Загрузка...

Блог о рыбалке » З блешнею по останньому льоду


--- ~ З блешнею по останньому льоду

С блесной по последнему льдуЗ року в рік мої останні риболовлі з льоду відбуваються в самому кінці березня, а то й у першій половині квітня. Багато в цей час з льоду вже не ловлять, цілком резонно вважаючи вихід на лід небезпечним. Хтось вже давно заховав зимові снасті в дальній кут і серйозно підготувався до літнього сезону зі спінінгом або поплавком. Я ж продовжую бурити в пухкому вже снігу найостанніші лунки сезону, що минає.

Останній лід   - Час важкий. Риба збита в щільні зграї і досить активно харчується, але ... Стаю, по-перше, треба знайти. В цей час знайти рибу в пониззі водосховищ досить складно: вона прагне піти вище за течією, забитися в притоки, влаштуватися на мілководдях. По-друге, треба знати, яка риба активна. Це, перш за все - плітка, лящ, белоглазка, густера, десь короп, сазан і карась. А як же хижаки?

Активність хижаків

Основні хижаки в наших водоймах - окунь, судак і щука. У зимовий період самий основний сезон їх лову - це перволедье. Окунь збитий в зграї і вельми агресивно налаштований. Пліткувати зграї сконцентровані на бровках і поки ще не сильно розбиті рибальським плем'ям. Щука голодна і виходить те на окуневі мілини, то на пліткувати рубежі - щоб або стати конкурентом в гонитві за тюлькою, або ж атакувати самих хижаків. І навіть в глухозимье ситуація із клюванням досить непогана. Окунь все ще стоїть на своїх мілинах і його досить багато. Єдине, що потрібно від рибалки, щоб його розворушити - підібрати ключик. Судак, хоч зграї його порядком розбиті, тим не менш, патрулює уздовж своїх брівок і все ще позитивно реагує на блешню. Щука теж місцями продовжує клювати.

А ось, останній лід - де їх шукати, хижаків цих? Риб'ячі зграї перемішалися на своєму шляху до нерестовищ. Окуні попадаються періодично упереміж з крупною плотвою і лящами, але - на мормишку. Судак, буває, клюне на брівці, але - на тюльку. І щука теж порадує в улов, але - на жерлицу. А на блешню?

Які перспективи?

Цей нестабільний період, між іншим, може світити багатими уловами на межі повного бесклевья. У цьому матеріалі я хотів би розповісти про своє багаторічному досвіді блесніння по останньому льоду і про те, що я підглянув у досвідчених волзьких блеснільщіков. Про методи і хитрих ходах, про місця і принадах. Словом, про все, що потрібно мати на увазі, відправляючись на водойму з прямовисної блешнею в березні або квітні.

Окунь: капризи вагітних

Типові окуневі місця на великих водосховищах - це великі мілини з горбистим дном, цікавими бровочкамі і коряжником. Найчастіше такі ділянки межують з хорошою глибиною, і окунь тут ловиться досить великий. Ловиться він на цих мелях досить рівно протягом практично всієї зими, але от по останньому льоду ... Так, окуня тут вже не виявити.

У той період, коли ось-ось трісне і відійде від берега лід, окуня варто пошукати ближче до берега. І не тільки безпеки заради, але і користі для: в період наближення скресання криги окунь покидає далекі від берега мілководдя і прагне ближче до берегової лінії. Принаймні, на своїх колишніх місцях він ловиться вже зовсім огидно. Не сказати, що й у берега все дуже добре з клюванням, але, принаймні, тут окуня простіше знайти. Однак мало знайти - треба і зловити.

На Чебоксарської водосховище, практично в самій межі міста, мається Річковий порт. Це середніх розмірів затоку, де відстоюються до початку навігації річкові трамвайчики та баржі. По останньому льоду тут практично завжди багато окуня. Проблема в тому, що він не клює. Після скресання криги - будь ласка. А якщо дати цьому самому окуневі ще й отнерестовавшие і отболеть, то - зовсім добре з клюванням.

На блешні поклевивает дрібний окунець, блешні ж практично завжди ігноруються. І я б, напевно, до кінця думав, що окуня по останньому льоду недоцільно ловити на блешню, якби не побачив років п'ять тому, як ловить в цей період на прямовисні блешні і балансири один старий рибалка.

З боку все його руху говорили, що ловить він на блешню. Зимова вудка в його руці здійснювала характерні для мормишечной лову руху. Однак на ділі з'ясувалося, що використовує він саме прямовисні блешні. І ловля була досить жвава. Мормишечнікі, що промишляли неподалік, мали куди менше клювань, чим цей любитель поізвращаться з блешнею. Та й на блешню у нього риба ловилася істотно більш велика. Якщо здобиччю мормишечніков був 50-грамовий «матросик», то у нашого героя рідкісний «хвостик» важив менше 150 м.

У наступні роки я звернув увагу, що найчастіше нібито любителі лову на мормишку насправді виявляються блеснільщікамі. Досвід виявився заразливим - дуже багато почали ловити на блешні, застосовуючи мормишечную анімацію. І якщо по першому льоді так перекручуватися сенсу не було (окунь чудово реагував на звичайну проводку блешні), то з приходом глухої зими актуальність «ківоченья» підвищувалася. І особливо це відчувалося по останньому льоду, коли окунь навідріз відмовлявся сприймати звичайну проводку блешні.

Однак анімація - це півсправи. Потрібно значну увагу приділяти деталям. Те, що блешня не повинна бути великою (3 або 4, максимум - 5 см) - думаю, зрозуміло. Бажано, щоб гачок був вільним, не впаяним в саму блешню. Ідеальний варіант - дрібний тройнічок. Гачок потрібно обов'язково прикрасити. У нас на Волзі хітом минулого сезону були жовта намистинка і маленький червоний кембрик. На мою думку, колір - не суть важливо, куди важливіше дещо інше.

Окунь по останньому льоду - істота вкрай вразливе, і лякати його не варто. А налякати його в блешні може що завгодно. Ось ви, наприклад, ніколи не помічали, що пасивний окунь (окунь останнього льоду) лякається, коли підвіска блешні (це кембрик з бусинкою) вільно гуляє по цівці тройнічка. Так-так, саме так. І щоб не травмувати психіку бідних окунів і відчути-таки покльовки, доводиться підвіску цю надійно фіксувати. Зазвичай - ниточкою і крапелькою клею.

Крім цього в минулому році мені довелося почути і думку одного авторитетного рибалки з приводу кольору підвіски. До речі, авторитет риболова підтверджували солідні гірки пристойних окунів у його лунок. Ловив він все тим же методом ківоченья блешнею. Мені похвалитися було особливо нічим, і причиною моєї невдачі цей рибалка назвав колір бусинки на гачку моєї блешні - вона була яскраво-червона, у нього ж - тьмяного відтінку. Він упевнено заявив, що окуня лякає колір. Через пару днів я був на тих же місцях з «правильної» бусинкою - і окуні ловилися на диво добре. Чи дійсно окуня лякав колір або ж були якісь інші причини - сказати складно. Тим більше що по першому льоду і в середині зими той же самий окунь на колір не звертав ніякої уваги.

Дуже добре окунь ловиться по останньому льоду на «мушки». Але «мушка» - це не тема сьогоднішньої розмови, хоча останнім часом я намагаюся в'язати вище блешні «мушку» практично завжди, якщо дозволяють умови.

Одним словом, окунь по останньому льоду примхливий. Примхливий як вагітна жінка. У цей період окуневі животи просто набиті статевими продуктами, і про погонях за мальками окуні помишляють рідко. Це і визначає їх загальне ставлення до блешень: ті представляють собою досить великі об'єкти, які навряд чи помістяться в шлунку, тому смугастий і не прагне в щоб те не стало роздобути блискучу приманку. Куди приємніше - блешня.

Але, як показує досвід, на блешню цілком можна зловити. Головне - проявити фантазію. Змусити клюнути на блешню можна будь-якого окуня, крім мертвого.

Судак - любитель свіжих струменів

У нас на Середній Волзі давно ходять чутки про один незвичайний рибалок. Він ловить рибу в квітні з льоду дуже навіть своєрідним способом. Будучи за сумісництвом «моржем» зі стажем, зовсім не боїться викупатися в холодних водах наших водосховищ, а навіть, навпаки - його ця сама холодна вода вабить.

Ловить він, як правило, по самому останньому льоду - коли той тріснув. Це вже навіть не цільний лід, а окремі крижини. Суть його риболовлі проста. Він роздягається, складає речі в непромокальний мішок і пливе до крижини. Підіймається на неї, одягається, робить лунки і ловить рибу. Якщо крижина «неуловістая», він знову роздягається і пливе в пошуках «уловистою». Я до пори до часу думав, що все це байки, поки не виявив випадково знайомих з цим цікавим стилем риболовлі.

Крім усього іншого, я дізнався багато цікавого і про лов судака по самому останньому льоду. На думку рибалки-«моржа», судак в цей час чудово ловиться на прямовисні блешні, але тільки в місцях з плином і не обов'язково далеко від берега. По першому льоду і в середині зими ситуація в корені інша: ловити судака на блешню в місцях з плином не варто навіть і намагатися. Але по останньому льоду виходити на перебіг ризиковано, і шанси половити судака на блешню в березні - квітні мені випадали рідко. Однак у минулому році мені вдалося присвятити пару днів лові судака на струмені. І, зізнатися, рибалка вийшла хорошою.

У водонасосної станції на Чебоксарської водосховище глибина знаходиться досить близько від берега, і я в березні 2007 року на свій страх і ризик, обходячи темні плями на льоду, виходив на глибину з солідним перебігом і блешні судака. Протягом до весни - досить сильне, контакт з дном тримати непросто. Блесненіе судака відрізнялося від звичного уявлення: блешня опускається до дна, виставляється так, щоб на паузі вона зависала в десятці сантиметрів від дна, і виробляються помахи з певною періодичністю. Клювання зазвичай відбуваються на паузі, коли блешня зависає в товщі води. Тут же, щоб тримати постійно контакт з дном (плином постійно піднімало блешню), доводилося здавати волосінь - і після помаху кидати блешню на дно, тобто не затримувати її в товщі води. І судак відмінно клював! Він підбирав блешню з дна, бувало, попадався за рот, але частіше - Багрій під нижню щелепу. Паузи як такої не було. Блешню підкинув, поклав на дно і через секунду знову підкинув. Клювань я не відчував, просто при черговому змаху рука впиралася в щось важке ...

І це - характерна риса судака по останньому льоду. Судак не помічає предметів, що знаходяться над дном, він воліє «тиснути» приманки, що лежать на дні. Очевидно, саме так і протікає його весняне полювання за бичками і тюлькою, і тільки на проточної (!) Воді.

Щука: покльовки в півводи

Щука - хижак перманентний. Якщо судак і окунь можуть дозволити собі дієтичні вольності в плані «мормиша поїсти», то щуку на такі паски не розведеш. І, що закономірно, щука не любить ніяких збочень у плані подачі їй приманки. Вона продовжує до останнього реагувати на стандартну проводку блешні: підкинув - пауза, підкинув - пауза.

Справа в іншому - вона досить погано ловиться на блешню. Стоять в ряд жерлиці - і «стріляють» у півгодини раз, а на блешні - в кращому випадку три - чотири покльовки за день. Однак я помітив одну цікаву особливість щучої реакції на прямовисні блешні. Не стільки навіть на самі блешні, скільки на рівень їх установки. На водосховищах Волги ловля щуки по останньому льоду відбувається на так званих «полігонах» - обширних мілководдях, де після скресання криги відбувається загальна риб'яча весілля. Дрібна вода по зимі - це метра три. Якщо виставляти блешню суворо біля дна, то клювань щуки буде мало, якщо ж піднімати блешню вище, десь на два метри від дна (іноді - під самий лід), клювань стає істотно більше.

У чому причина - сказати складно. Моя думка, що щуку легше помітити приманку, що знаходиться добре вище дна, ніж постійно миготить на одному місці біля дна самого. Та ж історія і при лові острівної щуки. Блешнями потрібно граєтесь у нижньої кромки льоду, щоб змусити вийти хижачку з щільного очерету. Розміри блешні і вид проводки щук не бентежать.

В якості резюме

Варто зауважити, що блеснение риби по останньому льоду - заняття деколи малоперспективне і досить трудомістке. Але, як я вважаю, «в цьому весь цимус». Якщо ти вмієш змусити рибу клюнути на те, на що клювати їй зовсім не хочеться - це вже багато про що говорить. І після, коли з'явиться такий досвід спокушання небажаючих клювати, полювання за голодної і легкодоступною рибою стане нецікавою, а фотографії нечуваних уловів зовсім померкнуть на тлі тих рибалок, коли риба дісталася складно, після ретельного мозкового штурму. І рибалка перейде в нову стадію своєї риболовецької «хвороби».

Джерело: "Спортивне рибальство" № 3 березень 2008

Советуем также посмотреть :

 • По останньому льоду
 • Ловля окуня на мормышку
 • Ловля в квітні
 • Ловля хижака з льоду
 • Ловля харіуса стрімких блесненіем
 • ловля щуки
 • Як ловити судака в осінньо -зимовий період
 • Вести з водойм ( 11.01 - 17.01 )
 • Судак зимової ночі
 • Основні правила вибору блешень
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1800]   Автор, Admin 29-04-2013, 06:04 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Ловля коропа , лина , карася на мулистому дні
  Напевно , кожен з нас стикався з ситуацією , коли абсолютно достеменно , відомо , що саме в цьому в ...

  » Особенности ловли обычного угря
  Прочный, сильный и гибкий, готовый удивить всех хитростью и ретивостью. Стойкий к усталости и может ...

  » Ловля судака и берша спиннингом
  На этот раз целью нашего фильма стала ловля судака и берша спиннингом. Надо сказать, что эти две рыб ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .


  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке