Загрузка...

Блог о рыбалке » камуфляж


--- ~ камуфляж

Що ж таке камуфляж

 

Камуфляж  - в переводе с французского — «маскировка». Сейчас под камуфляжем мы все подразумеваем  пятнистую маскировочную окраску, применяемую для уменьшения заметности людей или  техники за счёт «разбивания» силуэта предмета.

 

Ідею камуфляжу людям подарувала природа. Всі знають про хамелеона, який здатний змінювати забарвлення залежно від навколишнього середовища. Та й рибалки завжди помічають, що забарвлення одних і тих же риб, але мешкають в різних умовах буде різною. Порівняйте, наприклад, окуня який мешкає в ставку, де багато підводної рослинності, і окуня якого можна зустріти на піщаній стромовині річки. Іноді здається, що це різний вид риби.

 

Камуфляж

 

Природно все це дає більше шансів на виживання в тій чи іншій середовищі її мешканцям.

Той же принцип і ліг в основу військового камуфляжу - він повинен дозволити максимально злитися з навколишньою рослинністю для скритного пересування.

 

Історія створення камуфляжу

 

Всупереч розхожій думці, першими в кінці XIX століття використовувати камуфляж почали британські колоніальні війська в Індії. Вони використовували форму кольору « хакі », Що в перекладі з перської мови означає« кольору пилу ».

 

Форма хакі успішно показала себе на полі бою в південноафриканській війні з бурами 1899-1902 рр.., Тому незабаром її перейняли російські та інші війська і широко використовували протягом Першої світової війни.

 

В її ході виють сторони оцінили гідності маскування в повній мірі. Німці наносили плямисте забарвлення на сталеві шоломи, а у нас же великими «кляксами» розфарбовували бронеавтомобілі.

 

У 1919 році в Радянському Союзі була сформована Вища школа військової маскування. Були розпочаті наукові дослідження маскування військ і техніки із залученням видатних учених С.

 

І вже в 1927 році з'явилися три види маскувального одягу:

 • білий зимовий костюм,
 • річний з приклеєними до нього пучками мачули,
 • річний зелений балахон з аплікаціями коричневого кольору.

 

На початку 30х років вченими була розроблена форма з уніфікованим деформуючим малюнком великих амебообразних плям, які в поєднанні з мішкуватістю самого костюма, добре "розбивали" силует людини.

 

Це особливо важливий момент у військовій маскування. Людський мозок здатний розпізнавати об'єкти навіть по окремим деталям.  Например, шарообразный предмет правильной формы, на высоте 1- 2 м над землей,  сам по себе, привлекает внимание. Автоматично ідентифікується як «голова», і мозок вже сам добудовує розташоване нижче цього предмета тіло. Мішкуватість одягу, капюшони або спеціальні головні убори (в ізраїльській армії для цього використовуються спеціальні головні убори, що нагадують капелюшок гриба).

 

3

 

Супротивники теж не сиділи склавши руки - у Німеччині в 1931 році був розроблений малюнок камуфляжу Spliter   ("Уламок" - нім.) З тканини з цим малюнком під час війни вироблялися плащ-намети, блузи, чохли для сталевих шоломів.

 

 

сплитер

 

Протягом усієї війни засоби маскування розвивалися дуже динамічно. Ворогуючі сторони брали найкраще у супротивника і додавали щось своє.

На основі узагальненого досвіду наприкінці війни з'явився новий триколірний малюнок, що нагадував вишивку хрестом (американці додумалися до цього тільки через п'ятдесят років). Такий малюнок створює оптичну ілюзію смазанности і абсолютно не привертає уваги.

 

На малюнках нижче приклади камуфляжів, розбиті на різні типи. Деякі з них поєднують ознаки, характерні для декількох типів. Це камуфляжі європейських країн, серед них є лісові, міські, гірські, степові і навіть пустельні маскувальні малюнки.

 

 

DMA

DPM


Flecktarn_All

Flectran


Lizard
_Tiger

_All

Ящірка , Тигр   ( Lizard , Tiger )

 

Rain


_All

Rain

 

 

Як вибрати камуфляж


Якісний камуфляж більшою мірою необхідний таки мисливцям, оскільки саме на полюванні необхідна максимальна маскування від дичини і звірів. Рибаку теж не бажано виділятися на тлі берега або човна, особливо якщо лов відбувається поруч. Але за кордону розділу середовищ (вода-повітря) риба таки не так сильно сприймає рибалки. Тут більш важливо не видавати зайвих звуків і вібрацій, не тупати по човні або березі.

 

Так що першим критерієм вибору для вас повинна служити меті використання. Полювання, риболовля або просто відпочинок на природі, де досить просто Немаркі одягу.

 

А ось для полювання до вибору камуфляжу необхідно підійти найбільш відповідально.

 

Важливо пам'ятати, камуфляж не робить вас невидимим, він просто приховує вид мисливця, упізнаваний звіром, за допомогою розмиття Ваших контурів.

 

Здоровий глузд говорить, що необхідно вибирати камуфляж таким чином, щоб зливатися з місцевістю, на якій ви полюєте. Тут слід враховувати як сезон року, так і тип рослинності характерний саме для даної місцевості.

 

Звідси виникає другий важливий критерій - основний колір камуфляжу.


Тепер слід відрізняти вид полювання. Одно дело – засада, когда охотник долгое время неподвижно сидит,  или двигающийся охотник.

 

Місцевість у міру руху змінюється, на зміну лісі іноді приходить відкрита місцевість. Пам'ятаючи про це, що рухається мисливець при виборі камуфляжу насамперед повинен сконцентруватися на "розмиття" своїх людських контурів замість того, щоб намагатися скопіювати змінну місцевість.

 

Кращий спосіб зробити це - візуально розділити свою фігуру на три частини, використовуючи одну забарвлення камуфляжу для головного убору і лицьової маски, іншу - для сорочки або куртки, і, можливо, забарвлення головного убору для маскування штанів.

 

Ця дивна на перший погляд поєднання моделей добре справляється зі своєю роботою, збиваючи з пантелику вашу обережну мішень. Ця тактика також застосовується мисливцями, які підбирають свої камуфляжні штани під колір землі, на якій вони, швидше за все, будуть сидіти, а куртку - під колір дерев, на які вони будуть спиратися ліктем.

 

До речі, популярний зараз американський « Woodland », Зі ста метрів зливається в одне велике коричневе пляма і розкриває мисливця. На близькій відстані він теж не працює - плями занадто великі, а підбір кольорів більше відповідає підліску тропічних джунглів, ніж європейській середній смузі.

 

 

Woodland

WoodLand

 

Такі ж проблеми виникають і з німецьким " флектарном "- Плями занадто дрібні, відтінки занадто темні - через десять метрів видно чорні плями, через десять суцільне темна пляма, хоча загальна ідея малюнка правильна.

 

Найбільш вдалий західний малюнок камуфляжу - це англійський малюнок DPM , Дуже широко поширився на початку 90-х, у нас його зазвичай називають "лялькою" або "смогом".

 

На жаль, найчастіше мисливці підбирають собі маскувальну одяг виходячи з принципу зовнішньої ефектності, наявності додаткових опцій - антимоскітна сітка, додаткова розвантаження і т.д.  Ну і ціна амуніції звичайно грає не останню роль.

 

Все эти факторы, влияющие на выбор  типа камуфляжа порой подталкивают к неправильному выбору.

 

Навряд чи ті ж спецназівці стали б хизуватися в камуфляжі з метою демонстрації елітності підрозділу, привертаючи увагу супротивника.

Таким образом выбирая расцветку ( или паттерн) и тип камуфляж необходимо определиться с целью его использования, местностью  и типом использования.

 

А потім, по каталогам вибрати, вже підходящий за ціною.

 

Вдалої вам полювання та риболовлі!  
Якісні ревізійні люки   за оптимальними цінами.

Советуем также посмотреть :

 • Як знайти лина і чим його підгодувати - частина перша
 • Як залишатися непоміченим в процесі лову жереха
 • минь
 • Рыболовы, что им носить?
 • Риби наших водойм. Окунь .
 • Ловля трофейної окуня .
 • ехолоти
 • Маскування і її місце в лову форелі
 • Чим фарбувати фасад
 • Оснащення поплавцевою вудки для лову коропа
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+2112]   Автор, Admin 12-03-2013, 20:33 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Достоинства кованых дисков
  Несмотря же на то, что литые диски получают все огромную репутация в современном рынке, кованые диск ...

  » Ванна для ванной
  В самые важные минуты дня: утром перед работой и вечером перед сном, мы непременно заходим в ван ...

  » Проводка при лові ляща
  Проводка повинна бути , я б сказав , розмашиста . Тобто треба намагатися, щоб близько десяти метрів ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке