Загрузка...

Блог о рыбалке » Травнева ловля ляща .


--- ~ Травнева ловля ляща .

Майская ловля леща.Весняна активність ляща, як і після початку сніготанення, сполучена зі станом води: її прозорістю, рівнем і температурою. Від цього залежить нерест риби. Відомо, плотва починає нереститися, тільки коли річка входить в межень. Лящ ж в окремих випадках може почати ікромет на розливах (коли ще берегові кущі під водою), якщо вода там прогрілася до потрібної температури.

Лящ в середній смузі нереститься в травні і, як правило, у три етапи - по віку. Першими відкладають ікру середнього розміру лящі, так звані вербнікі, другими - найбільші (Березовик) і пізніше всіх нерестяться дрібні (колосовікі).

У травні клювання непостійний, в основному припадає на період до ікрометання, але самці, покриті великою висипом, клюють і під час самого нересту (ікрянкі не клюють). Потім вони (особливо активний підлящик) продовжують клювати на місцях з дуже слабкою течією. Після нересту самки близько двох тижнів хворіють, тому післянерестовий жор особин одного й іншого статі настає тільки до кінця місяця або вже в червні (в залежності від того, як швидко минуло повінь).

Після надмірно сніжних зим, до прикладу, на Оці та на її великих притоках рівень до ординара може опускатися довго (з весняними тривалими дощами висока вода іноді тримається до половини червня). Після входу ріки в межень ловля великого ляща стає більш передбачуваною. Він починає годуватися циклічно, в основному ночами, виходячи з глибоких місць до одних і тих же дільницях, багатим кормом, а також на ранкових і вечірніх зорях (зграї укрупнюються). Але до цього успіх Лещової лову завжди залежить від пошуку, оскільки умови проживання в травні постійно змінюються і Лещової зграя, відповідно, теж буде змінювати місця стоянки.

Де його шукати?

При великій воді лящ йде з течії, тому на початку місяця на середніх і великих річках його потрібно шукати в тихих заводінках, де немає каламуті і де вода трохи відстоюється. Буває, невелика зграя або одинаки тримаються у відносно рівних берегів, але тиснуться до незначних береговим заглибинам і Перегл в затопленому чагарнику, шукаючи затишшя. Наприклад, на Пахре в кінці квітня - початку травня доводилося ловити крупних подлещиков і лящів впритул до берега, всього в якихось 30-50 см від нього. При цьому глибина деколи становила не більше півметра. Звичайно, знаходження ляща на мілководних ділянках сильно залежить від освітленості. Коли вода значно проясниться, хорошими «точками» для риболовлі стають зони відбійного течії. Де вода закручується, там завжди накопичуються на дні знесені основний струменем кормові організми. Їх вимиває з-під каміння, з торішніх водоростей, з берегового грунту. Лящ легко обчислює такі місця і підходить на годівлю.

Відомо: чим менше ріка, тим вона швидше входить в межень, тому на середніх річках, таких як Нерль, Пахра, Протва, Осетер, нормальні (літні) умови рибалки виникають уже в третій декаді травня. У цей час потрібно шукати ділянки, де тепліше вода: у травички, біля берега, там, де концентрується весь живий корм - різні німфи, бокоплави і т.п. До речі, в цих же зонах до кінця місяця відбувається перший масовий вихід на поверхню води личинок комарів. Другий вихід буде вже тільки в серпні - це ще одна з причин, чому мотиль влітку «білої» риби стає малоцікавий. Зі значним спадом води перспективними для лову бувають місця, на яких риба зазвичай нереститься.

У травні лящ добре бере вночі біля самого берега, і риболовля ця потребує максимальної обережності. Для спостереження за клюванням на вершинку поплавця встановлюється елемент з люминесцирующих речовин. Якщо ніч ясна, можна обмежитися паперовим кружечком чорного кольору, наколоті на антенки. Наживляти гачок слід обов'язково за укриттям. При цьому для підсвічування використовують налобний ліхтар з перемикачем потужності освітлення. Виводити рибу потрібно, намагаючись обходитися світлом від місяця і зірок. При підході ляща, якщо випадково посвітив ліхтарем на воду, повернення його чекай не раніше ніж через дві години. Проводка в будь-який час доби здійснюється у самого дна або волочінням насадки (залежно від рельєфу і інших донних умов).

ОСОБЛИВОСТІ лову в проводку

При лові ляща під проводкою увазі лише повільний рух насадки біля дна. При швидкій проводці іноді попадається тільки голодний підлящик.

Зазвичай на середніх річках навесні користуються поплавковою вудкою на базі 5-7-метрового вудилища, обладнаного безінерційною котушкою і волосінню діаметром до 0,25 мм з повідці 0,2 мм. В принципі, в каламутній весняній воді можна ловити і з волосінню 0,3 мм і навіть 0,35 мм, великої ролі це не грає, так як риба бере насадку не випробувано, жадібно. Але при цьому риболовля стає менш спортивної, і до того ж чітко управляти більш товстою жилкою на кордоні течій неможливо, плюс часто доводиться робити тривалі прідержкі насадки. І ще, що важливо, товста волосінь рятує від обриву снасть, так як під час розливу, поки річка не ввійшла в межень, ловити доводиться над береговою травою.

Якщо в передбачуваних місцях лову зачепи бувають рідко, повідець краще не ставити (снасть буде розрахована під більш велику рибу), але тоді краще зав'язати вузол вище гачка, щоб волосінь в разі чого обірвалася на ньому (в іншому випадку може бути втрачена вся оснастка). Відповідно, необхідно використовувати фірмові грузила, щоб жилка не рвалася на місцях контакту зі свинцем. Ставиться одна фіксована дробинка вагою 1,5-2 м. Важливо правильно вибрати довжину повідка. Короткий повідець дозволяє під час прідержек підняти насадку швидко, але не високо, довгий ж - високо, але поволі. Тому другий варіант переважно, коли лящ і підлящик неактивні.

При виборі вудилища необхідно враховувати, що чим воно коротше, тим повинно бути більш м'яким, щоб риба при виведенні не обірвала волосінь. Коротке вудилище обмежує маневреність при виведенні, але компенсується це за рахунок величини прогину. У той же час м'яким вудлищем важче управляти оснащенням на течії. Необхідно дотримуватися правила: чим м'якше вудлище, тим легше потрібно брати оснастку. Взагалі, на весняну рибалку завжди береш з собою від 2 до 5 вудок, з урахуванням можливих умов лову. Цікаво, але деякі фахівці мають вдома арсенал, що становить до 30 вудилищ, кожне з яких працює по-своєму.

На Оке рибалкам-лещатники навесні іноді доводиться використовувати 9-11-метрові вудлища. Справа в тому, що ляща в цей час частіше знаходять там, де є стики слабкого і сильного плину (з боку слабкої течії). Такі зони зазвичай розташовані на кордоні різкого переходу з мілини на глибину 3-5 м. Тут зустрічаються мулисті намиви, які так любить лящ. Гарні також тіховодья, що примикають до торішньої затопленої траві, які в період великих розливів знаходяться не ближче 15 м берега. Там же, де великі глибини йдуть відразу під берегом, завжди потужну течію, від якого, як було сказано, лящ йде. Тут з успіхом можна ловити тільки плотву і яльця. Ляща ж навесні на річках типу Оки можна спокусити або повільним волочінням насадки по грунту в зоні ослабленого течії, або дуже повільним її рухом у самого дна. Для цього дно в зоні проводки має бути чисте.

Завжди важливо чітко потрапити на Лещової «точку», для цього при пошуку доводиться весь час пересуватися і закидати снасть на різні відстані. Для Лещової проводки бувають хороші періоди, коли вітер дме строго проти течії і уповільнює рух поплавця.

У травні прикормка потрібна головним чином для того, щоб лящ не пішов від шуму, створюваного опірному при виведенні рибою. Підтягувати його до місця риболовлі марно: або ви потрапили на «точку», або ні. У цей час, головне, не перестаратися з підгодівлею. Якщо прикормка світла, її потрібно затемнити береговим грунтом.

НА «відважити», АБО З «ПОВІТРЯНИМ» поплавця

У травні любителів проводки іноді за результатами обходять ті, хто ловить на схил, так як вже було сказано, що великий лящ повільний і погано реагує на швидко пропливаючу повз нього насадку, але годується він не тільки в місцях затишшя. Для такої снасті потрібно 5-7-метрове вудлище з жорсткою вершинкою. Запас жилки намотаний на знімне мотовильце, встановлене на другому коліні. Приблизно в 50 см від вершинки на волосіні встановлюються два фіксатора з свинцевих дробинок. Між ними на застібці підвішується грузило - «схил». Довжина основної волосіні дорівнює довжині вудлища. Повідець приєднується через карабін, який є фіксатором для ковзної «оливки». Довжина повідця підбирається по силі течії. Чим протягом швидше, тим повідець довша (від 15 до 50 см, а іноді і більше). Гачок - по насадці. Вага «оливки» і «виска» підбирається по силі течії, тому з собою потрібно мати набір змінних грузил. Снасть стає уловистою тільки у того, хто здатний її чітко збалансувати. Ось чому лов ця вимагає великої навички. На Оці, правда, місцеві рибалки не користуються змінними «схилами», тому що з року в рік ловлять на одних і тих же місцях. Вони набудували снасті на відоме їм протягом і фіксують схил наглухо, використовуючи для цього ту ж «оливку» на волосіні.

Необхідно, щоб після закидання, коли тягар ляже на дно, волосінь витягнулася по відношенню до берега під кутом 45 градусів. Для цього закидають снасть на швидку течію і чекають, коли оснастку знесе в зону менш сильної течії. При цьому способі лову зазвичай вудлище в руках не тримають, а кладуть на підставку або фіксують у спеціальних власниках. Якщо вага огрузки підібраний правильно, то в момент клювання протягом зриває її з місця, що змусить ляща без зволікання захопити насадку. Це виражається в провис жилки. Тут потрібно підсікати. Якщо запізнився з підсічкою - в наступний момент слід ривок.

Повернемося до вудилища. На перший погляд семи метрів для оснащення типу напівдонкою здається забагато, але враховуючи те, що в травні лящ часто годується під самим берегом, з метою маскування доводиться відходити від берега на відстань 2/3 вудилища.

З тієї ж причини часто ловлять ляща на штекер з дисковим поплавком. Довжина штекера дозволяє відійти від берега ще далі. Оснащення найпростіша - звичайно та ж застопореному карабіном змінна «оливка» і такої ж довжини повідця, як на отвесе. Важливо, щоб грузило тримало повідець з насадкою у дна. Тактика лову полягає в перестановці оснастки з точки на точку, поки повністю не буде перевірена доступна зона вибраної ділянки. У процесі лову довжина вудилища змінюється зняттям і нарощуванням колін.

Іншої підходящої снастю для лову ляща біля берега може бути схил з кивком і плавно занурюють поплавком. Використовується 6-7-метрове вудлище, обладнане кільцями і котушкою. Поплавок з тестом від 1,5 до 5 г приєднується через карабін до пересуваються по волосіні кембрик. Нижня частина оснащення точно така ж, як і при лові на схил. Вага змінної «оливки» при переході на інше протягом завжди порівнюється з тестом змінного поплавка. Кивок укорочений, з жорсткої пластини (можна вирізувати з пластикової пляшки). Кільця на кивку повинні бути призначені для вільного відпустки і підмотки волосіні.

Техніка риболовлі нагадує ловлю на штекер, тобто точковий облов вибраної ділянки. Поплавок дозволяє оснащенні плавніше лягати на дно і злегка волочитися по ньому. До того ж поплавець знімає частину навантаження з кивка, і він не так сильно прогинається на течії. Поклевка ляща звичайно відзначається підйомом кивка.

Лещової МЕНЮ

Навесні для лову ляща потрібно мати асортимент насадок не менше, ніж для карася, тому що зі зміною умов проживання (а вони змінюються постійно) лящ віддає перевагу то мотиля, то хробака, то опариша, то личинку бабки і так далі. У цю пору більшу частину часу добре працює опариш. Для лову крупного підлящика і ляща використовують «букет» з опаришів.

Якщо лящ погано реагує на опариша, але тримається біля затопленого чагарника, у затоплених водоростей або берегової торішньої трави, його легко спокусити личинкою бабки, яку наживляють під черевце по дві-три штуки і пускають поблизу суводі.

Черв'як для весняного лову ляща - прекрасна насадка. Він відтинає всяку дрібницю. Але у виборі хробака лящ також буває вибагливий. На початку травня, коли вода ще мутна і холодна, найкраще підходить червоний черв'як типу подлістніка або дендробени, так як темні насадки добре помітні в каламутній воді. В період весняних дощів найкращою насадкою служить дощовий черв'як, але не білий, а рожевий, який деколи так витягується, що, здається, готовий перетворитися на нитку. Лящ чомусь його дуже любить. Сильно пахне гнойовий черв'як більше підійде, коли вода сильно прогріється і в ній з'явиться багато сторонніх запахів. Це відбувається в кінці травня - початку червня. До того ж верткий гнойовий черв'як стає добре помітний у воді для риби, яку тепер легко підтягнути до місця лову підгодовуванням.

При встановленні жаркої погоди лящ прекрасно починає реагувати на перловку. Але при цьому потрібно свідомо якісно підгодувати місце.

Ловля на пасма Шелковніков - окрема тема. Як і багато інших риб сімейства Коропові, лящ харчується молодими пагонами цих водоростей. Напевно, багато хто помічав, що у спійманого в кінці травня і особливо на початку червня ляща губи бувають зелені. Це говорить про те, що він посилено харчується «травою». Водоростями лящ годується до липня, потім вони перестають його залучати, оскільки, розростаючись, грубіють.

На пасма Шелковніков ляща найчастіше ловлять на перекатах нижче гребель, виключно на тіховодье, наприклад на початку перекатів, розташовується за греблею зоною. Тут він воліє неглибокі і найчастіше зовсім дрібні заводінкі, початківці обростати Тінкою (це той же шелковник, тільки зростаючий не на течії - він має деякі відмінності). У період годування водоростями лящі можуть підходити впритул до берега. Нічна ловля в таких місцях стає дуже перспективною.

Олексій Горяйнов
фото Анатолія Маілкова

Опубліковано в: "Полювання та риболовля" № 5 (73) від 01.05.2009
Взято з www.ebftour.ru

Советуем также посмотреть :

 • ловля ляща
 • Ловимо ляща влітку
 • Літні підгодовування для ляща
 • Як ловити ляща ?
 • Ловля карпа зимою
 • Особливості осінньої ловлі ляща на течії
 • Нічна ловля ляща
 • За лещом на річку в передосінній період
 • Ловля ляща на кільце
 • Що потрібно знати про лящі
 • Поделиться с своими друзьями ссылкой на эту новость же можна просто просто используя следующие простые коды:

  html-ссылка для простой вставки на ваш сайт или блог
  BB-ссылка для простой вставки в форум
  Прямая простая ссылка для соц сетей и сообществ
  Чтобы oставить кoментарий или oпубликувать свoй материал нужнo зарегистрирoваться.

   (гoлoсoв: 0)
  Коментарии пoсетителей[0]   прoсмотров пoка еще: [+1907]   Автор, Admin 17-07-2013, 17:14 Распечатaть на принтeре


  Инфoрмация
  Пoсетители, нахoдящиеся в группе Гости, не мoгут oставлять кoмментарии в даннoй нoвoсти.
  » Манка на крючке
  Манку обожают такие рыбы как карась, плотва, лещ, карп, красноперка и многие другие. Поэтому при пох ...

  » Цвет приманки явно радует не только глаз рыбака
  Три года вспять перешел с ловли  от поплавочной удочкой в ловлю спиннингом. И этому переходу по ...

  » Как вам перехитрить красноперку
  Кто из  опытных рыболовов не испытал в своем  детстве трепетное чувство, в первый раз пойм ...

  ловля судака видео, ловля карпа фидер, ловля карпа на бойл, все о рыбалки, фильмы про рыбалку, фильмы о рыбалке, рыбалка на щуку, летняя рыбалка, сайты о рыбалке, о рыбалке всерьез, рыбалка фильмы,


  Самое интересное

  Загрузка...


  Рыбалка - этo есть самoе интереснoе и самое увлекательное наше хобби, увлечение и стиль жизни, хороший отдых. Основная цель нашего сайта – это есть поделиться нужной информацией. Вы также можете сами добавлять свои статьи или советы. Ждем вас на страницах нашео сайте. С уважением, администрация сайта http://www.ylova.net/ .
  » Хулио Иглесиас младший песни
   Ху?лио Иглeсиас-младший  — испанский певец и модель. Хулио Иглесиас-младший — ...

  » Интернет-магазин WildShop
  Выбрать надежный интернет магазин бытовой техники с каждым днем становится сложнее из-за огромного к ...

  » Магазин запчастей JEEP
  В приобрели себе новый автомобиль и это стильный новый JEEP. Но вы хотите его немного дополнить. На ...

  » Mercedes
  Все самые знаменитые и известные люди на земле имеют мерседес. Даже если вы не олигарх и не царь, и ...

  » ЧЕСНОЧНЫЕ МАСКИ
  САМАЯ ПРОСТАЯ ЧЕСНОЧНАЯ МАСКАБерете чеснок,очищаете его и натираете на терке либо прокрутите его в м ...  Статистика


  Sitemap. Любая полная или перепeчатка или копированиe всей информaции, опубликованнoй на нашем сайте Ylova.net, тoлько с обязательнойи активной гипeрссылкoй http://www.ylova.net/ Fishing - this is the most interesting and exciting hobby фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке

  фильмы о рыбалке, фильмы про рыбалку, сайты о рыбалке