Загрузка...

Блог о рыбалке » Прийоми гри блешнею


--- ~ Прийоми гри блешнею

Приемы игры мормышкой


Класичний підйом

Найпоширеніша проводка блешні. Може розрізнятися швидкістю і частотою коливань. При лові активної риби класики буває достатньо для досягнення доброго результату - все інше залежить вже від рибалки: наскільки швидко він переміщається, свердлить і обловлює лунки.

В першу чергу описувана проводка орієнтована на окуня. Також нерідко при досить плавному підйомі, з низькою частотою коливань добре ловиться йорж. Для плотви зазвичай вибирають схожу повільну проводку, та й паузи в грі блешні їй необхідні. Втім, зупинки «корисні» для будь-якої риби. Той же окунь може не реагувати на коливну принаду, але як тільки та зупиниться, тут же вдарить. Помітивши, що риба добре відгукується на паузи в грі, їх слід участити, а також збільшити. Якщо ви точно знаєте, що риба під лункою Тобто, під час зупинок робіть невеликі похитування кивком - можливо, на цей прийом вона відреагує. Форму приманки в цьому випадку краще вибрати довгасту, звужену, яка б здійснювала більш розмашисті рухи. У моєму арсеналі такими є блешні Lucky John типу «личинка» і «мураха».

Наскільки високо слід робити підйом приманки? В ідеалі спочатку слід пробити різні горизонти, щоб визначити, в якому з них сьогодні стоїть риба. Коли вона розташовується переважно біля дна, то й немає сенсу у високому підйомі. Якщо ж придонний шар «мовчить», а працює верхній горизонт, то варто збільшувати висоту проводки блешні аж до одного метра.

При цьому риба не обов'язково може стояти вище дна. Часто буває, що «танцюючий» блешня рибу цікавить, вона супроводжує її всю проводку, і лише в кінці вирішується на клювання. Виходячи з цього, за пасивної рибі варто збільшувати тривалість проводки, а в самому кінці робити паузу, і подовше, тим самим як би даючи рибі останній шанс на покльовку.

Залежить ступінь підйому приманки і від передбачуваного виду риби. Наприклад, якщо йорж часто стоїть біля самого дна, то плітка може розташовуватися набагато вище. І подібні ситуації бували не раз, коли на початку проводки ловиться йоржик або окунець, а повище бере непогана плотва. Тут вже слід орієнтуватися на доцільний вид риби. Відповідно, якщо вас цікавить верхній горизонт, то часто немає необхідності опускати приманку до самого дна. На практиці так трапляється не часто, і зазвичай я волію починати проводку все ж з самих нижніх шарів. Але іноді бувають і винятки, коли абсолютно вся риба коштує приблизно в метрі від донного грунту. І такі винятки припадають саме на глухозимье.

Облавліваніе верхнього горизонту виправдано на пристойній глибині, коли навіть метр волосіні дає невеликий виграш в швидкості лову і в часі. Така ситуація склалася, наприклад, у лютому 2009 року на чемпіонаті світу в Польщі. Основною рибою в уловах в кількісному еквіваленті тоді була дрібна плотва і густера. Відповідно, вона не дотримувалась дна, а стояла трохи вище. За допомогою підгодовування можна було підняти її ще вище і значно економити час.
Була на тих змаганнях і зовсім курйозна ситуація. В одній із зон хтось із спортсменів випадково виявив уклейку, опускаючи приманку в лунку. Природно, ця верхова риба стояла ближче до льоду, ніж до дна. Незабаром більшість змагаються зони Е перейшли вже виключно на ловлю уклейки у верхніх шарах води. Проводка в основному була стандартна - класичний підйом, але вже без прив'язки до дна.

Найшвидша і активна проводка на підйом застосовується для лову окуня. Висока частота коливань і низька їх амплітуда часто «вітається» полосатиком. Така швидка проводка сама «спортивна» - вона дозволяє інтенсивно обловлювати лунки, визначаючи в них наявність активної риби. Для подібної «енергійної» проводки я використовую короткі кивки - в районі 1 см. Вони не тільки надають приманці необхідну гру, але й допомагають краще засікати окуня - при натиску або ударі вниз риба часто просікають сама. Це особливо актуально при великій глибині і високому підйомі руки в кінці проводки, коли може не вийти зробити хорошу підсічку.
Приемы игры мормышкой

В цілому ж на ступінь підйому мормишки впливають і погодні умови, так, наприклад, при сильному вітрі проблематично буде чітко контролювати проводку, піднімаючи приманку високо від дна. Тому в цьому випадку простіше орієнтуватися на ловлю біля дна. Помічати ж ступінь видування волосіні вітром допомагає кольорова забарвлення. Якось для лову не дрібна риби я використовував волосінь Salmo Hi-Tech Ice Red. Теоретично вона також додатково допомагає фіксувати поклевку по світлому короткому кивку.  

Ловля на дні

Цей прийом я практикую досить часто при лові білої риби - плотви й ляща, та й інша риба нерідко бере саме з дна. Починається він з того, щоб досить грамотно відрегулювати положення кивка при зіткненні приманки з дном. Щоб чітко просигналізувати про клювання, кивок вудки повинен бути вже в зігнутому поло-
жении, але блешня ще повинна лежати на дні. Так, якщо приманка, що знаходиться в товщі води, змушувала, наприклад, кивок згинатися під кутом 45 градусів, то в робочому стані, при лові з дна, цей кут буде меншим, скажімо, 30-40 градусів.

При лові стаціонарно, коли вудка кладеться на лід або фіксується за допомогою підставки, необхідне положення кивка регулюється обертанням котушки вудки. Враховуючи, що на змаганнях вудку необхідно весь час тримати в руці, та й на звичайній рибалці краще це практикувати, щоб не позіхати поклевки, дно контролюємо підняттям або опусканням руки з вудкою. Поклевка при донному лові найчастіше виражається в підйомі кивка до положення, в якому він перебував без навантаження. Підйом може бути плавним - так зазвичай клює лящ, або різким - «балується» окунь. Затримавши деякий час приманку на дні і не дочекавшись покльовки, можемо нею поворухнути, а потім підняти від дна і знову опустити.

Один з різновидів донного лову, відкрита мною останнім часом, це постукування блешнею по дну. Спочатку цей прийом використовувався толь-
ко при лові плотви, яка стояла на підгодовуванню біля самого дна. Потримавши якийсь час приманку на грунті, я починав робити часті підйоми й опускання з подальшими тривалими паузами. Зрештою плотва «здавалася» і клювала. Ловив я тоді на личинки реп'яхової молі - «донну» наживку для плотви.

Застосувати даний прийом на конкретних «окуневих» змаганнях мене змусила крайня незговірливість полосатика. Більш ніж за половину тригодинного туру мені вдалося тоді зловити лише одного окунька. Схожа ситуація була і в інших спортсменів в моїй зоні, у тому числі у чемпіона світу в особистому заліку Юрія Щорса. І все в основному використовували проводку класичним підйомом, адже ловився тільки окунь.

Потім щось підказало спробувати постукування по дну. І тут же нестандартний прийом спрацював!

На відміну від плотви, окунь реагував на часті підйоми й опускання, без пауз. Тобто проводка, якщо її можна так назвати, являла собою ритмічні монотонні постукування блешнею по дну. Підйом здійснювався досить різко, на 1,5-2 см. Пауза займала приблизно 2 секунди.

Поклевка найчастіше являла собою класичний «Лещової» підйом кивка під час паузи, тільки більше жвавий.

Але було й кілька потяжек, коли кивок, замість того щоб вирівнятися, раптом різко згинався. Надалі тільки така тактика принесла мені рибу на тих змаганнях, а потім спрацювала ще один раз. Але це в «чистому вигляді». Невеликими фрагментами використовував її майже на всіх окуневих рибалках, в перервах між підйомами, під час пауз або відразу ж після опускання блешні на дно. Тобто опустили приманку на донний грунт, «знайшли» глибину, і, перш ніж починати проводку, відразу декілька раз постукали. Не виключено, що окунь стоїть на дні і відразу може клюнути - навіть проводку робити не доведеться. Стукати на початковій стадії проводки можна з паузами, а можна зробити кілька підйомів-опускань і потім почекати. У будь-якому випадку перед початком здійснення гри приманкою для залучення окуня завжди потримаю приманку біля дна. Проводка на опускання
Приемы игры мормышкой

Ще один прийом, освоєний мною в глухий період лютневого біс-кльово. Справа була на невеликому водоймищі, що буяє пліткою. Але клювати ця риба не хотіла. Всі підгодовані лунки мовчали, видавши лише кілька випадкових окунішек. Продовжуючи вирішувати задачу зловити плотву, я перейшов на найдрібнішу блешню, яка тільки у мене була, - довжиною не більше 1,5 мм. Розрахунок зрозумілий - мінімізувати снасть до межі, намагаючись хоч якось розворушити примхливу рибу. Виконання завдання ускладнювала відносно велика глибина для такої приманки - близько 6-7 м на найглибших лунках. Відповідно блешня з декількома будяки на гачку опускалася на дно досить довго. Потім і зовсім зависла. На всяк випадок я підсік - і витяг перший плотву! Тут же зробив висновок, що слід пробувати ловити методом повільного опускання приманки. Так і зробив.

Починав проводку приблизно в 2 м від дна, коли вільно опускається до цього блешня знижувала свою швидкість до мінімуму. І повільно, з легкими погойдуваннями, продовжував робити вже контрольовану кивком проводку «на спуск». Тільки так вдавалося змушувати плотву клювати. Подумавши над успіхом описаної вище техніки лову, припустив, що риба брала повільно опускається приманку з личинками реп'яхової молі за щось їстівне, падаюче на дно.

Надалі таку проводку став практикувати і при менш капризний клюванні плотви. Більш того - підстроював під неї і процес підгодовування. На більшості рибалок прикормку до дна я доставляв за допомогою спеціальної годівниці. Відкривав її поблизу донного грунту, створюючи прикормочного пляма під самою лункою.
Проте надалі вирішив використовувати іншу тактику пригодовування. На глибинах до 3 м годував в основному зверху, кидаючи прикормку невеликими кульками, з розрахунком на те, що приблизно в півводи вони будуть розвалюватися. Використовував звичайну прикормку для лову крупної плітки Sensas 3000 Gros Gardons, але додавав у неї більш світлі компоненти - мелений геркулес і панірувальні сухарі. У більш глибоких місцях застосовував годівницю, відкриваючи її вже не менше ніж за 2 м від дна. В обох випадках у досить високому придонному шарі створювався мутний стовп. Частки підгодовування повільно опускалися вниз, в процесі планування поїдається пліткою. Ось такий я собі уявив картину, створену мною в місці лову. Ну а потім пропонував плотві, поряд з при-кормочнимі частинками, і мормишку з репейніком. Приманка досить непогано маскувалася серед схожого корму і хапалася пліткою вельми охоче.
Можливий варіант даної проводки і описаного прийому для окуня. Тільки Прикормлюємо його вже мотилем. Повільно опускаючись в товщі води, личинки комара залучають смугастих хижаків, які збирають їх у процесі сповільненого падіння. Тут же, серед вільно плануючих мотилів, ви пропонуєте окуневі наживку на гачку. І дуже багато шансів, що він не розпізнає каверзу.

Звичайно, описані вище випадки мають приватний характер. Зовсім не обов'язково опускати
мормишку дуже повільно. При більш-менш прийнятному клюванні, коли ту ж плотву не доводиться «вмовляти» дуже довго, опускання можливо досить швидке. По суті це може бути та ж проводка, що і на підйом, тільки в зворотному напрямку. Опускаючи приманку, робимо звичні коливання, змінюючи їх частоту в залежності від уподобань риби. Звичайно, при русі до дна коливання не вдаються такі злагоджені, як виходять при підйомі приманки, але потрібно тренуватися.
І завжди робіть зупинки! Незалежно від того, як ви ведете приманку: плавно, майже без тремтіння, з високочастотними коливаннями або погойдуваннями з широкою амплітудою, - зупинки в грі необхідні. Часто саме під час них і трапляється більшість клювань. Тривалість пауз варіюйте в залежності від уподобань риби.

Найкраще для такого лову підходить класична вудка-балалайка. За кілька сезонів перепробував 4 варіанти вудок без кнопкового фіксатора шпулі від компанії Salmo, як пластмасові, так і з пінопласту. У міру легкі, вони дозволяють добре маневрувати мормишкою, роблячи найрізноманітніші проводки.

Гра в товщі води

Ще один прийом, використовуваний тоді, коли риба не бере у дна. У цьому випадку приманку ми взагалі можемо не опускати на грунт, а під час попередніх проводок «вирахувати» найбільш оптимальний горизонт лову й відрегулювати необхідний спуск волосіні. Щось схоже описувалося в першому розділі, коли ловля на підйом здійснювалася в різних шарах води. Тут ситуація трохи інша - ми виконуємо в товщі води різні прийоми, а не тільки підйом або опускання.

Вперше використовувати таку техніку мені довелося, як не дивно, для ляща. Місце було перевіреним, лунки підгодовані добре, але очікуваний підлящик не клювали.

Не брав він у дна, під час стаціонарного розміщення приманки, не хапав її і під час руху вгору-вниз. Єдина покльовка трапилася приблизно в 30 см від дна під час зупинки приманки після підйому з плавними погойдуваннями. Взявши даний факт на замітку, я вирішив брати незговірливого ляща «змором». Зручніше вмостившись на ящик, підмотав волосінь таким чином, щоб блешня в своєму нижньому положенні розташовувалася якраз в сантиметрах 30 від дна, і взявся похитувати. Зрештою ляща я умовив. Потім ще одного. Визначившись з технікою, почав її «модернізувати»: не тільки «кивати» блешнею в одному горизонті, але і плавно піднімати її, до 40 см, потім так само не поспішаючи, «по-Лєщєва» опускати. По суті, я ретельно обловлювати один горизонт, використовуючи різні прийоми гри блешнею. Цікаво, що найбільше клювань відбувалося не на підйомі або опусканні, як часто буває, а на тривалому погойдуванні кивка і приманки.
Приемы игры мормышкой

Для такої техніки найкраще підходив досить довгий, близько 10 см, лавсановий кивок. Огружен він був приблизно на 45 градусів, і при незначних махах долонею надавав мормишці досить розмашисті коливання. Тут було важливо не перевантажити кивок,

45 градусів - це максимум навантаження, при більш значному прогині необхідна розмашиста гра з залишковими коливаннями вже не виходила.

Подібним чином, обловлюючи один горизонт води, можна ловити й іншу рибу, не тільки ляща.

Та ж плотва, нерідко стоїть високо над дном і не вимагає активної проводки вгору або вниз, добре відгукується на невеликі коливання в одній точці.

В окремому випадку подібний прийом можна використовувати після нереалізованої покльовки. Запам'ятали, в якому місці у вас було торкання приманки, після підсічки опустили мормишку на той же рівень, трохи почекали, не ворушачи нею. Якщо клювання не послідувало, попрацювали приманкою вгору-вниз, не сильно віддаляючись від запомненной точки.

Всі описані прийоми, насамперед, орієнтовані на мляву, погано клюющие рибу, з якою ми часто стикаємося в лютому місяці. Описано вони по розділах, але це не означає, що їх не можна застосовувати разом. Навіть, скоріше, навпаки - найкращий ефект буде при комплексному використанні різних варіантів проводки блешні.


Автор:   Валерій Сікіржіцкій
Джерело: Риболовля на Русі № лютого 2013

Советуем также посмотреть :

 • Особливості лову ляща на водосховищах
 • Щучі атаки. Як реалізувати несподівану клювання.
 • Щучі атаки . Як реалізувати несподівану покльовку.
 • Риболовля в лютому
 • ловля щуки
 • Ловля на мормишку
 • Снасть з двома мормишками
 • Літні підгодовування для ляща
 • Ловля щуки на спінінг
 • Мормишка чи поплавок на плотву взимку
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1392]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:35 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Эффективная карповая насадка и прикормка
  Рыбалка - спорт, и страсть, передышка и одно временно задача, с решения которой зависит успех только ...

  » Рыболову на заметку - прикормка, приманка для карася
  Кaрaсь рыбa ленивaя и чтобы оторвaть его от облюбовaнного им местa, где он привык питaться, нужно пр ...

  » Вибираємо коляску- трансформер
  Якщо у вашій родині скоро очікується поповнення сімейства , то ви напевно задумалися про те , як виб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке