду кулі. Так що не варто лінуватися чи боятися перегодувати місце.


Насадки


Важливим також буде і колір прикормки. В умовах переважання у взвесях темної глини більш ефективним буде пригодовування навіть малими порціями, але світлою прикормки. В умовах переважання піщаних чи інших світлих включень, звичайно, краще працюватимуть темні складові. Дрібно нарубані хробаки, що володіють сильним і привабливим для всіх видів риб запахом, завжди будуть хорошою добавкою до будь прикормки. Іншими супер - насадками будуть змиті потоками води слимаки, комахи, і т. п. Риба з жадібністю схопить звичний для неї в цій ситуації корм, не звертаючи уваги на товщину поводка і розмір гачка. Каламутна вода приховає грубість снасті.

Джерело: енциклопедія "На риболовлю", 2006

Советуем также посмотреть :

 • Ока . Поплавок . густера
 • Ловля щуки в спеку
 • Літні підгодовування для ляща
 • Як вибрати місце для лову з льоду
 • ловля щуки
 • Ловля коропа на річці .
 • Ловля коропа на річці .
 • Ловля коропа на річці .
 • Де шукати великих коропів навесні ?
 • Екіпіровка рибалки - що потрібно мати при собі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2631]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:53 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Достоинства кованых дисков
  Несмотря же на то, что литые диски получают все огромную репутация в современном рынке, кованые диск ...

  » Ванна для ванной
  В самые важные минуты дня: утром перед работой и вечером перед сном, мы непременно заходим в ван ...

  » Проводка при лові ляща
  Проводка повинна бути , я б сказав , розмашиста . Тобто треба намагатися, щоб близько десяти метрів ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке